En İyi Buzdolabı Modelleri 2023 Buzdolabı Tavsiye Özellikleri


En iyi buzdolabi 2020

En İyi Buzdolabı Modellleri ve Buzdolabı Tavsiye

Eski buz dolabınız bozulmuşsa ya da ihtiyaçlarınızı eskisi gibi gidermiyorsa artık yeni bir buzdolabına geçme vaktiniz gelmiş demektir. Tabi buzdolabı seçimi kolay bir iş olmadığı için biz de sizin için en iyi buzdolabı modellerini derledik ve liste şeklinde bir buzdolabı tavsiye yazısı ortaya çıkardık! Keyifli okumalar

Öncelikle buzdolabı çeşitleri nelermiş bunları gözden geçirelim, ardından başka bir yazımızda da sizler için hazırladığımız “Buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli?” konulu yazımızı okumanızı öneririz.

Buzdolabı Türleri

Gardrop Tipi Buzdolabı son zamanlarda oldukça popüler olan buzdolabı türlerinden birisi. Ancak mutfağı dar olan kullanıcılar için o kadar ideal olduklarını söyleyemeyiz. Nedeninden bahsetmek gerekirse, yatak olarak çok yer kaplayan bir buzdolabı çeşidi. O yüzden mutfağı dar olan okurlarımıza gardrop tipi buzdolabı tavsiye etmiyoruz. Ayrıca bütçesi 7000 TL aşağısında olanlar için de alınabilecek en iyi buzdolabı modelleri arasında yer almıyor diyebiliriz.

Çift Kapılı Buzdolabı ise neredeyse herkesin evinde yer alan, klasikleşmiş buzdolabı türlerinden birisi. Gerek çok yer kaplamaması, gerek fiyatın diğer modellere göre çok yüksek olmaması sebebiyle her zaman ilk sırada tercih edilmiştir diyebiliriz. Elbette büyük bir buzdolabına ihtiyacınız varsa sizin için en iyi buzdolabı seçimi gardrop tipi modellerden birisi olabilir.

Tek Kapılı Buzdolabı modelleri ise boyut olarak çift kapılı buzdolaplarına benzese de iç kısmı bir hayli farklı diyebiliriz. Genellikle yukarıda saydığımız buzdolabı modellerine göre daha az yer kaplasa da onlar kadar popüler olmadığı da bir gerçek. Bizim tavsiyemiz elbette çift kapılı buzdolabı modeller.

Mini Buzdolabı da yine o kadar popüler olmasa da birçok yerde karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Özellikle otellerde, bürolarda karşılaşıyoruz diyebiliriz. Eğer buzdolabıyla çok işiniz olmuyorsa, tek yaşıyorsanız ya da öğrenci evinde kalıyorsanız sizin için hem fiyat hem de boyun açısından en iyi buzdolabı modellerinden birisi olabilir.

En İyi Buzdolabı Markası

Şimdi ise en iyi buzdolabı markası nelermiş, en çok satan modellere bakarak genel bir sıralama yapacağız.

 • En İyi Buzdolabı Markası
  • Samsung
  • LG
  • Vestel
  • Altus
  • Bosch
  • Arçelik

Türkiye’de kullanıcıların aldığı ve uzun yıllar boyunca kullandığı markalar yukarıda listeledik. Elbette sorunlu çıkan ürünler olacaktır, sonuçta elektronik biraz da şans işi ancak yukarıda saydığımız markalar beyaz eşya konusunda en iyi buzdolabı modellerini üretiyor dersek yanılmış olmayız. Gelin şimdi incelemelere başlayalım.

Buzdolabı Tavsiyesi ve En İyi Buzdolabı

Samsung RT46K6000WW A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

en iyi buzdolabi 2020

Buzdolabı tavsiye listemisin ik sırasında Samsung marka biz buzdolabi yer alıyor. Neden ilk sıraya koyduğumuzu merak ediyorsanız, hem kullanıcılar tarafından çok beğenilmiş hem de en çok satan buzdolabı modellerinden birisi. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da oldukça memnun olduklarını görüyoruz. Listenin en iyi buzdolabı olabilir.

Şimdi de özelliklerinden bahsedelim. Altta bulunan tabloda zaten her şeyi göreceksiniz. A+ enerji tüketimine sahip olan ürünün brüt hacmi 468 litre. Dondurucu kısmının hacmi ise 111 litre. 4 kişilik bir aile için ideal bir hacme sahip. Bunlarla birlikte hızlı dondurma ve hızlı soğutma özelliklerine sahip.

Göze çarpan bir diğer özelliği ise 4 kullanım moduna sahip olması. No frost özelliğine sahip buzdolabı, dondurucu kısmını buzdolabının alt kısmı gibi soğutma özelliğine dönüştürerek harika bir saklama alanı oluşturuyor. Bu mod sayesinde özel olarak saklanması gereken gıdaları alt kısımdan üst kısma alarak dolabınızın her alanını değerlendirebilirsiniz.

Klasik buzdolabı modellerinde %30 olan nem oranı, Samsung’un bu modelinde %70 olarak karşımıza çıkıyor ve gıdaların kuruma ve bozulması sürelerini uzatıyor. Fiyatı ise 3000-3500 TL aralığında değişiyor. Ayrıca buzdolabı Trendyol, HepsiBurada gibi mağazaların en çok satan buzdolaplarından birisi. Doğal olarak da en çok yorum alan ürün diyebiliriz. Bizce harika bir model. En iyi buzdolabı modellerinden birisi ve bütçesi yeterli olan okurlarımız için de harika bir buzdolabı tavsiyesi verdiğimizi düşünüyoruz.

Derinlik (cm)72.6 Cm
Hacim (L)468 Litre
Hızlı DondurmaVar
Hızlı SoğutmaVar
Dondurucu Bölme Kapasitesi 111 Litre
Ürün TipiÇift Kapılı No Frost
Garanti Süresi (Ay)36 Ay
Enerji SınıfıA +
Kullanıcı Puanı221Kullanıcı Puanı 4.6 Puan

Samsung RT46K6000S8 A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

en iyi buzdolabi markasi 2020

Yukarıda incelediğimiz modelle hemen hemen aynı özelliklere sahip bir buzdolabı modeli diyebiliriz. Yukarıda olduğu gibi yine 4 dönüşüm moduna sahip. Eğer buzluk kısmıyla işiniz yoksa, buzluk kısmını kapatabilirsiniz. Veya alt kısım yetmiyorsa, üst kısmı bir buzdolabına dönüştürebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz nem oranları bu buzdolabı için de geçerli.

Dondurucunun hacmi 111 litreyken brüt hacim 468 litre. Enerji sınıfı ise A+. Buzdolabının sessiz çalışmasını istiyorsanız tam sise göre bir model. Ses seviyesi 41 desibel.

No Frost özelliği bünyesinde barındıran Samsung RT46K üründe buzlanma meydana gelmesine isinvermiyor. Power cool ve power freze özelliği de bulunan buzdolabı, çabucak soğuması ya da donması gereken gıdaların maksimum hızda donmasını ya da soğumasını sağlıyor.

Dış yüzeyi inox olan buzdolabında parmak iziniz kalmıyor. Bazı kullanıcılar ise enerji konusunda oldukça başarılı biz buzdolabı olduğunu söylemiş. Hatta elektrik faturalarında 70 TL’ye varan bir fark olmuş.

Enerji konusunda en iyi buzdolabı diyebiliriz. Fiyatı ise 3300-3700 TL arasında değişiyor. Buzdolabı tavsiyesi verdiğimiz bu yazımızda bütçeniz yeterliyse almanız gereken bir buzdolabı.

Derinlik (cm)72.6 Cm
Hacim (L)468 Litre
Hızlı DondurmaYok
Hızlı SoğutmaYok
Dondurucu Bölme Kapasitesi 111 Litre
Ürün TipiÇift Kapılı No Frost
Garanti Süresi (Ay)36 Ay
Enerji SınıfıA+
Kullanıcı Puanı107 Kullancı Yorumu 4.6 Puan

Altus ALK 471 NX A++ Kombi No Frost Kombi Buzdolabı AL471NX

buzdolabi tavsiyesi altus

En iyi özelliklerinden birisi A++ olması. Enerji konusunda oldukça iyi bir model. Genişliği 70 cm olan buzdolabının derinliği ise 74.5 cm. Dondurucu bölmesinin litre olarak hacmi 145 olmasının yanında 560 litrelik brüt hacme sahip. 5-6 kişilik aileler için oldukça ideal bir model.

Tatil moduna sahip. Ses seviyesi 40 dB civarında. Kapı yönü çevirme özelliğine de sahip olan buzdolabı, kapı açık uyarı sistemine de sahip. Dış dokunmatik yüzeyinden dereceyi ayarlayabilirsiniz.

Eğer hacim konusuna ve enerji konusuna önem veriyorsanız, sizin için en iyi buzdolabı diyebiliriz. Hem yerli üretici hem de kargosu, taşınması çok iyi. Yorumlarda gördüğümüz üzere taşınması sırasında hiçbir problem yaşanmamış.

Elinize ulaştığında ise, gün içinde ya da ertesi gün yetklisi servis tarafından kurulum yapılıyor. K

ullanıcılar üründen gayet memnun. Zaten aldığı 4.9 puandan da bu anlaşılıyor. Fiyatı ise diğer modellere nazaran oldukça iyi. 560 litre kapasite ve A++ enerji tüketimine rağmen 3200-3600 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Derinlik (cm)79
Hacim (L)560
Hızlı DondurmaVar
Hızlı SoğutmaVar
Dondurucu Bölme Kapasitesi 145
Ürün TipiKombi Tipi No Frost
Garanti Süresi (Ay)24
Enerji SınıfıA++
Kullanıcı Puanı92 Kullanıcı Yorumu 4.9 Puan

VESTEL NF520 A++ 520 Lt NoFrost Buzdolabı HBV000008T1QI

en iyi buzdolabi markalari

Yerli bir marka olan Vestel’in oldukça ideal ve iyi bir buzdolabı. Akıllı Defrost sistemine sahip bir model. Peki akıllı Defrost nedir? Buzdolaplarında buzlanmayı engelleyen bir özellik. Ayrıca değitirilebilir kapı açılış yönüne sahip.

Buzluğun hacmi 97 litre olmasına rağmen brüt hacmi 520 gibi bir değere sahip. 520 litrelik bir haciö 4 kişilik bir aileye yeter de artar diyebiliriz. Ses seviyesi de yine 40 dB civarlarında.

Sessiz bir buzdolabı olduğuna şüpheniz olmasın. Diğer kullanışlı özelliği ise çok amaçlı bölmeye sahip olması. 0°C sıcaklığa sahp olan bölme, çabuk bozulabilecek hassas gıdaları saklamak için oldukça iyi.

Kullanıcı yorumları da oldukça iyi. Alıp da pişman olan bir kullanıcı görmedim. Performansı da yorumlarda okunacağı üzere oldukça iyi. 59 kullanıcı puanına sahip olan Vestel NF520 en iyi buzdolabı listemizde kendine yer buldu! Fiyat aralığı 3000-3200 TL arasında değişiyor.

Derinlik (cm)76
Hacim (L)520 Lt
Hızlı DondurmaYok
Hızlı SoğutmaVar
Dondurucu Bölme Kapasitesi 97 Lt 
Ürün TipiÇift Kapılı No Frost
Garanti Süresi (Ay)36
Enerji SınıfıA++
Kullanıcı Puanı79 Kullanıcı Yorumu 4.6 Puan

İlginizi Çekebilir | En İyi Çay Makinesi

LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

buzdolabi önerisi

Bize göre en dikkat çeken özelliği 10 yıl motor garantisi oldu. Cebinizi ve buzdolabınızı garanti altına almak istiyorsanız, harika bir buzdolabı tavsiyesi ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi LG teknoloji devleri arasında yer alıyor. Akıllı telefondan, buzdolabına; çamaşır makinesinden, bulaşık makinesi birçok alanda öncü bir marka. Şimdi inceleyeceğimiz buzdolabı ise bunu kanıtlar nitelikte.

LG Door Cooling+ teknolojine sahip olan buzdolabı, soğutucunun her kısmını eşit şekilde soğutuyorken, bu sayede de gıdaların taze kalmasını sağlıyor. 0°C sıcaklığa sahip özel bölmesi ise et, tavuk, balık gibi gıdaların buzlanmadan ve bozulmadan uzun süre muhafaza edilmesi konusunda yardımcınız olacaktır.

Teknik özellikleri ise 4-6 kişilik bir aile için gayet yeterli. 546 litre brüt hacmi olan buzdolabının 130 litre de dondurucu kapasitesi var. Enerji sınıfı A++ olarak karşımıza çıkıyor. Genişliği 78 cm olan ürünün, derinliği 73 cm. Ses seviye de 43 dB.

Buzdolabının kullanıcıları üründen oldukça memnun. HepsiBurada ve Trendyol’da toplamda 73 yorum olan LG GN-H702HLHU 5 üzerinden 4.6 puana sahip.

Ayrıca dolabınızda kötü koku sezerseniz hygiene fresh özelliğini çalıştırarak dolabınızdaki kötü kokuları giderebilirsiniz. Günümüz teknolojisiyle bağlantılı olarak geliştirilen harika özelliği de, telefondan bağlanarak buzdolabınızın sıcaklık ayarını düzenleyebiliyorsunuz.

Ayrıca dolabınızın günde ortalama kaç kere açılıp kapatıldığını da bu teknoloji sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Bizce oldukça iyi.

Garantiyi, teknolojiyi, kaliteyi ve fiyatı bir arada görmek istiyorsanız, en iyi buzdolabı diyebiliriz. Fiyatı ise özelliklerine göre fena değil. 4700 ile 5000 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Derinlik (cm)73
Hacim (L)546
Hızlı DondurmaYok
Hızlı SoğutmaYok
Dondurucu Bölme Kapasitesi 130
Ürün TipiÇift Kapılı No Frost
Garanti Süresi (Ay)24
Enerji SınıfıA++
Kullanıcı Puanı73 Değerlendirme 4.6 Puan

Samsung RL4323RBASP A++ Kombi No-Frost Buzdolabı

buzdolabi tavsiye

Hemen incelemeye başlayalım! İçerisinin nem miktarına göre sıcaklık ayarlamaları yapan kompresörlere sahip. Akıllı sensör sistemi sayesinde, iç kısmın nem seviyesini, mutfağınızın sıcaklık düzeyini ve siz kullanıcıların buzdolabınızı kullanma alışkanlığınıza göre soğutma performasını en üst seviyeye çıkarıyor.

Ayrıca klasik buzdolabı modellerine göre, A++ enerji sınıfı sayesinde %20 daha az enerji tüketiyor. 70.5 cm derinlik, 70 cm ise genişlik ile karşımıza çıkan modelin 473 litre brüt hacmi var. 132 litre ise dondurucu hacmi bulunuyor. Düşük ses isteyen kullanıcılar için de 41 dB ses seviyesine sahip.

Tercih ederken fark yaratan noktalar arasında çok bölmeli dondurucu kısmının olacağına eminiz. Çok kullanışlı dondurucu kısmında buzmatik kısmı da bulunuyor.

Ayrıca tatil moduna sahip olan buzdolabını, uzun süre evde bulunmadığınızda tatil moduna alarak sadece dondurucu kısmını kullabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise buzdolabının elektrik faturasını çok iyi bir şekilde etkilediğini görüyoruz. Bazı kullanıcıların faturaları %50 ila %70 arasında azalmış.

10 yıl kompresör garantisi bulunuyor. İstediğiniz taktirde 7 yıllık karanti yapabiliyorsunuz. 2014 yılında bu modeli alan bir kullanıcı, seneler sonra dahi sanki ilk günmüş gibi bir soğutma performansı gösterdiğini belirtiyor.

Fiyatı da yine 4500-5000 TL aralığında değişiyor ancak indirimleri takip ederseniz daha ucuza alabilirsiniz. A++ seviyesinde en iyi buzdolabı modellerinden birisi olduğu kesin!

Derinlik (cm)70.5
Hacim (L)473
Hızlı DondurmaYok
Hızlı SoğutmaYok
Dondurucu Bölme Kapasitesi 132
Ürün TipiÇift Kapılı No Frost
Garanti Süresi (Ay)36
Enerji SınıfıA++
Kullanıcı Puanı196 Değerlendirme 4.7 Puan

Evet sevgili okuyucularımız sizler için en iyi buzdolabı modellerini derlemeye çalıştık. Elimizden geldiğince de buzdolabı tavsiye listesi hazırlamaya çalıştık. Sonuç olarak en iyi buzdolabı markaları nelermiş bunları gördük. Samsung, Altus, LG ve Vestel beyaz eşya konusunda oldukça iddialı diyebiliriz. 15sey.com adresini ziyaret ederek tavsiye – öneri listelerimizi okuyabilirsiniz. Elektronik kategorisine bakarak da birçok indirimden yararlanabilirsiniz.

Bluetooth kulaklık tavsiyesi için “Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi” yazımızı okuyabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge İhtiyacınız varsa “En İyi Elektrik Süpürgesi” yazımıza göz atmalısınız!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.