En İyi Bebek Arabası Tavsiyesi 2023 Çok Kullanılanlar


en iyi bebek arabası

En İyi Bebek Arabası

En İyi Bebek Arabası. Bebek arabası her anne baba için en önemli eşyalardan bir tanesidir. Bebeğiniz büyüyene kadar uzun yıllar boyunca kullanılmak istenen eşyalardan bir tanesi de bebek arabasıdır. Bu nedenle seçiminde titizlikle davranılan bebek arabaları konusunda günümüzde hizmet veren pek çok marka var. Bu markaların ise birbirinden farklı özelliklerde, bir çok ürünü bulunuyor.

Bu nedenle anne ve babalar bebekleri için hem uygun fiyatlı bebek arabası hem de ergonomik bebek arabasları ile ilgili detaylı bir araştırma içerisine giriyorlar. Siz de hangi bebek arabasını almalıyım diye soruyor ve en iyi bebek arabası modellerini araştırıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için en kullanışlı bebek arabası modellerini araştırdık ve derledik. Şimdi gelin bu modelleri hep birlikte inceleyelim.

Eğer özel olarak baston bebek arabası arıyorsanız, en iyi baston bebek arabası yazımızı okuyabilirsiniz.

 • En İyi Bebek Arabası
  • Tommybaby Eagle Travel Sistem Bebek Arabası
  • Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası
  • Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası
  • Casual Cadillac Trona Travel Sistem Bebek Arabası
  • Maclaren Atom Bebek Arabası
  • Kraft Leon Travel Bebek Arabası
  • Prego Urban Travel Sistem Bebek Arabası
  • Chicco Lıte Way 3 Top Stroller Baston Bebek Arabası
  • Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası

En İyi Bebek Arabası Markası

En iyi bebek arabası markası hangisi? Bebek arabası önerileri yazımızda incelediğimiz modeller arasında en iyi markanın Chicco olduğunu görüyoruz. Elbette Chicco’nun iyi olması diğerlerinin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Diğer markaların bebek arabaları da yüzlerce ebeveyn tarafından kullanılıyor.

Tommybaby Eagle Travel Sistem Bebek Arabası

en iyi bebek arabası hangisi

Bebek arabasi önerileri listemizin ilk sırasında Tommybaby Eagle Travel yer alıyor. Eğer uygun fiyatlı bir model arayışı içerisindeyseniz bu model sizin için uygun olabilir Bir bebek arabasından beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilecek olan Tommybaby Eagle Travel Sistem Bebek Arabası, alüminyum iskeleti ve hafif tasarımı ile anne ve babaların tercihleri arasında yer alıyor.

Kolay katlanabilir bir yapıda olan bebek arabası; emniyet kemeri, 360 derece dönebilen tekerlekleri, ayarlanabilen sırt desteği, frenleme mekanizması ve çeşitli koruyucu sistemleri sayesinde bebeğinizle birlikte son derece rahat bir gezinti deneyimine sebep olacaktır.

Tommybaby Eagle Travel Sistem Bebek Arabası son derece geniş bir iç hacme ve ekstra nefes alabilen yatağa sahip.

Bu da bebeğinizin oldukça konforlu bir şekilde yolculuk etmesini sağlar. Tam kapanabilen körüklü tente sayesinde de bebeğibizi dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Ebeveynlerin bebek arabaları ile ilgili en büyük beklentilerinden biri olan alt sepette son derece geniş bir yapıya sahiptir. Ürünün fiyatı ise 600-700 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası

bebek arabası önerileri

Ekonomik fiyatı ve kullanışlı yapısı ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası, bebeklerin ve evebeynlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyor.

Travel sistem bir bebek arabası olan Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası 15 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Hem sürücüye bakan hem de bebeğin dışarıyı izlemesini sağlayan çoklu pozisyona sahip koltuk tipi ile son derece ergonomik bir yapıya sahiptir.

Tam yatabilme özelliği ile bebeğinizin uykusun da rahat etmesine olanak tanıyan Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası oto koltuğu ile de uyumludur. Puset, port bebe, yağmurluk ve bebek bakım çantasını içeren bu ürün alüminyum kasadan oluşturulmuş olan bir üründür.

Yenidoğandan itibaren kullanılabilen ürün tam kapanabilir tenteye sahiptir. Bu da bebeği çevresel etkilerken korumak için son derece önemlidir.

Tek noktadan frenleme sistemine sahip olan üründe bardak tutucu, geniş alt sepet bulunmaktadır. Ürün; gri, kahverengi, krem, mavi ve siyah renkler ile satışa sunulmaktadır. Ürünün fiyatı ise 1699 TL’dir.

Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası

bebek arabası tavsiye

Son derece dayanıklı ve şık bir ürün olan Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası, oldukça hafif yapıya sahip olan bir üründür. Özel alışımı ile çift kat metal kasaya sahip olan ürün özel geriye yatak dizaynı ile bebeğinizin pusetin içerisinde konforlu bir şekilde oturmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bebeğin ağırlığının ise araba içerisinde eşit dağıtılması ve sürüşün kolay bir hale gelmesi sağlanır.

Kolay bir şekilde sökülüp takılabilen bir ürün olan Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası, kolay kemer sistemi ile de bebeğiniz için güvenilir bir sürüş oluşturmaktadır. Çift taraflı kullanım özelliği olan bebek arabası yüksek ve geniş sepeti ile anne ve babaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Ürünün ağırlığı 7.3 kg olup maksimum taşıma kapasitesi 15 kg2dır. Doğumdan itibaren 48 aya kadar kullanılabilmektedir. Ürünün fiyatı ise 829 TL’dir.

Casual Cadillac Trona Travel Sistem Bebek Arabası

en iyi bebek arabası markası

%100 alüminyum şaseden oluşan bu mükemmel bebek arabası geniş ve konforlu iç hacmi ile bebeklerin rahat etmesini sağlıyor. 13 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan ürün ergonomik taşıma kolu ile ebeveynlere büyük bir avantaj sağlıyor.

Ultra lüks iç pede sahip olan Casual Cadillac Trona Travel Sistem Bebek Arabası 3 nokta emniyet kemerine sahiptir. Kemerlerinin üzerinde bulunan omuz koruma pedleri ise bebeklerin canının acımasını önlemektedir.

Bir bebek arabasında olması gereken en önemli özellik kolay açılabilir ve kapanabilir bir yapıya sahip olmasıdır. Bu nokta da son derece başarılı olan Casual Cadillac Trona Travel Sistem Bebek Arabası 1 saniye de tek el ile açılabilen bir yapıdadır.

Ön ve arka tekerlekleri son derece basit bir şekilde çıkarabilen bebek arabası araç bagajlarına da rahat bir şekilde sığmaktadır. Aracın en önemli özelliği ise geceleri kolay fark edilmesini sağlayan reflektörlere sahip olmasıdır. Bu sayede kaza riski en aza inmektedir. Ürünün fiyatı ise 1899 TL’dir.

Maclaren Atom Bebek Arabası

en iyi bebek arabası yorumları

Maclaren Atom Bebek Arabası, yüksek segmentte bir bebek arabasıdır. 25 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan Maclaren Atom Bebek Arabası 5.4 kg ağırlığında son derece hafif ve ergonomik bir bebek arabasıdır. Doğumdan itibaren kullanılabilen oturma ünitesine sahip olan Maclaren Atom Bebek Arabası, travel set olarak kullanılabilmektedir.

Bu nokta da popüler bir ana kucağı markası olan Maclaren aynı zaman da ana kucağı formunda da kullanılabilmektedir. Omuz pedleri, iç ped, saklama çantası, emniyet kayışı ve yağmurluktan oluşan bir içeriğe sahip olan ürün UPF 50 korumalı su geçirmez bir tenteye sahiptir.

Nefes alabilen bir kumaşa sahip olan ürün kolaylıkla çıkarılabilir ve yıkanabilir. Tekerleklerinin her birinde süspansiyon sistemi bulunan ürünün tekerlekleri 360 derece dönebilmekle birlikte konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Ürünün altında bulunan geniş sepet ebeveynlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamasını sağlamaktadır.

Ancak ana kucağı çift yönlü bir şekilde kullanılamamaktadır. Ürünün fiyat ise 3.184 TL ile 3.873 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Kraft Leon Travel Bebek Arabası

bebek arabasi tavsiyesi 2021

Ergonomik bir şık bir yapıya sahip olan Kraft Leon Travel Bebek Arabası, doğum itibaren kullanılabilen bir bebek arabasıdır. Portbebe ve iki yönlü bir şekilde kullanılabilmektedir. Oturma ünitesinin bu özelliği ürünün kullanışlı ve şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Ayarlanabilir tentesiyle bebeğinizi rahatça görmenize olanak tanıyan bu ürün özel süspansiyonları sayesinde güvenilir bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Katlanabilir oturma ünitesi ile tek tıkla kolay bir şekilde katlanabilen bebek arabasının içeriğinde ayak örtüsü, yağmurluk gibi ekstra ürünler çıkmaktadır.

Taşıma, sallama ve yatış olarak 3 farklı kullanımı bulunan ürün araç koltuğu olarak da kullanılabilmektedir. Bu da ekstra oto koltuğu almanıza gerek kalmadan tek ürünle pek çok ihtiyacın karşılanabilmesini sağlamaktadır.

Kraft’ın en şık ve en kullanışlı ürünlerinden bir tanesi olan Kraft Leon Travel Bebek Arabası gri, kırmızı, mavi ve siyah gibi farklı renk seçenekleri ile müşterilerine sunulmaktadır. Ürünün fiyatı ise 2899 TL’dir.

Prego Urban Travel Sistem Bebek Arabası

bebek arabası markaları

Alüminyum gövde yapısı ile müşterilerinin karşısına çıkan Prego Urban Travel Sistem Bebek Arabası doğumdan itibaren kullanılabilen son derece şık ve ergonomik bir bebek arabasıdır.

Farklı pozisyonlara ayarlanabilen sırt dayanağı ile bebeklerin konforlu bir şekilde oturmalarını ya da uzanmalarını sağlamaktadır. Yüksekliği ayarlanabilen itme kolu sayesinde sürücüsüne kullanım kolaylığı sağlayan ürün, tam kapanabilen tenteye sahiptir.

Tekerleklerin havalı bir yapıya sahip olması ekstra konfor ve sürüş kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ayarlanabilir süspansiyon sistemi de ürünün kolay ve rahat bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Tek noktalı fren sistemi ile bebeğinizin güvenli bir şekilde bebek arabasında seyahat etmesini sağlayan bu ürünün maksimum taşıma kapasitesi 15 kg şeklindedir.

360 derece dönebilen ve sabitlenebilen ön tekerleklere sahip olan Prego Urban Travel Sistem Bebek Arabası’nın ağırlığı ise 13.5 kg şeklindedir. Sabit pozisyon, taşıma koltuğu ve oto koltuğu olmak üzere 3 farklı pozisyonda kullanılabilir olan ürünün ECE R44/04 belgesi bulunmaktadır.

Bebeğin rahat bir şekilde oturabilmesi ve yatabilmesi için elstra dolgun iç ped kullanılmıştır. Ürünün fiyatı ise 2259 TL’dir.

Chicco Lıte Way 3 Top Stroller Baston Bebek Arabası

bebek arabası markası en iyi

Chicco’nun en fazla tercih edilen bebek arabalarından bir tanesi olan Chicco Lıte Way 3 Top Stroller Baston Bebek Arabası, travel sistem bebek arabalarına göre çok daha kolay bir kullanıma sahiptir ve portatif bir yapıdadır.

Çoklu sırt ayar kademesi olan Chicco Lıte Way 3 Top Stroller Baston Bebek Arabası, geniş alışveriş sepetine sahiptir. Bunun yanı sıra ayak örtüsü ve yağmurluğu da bulunan bebek arabası travel sistem gibi konforlu bir deneyim sunmaktadır.

Tam yatabilen ve ekstra büyüyen tente sayesinde bebeklerin daha güvende olmasını sağlayan ürünün katlanması son derece kolaydır. 5 noktalı emniyet kemerine sahip olan emniyet kemeri ile güvenilir bir bebek arabası olan Chicco Lıte Way 3 Top Stroller Baston Bebek Arabasının tutma sapı ayarı bulunmamaktadır.

Bunun yanı sıra ürünü çift yönlü olarak kullanabilmekte mümkün değildir. Özellikle günlük kullanım için son derece uygun bir ürün olan Chicco Lıte Way 3 Top Stroller Baston Bebek Arabası çok daha hızlı ve özgür bir şekilde hareket edebilmenizi sağlar.

Doğumdan itibaren 22 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan bebek arabasının ağırlığı ise yalnızca 7.5kg’dır. Bunun yanı sıra ürünün fiyatı ise 1.425 TL’dir.

İlginizi Çekebilir | En İyi Çay Makinesi

Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası

bebek arabası tavsiye

Adından da anlaşılabileceği gibi en önemli özelliği kendi kendine katlanabilir olması olan bebek arabası özellikle tek başına seyahat edecek olan neler için son derece ergonomiktir.

Bir elinde bebeği bir elinde ise bebek arabasını katlama derdi olmadan otomotik olarak katlanan bebek arabası pek çok ebeveynin sık sık tercih edebileceği bir bebek arabası türüdür.

Doğumdan itibaren kullanılabilen Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası, tek bir hareket ile katlanabilmektedir.

Tamamen yatırılabilen bir sırtık destek ayarı olan bebek arabasının geniş bir koltuğu bulunmaktadır. Bu doğrultuda hem ebeveynlerin hem de bebeklerin tüm ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanmaktadır.

Ürünün ağırlığı ise yalnızca 6.9 kg kadardır. Üstelik 22 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Alışveriş sepeti de bulunan ürünün fiyatı ise 2.519 TL’dir.

Siz de bebeğiniz ve kendiniz için en uygun bebek arabasını arıyorsanız yukarıda bahsedilen bebek arabası modellerini detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz ve bebeğinize en uygun olanı kolayca tercih edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.