En İyi Blender Seti Tavsiyesi 2023 Yorumlar ve Markalar


en iyi blender seti

En İyi Blender Seti

En iyi blender seti hangisi? Kendinize, bebeğinize ya da sevdiklerinize çeşitli gıdalar hazırlamak için bir blender almak istiyorsanız siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Biz de bu sorunuza cevap bulabilmeniz için size yardımcı olabilecek bir yazı hazırladık. E-ticaret sitelerinde en çok satılan, kaliteli ve en iyi blender setlerini bir araya getirdik. Gelin hep birlikte kullanıcıların blender önerileri neymiş bir göz atalım! Ama sizin için en iyi blender modelinin hangisi olduğuna karar vermeden önce blender alırken nelere dikkat etmelisiniz buna da cevap verelim.

Blender Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle blenderı ne için kullanacaksınız buna karar vermeniz lazım. Eğer meyveleri ezerek çeşitli içecekler hazırlayacaksanız daha basit ve amacınıza uygun modeller seçmelisiniz. Mesela smothie yapacaksanız daha küçük ve yer kaplamayan modelleri tercih edebilirsiniz.

Kullanım ve saklama kolaylığı açısından da satın alacağınıza ürünün boyutlarına dikkat etmeniz gerekebilir. Küçük bir mutfağınız varsa daha kolay saklanan bir ürün sizin için en iyi blender seti olabilir.

Alacağınız Blender’ın markasına da dikkat etmelisiniz. Herhangi bir bozulma, kırılma gibi durumlarda size yardımcı olabilecek bir markayı tercih edebilirsiniz. Zaten blender seti tavsiye yazımızda Arzum, Philips, Tefal gibi en iyi markaları listeledik.

Kullanacağınız sebze ve meyvelerin sertliğine göre de alacağınız blender setinin özellikleri önem taşımaktadır. Eğer sert gıdaları parçalayabilecek bir blender arıyorsanız kararınızı buna göre vermelisiniz.

Evet blender alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunun cevabını genel hatlarıyla cevapladık. Şimdi de en iyi blender seti neymiş bir bakalım.

Arzum Ar1032 Shake’n Take Blender

Evet blender tavsiyesi listemizin ilk sırasında Arzum’un Shake’n Take modeli yer alıyor. Meyve suyu içmek için ya da Smothie’ler hazırlamak için iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Ergonomik tasarımıyla oldukça şık durduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan blender’ın aynı kutuda iki farklı haznesi bulunuyor. Birisi 570 mL diğeri 400 mL tüketeceğiniz miktara göre bunu ayarlayabilirsiniz. Ürünün bıçakları ise paslanmaz çelik olması sebebiyle buzları kırmanıza da yardımcı oluyor.

Peki kullanıcı yorumları ve fiyatı ne durumda. Öncelikle söylemeliyiz ki en çok satılan blender modellerinden birisi. 4.000’in üzerinde kişi tarafından satın alınmış ve kullanıcıların genel olarak memnun olduğu bir blender. 5 üzerinden 4.8 gibi oldukça yüksek bir puana sahip. Ürünün fiyatı ise 300 ile 350 TL arasında değişiyor.

Kullanıcı Puanı4.8
Bıçak ÖzelliğiÇelik
Hazne Kapasitesi570 Mililitre
ÖzellikleriBuz Kırma
Güç (Watt)300 W
Garanti Süresi36 Ay

Arzum Ar1004 Soprano Max Multi Blender Seti

blender seti önerileri

Eğer mutfakta sizin için birçok şeyi yapacak bir blender seti arıyorsanız Arzum Soprano Max aradığınız model olabilir. Ürünün 5 farklı fonksiyonu bulunuyor. Doğralama, rendeleme, dilimleme, çırpma ve dilerseniz el blender’ı olarak kullanabiliyorsunuz. Bu modelde bir ürünün birçok evde yer aldığını söyleyebiliriz.

Bıçaklarının çift taraflı paslanmaz çelikten yapılması sebebiyle uzun yıllarca kullanabilirsiniz. Diğer yandan fındık gibi sert gıdaları da parçalamanıza yardımcı olacak bir model.

Metal öğütücünün metal olması sebebiyle çorba ya da sıcak gıdalar hazırlarken ısıya dayanıklı olduğunu söylemek mümkün. Doğrayıcı hazne kapasitesi 1.5 Litre, ölçü kabının kapasitesi ise 800 mL olarak karşımıza çıkıyor.

Ürünin fiyatı ise özelliklerine göre oldukça uygun. 350 ile 400 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor. Ayrıca blender seti ta

Kullanıcı Puanı4.7
Bıçak ÖzelliğiPaslanmaz Çelik
Hazne Kapasitesi1.5 Litre
ÖzellikleriÇırpma Rendeleme Doğrama
Güç (Watt)1000 Watt
Garanti Süresi36 Ay

Braun MultiQuick 7 El blenderi MQ 785 Patísserie Plus

en iyi blender seti markasi

Blender önerileri yazımıza tasarım açısından üst kademelerde bulunan MultiQuick ile devam ediyoruz. Tecrübelerimizden bahsetmek gerekirse sürekli kullanabileceğiniz soğanı, maydonuzu vs çok başarılı bir şekilde kıyıyor. Rende kısmında da iyi bir perfornası olduğunu söyleyebiliriz, havuç gibi sert gıdaları da güzel rendelediğinden şüpheniz olmsın.

Malzeme kalitesi kısmında da iyi olduğunu belirtelim. Çok üst düzey bir plastik olmasa da sizi uzun yıllar götürecektir. Hem fonskyion bakımından hem de kalite bakımından en iyi blender modellerinden birisi.

Tek bir hız botunu bulunuyor. Butona ne kadar fazla basarsanız o kadar hızlı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca sahip olduğu PowerBell teknolojisi sayesinde içecekleri hazırlarken çok az bir şekilde sıçratıyor.

Elbette en kaliteli blender modellerinden birisi. Bu sebeple de fiyatı diğerlerine göre yüksek. Ürünün fiyatı 900 ile 1000 TL arasında değişiyor. Ancak iyi bir performans ve kalite istiyorsanız aklınızda bulunması gerekiyor. Kullanıcıların çoğu üründen memnun.

Kullanıcı Puanı4.7
Bıçak ÖzelliğiÇelik
Hazne Kapasitesi350 mL
ÖzellikleriBlender, Çırpma, Dilimleme Rendeleme
Güç (Watt)750 Watt
Garanti Süresi24 Ay

Fakir Mr Chef Quadro Blender

en kaliteli blender seti

Fakir,ürettiği Mr Chef Blender ile özellikle tasarım açısından da çok fazla beğenilmekte. 1000 W motor gücü, kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik tutuş, paslanmaz çelik blender ayağı, paslanmaz çelik çırpıcı ve 900 ml kapasiteli ölçme kabı gibi iyi özelliklere sahip bir blender. Öte yandan 5 üzerinden 4.7 puan ille de kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor. 350 TL ile 400 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bir ürün.

Ürünün özelliklerinden birisi de buz kırma özelliğini olması. Soğuk kahve, buzlu çay vs yapmak istiyorsanız içeceklerinizi bu sayede daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Kolayca söküp takabileceğiniz başlıklarını da bulaşık makinesinde kolayca yıkayabilirsiniz.

Fakir Mr Chef Quadro Blender Kullanıcı Yorumları

Ürünün çok kaliteli ve motorunun çok rahatsız etmediğini söyleyen birçok kullanıcı bulunuyor. Rende kısmında ise ince ve kalın şeklinde iki farklı seçenek bulunuyor. Blender tavsiyesi istiyorsanız doğru bir ürün.

Kullanıcı Puanı4.7
Bıçak ÖzelliğiÇelik
Hazne Kapasitesi1,5 Litre
ÖzellikleriBuz Kırma, Çırpma, Dilimleme
Güç (Watt)1000 Watt
Garanti Süresi24 Ay

TEFAL Perfect Mix High Speed Blender

en güçlü blender seti tavsiyesi

En iyi blender modellerinden birisi olan Perfectmix oldukça iyi özelliklere sahip. Mutfakta size lazım olacak birçok özelliği bu üründe bulabilirsiniz. 6 tane paslanmaz çelik bıçağı bulunan ürünün, çok güçlü ve uzun yıllar kullanabileceğiniz 1200 Watt’lık motoru bulunuyor.

6 tane bıçağı olduğunu söylemiştik. Bu bıçaklardan birisi keskin diğeri ise ince olduğu için çok iyi bir şekilde karıştırma sağlıyor. Öte yandan aşağı yöne bakan diğer iki bıçağı sayesinde de sürahinin alt kısımlarında kalabilecek büyük parçaları oldukça iyi parçalıyor.

Çeşitli gıdaları iyi bir şekilde sunmanız için de Smoothi, Buz kırma ve Auto Clean özellikleri bulunuyor. Ürünün haznesi yani sürahisi ise cam. Ancak donmus ve sıcak gıdalar hazırlamak istiyorsanız oldukça sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer Smoothie gibi içecekleri çok fazla yapıyorsanız buz kırma fonksiyonun iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Kullanıcılar üründen oldukça memnun. 5 üzerinden 4.8 puana sahip. Fiyatı ise diğer modellere göre biraz daha fazla. 1500 ile 1700 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Kullanıcı Puanı4.8
Bıçak ÖzelliğiPaslanmaz Çelik
Hazne Kapasitesi1.75 Litre
ÖzellikleriBuz Kırma
Güç (Watt)1200 Watt
Garanti Süresi24 Ay

İlginizi Çekebilir | En İyi Çay Makinesi

Cookplus Smoothie Shaker

hangi blender setini almalıyım

Cookplus, Smoothie Shaker ismini vererek ürettiği bu blender ile çok sade ama bir o kadar da hoş bir görünüşe imza atmış. Paslanmaz çelik bıçaklar, 5 kademeli hız ayarı, Pulse fonksiyonu, Buz kırma özelliği, 1,5 litre cam sürahi, çıkarabilir ölçü kabı, Güvenlik kilidi,

Kaydırmaz ayaklar gibi son derece iyi özelliklere sahip bu blender uygun fiyatlı bir blender tavsiyesi arayanlar için oldukça iyi bir ürün. 250 TL ile 300 TL arasında bir fiyata sahip olabilceğiniz bir ürün. Uygun fiyatlı, buz kıran bir ürün arıyorsanız incelemenizi öneririz.

Cookplus Smoothie Shaker Kullanıcı Yorumları

Dediğimiz gibi kullanıcıların geneli üründen memnun, buz kırma özelliği ve karıştırma özelliği iyi bir şekilde çalışıyor. Kargolama ve paketleme kısmında ise yine yorumlar olumlu bir şekilde. 1,5 Litrelik cam haznesinin kullanışlı olduğu ve fiyatına göre çok kaliteli bir ürün olduğu gelen yorumlar arasında. Zaten 5 üzerinden 4.5 ortalama puana sahip.

Kullanıcı Puanı4.5
Bıçak ÖzelliğiÇelik
Hazne Kapasitesi1,5 Litre
ÖzellikleriBuz Kırma, Smoothie
Güç (Watt)750 Watt
Garanti Süresi24 Ay

Arzum AR1058 

en iyi mikser seti

Arzum, AR1058 modeli ile klasik ama en iyi blender modelelleri arasında yer alan bir ürüne imza atmış. Açık mor rengi ile harika bir görünüme sahip olan bu ürün; 1,5 litre doğrayıcı hazne, turbo fonksiyonu, 1500 Watt motor gücü gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Öte yandan 800 mL kapasitede sebze ve meyveleri kolayca ezebileceğiniz ölçü kabı bulunuyor. Paslanmaz çelik bıçağa sahip ancak, bıçağın tıktıklı yapısı ve sertleştirilmiş çeliği sebebiyle uzun yıllar ilk gün sahip olduğu performansı koruyor diyebiliriz.

Ürünün çırpıcı aparatı, sıvıları ve meyve, sebzeleri sıçratmıyor. Bu oldukça iyi bir özellik, öte yandan gücü de iyi bir noktada diyebiliriz. Kullanıcı klavuzunda ise ürünün 10 saniye çalıştırıp 1 dakika dinlendirin diye bir uyarı bulunuyor. Alacaksanız buna uymanızı tavsiye ederiz. Çünkü kullanıcı yorumları bu kurala uyulmadığı takdirde ürünün arızalabileceği yönünde.

Arzum AR1058 kullanıcı yorumlarına baktığımızda kullanıcıların üründen memnun olduğunu görüyoruz. Satış sonrası garanti hizmeti ve desteğinin de iyi olduğunu söyleyebiliriz. Arzum mutfak ürünleri konusunda iyi bir noktada. 300 TL ile 350 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu blender ile dilediğiniz her şeyi blenderınız ile karıştırabilirsiniz.

Kullanıcı Puanı4.6
Bıçak ÖzelliğiPaslanmaz Çelik
Hazne Kapasitesi1,5 Litre
ÖzellikleriBuz kırma, Blender, Çırpma, Rendeleme, Doğrama
Güç (Watt)1500 Watt
Garanti Süresi36 Ay

TEFAL Blendforce II

en iyi mikser seti

Tefal,Blendforce modeli ile sade bir görünüme sahip ama bir o kadar da teknolojik bir blender modeli üretmeyi başarabilmiş. 6 adet bıçak sayısı, turbo düğmesi, çırpma aksesuarı, otomatik programlar gibi özelliklere sahip bu blender; kullanıcılarından da övgü dolu yorumlar almayı başarabilmiş. 700 TL ile 750 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu blender ile kaliteyi ve konforu aynı anda mutfağınızda uzun yıllar yaşayacaksınız gibi görünüyor.

Karaca Shaker Inox 

en iyi blender markası

Karaca,Shake Inox adını verdiği bu ürün ile blender piyasasının uygun fiyatlı ürünlerinden birisini üretmeyi başardı. 500 watt güç, güvenlik kilidi, 1,5 litre cam sürahi,buz kırma gibi özellikleri bünyesinde barındıran bu blender; 285 TL gibi uygun bir fiyata satılmakta.

Kullanıcı Puanı4.7
Bıçak ÖzelliğiTitanyum
Hazne Kapasitesi1.5 Litre
ÖzellikleriBlender
Güç (Watt)550 Watt
Garanti Süresi24 Ay

TEFAL Activflow 

en iyi blender seti hangisi

Tefal, ürettiği bu blender modeliyle ortaya oldukça şık bir ürün çıkarmış. 1500 Watt güç, 1,25 litre kapasite, plastik bıçak özelliği gibi donanımları bünyesinde barındıran Tefal; aldığı 4.8’lik not ve 707 TL’lik fiyatı ile birlikte siz potansiyel alıcılarını stoklarında beklemekte.

Kullanıcı Puanı4.6
Bıçak ÖzelliğiPaslanmaz Çelik
Hazne Kapasitesi1.5 Litre
ÖzellikleriBlender, Çırpma, Doğrama
Güç (Watt)1000 Watt
Garanti Süresi24 Ay

En İyi Elektrik Süpürgesi

Emsan Pro-Multimax

blender seti onerileri

Emsan,1001 Rob adını verdiği bu blender modeli ile oldukça uygun bütçelere göz kırpıyor. 1000 Watt motor gücü,1,5 litre geniş hazne, dilimleme ve rendeleme paslanmaz çelik diskler, paslanmaz Çelik Blender ayağı gibi son derece yeni teknoloji özelliklere sahip emsan; fiyat olarak 285 TL’ye sahip olabileceğiniz ve uzun yıllar kullanabileceğiniz türden bir ürün.

Kullanıcı Puanı4.8
Bıçak ÖzelliğiÇelik
Hazne Kapasitesi1.5 Litre
ÖzellikleriBlender
Güç (Watt)1000 Watt
Garanti Süresi24 Ay

En İyi Moka Pot

En İyi Ütü

Arzum AR1092 

blender seti tavsiye

Arzum, ürettiği AR1092 modeli ile belkide piyasanın en uygun fiyatlı blenderlerınden birisini üretmeyi başarabilmiş. Kırmızı rengi ile oldukça şık görünen bu blender; 1700 watt gücü ile de canavar gibi bir ürün olduğunu bizlere kanıtlayabilmekte. Aldığı 4.4’lük notu ile de sınıfı geçebilen Arzum, 191 TL gibi uygun bir fiyata satın alabileceğiniz ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir blender vaziyetinde.

Kullanıcı Puanı4.7
Bıçak ÖzelliğiPaslanmaz Çelik
Hazne Kapasitesi800 mL
ÖzellikleriBlender
Güç (Watt)1700 Watt
Garanti Süresi36 Ay

Evet sevgili okurlarımız sizler için hazırladığımız en iyi blender seti yazımızı bitirmiş bulunuyoruz. Blender tavsiyesi, blender önerileri ve daha fazlasını yanıtlamaya çalıştık. Eğer en iyi blender seti hangisi diye sorduysanız yanıtladığımızı düşünüyoruz. Daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.