En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2023 Markaları Tercihleri


en iyi camasir makinesi

Beyaz eşyalar günlük yaşamımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Çamaşır makineleri de bu olmazsa olmaz elektronik cihazlar arasında. Peki en iyi çamaşır makinesi hangisi? Çamaşır makinesi tavsiye listemizi hazırladık! En çok kullanılan, en çok yorum alan ve tecrübelerimize göre en iyi çamaşır makinesini sizler için derledik! Keyifli okumalar!

En İyi Çamaşır Makinesi Markaları Neler?

Eğer en iyi çamaşır makinesi markası nedir sorusunu aratarak sitemize geldiyseniz size birçok markayı sıralayabiliriz. Bu markalar uzun yıllardır beyaz eşya üretmekte ve milyonlarca ailenin evine girmektedir!

  • Bosch
  • Siemens
  • Altus
  • Samsung
  • Profilo
  • Beko
  • Hoover
  • LG

Yukarıda saydığımız markalar en iyi çamaşır makinesi modellerini üreten markalar arasında yer alıyor! Peki bizim çamaşır makinesi tavsiye listemiz hangi ürünlerden oluşuyor? Gelin hep birlikte okuyalım!

Saatler süren araştırmalarımız sonunda sizin için harika bir liste hazırladık! İnternet mağazalarının en çok satan ürünlerini bularak, yorumlarını okuduk. Ardından özelliklerini inceleyerek, inceleme videolarını izledik ve çamaşır makinesi tavsiye yazımızı ortaya çıkardık!

İlginizi Çekebilir | En İyi Bulaşık Makinesi

Bosch WGA142X1TR

VESTEL CMI 97102

Altus AL 10123 D

Samsung Ww6000t

Samsung WW90J5475FW Çamaşır Makinesi

en iyi camasir makinesi

Samsung, tüm teknoloji severlerin bildiği üzere dünyanın en sayılı ve önde gelen teknoloji firmalarından biri. Ürettiği pek çok teknolojik ürünle evlerimize, işyerlerimize hatta ve hatta ceplerimize kadar girebilen bir marka Samsung.

Çamaşır makinesi üretme konusunda da geri kalmayarak siz değerli kullanıcılarına hitap ediyor. Ürettiği Bu model ile tasarımsal açıdan beyaz bir renge sahip.

Tasarım olarak güzel bir makine üreten Samsung, siyah renkli kapağı ile de estetik açıdan gerekli tüm kriterleri karşılıyor. Dijital göstergesi de bu estetiğe iyi bir dokunuş olmuş. Donanımsal açıya baktığımızda ise gerçekten son nesil bir çamaşır makinesiyle karşı karşıya olduğumuzun farkına rahatça varabiliyoruz.

9 kilo çamaşır yıkama kapasitesi, A+++ Enerji Verimliliği, yıllık 196 kwh enerji tüketimi bulunuyor. Ayrıca yıllık 9400 litre gibi oldukça düşük bir su tüketimine sahip. Bunlarla birlikte çocuk kilidi, hafıza, gecikmeli bitirme, hızlı yıkama ve 1400 devir gibi iyi özelliklere sahip bir makine.

Donanımsal açıdan da gerekli bütün şartları yerine getiriyor ve çamaşırlarınızı yıkarken sizlere gerçek bir kalite sunuyor. Ürün yorumlarına da baktığımız zaman gerçekten ürünün çok beğenildiği kullanıcılar tarafından yorumlara yansıtılmış. Son olarak fiyat kısmına geldiğimiz ise, bu kaliteli çamaşır makinesine 2700 TL ile 2800 TL arasında bir fiyata sahip olabilir; çamaşırlarınızı rahatlıkla güven ve konfor içerisinde yıkayabilirsiniz.

Profilo CMG120DTR

camasir makinesi tavsiyesi

Profilo, yıllardan bu yana ev aletleri üretme konusunda adını sıklıkla duyduğumuz ve senelerdir evlerimizde kullandığımız bir marka. Özellikle beyaz eşya konusunda gerçek bir performans ortaya koyan Profilo, gerek maliyet gerek de kalite açısından bütün kullanıcılarını tatmin etmekte.

Ayrıca uzun yıllardır bu geleneğini sürdürmektedir. Ürettiği bu model ile piyasanın en gözde çamaşır makinelerinden birisini ürettiğini yorumlardan anlıyoruz.

Özellikle düşük maliyetli ve orta kalitede ürettiği bu makine ile orta sınıf bütçeye sahip ailelerin evine misafir olmaya geliyor.

Tasarımsal açıdan düz beyaz bir renge sahip olan makine, gri kapağı ve dijital ekranıyla birlikte estetik açıdan yeterli imkanları sunmakta. Teknik özellikler bakımından ise 1200 Devir gibi orta sınıf bir devir aralığına sahip olan bu makine; 9 kilo çamaşır yıkayabilme kapasitesine sahip.

Su taşma emniyeti, 152 kWh yıllık enerji tüketimi, 63 litre tambur hacmi ve 15 farklı program çeşitliliği gibi çok farklı özellikleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ise gerçek anlamda bir beğeni kazanmış olan bu makine, fiyat açısından da piyasa ortalamasında bulunmakta.

2600-2800 TL arası bir fiyata sahip olabileceğiniz bu makine ile çamaşırlarınızı gözünüz kapalı yıkayabilir ve evinizde Profilo kalitesini yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Buzdolabı

VESTEL CM 7610 A+++

en iyi camasir makinesi

Yerli teknoloji firmamız Vestel, ürettiği bu orta sınıf çamaşır makinesi ile yerli üretimin evlerimize girmesine olanak sağlıyor. Vestel muadillerinin hem tasarım hem de teknik özellik bakımından asla arkasında kalmayan bir marka. Vestel, rakip modellere göre de fiyat açısından kullanıcılarını çok mutlu etmekte.

Beyaz gövde rengi ve piano black kapağıyla estetik açıdan sizleri tatmin edecek olan bu makine; 1000 Devir aralığı seviyesine ulaşabilmekte. Çocuk kilidi, A+++ Enerji Sınıfı, 59.7 cm genişlik, dijital kontrol paneli bulunuyor.

Diğer özellikleri ise 6dB sıkmada ses seviyesi, 7 Kg yıkama kapasitesi gibi bir çok orta sınıf ve gerekli özelliklere sahip. Bizce fiyatına göre en iyi çamaşır makinesi modellerinden birisi olan bu makine ile çamaşırlarınızı gönül rahatlığı ile yıkayabileceksiniz.

Kullanıcı yorumlarınada göz atarsak eğer, ürünün kalitesine oranla tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu açıkça gözlemleyebiliriz.

Son olarak fiyat konusunda ise kullanıcısını kesinlikle üzmeyecek olan bu makine, 1700-1800 TL arasında değişen fiyat aralığında satılmakta. Fiyat aralığında verilebilecek en iyi çamaşır makinesi tavsiyesi olduğunu düşünüyoruz!

Samsung WW10N644RBW/AH A+++

samsung camasir makinesi tavsiye

Ve geliyoruz teknoloji devi Samsung’un en son nesil ürünlerinden birisi olan bu makineye. Samsung, estetik açıdan oldukça sade ve kaliteli bir malzemeden ürettiği bu makine ile son teknolojiyi evlerinize getirmeyi planlamış.

1400 Devir aralığı gibi muazzam bir güce sahip olan bu makine ile artık çamaşırlarınızı kısa sürede iyi bir şekilde yıkayabileceksiniz.

Dijital ekran, yıllık 11000 Litre gibi az bir su tüketimi, 142 kwh enerji, 49 dB yıkama sesi, 73 dB sıkma sesi bulunmakta. Ayrıca Bubble Soak Köpük teknolojisi gibi ultra lüks özelliklere sahip olan bu makine ile kaliteyi yakalamak artık çok kolay.

Kullanıcı yorumlarına da gelirsek eğer, genel anlamda ürüne 5/4.8 gibi harika bir puan verildiğini görüyoruz.

Yorumlarda dakullanıcılarının ürünü çok beğendiğini açıkça görebiliriz. Fiyat açısından da kalitesi, teknolojisi gereği güzel bir fiyata sahip olan makine, 3.100-3.200 TL arası bir fiyat ile karşımıza çıkıyor.

Hoover WdxOa4118ah/1-17

camasir makinesi tavsiye 2020

Hoover, adını ev aletleri teknolojileri piyasasında yeni yeni duymaya başladığımız bir marka. İtalyan kökenli olması nedeniyle avrupai dokunuşları hem konforunda hem de kalitesinde yansıtan Hoover, piyasaya sürdüğü çamaşır makinesi ile sizlere uzun yıllar misafir olacak gibi.

Tasarımsal açıdan beyaz bir düz renge sahip olan bu makine, siyah ve beyaz renkli bir kapağa sahip. 11 kilo gibi devasa bir yıkama kapasitesine sahip. Aynı zamanda 8 kilo gibi bir kurutma kapasitesine de sahip durumda.

1400 Devir gibi müthiş bir güçle çamaşırlarınızı sorunsuz yıkayacak olan Hoover, bir çok farklı, son teknoloji özelliği bulunuyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise, Hoover gibi ismi pek fazla duyulmamış bir ürünün 5/4.7 not aldığını görüyoruz.

Bu başarısı sebebiyle gayet tercih edilebilir bir ürün olduğunu açık bir şekilde ifade edebiliyoruz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Elektrikli Süpürge

Bosch WAT24581TR A+++

en iyi camasir makinesi markasi

Ünlü Alman markası Bosch, ürettiği bu kaliteli çamaşır makinesi ile evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor. Dijital led paneli ve sade, şık renkleriyle tasarımsal açıdan gerekli tüm dizaynları tamamlanmış olan bu makine; özellikleri açısından da gayet kullanışlı bir ürün.

1200 Devir gibi güçlü bir enerjiye sahip bu makine; 9 kiloya kadar çamaşırlarınızı yıkamakta. Yıllık 152 kWh gibi bir enerji tüketimine sahip olan makine ile tasarruf konusunda da çok avantajlar elde edeceğiniz şimdiden ortada.

Kullanıcı yorumlarını işin içine katarsak, 5 üzerinden 4.9 not alan, çoğu kullanıcısı tarafından övülen ürünü satın almakta bir tereddüt görememekteyiz.

Altus AL 8100 D A+++

camasır makinesi oneri

Altus, yerli teknoloji firmamız Arçelik’in bir alt markası olan ve Arçelik bünyesinde hizmet veriyor. Ürettiği sade ve çok uygun maliyetli ev ürünlerine bir yenisini daha eklemiş. Ürettiği bu model ile son teknolojiyi çok uygun bir fiyatla evlerimize ulaştıran Altus’un, gerekli konfor ve kalite kriterlerini karşıladığını düşünüyoruz.

1000 Devir gibi bir devir aralığına sahip olan ve gerekli tüm gücü sağlayan bu makine, 8 Kiloya kadar çamaşır yıkayabilmekte. 15 farklı yıkama programı ile yıkama yapabileceğiniz bir çamaşır makinesi. Size aynı zamanda 195 Kwh yıllık enerji tüketimi, 10559 Litre yıllık su tüketimi gibi oldukça tasarruflu değerler sağlıyor.

Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda ise, Altus’un 5 üzerinden 4.7 gibi oldukça güzel bir puan aldığını görebiliyoruz. Yapılan yorumlardan da Altus’un olumlu tüm yanlarını açık bir şekilde anlayabiliyoruz.

Fiyat konusunda ise oldukça uygun maliyetli bir makine olan Altus, 1700-1800 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz bir çamaşır makinesi. Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir ürün. Ayrıca yerli bir marka olması sebebiyle de en iyi çamaşır makinesi tavsiyelerinden birisi olduğuna inancımız tam!

İlginizi Çekebilir | En İyi Ütü

Samsung WW90K5410UW/AH A+++

en iy camasir makinesi

Samsung, ürettiği WW90 modeli ile 2023 yılının en kaliteli çamaşır makinesini üretmiş olduğunu adeta tüm insanlığa ispatladı. Tasarım olarak beyaz ve sade bir görünüme sahip olan bu makine, dijital bilgi ekranı ile sizleri karşılamakta. 1400 Devir gibi oldukça güçlü bir motora ve devir aralığına sahip bu makine, akıllı kapak teknolojisi ile sizlere kolaylık sağlamakta. 9

Kilo çamaşır yıkama kapasitesi, A+++ Enerji Sınıfı gibi gerekli donanımsal özellikleri de bünyesinde barındıran bu model; çamaşırlarınızı hem kısa sürede hem de iyi bir şekilde yıkayabilmenize olanak sağlamakta.

5 üzerinden 4.8 not ile oldukça yüksek bir kullanıcı notu alan bir çamaşır makinesi. Yapılan yorumlardan da görüldüğü üzere kullanıcılarını oldukça tatmin etmiş gözüküyor. Son olarak fiyat kısmına geldiğimizde, bu son teknoloji makinenin 3500 TL ile 3600 TL arasında bir fiyata sahip olduğunu görüyoruz.

Aldığınızda, sizi yıllarca çamaşır derdinden kurtaracak olan ürün, sizlere çamaşır yıkamanın yanında konforu, kaliteyi aynı anda sunabilecek ender üretimler arasında. 3000 TL ile 4000 TL arasında çamaşır makinesi tavsiyemiz ise Samsung oldu! Devam ediyoruz…

İlginizi Çekebilir | En İyi Çay Makinesi

Altus AL 6100 L A+++

en iyi camasir makinesi 2020

Geliyoruz listemizin belki de maliyet olarak en uygun ürününe.. Altus, ürettiği AL 6100 modeli ile dar gelirli ailelerimizin imdadına yetişiyor. Sade bir yapıya sahip olan bu çamaşır makinesi, fiyat/performans odaklı bir ürün olduğu için tüm lüks özelliklerden kaçınılmış. 1000 Devir motor gücü, 6 kilo yıkama kapasitesi, Çocuk kilidi, A+++ Enerji Sınıfı sahip bir makine.

Yıkamak için gerekli tüm özellikleri de bünyesinde barındıran bu makine ile gerekli tüm çamaşır işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz. 5 üzerinden 4.6 not alarak iyi bir performansa sahip bir ürün. Aldığı puanla da bizlere bir nebze gösteren bu model, kullanıcı yorumlarına da baktığımızda bu özelliklerini tam anlamıyla kanıtlıyor.

Samsung WD90K6B10OS AddWash

en iyi çamaşır makinesi

Samsung, ürettiği WD90 modeli ile diğer tüm çamaşır makinelerinin aksine adeta bir devrim yapmış. Gri dış rengi, siyah kapağı ve dijital ekranı ile tam bir teknoloji harikası olan bu ürün;estetik açıdan harika bir görüntü sergiliyor. 1400 Devir gibi yüksek bir performans gücüne sahip olan bu makine; 9 kiloya kadar çamaşır yıkayabilmekte, 6 kiloya kadar

Kurutma özelliğine sahip olabilmekte ve enerji tüketimi konusunda gerekli tüm tasarrufları sağlayabilmektedir. 54dB yıkama sesi seviyesi bulunan bir model. 59dB kurutma sesi seviyesi ile de gürültü açısından oldukça sessiz olan Samsung, sessizlik konforunu sonuna kadar sizlere yaşatmakta.

Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda ise bol bol övgü ile karşılaştığımız bu ürünü beğenmemek oldukça zor gibi görünüyor. En çok kullanılan çamaşır makinelerinden birisi. Biz de çamaşır makinesi tavsiyesi listemizde yer verdik! Fiyat olarak ise kalitesi ve konforu gereği 4500-4600 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bir çamaşır makinesi. Bu çamaşır makinesi ile önünüzdeki uzun yıllar boyunca çamaşırlarınızı adeta garanti altına alacaksınız.

Bosch WAT24480TR A+++ 

Bosch, WAT244 modeli ile orta sınıf bir çamaşır makinesi ile karşımızda. Beyaz sade yapısı ve gri kapağı ile tasarım olarak şık bir görünüşe sahip olan bir makine.

Dijital bilgi ekranı sayesinde de oldukça teknolojik bir izlenim yaratıyor. 1200 Devir gücü ve 9 kiloya kadar çamaşır yıkayabilme kapasitesine sahip bu ürün ile çamaşırlarınızı çok kısa bir sürede yıkayabilirsiniz. Su taşma emniyeti, çocuk kilidi gibi güvenlik sistemleri de bu makinede bulunmakta.

51 dB yıkama sesi ve 75 dB sıkma sesine sahip bir makines. Ses seviyesini düşürmeyi başaran Bosch, kullanıcılarına gürültü anlamında asla bir rahatsızlık vermemeyi amaç edinmiş.

Sonuç olarak sizlere en iyi çamaşır makinesi tipini bulmaya çalıştık! Birçok çamaşır makinesi markasından bahsettik ve en iyi özelliklere sahip makineleri size sunduk! Çamaşır makinesi tavsiye listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz!

Diğer içeriklerimiz için aşağıda bulunan linklere tıklayabilirsiniz!

En İyi Buzdolabı

En İyi Elektrik Süpürgesi


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.