En İyi Tablet 2023 Tablet Tavsiyesi En Çok Kullanılan Tabletler


en iyi tablet markasi

En İyi Tablet 2023

En İyi Tablet Bilindiği üzere, günümüzde elektronik aletlerin üretiminin ve kullanımlarının inanılmaz şekilde artması, elbette teknolojiyle birlikte hayatımıza yepyeni ürünler soktu. Ayrıca hayatımıza götü bir şekilde girek Covid-19 ile birlikte öğretmen ve öğrenciler uzaktan eğitim yapmak durumunda kaldılar. Bu dönemde canlı yayınlara katılma imkanı olmayan öğrenciler de laptop ya da tablet gibi cihazlara yönelmek durumunda kaldılar.

Biz de en iyi tablet çeşitlerini sizler için derledik! Bundan henüz on sene önce sadece akıllı cep telefonlarından haberdar iken, şimdi tablet gibi kullanışlı cihazlarda piyasalarda yerini almakta.

Telefondan boyut olarak daha büyük, bilgisayardan ise boyut olarak daha küçük olan bu cihazlar; dokunmatik ekranlarıyla size çok rahat bir kullanım sunarken, pratikliği nedeniyle de her yerde yanınızda gezebilmekte.

Biz de 15sey.com ailesi olarak, sizlere 2023 yılında çok satılan, piyasayı tam anlamıyla kavuran en iyi tablet modellerini inceleyeceğiz. Ayrıca listemizi Mart 2023’te tekrardan güncelleidk. Her keseye uygun cihazları sizlere sunmaya çalışacağız.

 • En İyi Tablet
  • Apple iPad 6. Nesil
  • Samsung Galaxy Tab A SM-510
  • Huawei Mediapad T5
  • Huawei Mediapad T3
  • Hometech HT 8C
  • Alcatel 1T
  • Samsung Galaxy Tab S6
  • Casper Via S38
  • Apple iPad 7. Nesil
  • Reeder M7S 7

Apple iPad 6. Nesil

en iyi tablet 2020

Bir dünya teknoloji devi olan Apple’in ürettiği iPad, altıncı nesliyle tüm ilgililere adeta göz kırpıyor. Planları çok önceden yapılmış ve piyasa sunulmak için uzun zamandır beklenilen iPad, altıncı neslini piyasaya sürdüğünden beri çok satılanlar arasında. Dokunmatik ekranının hızı, hissiyatı ve ürün kalitesiyle herkes tarafından beğenilen bir cihaz.

Tablet tavsiye listelerinde başlarda yar alan iPad, en iyi tablet modellerinden de birisi. elbette altıncı nesli olması nedeniyle sürüm olarak da bir çok özelliğe sahiplik ediyor. 32 GB olan bu ürün, 9,7 inç’lik ekranı 469 gramlık ağırlığı ile de boyut olarak kullanıcıyı gayet tatmin etmekte.

8,0 MP kamerası, sizlere video ve fotoğraf çekimlerinizde ideal bir deneyim yaşatıyor. Dört çekirdekli işlemcisi, tableti kullanırken sizi hıza boğacak ; İOS 11 işletim sistemiyle de bu hızı sonuna kadar hissedeceksiniz.

Tablet tavsiye listemizin ilk sırasında bulunan iPad’in birçok uygulama ve oyunlarda oldukça iyi performans gösterdiğini tecrübe ediyoruz. 9.7 için Retina ekrana sahip bir tablet olan iPad 1536 x 2048 piksel çözünürlükle karşımıza çıkıyor.

Ekran kullanıcıları rahat ettirecek kadar net bir görüntü sağlıyor. Ayrıca yüksek parlaklığa ve zengin renk desteğine sahip olduğunu belirtelim. Bu sayede kullanıcılar görsel olarak iyi bir tecrübe elde ediyor.

Gücünü iPhone 7 ve ve iPhone 7 Plus’da da bulunan Apple A10 Fusion işlemciden alıyor. Bu güçlü işlemcide 4 çekirdek bulunuyor ve 2 GB RAM işlemciye eşlik ediyor.

Donanımında bu güçlü işlemci bulunması sebebiyle oyunlarda ve grafiklerin çok olduğu programlarda %50 daha hızlı GPU deneyimi sağlıyor. Ayrıca bu sayede %40 ekstra hızlı CPU deneyimine olanak sağlıyor.

Gelelim fiyat kısmına.. Altıncı nesliyle iPad’e 2.499 TL gibi bir fiyata sahip olabiliyorsunuz. En kaliteli ürünlerinden olan bu tablet, fiyatının karşılığını tam anlamıyla kullanıcıya veren nadir ürünlerden.

Samsung Galaxy Tab A SM-510

en iyi tablet

Kore’nin en büyük teknoloji devi Samsung, ürettiği tüm teknolojik ürünlerin yanı sıra tablet konusunda da tüm dünyaya nam salmış durumda.

Özellikle piyasadaki en büyük rakibi Apple’ın çok fazla rağbet görmesi, onları kalite ve performans alanında yenilikçi fikirleri hayata geçirmeye zorladı. Uzun pil ömrü ve kalite konusunda tüm dünyaya kendini kanıtlamış olan Samsung tablet alanında ise sizlere Galaxy Tab ile merhaba diyor. 2 GB ram ve 32 GB hafıza ile sizlere hızı tam anlamıyla yaşatacak olan bu ürün, IEC 61960 standartlarına göre üretildiği için aynı zamanda size çok yüksek bir pil ömrü sunuyor.

10,1 inç ekran boyutu olan Galaxy Tab, 469 gram ağırlığı ile de boyutsal olarak kullanıcıyı sonuna kadar tatmin etmekte.

Tüm işlerinizi rahatlıkla görebileceğiniz bu tablet, 8,0 MP kamera boyutuyla da çekim yapmak isteyen tüm kullanıcıları adeta cezbediyor. Fiyat olarak ise 1,524 TL’ye satılan Galaxy Tab, kullanıcılara piyasa ortalamasına göre kaliteyi bu fiyat bandında sunan ender ürünlerden.

Huawei Mediapad T5

tablet tavsiyesi

Apple ve Samsung gibi dünya devlerinin ardından, son yıllarda hayatımıza daha çok dahil olan diğer bir marka olan Huawei, yeni ürettiği Mediapad T5 ile tablet dünyasının da en büyüklerinden olmak istediğini çok net belirtmek istiyor.

Ürettiği telefon modelleriyle bayağı bir konuşulan bu marka, tablet piyasasında da söz sahibi olmak istiyor. 256 GB’ya kadar arttırılabilir hafızaya sahip bu ürün, 2,35 Ghz işlemci hızı ve 2 GB ram kapasitesiyle sizlere hızı tam anlamıyla sunmakta.

5 MP kamera boyutuyla da Mediapad T5, çok kaliteli olmasa da kaliteyi sizlere sunan bir tablet. İşlemci olarak ise Android sürümüyle sizlere hizmet eden bu tablet, fiyat olarak ise gayet uygun bir fiyata satılmakta. 1,124 TL’ye sahip olabileceğiniz bu ürün, piyasa ortalamasına göre sizlere bu fiyata yüksek kalite ve performans sunabilecek ürünlerden.

Huawei Mediapad T3

tablet onerileri

Ve geliyoruz piyasanın belki de en fiyat-performans ürünlerinden biri olaran Mediapad T3’e. Bir üst modeli olan T5 modelinin ardından piyasaya sürülen T3, sizlere düşük fiyata kaliteli ve performanslı bir ürün olarak hizmet etmeye kararlı.

Şöyle ki, 16 GB disk kapasitesi bulunan bu tablet, 1,3 Ghz hızı ile sizlere ortalama bir hız sağlıyor. Android işletim sistemi ile T3, sürüm olarak gayet hızlı çalışmaktadır. 2,0 MP kamerası sayesinde ise sizlere ortalama ve işinizi görecek şekilde bir kamera hizmeti sunmaktadır.

Fiyat olarak ise piyasa şartlarına göre sizleri asla üzmeyecek türden bir fiyata sahip olan bu ürün, fiyat-performans konusunda yüzlerinizi kesinlikle güldürecek. 718 TL gibi bir fiyata satışta olan bu ürün, muadillerine göre çok hızlı çalışan ve kamera açısından sizleri ortalama olarak tatmin edecek cinsten bir tablet.

Hometech HT 8C

en ucuz tablet

Tekonoloji piyasasının en yerli markalarından olan Hometech, son yıllarda ismini bu piyasada iyice duyurmuştu. Yerli olmasından mütevellit ülkemizde de çok rağbet gören bu marka, tablet üretim konusunda da artık tüm dünyaya ulaşmakta.

Son çıkardığı HT 8C modeliyle Hometech, çok ucuz maliyetli ürettiği bu ürünü kullanıcılara da çok ucuza satarak çoğu kesimin tablet ihtiyacını karşılamakta. 315 Gr ağırlığı ve 7,85 inç ekran boyutuyla HT 8C,  kullanıcılarını boyu konusunda kesinlikle ikna ediyor.

16 GB disk kapasitesi ile de hafıza konusunda iyi işler çıkaran bu ürün, işletme sistemi olarak ise Android İşletim Sistemi’ni kullanmakta. Çok ucuz maliyetli ve işlerinize çok yardımcı olacak bir tablet arıyorsanız, 469 TL gibi gerçekten ucuz ve sizi üzmeyecek bir fiyata sahip olan HT 8C’ye çok rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Alcatel 1T

en iyi tablet markasi

Alcatel, isminin pek çok yaygın olmamasından mütevellit ; teknoloji dünyasında adını pek de duyuramamış bir marka. Özellikle yeni bir marka olması ve son yıllarda başarılı işler ortaya çıkarması, Alcatel’in büyük teknoloji dünyasına girişini çok kolaylaştırdı.

Birbirinden farklı onlarca ürünü olan bu marka, son olarak ise tablet dünyasına 1T modeliyle adım attı. 400 Gram ağırlığı ve 10,1 inç ekran boyutuyla sizleri yeterince tatmin edecek bu ürün,

16 GB disk kapasitesi ile de yeterli hafızayı siz kullanıcılara sunmakta. 1,6 Ghz işletim hızı ise tabletin rahat kullanımında çok büyük rol oynuyor. Androis 8,1 sürümüyle 1T, sürüm olarak ise hem hız hem de kalite bakımından gerçekten iyi bir performans sunuyor.

Fiyat olarak ise piyasanın fiyat ortalamasının altında olan bu ürün, fiyat-performans konusunda sizlere yardım edebilecek cinsten. 659 TL gibi ideal bir fiyata alabileceğiniz 1T, sizleri aldığınıza asla üzmeyecek bir ürün konumunda.

Samsung Galaxy Tab S6

en iyi tablet markasi 2020

Samsung, kuşkusuz ki dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi. Tablet üretimi konusunda ise onlarca ayrı modeli olan bu marka, S6 modeliyle piyasanın liderleri arasında.

Yüksek kalitesi ve performansı nedeniyle gerçekten yüksek bir fiyata satılan bu ürün, verdiğiniz paranın karşılığını son kuruşuna kadar almanızı sağlıyor. 512 GB gibi devasa bir disk kapasitesi, 10,6 inç ekranı, 13 MP boyutunda yüksek ve kaliteli bir kamerası bulunan S6’yı, tam anlamıyla bir ‘canavar’ olarak adlandırabiliriz.

Android 9,0 sürümü ile en son sürüm bir işletim sistemine sahip olan bu ürün ; adeta hızı, kaliteyi ve performansı size aynı anda sunan ender bir tablet.

Fiyat kısmına gelince, S6’nın muhteşem özelliklerinin elbette bir karşılığı mevcut. 4,689 TL gibi bir fiyata sahip olabileceğiniz bu tablet, size fiyatının tüm karşılığını kalite ve performans olarak aynen iade ediyor. Elbette pahalı bir model ama en iyi tablet üreticilerinden birisi olan Samsung’a sahip olmak için değer!

Casper Via S38

tablet onerisi 2021

Teknoloji konusunda yerli ve milli gururumuz olan Casper, ürettiği ürünlere bir yenisini daha ekledi. Tablet olarak piyasaya sunduğu S38 ile

Casper, özellikle iç pazarda kullanıcılarına kendisini ispat etmeyi hedefliyor. 315 Gr ağırlığı , 8,0 inç ekran boyutuna sahip olan S38; 16 GB disk kapasitesi ile de sizlere gerekli tüm hafıza koşullarını sağlamakta. Dört çekirdekli işlemci yapısı ve 1,3 Ghz işlemci hızı özellikleriyle S38, hız konusunda da yeterli performansı sonuna kadar vermekte.

5 MP boyutunda bir kameraya sahip olan bu ürün, kamera kalitesi ve çözünürlüğü açısından ise kullanıcıları tatmin edecek cinsten.

Fiyat olarak ise piyasa şartlarına göre gayet ideal bir fiyata sahip olan S38, 798 TL gibi bir fiyata tüm kullanıcılarını stoklarda beklemekte.

Apple iPad 7. Nesil

tablet onerileri 2021

Altıncı neslinden sonra yedinci nesli ile piyasa sürülen iPad, daha da geliştirilen özellikleri ve kaliteli yapısıyla bir çok insanın ilk tercihi. Samsung S6’nın birebir rakibi olarak görülen iPad, özellikler bakımından ise kullanıcılara kaliteyi hissettirmeyi amaçlamakta.

Bir çok yeni tablet modelinin de piyasa sürülmesinin ardından Apple tüm planlarını ortaya koydu ve iPad’in yedinci neslinin üretilmesine karar verdi.

Bu ürünün üretilmesinin ardından ise, ürün piyasada sıkça anılmaya ve kullanılmaya başlandı.Siyah ve beyaz renklerini tercih edebileceğiniz bu ürün, 32 GB disk kapasitesi ve 3 GB Ram kapasitesi ile hafıza anlamında çok güçlü durumda.

10,2 inç ekran boyutuyla da sizlere gerekli işlevleri sağlamakta. IOS 11 işletim sürümüne sahip olan iPad, hızlılığına hız katmakta ve IOS’un tüm imkanlarından yararlanmak konusunda sizlere fırsatlar sunmakta. 8 MP kamera boyutuyla da fotoğraf ve video çekme konusunda iPad, kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görüntüleri elde etmenizi sağlıyor.

2160 x 1620 boyutlarında ekran çözünürlüğü ve 2,4 Ghz işletim hızı da yeni iPad’in yeni özelliklerinden.

Son olarak fiyat kısmına geldiğimizde, yedinci nesli ile geliştirilen iPad, 2679 TL gibi bir fiyata kalite ve performansı sizlere sunmakta. Teknolojik alet fiyatlarının son derece yükseldiği böyle bir dönemde bulunuyoruz.

Kaliteyi de esas alarak bu fiyat bandında gerçekten tüm kullanıcıları tatmin etmek, iPad’e düşecek gibi duruyor. Unutmadan söylemeliyiz ki, bu fiyat bandında bu özelliklere sahip piyasadaki ender ürünlerden olan iPad, sizleri satın aldığınıza asla pişman etmeyecek ürünlerden. Bizce en iyi tablet modellerinde 1. sırada yer alıyor!

Reeder M7S 7

ucuz tablet

Özetleyecek olursak en tablet modellerini sizler için derledik! Tablet tavsiye konulu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz! Laptop tavsiyesi için Laptop Tavsiyesi 2023 yazımızı okuyabilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.