En İyi Tost Makinesi Tavsiye 2023 Hangi Tost Makinesi?


tost makinesi en iyi

En İyi Tost Makinesi

En iyi tost makinesi hangisi? Gerek ekmek kızartmak için, gerek tost yapmak için günümüzde en çok kullanılan mutfak ürünlerinden birisi de tost makineleri. Çünkü yaşadığımız dünyanın hızına yetişebilmemiz için hızlı olmamız gerek. Özellikle de hızlı bir kahvaltı yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi de tost oluyor.

Eğer yapacağınız tostun lezzetine önem veriyorsanız iyi bir tost makinesine sahip olmalısınız. Çünkü bazı tost makineleri henüz ekmeğin arasındakiler pişmeden, ekmeği kömüre çevirebiliyor. Bu sebeple alacağınız tost makinesinin, en iyi modeller arasında olması önem arzediyor. Kararsız kalmamanız için sizin en iyi 13 tost makinesi modelini inceledik.

Tost makinesi tavsiye yazımızda 13 tane tost makinesini incelemeden önce, tost makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz, seçimini neye göre ve nasıl yapmalısınız, bunlara da değineceğiz. Ardından da sizin için en iyi tost makinesi hangisi sorusunun cevabına yaklaşabilirsiniz.

Tost makinesi tavsiye yazımızda inceleyeceğimiz modeller ise aşağıdaki gibi.

 • En İyi Tost Makinesi Tavsiyesi
  • Arzum 2001 Tostçu Delux Izgara Ve Tost Makinesi
  • Schafer Grıll Haus Tost Makinesi
  • Karaca Future Granit Kırmızı Tost Makinesi
  • KORKMAZ Kompakto Siyah Tost Makinesi A312
  • Arzum AR2007 Sultane
  • TEFAL Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi
  • TEFAL Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi
  • TEFAL Family Toast Izgara ve Tost Makinesi
  • KORKMAZ A328-05 Korkmaz Tostkolik Inox
  • KORKMAZ A316-10 Korkmaz
  • Arzum Tostçu AR2019 Delux Izgara Ve Tost Makinesi
  • Fakir Matilda Izgara & Tost Makinesi
  • Fakir VALERY TOST MAKİNESİ

Tost Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Kendinize bir fiyat aralığı belirlemelisiniz. Elbette düşük bütçeli bir makine arıyorsanız beklentilerinizi de düşük tutmalısınız
  • Tost makinenizi hangi amaçla kullanacaksınız? Sadece tost yapmak için mi yoksa ızgara yapmak için de kullanacak mısınız?
  • Tost makinesini ızgara yaparken de kullanacaksanız tam bir şekilde açılması iyi olacaktır.
  • Tost makinesinin plakalarının çıkarılabilmesi oldukça önemlidir. Çünkü çıkarılabilir plakalar temizlik konusunda size yardımcı olacaktır.
  • Alacağınız markanın servisinin iyi olup olmadığını önemlidir. Herhangi bir arıza durumunda satış sonrası desteğin iyi olması gerekir.
  • Tost makineniniz elektrik gücüne dikkat etmelisiniz. İyi bir tost makinesi genellikle 700 ile 2500 Watt arasında olmalı. Ancak unutmayın yüksek Watt değeri faturalara yansıyabilir.

Tost Makinesi Tavsiyesi

Evet tost makinesi alırken dikkat etmeniz gereken noktalar bunlar. Biz sizler için en iyi tost makinesi hangisi, tost makinesi önerileri neler araştırdık. En çok satılan, hatta binlerce kez satılan modelleri yazımızda listeledik. Bakalım sizin için en iyi tost makinesi hangisiymiş?

Arzum 2001 Tostçu Delux Izgara Ve Tost Makinesi

en iyi tost makinesi

Arzum, ürettiği bir çok ev aletlerinin yanı sıra mutfaklarımızda da yıllardan bu yana kullandığımız ürünler üretmekte. Sayısız ürüne sahip bu marka, tost makinesi üretme konusunda da kendini piyasada oldukça kanıtlamış durumda.

Donanımsal özelliklere döndüğümüz zaman ise karşımıza; 1800 Watt güç değerine sahio olan AR2001, 180 derece açılabilir üst gövdeye sahip. Öte yandan ısıya dayanıklı komple döküm tutma sapı, aynı anda 6 adet tost yapabilme kapasitesi ile oldukça iyi özelliklere sahip.

Granit efektli döküm ızgarası sayesinde tost, hamburger ve ızgaralarınızı yapışmadan ve yanmadan yapabilirsiniz.

Güç ikaz ışığı, ısı ayar düğmesi, kilitleme mandalı ve termostat ikaz ışığı da güvenlik özellikleri arasında yer almakta. Kullanıcı yorumlarına göz attığımız zaman ise ürünün bir çok kullanıcı tarafından beğenildiğini görüyoruz. Binlerce alıcısı olan ürün 5 üzerinden 4.5 gibi gayet yüksek bir puan almış.

Fiyat olarak ise piyasadaki muadillerine göre ortalama bir fiyata sahip. Ar2001, 300 TL ile 400 TL arasında stoklarda siz kullanıcılarını beklemekte. Tamamen yerli üretim olan bu makine ile artık tostlarınızı konforlu ve lezzetli bir şekilde yapabileceksiniz.

Schafer Grill Haus Tost Makinesi

en iyi tost makinesi hangisi

Ünlü Alman teknoloji firması Schafer, ürettiği bu tost makinesi ile özellikle evlerimizde çok lezzetli tostlar yapabilme imkanını bizlere sunuyor. Rahat açılıp kapanabilen kapağı ve tasarımsal açıdan özenle tasarlanmış bu makine, güveni ve kaliteyi bir tost makinesinde birleştirmiş.

90 ve 180 derece açılabilir üst gövdesi olması sebebiyle tost makinesini kolay bir şekilde ızgaraya çevirebilirsiniz. Diğer yandan ısı ayarı ise 5 kademeli olarak karşımıza çıkıyor. Yani yemeklerin pişirilmesine özel olarak ayarlayabilirsiniz.

Bir diğer iyi özelliği ise ızgara yaparken ortaya çıkan yağ fazla ise, kanallardan akan yağı bir haznede toplayarak temiz bir pişirme sağlayabilirsiniz.

Özelliklerini incelediğimizde aynı anda 6 tane tost yapabildiğini görüyoruz. Eğer kalabalık bir aileyseniz sizin için en iyi tost makinesi Schafer Grill olabilir. Özelliklerini toplayacak olursak 2000 Watt ısıtma gücü, ızgaraya dönüşme, özel yağ toplama haznesi ve 6 dilim tost kapasitesine sahip olduğunu görüyoruz.

Trendyol kullanıcılarının bir çok yorumda bahsettiği üzere, bu ürün kullanıcıları tarafından bir hayli beğenilmiş durumda. En iyi tost makinesi listemizde yer alan ürün 400 ile 500 TL arasında bir fiyata sahip..

Karaca Future Granit Kırmızı Tost Makinesi

tost makinesi tavsiye

Mutfak ürünlerinde en iyi denilebilecek cihazları üreten Karaca, ortalama bütçeye sahip kullanıcılara hitap ediyor. Ancak makinenin iyi olduğundan şüpheniz olmasın çünkü binlerce satılan bir tost makinesi.

3 tabakaya sahip olan granit kaplama yanmaz ve yapışmaz özelliğii uzun yıllar koruyabilecek şekilde üretilmiş. Ürünü sadece tost makinesi olarak değil de ızgara olarak da kullanacaksınız 180 derece tam açılabilir plakalara sahip.

Diğer yandan sadece tost ve ızgara değil yumurtalı ekmek ve kalın sandviçleri de sahip olduğu fırın etkisiyle pişirebilirsiniz. Elektrik gücü 1800 Watt olan Karaca Future tek seferde 4 tane tost yapma kapasitesine sahip.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da 5 üzerinden ortalama 4.7 puana sahip olduğunu görüyoruz. Dediğimiz gibi en iyi tost makinesi listemizde binlerce kez satılan ürünleri inceledik. Bu sebeple de iyi bir performans gösterdiğine emin olabilirsiniz.

Korkmaz Kompakto Siyah Tost Makinesi A312

tost makinesi önerileri

Korkmaz, anlaşılan o ki ürettiği A312 modeli ile tostseverlere sadeliği ve şıklığı aynı anda sunmayı hedeflemiş. Gayet sade siyah rengi ve sade tasarımıyla geleneksel tarzını korumuş bu makine, donanımsal olarak da beklentileri fiyatıyla karşılıyor diyebiliriz.

Aynı anda 4 tane tost ekmeği pişirebilen ürün, 1800 Watt güce sahip. Öte yandan paslanmaz çelik gövdesi sebebiyle de uzun yıllar kullanabileceğiniz bir makine. Plakalarına baktığımızda da yanmaz yapışmaz özelliği bulunan alüminyum döküm bir tost makinesi olduğu görüyoruz.

Döküm ızgaraların sökülüp takılabilmesi sayesinde de makinenizi rahatça temizleyebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise 5 üzerinden 4,6 puana sahip olduğunu görüyoruz. Yani tost makinesi önerileri listemize girmeyi hak eden bir ürün. Fiyatı ise diğer modellere göre uygun diyebiliriz. 200-300 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Arzum AR2007 Sultane 

en iyi tost makinesi markası

Arzum, ürettiği bir diğer tost makinesi olan AR2007 modeli ile uygun fiyatlı bir tost makinesi ortaya koymuş. Tasarımsal olarak kırmızı gövde rengi ve siyah detaylarıyla estetik açıdan oldukça sade ve şık bir görünüme sahip olan bir makine.

Aynı anda 4 tane tost yapabilme imkanı sunan makine, 1800 Watt güç değerine sahip. Eğer yapacağınız tostlar ya da sandviçler kalın ise üst gövdeyi bu yüksekliğe göre ayarlayabilirsiniz. Çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir döküm plaklarının yanında 180 derece açılabilen üst gövdeye sahip.

3 farklı ısı kademesi olan tost makinesi, teflon plaka yüzeyi sayesinde yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahip. Uygun fiyatı ve sahip olduğu özellikler sayesinde binlerce kez satılan makine 5 üzerinden 4.6 puana sahip. Bizce fiyatına göre en iyi tost makinesi modellerinden birisi. Puandan da anlaşılacağı üzere birçok kişi tarafından beğenilen bir makine.

Fiyat olarak ise tost makinesi piyasasının en uygun maliyetli ürünlerinden birisi olduğu çok açık. Ar2007, 200 TL ile 250 TL arasında bir fiyat bandında stoklarda siz potansiyel alıcılarını beklemekte.

TEFAL Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

tost makinesi tavsiyesi

Tost makinesi tavsiye listemize Tefal ile devam ediyoruz.. Özellikle mutfak araç gereçleri üretme konusunda bir çok rakibine göre öne çıkan Tefal, bu tost makinesi ile büyük bir beğeni toplamış.

Gri gövde ve siyah detaylarıyla tasarımsal açıdan şık ve sade bir görünüme sahip olan Tefal, sadeliğini teknik özellikleriyle süslüyor. Tost makinesinde yok, yok diyebiliriz. 3 farklı pişirme fonksiyonu bulunan makine; ızgara, barbekü ve mini fırın fonksiyonlarına sahip.

Çıkarılabilir plakaları sayesinde temizlik konusunda da iyi durumda diyebiliriz. Öte yandan plakaları çıkardıktan sonra makinede yıkayabilirsiniz. 1800 Watt güce sahip olan makine, çabuk ısınan tost makinesi modellerinden birisi olduğunu görüyoruz.

Trendyol kullanıcı yorumlarına göz attığımızda, Tefal’in 5 üzerinden 4.6 gibi yüksek bir değerlendirme notu aldığını görmekteyiz. Unutmayın ki binlerce yorumu var. Kullanıcı yorumları gerçekten çok iyi.

Ve elbette bu değerlendirmeler gösteriyor ki Tefal bu tost makinesi ile bir çok kullancısını memnun etmeyi başarabilmiş. Fiyat olarak ise 400 TL ile 450 TL arası bir fiyata sahip olabileceğiniz bu tost makinesi 6 adet tostu pişirebilirsiniz.

TEFAL Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi

tost makinesi en iyi marka

Tost makinesi önerileri listemizin 7 sırasında Tefal Gourtmet bulunuyor. Tefal, ürettiği bu Gourmet Minute modeli tost makinesi ile tost makinesi tavsiyesi arayışında olanlara iyi bir seçenek sunuyor diyebiliriz.

Çitf taraflı çıkarılabilir, döküm plakasıyla birlikte ayarlanabilir termostata sahip bir tost makinesi. Barbekü pozisyonuna geçirdiğiniz zaman ise 1400 santimetre karelik bir alana sahip oluyorsunuz. Yukarıdaki modelde olduğu gibi yine bu modelde de ızgara, barbekü ve mini fırın fonksiyonları bulunuyor.

Daha basit bir şekilde anlatmak gerekirse tost makinenizde yumurta dahi pişirebilirsiniz. 2000 Watt güce sahio olan tost makinesi zaman ayarlayıcı özelliğe sahip. Öte yandan paslanmaz çelik gövdesi de bulunuyor. Çıkarılabilir alüminyum döküm plakaları ise çabuk ısınan tost makineleri arasında yer almasına sebep oluyor.

Aynı anda 6 adet tost pişirebilen makine en iyi tost makinesi modellerinden birisi. Tost makinesi en iyi tost makinesi modelleri arasında yer alıyor. Ancak Tefal kalitesinin bir de fiyatı bulunuyor. 900 ile 1000 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

TEFAL Family Toast Izgara ve Tost Makinesi

en iyi tost makinesi önerisi

Family Toast Tefal tarafından üretilen ve piyasanın en çok tercih edilen tost makinesi ürünlerinden biri. Özellikle kırmızı gövde rengi ve siyah detaylarıyla kullanıcılarını görünüm olarak oldukça memnun eden bu makine bir makine.

1800 Watt ısıtma gücü, ayarlanabilir termostat, 1600 cm² pişirme alanına sahip. Geniş aileler için ve tost severler için ideal bir makine olmasının sebeplerinden birisi de 6 tostluk bir kapasiteye sahip. Tost makinesi önerileri listemize Tefal ile devam ettik. Yine yukarıda olduğu gibi 3 farklı pişirme fonksiyonuna sahip.

5 üzerinden aldığı 4.6’lok değerlendirme notu ile iyi bir memnuniyete sahip olan Family Toast, yorumlara göz attığımızda ise gerçekten beğenilmiş bir makine olduğunu gözler önüne seriyor. 700 TL ile 750 TL arasında değişen fiyatlara satın alabileceğiniz bir makien. Family Toast ile artık tostlarınızı Tefal kalitesi ile kısa sürede ve pratik bir şekilde yapabileceksiniz.

KORKMAZ A328-05 Korkmaz Tostkolik Inox

en iyi tost makinesi 2021

Korkmaz, ürettiği A328 modeli ile tost severlere minik ama çok kullanışlı bir tost makinesi ile merhaba diyor. Gri gövde rengi ve siyah detaylarıyla muhteşem bir görünüme sahip A328, tasarımsal açıdan yeterli tüm kriterleri karşılamakta.

1800 Watt ısıtma gücü, Çıkartılabilir plaka, yükseklik ayarı, Granit plaka yüzeyi, Izgara özelliği gibi son nesil ve son teknoloji güvenlik ve işlevsel özelliklere sahip A328 ile tostlarınızı gönül rahatlığı ile pratik bir şekilde yapabileceksiniz.

5 üzerinden aldığı 4.7’lik değerlendirme notu da A328’in ne denli iyi bir ürün olduğunu gözler önüne açıkca sermekte. Fiyat olarak ise piyasa ortalaması bir fiyata, 500 TL ile 550 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz A328 ile uzun yıllar tost ve ızgaralarını sağlıkla pişirebilirsiniz.

KORKMAZ A316-10 Korkmaz

en iyi döküm tost makinesi

A316, yerli üretim firmamız Korkmaz’ın piyasamıza sunduğu en kullanışlı tost makinelerinin başında geliyor. Siyah gövde rengi ve gri detaylarıyla harika bir görünüme sahip olan bu ürün, kaliteli malzemesiyle de öne çıkmakta.

850 Watt ısı gücü, 19 Cm çapı, Ergonomik dizaynı, Ayarlanabilir ısı kontrolü, Granit görünümlü ptfe kaplama ve Yapışmayı önleyen ve kolay temizlenen granit iç yüzey gibi harkulade donanımsal özelliklere sahip olan A316 ile artık tostlarınızı ve ızgaralarınızı yaparken asla zorlanmayacaksınız. 5 üzerinden aldığı 4.4’lük değerlendirme notu ve aldığı yorumlar ile de oldukça övgüler dizilen bu tost makinesi.

fiyat olarak da oldukça uygun bir maliyete satılmakta.400 TL ile 450 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz A316 ile artık tostlarınızı uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz.

Arzum Tostçu AR2019 Delux Izgara Ve Tost Makinesi

çabuk ısınan tost makinesi

Ürettiği Ar2019 modeli ile son nesil bir tost makinesini piyasa süren Arzum, özellikle kadın kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmekte. Mor gövde rengi ve gri detaylarıyla özellikle kadın kullanıcıların gözdesi olmayı başarabilen Ar2019, özellikleriyle de ön plana çıkmayı başarabilmiş.

1800 Watt ısıtma gücü,Granit Efektli Plaka, Sıcaklık Ayarı, 180 Derece Açılabilme, Kilitleme Mandalı, Yağ Akıtma Kanalı, Termostat İkaz Ayarı, Çıkarılabilir Plaka gibi üst düzey ve işlevsel özelliklere sahip olan bu model ile artık tost ve ızgaralarınızı pratik ve konforlu bir şekilde pişirebileceksiniz.

4.6 gibi yüksek bir not alan ve kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça övgü dolu sözler gördüğümüz Ar2019, beğenildiğini hepimize kanıtlamakta. Fiyat olarak ise piyasa modellerine oranla oldukça uygun bir fiyata sarılan Ar2019, 400 TL ile 450 TL arasında değişen bir fiyata siz kullanıcılarını stoklarda beklemekte.

Fakir Matilda Izgara & Tost Makinesi

en iyi tost makinesi 2021

Ünlü Alman teknoloji firması Fakir, ürettiği Matilda modeli ile tost makinesi severlere oldukça iyi bir ürün üretmeyi başarmış. Kırmızı gövde rengi ve siyah detaylarıyla oldukça kaliteli bir malzemeden üretilen Matilda, donanım olarak da çok dolu durumda.

2000 Watt ısıtma gücü, hızlı pişirme için yüksek performans, paslanmaz çelik kaplama, güç ikaz ışığı, ayarlanabilir ısı kontrol düğmesine sahip. Yapışmaz kaplamalı alüminyum dökme plakaları sayesinde tostlarını ve ızgaralarınızı yakmadan, yapıştırmadan pişirebilirsiniz.

5 üzerinden aldığı 4.8 gibi oldukça yüksek bir değerlendirme notu ile çok memnun kalınan bir model. Kullanıcılarından neredeyse tam not almakta. Fiyat kısmında ise sahip olduğu özelliklere nazaran gayet uygun bir fiyata sahip olan bu makine, 400 ile 450 TL arası bir fiyata sahip.

Fakir VALERY TOST MAKİNESİ

tost makinesi tavsiye 2021

Fakir, ürettiği bir diğer model olan Valery ile karşımıza çıkıyor. Valery, emsallerinin aksine oldukça son teknoloji ve bir çok ekstra özelliğe sahip bir makine. Turkuaz grisi gövde rengi ve siyah, gri detaylarıyla tasarımsal açıdan iyi bir görünme sahip olan bir tost makinesi. Donanımsal açıdan da oldukça yeterli.

1800 Watt ısıtma gücüne sahip olan Valery, kolayca temizlenebilen oldukça şık pazlanmaz çelik gövdeye sahip. Aynı anda 4 adet tost yapma kapasitesi buunan ürün, yağ damlama tepsisine de sahip. Tost, sandviç, barbekü ve ızgara yapmak için sağlıklı bir şekilde temizlenebilen döküm ızgaraya sahip. Tost makinesi önerileri listemizde hem görümüyle hem de özellikleriyle iyi bir konumda olduğunu söyleyebiliriz.

5 üzerinden de aldığı 4.6 değerlendirme notu Valery’nin ne denli iyi bir tost makinesi olduğunu bizlere açık bir şekilde kanıtlamakta. Fiyat kısmına geldiğimiz ise, Valery’nin müthiş tasarımı ve bu muazzam özelliklere rağmen piyasa ortalaması bir fiyata satıldığını görmekteyiz.

550 TL ile 600 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz Valery, uzun yıllar götürebilecek, en iyi tost makinesi modellerinden birisi.

Sizler için bu yazımızda en iyi tost makinesi hangisi, tost makinesi alırken nelere dikkat edilmeli gibi sorulaya yanıt aradık. Tost makinesi önerileri, tost makinesi tavsiye ve daha birçok içeriğe 15sey.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.