En İyi Çay Makinesi Tavsiyesi 2023 En Çok Satılan Hangisi?


en iyi çay makinesi

En İyi Çay Makinesi

En iyi çay makinesi hangisi? Dünyada en çok tüketilen içeceklerden birisi olan çay, toplumumuzda ve kültürümüzde de önemli bir yere sahip. Ailenizle birlikte, toplantılarda, buluşmalarda sık sık tüketilen ve muhabbete eşlik eden çay için, en iyi çay makinesi modellerini bir araya getirdik.

Dediğimiz gibi kültürümüzde çayın önemli bir yeri var. Hatta çay tiryakilerinin günde 10-15 bardak çay tüketildiği de bir gerçek. Bu sebeple de çay demlemek zorlu bir hal alıyor diyebiliriz. Çay makinesi önerileri kısmına geçmeden önce, çay makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz ve neden bir çay makinesine sahip olmalısınız inceleyelim.

Yazımızda en iyi çay makinesi hangisi sorusuna cevap ararken; en çok satılan, en çok değerlendirilen ve kullanıcıların memnun oldukları çay makinelerini inceledik.

Çay Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tasarım konusunda iyi bir model istiyorsanız kararınızı buna göre vermelisiniz.
 • Çay makinesi sıklıkla çalışacağı için, makinin enerji tüketimine ya da Watt değerine dikkat etmelisiniz. Elektrik faturalarınız fazla gelebilir.
 • Watt gücüne dikkat etmelisiniz ancak, gücü düşük çay makinesi satın almak istediğiniz performası almanıza engel olabilir.
 • En iyi çay makinesi için bir araştırma içerisindesiniz, dikkat etmeniz diğer bir nokta da kireçlenme için paslanmaz çelik modellere bakabilirsiniz.
 • Eğer çay makinesini susuz bir şekilde açık unutursanız, susuz çalışmama özelliğine sahip olan bir modeli seçebilirsiniz.

En İyi Çay Makinesi Tavsiyesi

Evet çay makinesi alırken dikkat etmeniz gereken noktaları inceledik. Şimdi de en iyi çay makinesi hangisi, çay makinesi önerileri nelermiş bir göz atalım.

 • En İyi Çay Makinesi
  • Fakir Chaila Çay Makinesi
  • HOMEND 1709 Royal Tea Çay Makinesi
  • Arzum Ar 3004 Çaycı Klasik Çay Makinesi
  • Fakir Temper
  • KORKMAZ A341-04 
  • TEFAL My Tea
  • TEFAL Tea Expert
  • Arçelik K 3293 IN Çay Makinesi
  • Cookplus Yeni 1501
  • Karaca Çaysever

Fakir Chaila Çay Makinesi

en iyi çay makinesi

Ünlü Alman ev teknolojileri ve ürünleri markası Fakir, ürettiği bu Chaila modeli ile özellikle ülkemizde sıklıkla içtiğimiz çayı bizlere daha kaliteli bir biçimde demleme ve içme imkanı sunuyor. Tasarımsal açıdan oldukça sade fakat şık bir görünüme sahip olan Fakir, teknik özellik olarak da bir hayli iyi vaziyette.

Çelik demlik malzemesi, 0,9 litre demlik kapasitesi ve 2 litre su ısıtıcısı kapasitene sahip bir çay makinesi. Sağlık açısından da paslanmaz çelikten üretilmesi sebebiyle tercih edilebilir çay makinesi.

Isıtma gücü 1650 Watt olan ürünün, sıcak tutma fonksiyonu ve susuz çalışma emniyeti de bulunuyor. Çay makinesinin sahip olduğu özellikler arasında çıkarılabilen paslanmak çelik çay filtresi ve çıkarılabilen su/kireç filtresi bulunuyor.

En iyi çay makinesi listemizin ilk sırasında bulunan ürün 5 üzerinden 4.7 puana sahip. Fiyatı ise 340 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi0,9 Litre
Demlik MalzemesiPaslanmaz Çelik
Gövde MalzemesiPaslanmaz Çelik
Güç (W)1650
Otomatik KapanmaVar
RenkInox
Su Isıtıcı Kapasitesi2 Litre
Su ve Kireç FiltresiVar

HOMEND 1709 Royal Tea Çay Makinesi

çay makinesi tavsiye

Homend, ürettiği diğer teknolojik ev aletlerinin yanı sıra bu Royaltea modeli ile de çay severlere hitap etmeyi amaçlamış.

Paslanmaz çelik gövdesi ile estetik açıdan oldukça başarılı olan Royaltea; 1800 W güç ,kaydırmaz ayaklar ,otomatik kapanma, 360 derece dönebilen kablosuz gövde, alt taban ünitesi gibi ideal özelliklere sahip.

Öte yandan konuşan sesli uyarı sistemine de sahip. Kahve ve bitki çayları için 80 derecede su hazırlama özelliği de bulunuyor. Eğer bebeğiniz varsa mama için uygun bir sıcaklık olan 40 C’de de su hazırlayabiliyor.

Homend en iyi çay makinesi olarak nitelendirebileceğimiz bu üründe güvenliği de es geçmemiş. Su kaynadığında ve su ısıtıcı kısım susuz kaldığında güvenlik sistemi sayeside makine kendini kapatabiliyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise neredeyse sahip olan herkesin memnun olduğunu görüyoruz. Bizce en iyi çay makinesi listesinde kendisine yer bulmayı hak eden bir ürün.

Aldığı 5 üzerinden 4.5’lik derecesiyle de oldukça beğenildiğini bizlere kanıtlayan bu ürün, 450 TL ile 500 TL civarlarında sahip olabileceğiniz en iyi çay makinesi modellerinden birisi.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi1 Litre
Demlik ve Gövde MalzemesiÇelik
Güç Değeri1800 Watt
Otomatik KapanmaVar
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1.9
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

Arzum Ar 3004 Çaycı Klasik Çay Makinesi

çay makinesi önerileri

Mutfak eşyalarında iyi bir konumda olan Arzum, ürettiği AR3004 modeli ile çay tiryakilerine sağlıklı ve güvenli çaylar demlemeye geliyor. Tasarımsal açıdan gri ve siyahi renklere sahip olan bu çay makinesi, estetik açıdan iyi bir durumda diyebiliriz.

Paslanmaz çelik 0,7 litre demlik kapasitesi, 1,9 litre su ısıtıcısı kapasitesi, 1650 W güç, susuz çalışmayı önleyen emniyet sistemi gibi iyi özellklere sahip. Geniş hacmi sayesinde de bir defa çay demlemede geniş ailelerin çay ihtiyacını karşılayacaktır.

Paslanmaz çelik filteresini ise bulaşık makinesinde yıkayayabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına değinecek olursak, çoğu kişinin beklentilerini karşılayan bir çay makinesi olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer sağlıklı bir çay demlemek istiyorsanız paslanmaz çelik olması büyük bir artı. Çünkü çay makinesinin tüm kısımları çelik.

Fiyat olarak ise 300 TL ile 350 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz Arzum, uzun yıllar soluksuz bir şekilde kullanabileceğiniz ender makineler arasında yer almakta.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)0.7 Litre
Demlik ve Gövde MalzemesiÇelik
Güç (W)1650 Watt
Kaynama GöstergesiVar
Otomatik KapanmaVar
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1.9
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

Fakir Temper

çay makinesi en iyi marka

Fakir,Temper modeliyle özellikle tasarımsal açıdan çok büyük işler çıkartmış.

Özel güle çalan rengi ile harika bir görünüme sahip olan bu makine; 1800 Watt güç, 1,1 litre demlik haznesi, 1,7 litres su haznesi, sıcak tutma özelliği gibi harika özelliklere de sahip durumda.

Aldığı 4.5’lik dereceyle de oldukça beğenilen Fakir, 400 TL ile 450 TL arasında bir fiyata sahip olup; uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz türden bir model konumunda.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)1.7
Demlik MalzemesiÇelik
Gövde MalzemesiÇelik
Güç (W)1800
Otomatik KapanmaVar
RenkFuşya
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1.7
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

KORKMAZ A341-04 

en iyi çay makinesi hangisi

Korkmaz, ürettiği A341-04 modeli ile özellikle ev hanımlarının çok seveceği türden bir tasarıma imza atmış. Tavsiye niteliğinde olan bu ürün, görünümü itibariyle kesinlikle tercih edilebilecek türden bir çay makinesi.

0,7 litre demlik kapasitesi, 3 litre su kapasitesi, paslanmaz çelik demlik, susuz çalışma emniyeti, otomatik kapanma gibi ekstra donanımları da bünyesinde bulunduran Korkmaz; 300 TL ile 350 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz ve kalitesine asla doyamayacağınız ender ürünlerden.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)0.7
Demlik MalzemesiÇelik
Gövde MalzemesiÇelik
Güç (W)2000
Kaynama GöstergesiVar
Otomatik KapanmaVar
RenkSiyah
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)3
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

TEFAL My Tea

en iyi çay makinesi 2021

Tefal, ürettiği My Tea modeli ile canavar gibi bir ürün üretmiş diyebiliriz. Tasarımsal saçıdan siyah detaylarıyla mükemmelliği; 1700 Watt gibi devasa bir güç, 1,9 litre su kapasitesi, 0,9 litre cam demlik haznesi, otomatik kapanma gibi muazzam donanımlara sahip olan bu ürün ile artık çaylarınızı demlerken ve sularınızı ısıtırken kaliteyi kesinlikle sonuna kadar hissedeceksiniz.

Aldığı 4.7’lik notla da sınıfı geçmeyi başaran Tefal, 420 TL civarlarında satın alabileceğiniz ve muazzam keyifler yaşayabileceğiniz bir ürün vaziyetinde.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)0,9
Demlik MalzemesiCam
Gövde MalzemesiPlastik
Güç (W)1700
Kaynama GöstergesiVar
Otomatik KapanmaVar
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1,9
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

TEFAL Tea Expert

çay makinesi önerisi 2021

Tea Expert, Tefal’in ürettiği ve geleneksel görünümü itibari ile dikkat çeken bir çay makinesi. Fakat şöyle bir durum var ki bu geleneksel görünümün altında tamamen son teknolojik özeller yatmakta.

Çelik demlik, 1 litre demlik haznesi, 1.8 Litre su ısıtıcısı haznesi, susuz çalışma emniyeti, otomatik kapanma gibi son teknolojik donanımların eklendiği bu makine ile artık çaylarınızı sorunsuz ve güvenli bir şekilde demleyebileceksiniz.

Aldığı 4.6’lık notla da beğenisini bizlere kanıtlayan Tefal, 550 TL ile 600 TL arasında değişen fiyatı ile stoklarda siz potansiyel alıcılarını beklemekte.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)1
Demlik MalzemesiÇelik
Gövde MalzemesiÇelik
Güç (W)1650
Otomatik KapanmaVar
RenkInox
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1,8
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

İlginizi Çekebilir | En İyi Termos

Arçelik K 3293 IN Çay Makinesi

en iyi çaycı

Çay makinesi önerileri listemize Arçelik ile devam ediyoruz. Arçelik, ürettiği K 3293 IN modeli ile çay tiryakilerine, paslanmaz çelik yapısıyla birlikte harika bir çay keyfi sunmayı planlıyor.

Tasarımsal ve estetik açıdan gri tonlarıyla oldukça etkili bir görünüme sahip olan bu makine; 1650 watt güce sahip bir çay makinesi. Öte yandan 0,7 litre demlik haznesi, 1,7 litre su haznesi, otomatik kapanma gibi tüm özelliklere de sahip bir ürün konumunda.

Kireç filtresi sayesinde de sağlıklı çaylar demyelebilirsiniz. Arçelik K 3293 IN kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise iyi yorumlar görüyoruz. Sessiz olması sebebiyle tercih edilmiş diyebiliriz. Öte yandan çelik çay makinesi isteyenler için harika bir çay makinesi tavsiye olduğunu yorumlarda görüyoruz.

5 üzerinden aldığı 4.7’lik notla da gerekli tüm kriterleri karşılayan Arçelik, 400 TL ile 450 TL arasında bir fiyata satılmakta.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)0.7
Demlik MalzemesiÇelik
Gövde MalzemesiÇelik
Güç (W)1650
Otomatik KapanmaVar
RenkInox
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1.7
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

İlginizi çekebilir | En İyi Bulaşık Makinesi

Cookplus Yeni 1501

en uygun çay makinesi

Cookplus, adını sıkça duymadığımız ama zaman zaman ürettiği kaliteli ev aletleriyle duyurmuş bir marka. Ürettiği bu 1501 modeli ile de tamamen enerji tasarruflu bir çay makinesi ürettiğini iddia etmekte.

Pratik kullanım, 1,9 litre su haznesi, 0,9 litre demlik haznesi, otomatik kapanma gibi orta seviye donanımlara sahip bu çay makinesi; fiyat olarak da oldukça uyguna satılmakta.

230 TL civarlarında bir fiyata sahip olabileceğiniz bir çay makinesi. Çay makinesi önerileri listemizin sonuna yaklaşırken listemizde bir ürün daha yer alıyor.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)0.9
Demlik MalzemesiPorselen
Gövde MalzemesiPlastik
Güç (W)1500
Otomatik KapanmaVar
RenkPembe
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1.9
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiYok

İlginizi Çekebilir | En İyi Bebek Arabası

Karaca Çaysever

çay makinesi en iyi marka

Karaca Çaysever ile çayseverlere yönelik ideal bir ürün ortaya çıkartmış. Siyah renkleriyle estetik açıdan harika bir görünüme sahip olan bu makine; 1700 watt güç değerine sahip. Öte yandan 0,8 litre kapasiteli cam demlik, 1,5 litre kapasiteli su haznesi, mama suyu hazırlama, otomatik sıcak tutma, 15 dk’da çay demleme özelliklerine sahip.

Öte yandan demlik kısmı cam yapıya sahip. Gövde malzemesi ise plastik. Eğer plastik gövdeye sahip bir makine istiyorsanız aklınızda bulunabilir.

5 üzerinden, aldığı 4.6’lık puanla da kullanıcıların beğenisini ortaya çıkaran Karaca Çaysever, 450 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlarında satılmakta. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz Karaca, en iyi çay makinesi listemizde kendisine yer edinebilmiş durumda.

Çay FiltresiVar
Demlik Kapasitesi (L)0,8
Demlik MalzemesiCam
Gövde MalzemesiPlastik
Güç (W)1700
Otomatik KapanmaVar
RenkInox
Su Isıtıcı Kapasitesi (L)1.5
Su ve Kireç FiltresiVar
Susuz Çalışma GüvenliğiVar

İlginizi Çekebilir | En İyi Blender Seti

Evet sevgili 15sey.com okurları. En iyi çay makinesi yazımızda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Çay makinesi önerileri, çay makinesi tavsiye ve en iyi çay makinesi hangisi nelermiş bunları öğrendik. Umarız yararlı bir yazı olmuştur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.