En İyi Uydu Alıcısı 2023 Tavsiye En İyi Uydu Alıcı Markası


en iyi uydu alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı

Televizyonlar çoğu insanın karşısından ayrılmadığı ve en çok kullandığı cihazlardan birisi haline geldi. Onlarca yıldır hayatımızda yer edinen televizyonlar gelişirken birçok özel kanal da hayatımıza girdi. Tabi bu kanalları izlemek için televizyonlar tek başına yeterli olmazken, uydu alıcıları da hayatımıza girdi. Bu sebeple biz de en iyi uydu alıcısı modellerini sizler için derledik! 2023 Uydu alıcısı tavsiyesi vermeden önce incelememiz gereken iki ya da üç tane önemli nokta var bunları okuduktan sonra hangi uydu alıcısını almalıyım sorusuna siz kendiniz yanıt bulabilirsiniz!

Uydu Alıcısı Nedir?

Uzayda bulunan uydulardan gezegenimize mikrodalga sinyaller gelmektedir. Bu sinyaller geldikten sonra LNB yardımıyla uydu alıcısına ulaşır. Uydu alıcısına ulaşan sinyaller, cihazda görüntüye çevrilir ve görüntü televizyona aktarılır

LNB Nedir?

Televizyonunuzdan uydu yayınlarını izleyebilmek için çanak anteninizin odak noktası gelen yüksek frekanslı mikrodalga sinyelleri işleyerek işlem yapan donanım elamanı LNB olarak adlandırılır.
Uydulardan gelen sinyaller öncelikle çanak antene ulaşır. Çanak anten bu mikrodalga sinyalleri odak noktasında toplar ve LNB’ye iletir.

Uydu Alıcısı Tipleri

Evet bazı soruları yanıtladıktan sonra şimdi de alacağınız cihazın özellikleri nasıl olmalı, piyasada hangi uydu alıcısı çeşitleri var bunları inceleyelim.

Günümüzde, piyasada bulunan yeni nesil uydu alıcılarını iki grupta inceleyebiliriz SD uydu alıcısı ve HD uydu alıcısı. SD uydu alıcısının açılımı Standart Definition’dır. Türke olarak standart çözünürlük diyebiliriz. HD ise High Definition yani yüksek çözünürlüklü uydu alıcıları diyebiliriz. Şimdi de uydu alıcısı çeşitlerine göz atacağız.

İlginizi Çekebilir | En İyi Android Tv Box

Düz ve Mini Uydu Alıcıları

Çok kullanılmasının sebepleri arasında uygun fiyatlı olmaları öne çıkmaktadır. Aslına bakarsak hem uygun fiyatlı, hem kullanımı basit hem de boyutları oldukça küçüktür. Dediğimiz gibi ucuz fiyatlı olmasının yanında cihazı televizyonunuza bağlayıp çalıştırabilirsiniz. Ekstra bir efor sarfetmenize gerek yok. 3 uydu alıcısı çeşidi arasında kullanımı en basit olan cihaz tipi budur.

Android Tabanlı Uydu Alıcıları

Şimdi de Android tabanlı cihazlardan bahsedeceğiz. Android tabalı uydu alıcıları yukarıda açıkladığımız uydu alıcısı modeline göre çok fazla özelliğe sahip. Haliyle de fiyatları bir miktar fazla oluyor. Fiyatı fazla ancak kullanımı rahat ve birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Bu uydu alıcısını hem android tv box olarak kullanabilirsiniz, hem de uydu alıcısı olarak. Android tabanlı olmaları sebebiyle Google Play ve benzeri uygulama marketlerden uygun olan uygulamaları cihaza kurabilirsiniz. Bu tip cihazları Enigma2 ve düz uydu alıcılarından ayıran teknik özelliklerinden birkaçı ise şöyle: İnternette gezinmenizi sağlıyor. Bilgisayarda halledebileceğiniz ya da yapmak istediğiniz şeyleri bu cihazda da yapabiliyorsunuz. Bu sebeple de uyduyu klavye ve mouse bağlayarak da kullanabilirsiniz. Internet haberlerini okuyup; video izleyebilirsiniz. Eğer DigiturkPlay, NetFlix tarzında uygulamaları da kullanmak istiyoranız Android tabanlı uydu alıcılarını kullanarak sorunsuz erişime sahip olabilirsiniz. Eğer kötü bir yanı var mı derseniz şu argümanla karşınıza çıkabilir. Android tabanlı cihazlarda Android sürümü güncellenemiyor. Bu sebepten ötürü sürümü Android 7.1 ya da üzerinde bulunan uydu alıcıları tercih etmelisiniz.

Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcıları

Enigma2 tabanlı uydu alıcıları ise oldukça pahalı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yüksek fiyatlara sahip olmaları birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Diğer uydu alıcılarında farklı bir yazılıma sahip olduğu için çok farklı özelliklere sahip. Uydu alıcısının arayüzünü değiştirebilirken; kendi arayüzünüzü de tasarlayabilirsiniz. Ayrıca kanal geçişleri çok hızlı ve görüntü kalitesi de yüksek. İsterseniz akıllı telefonunuzdan cihazı kontrol edebilirsiniz. Bu yazılım sayesinde bilgisayarınızdan ve televizyonunuzdan aynı anda TV yayınlarını izleyebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yukarıda uydu alıcısı çeşitlerinden bahsettik ve bunları size anlattık. Şimdi ise nelere dikkat etmelisiniz buna değineceğiz. Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. 90 lira vererek alacağınız cihazlar da var. Ancak 2000 lira gibi fiyata sahip cihazlar da karşımıza çıkıyor. Ayrıca dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi ise yazılım güncellemelirdir. Yazılım güncelleme desteği sayesinde uydu alıcınızı seneler boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz. Ayrıca bu sayede cihazınız güncel kalacaktır. Cihazın markası da yine dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi. Herhangi bir problem yaşadığınızda size destek sağlayacak bir markayı tercih etmeniz size rahatlık sağlayacaktır.

Bunların yanında akıllı bir televizyona sahip değilseniz alacağınız uydu alıcısı sayesinde televizyonunuza akıllı özellikler ekleyebilirsiniz.

 • En İyi Uydu Alıcısı
  • GOLDMASTER Explorer Android 4K En İyi Uydu Alıcısı
  • GOLDMASTER Netta Android 4K Media Player En İyi Uydu Alıcısı Siyah
  • GOLDMASTER Ranger HD Plus PVR Dijital Uydu Alıcısı
  • GOLDMASTER Micro HD Platin Uydu Alıcısı
  • NEXT 2023 Full HD H.265 Digital Uydu Alıcı
  • NEXT 64 Dijital HD Uydu Alıcısı
  • Next Minix 2000 HD FTA Uydu Alıcısı
  • Next Kanky 2019 Full Hd Uydu Alıcısı
  • SUNNY sn20100 Mini HD Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı GoldMaster

GoldMaster marka en iyi uydu alıcısı modellerini inceleyeceğiz.

GOLDMASTER Explorer Android 4K En İyi Uydu Alıcısı

en iyi uydu alıcısı

Listemizin ilk sırasında birçok özelliğe sahip en iyi uydu alıcılarından biri olan GoldMaster Explorer bulunuyor. Harika özelliklere sahip, o yüzden hemen incelemeye başlayalım. 4K görüntü kalitesi bulunan cihaz 60 FPS değerine sahip. Oldukça akışkan bir görüntü sunacağından emin olabilirsiniz. Bluetooth ve Wi-Fi desteği de bulunuyor. Bu özellikler dışında akıllı kumandaya da sahip. İnternette gezinirken donma ya da takılma gibi problemler yaşamıyorsunuz. Akıllı kumandasının dışında ayrıca bir kumandası daha var. Bu kumanda ise arama yapma özelliğine sahip. 16 GB hafızaya sahip cihaz Android Pie 9.0 ile karşımıza çıkıyor. 3 adet USB girişi bulunuyor. HDMI girişi de olmazsa olmaz. IP TV’yi de destekleyen cihaz NetFlix, YouTube gibi video izleme platformlarını destekliyor. Özellikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Google Playstore’dan istediğiniz uygulamayı da cihaza yükleyebiliyorsunuz. Bu kadar özellik olması elbete fiyatını da yükseltiyor. E-ticaret sitelerinden 900 ile 980 TL aralığında bir ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Aşağıda bulunan butondan güncel fiyatı öğrenip kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

GOLDMASTER Netta Android 4K Media Player En İyi Uydu Alıcısı Siyah

en iyi uydu alıcısı markaları

Uydu alıcısı tavsiye listemize biraz daha uygun fiyatlı bir cihazla devam ediyor. GoldMaster marka Netta uydu alıcısı kullanıcısını tatmin edecek özelliklere sahip. 4K görüntü kalitesini destekleyen cihaz 4 GB hafızaya sahip. NetFlix, YouTube gibi platformları sorunsuz takip edebileceğiniz bir uydu alıcısı. Ayrıca Google Play’den istediğiniz uygulamaları da izleyebiliyorsunuz. Akıllı kumandaya sahip olan cihaz sesli arama özelliğe sahip. Micro SD kart ile hafızasını arttırabilirsiniz. Elbette HDMI ve USB girişi de bulunuyor. Çocuklu aileler için de uygun bir cihaz. Ebeveyn konrol sistemi de bulunuyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da hiçbir kullanıcının takılma, donma gibi problemler yaşamadığını görüyoruz. Kanal geçişleri çok hızlı. İsterseniz Wireless klavye veya mouse kullanarak cihazı kontrol edebilirsiniz. İp Tv’yi de destekleyen cihazınızla Google Chrome’u da kullanabilirsiniz. Televizyonunuz akıllı değilse bu cihaz sayesinde akıllandırabilirsiniz! Aşağıda bulunan butonu kullanarak kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Fiyatı işe 500 TL civarlarında.

GOLDMASTER Ranger HD Plus PVR Dijital Uydu Alıcısı

en iyi uydu alıcısı markası

En iyi uydu alıcısı modellerini listelediğimiz yazımıza boyutları küçük bir cihazla devam ediyor. Ürünün göze çarpan özelliklerinden birisi 10 yıl garanti süresinin olması. Ürünü kurulu olarak elinize ulaşıyor. Cihaza USB bağlayarak istediğiniz videoyu izleyebiliyor, istediğiniz müziği dinleyebiliyorsunuz. Çoklu dil desteğine de sahip olan cihaz, hava durumu bilgisini de sizlere ulaştırıyor. Uydudan gelen sinyaller sayesinde güncellenebilen cihaz. Eğer sade ve çok özellik gerektirmeyen bir uydu alıcısı istiyorsanız 200 TL civarında bir ücret ödeyerek ürüne sahip olabilirsiniz. IP TV özelliğine sahip cihaz USB ve HDMI girişine de sahip. İsterseniz cihazı televizyonunuzun arkasına da koyabilirsiniz. Ethernet portu da bulunuyor.

GOLDMASTER Micro HD Platin Uydu Alıcısı

uydu alıcısı tavsiye

USB Wi-Fİ desteği bulunan cihazda Türksat kanal güncelleme sistemi de bulunmakta. YouTube videolarını da izleyebileceğiniz bir uydu alıcısı. 2 adet USB girişi bulunan cihaz USB ile yazılım güncelleme desteğini de beraberinde getiriyor. Favori listesini düzenleyebileceğiniz cihaz, HDMI çıkışa da sahip. Ayrıca elektrik kesintilerine karşı hafızasını da koruyabiliyor. Cihaz Full HD görüntü kalitesine sahip. Özelliklerde gözüm yok televizyonumu izleyim yeter diyorsanız alabilirsiniz. Ancak bütçeniz 200 TL den fazla ise başka modeller tercih etmenizi öneririz.

En İyi Uydu Alıcısı Next

NEXT 2023 Full HD H.265 Digital Uydu Alıcı

en iyi uydu alıcısı 2020

En iyi uydu alıcılarını listelediğimiz listemizin 5. sırasında Next 2023 bulunuyor. 4 GB hafıza alanı bulunu uydu alıcısının maksimum çözünürlüğü ise 1920 x 1080p. Yani kullanıcılarına Full Hd bir görüntü sunuyır. Uydu alıcısının en iyi özelliği ise takıp kullanabiliyor olması. Hazır kanal listesi ilen gelen ürünün scart çıkışı da mevcut. HDMI, SCART ve USB bağlantılara sahip bir cihaz. Fiyatı ise 130-150 TL arasında değişiyor.

NEXT 64 Dijital HD Uydu Alıcısı

uydu alıcısı önerileri

Hazır kanal listesiyle gelen uydu alıcısını tak kullan özelliği sayesinde hemen kullanabilirsiniz. USB Wi-Fİ desteği de bulunuyor. Yukarıdaki modellerde olduğu gibi Türksat kanal güncelleme sistemine de sahip. Uydu kanal kapasitesi 10 bin olan cihaz IP Tv’yi de destekliyor. IP TV kanal kapasitesi aynı şekilde 10 bin olarak karşımıza çıkıyor. 2 adet USB girişe sahip olan cihazda HDMI da bulunuyor. YouTube ve hava durumu desteğine sahip. Boyutlarının küçük olması sebebiyle evinizde yer kaplamıyor, kelimenin tam anlamıyla kredi kartı büyüklüğünde. HD görüntü kalitesi ise gayet net. Kanal geçişleri ise fiyatıne göre başarılı.

Next Minix 2000 HD FTA Uydu Alıcısı

uydu alıcı tavsiyesi

Altyazı desteği bulunan cihaz, 1920 x 1080p görüntü kalitesine sahip. 10 bin TV ve radyo kanal kapasitesi bulunuyor. İşlemci ve bellek değerlerinin yüksek olması sebebiyle hızlı ve sorunsuz bir kullanım deneyimi yaşatan bir cihaz. Uydudan gelen sinyallerle ve USB ile otomatik kanal ve yazılım güncelleme desteğine sahip. Büyüklüğü ise avucunuzun içi kadar. IP TV özelliğini çalıştırmak istiyorsanız Wi-Fi anteni almanız gerekiyor. Kanal geçiş hızı gatet iyi. Kullanım menüsü ise karışık değil. Türksat kanalları cihaza yüklenmiş bir şekilde geliyor. Cihaz elinize ulaştığında anten ve HDMI bağlantısını yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Next Kanky 2019 Full Hd Uydu Alıcısı

en iyi uydu alıcısı hangisi

Uydu kanal kapasitesi 5 bin olan cihazın 2 tane USB girişi bulunuyor. HDMI çıkışa da sahip. Bu cihazda da Türksat kanal güncelleme sistemi bulunuyor. Cihazda YouTube, hava durumu, altyazı desteği de bulunuyor. Kullanıcılar cihazdan oldukça memnun. Elinize ulaşacak kutuda uzaktan kumanda, kumandanın pili, çift taraflı yapıştırıcı, HDMI kablo ve USB Wi-Fİ bulunuyor.

En İyi Uydu Alıcısı Sunny

SUNNY sn20100 Mini HD Uydu Alıcısı

uydu alıcısı markası

Toplam 4000 kanal kayıt edebiliyorsunuz. Merkezi sistemlerle de harika bir uyumla çalışıyor. Eğer yanlış bir yazılım atılmışsa kendisini koruyabilen hafızaya sahip. Fiyatı ise 100 TL.

Evet sevgili okurlarımız sizin için en iyi uydu alıcısı marka ve modellerini inceledik ve uydu alıcısı tavsiye listemizi sizlere sunduk. Eğer daha fazla ürün tavsiyesine ihtiyacınız varsa 15sey.com adresinden dilediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Elektronik kategorimizde de birçok inceleme mevcuttur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.