En İyi Gaming Kulaklık 2023 Gaming Kulaklık Önerileri


en iyi gaming kulaklık

En iyi gaming kulaklık hangisi? Son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişen oyun dünyası, piyasaya yeni ekipmanların çıkmasına ve bu ekipmanların daha da özelleşmesine sebep oldu. Diğer yandan ülkemizdeki elektronik cihazların fiyatlarının artması sebebiyle de birçok oyuncu fiyat performans gaming kulaklık arayışına girdi. Sonuçta siz de vereceğiniz paranın karşılığını almak istiyorsunuz. Bu sebeple fiyat aralığını geniş tutarak her bütçe için gaming kulaklık tavsiyesi yazımızı hazırlamaya çalıştık. Ancak oyuncu kulaklık önerisi listemize geçmeden önce, dikkat etmeniz gereken noktalar neler bir göz atalım. Çünkü vereceğiniz paranın boşa gitmesini istemezsiniz.

Biz de sizlere vereceğiniz paranın karşılığını almanız için ve size samimi bir şekilde yardımcı olabilmek için bu yazıyı paylaştık. Yazıda en çok satılan gaming kulaklık modellerini, fiyat performans gaming kulaklık modellerini ve bizim gaming kulaklık tavsiyelerimizi göreceksiniz. İyi okumalar!

İlginizi Çekebilir | Gaming Mouse Tavsiyesi

Gaming Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bütçe

Evet, sizin için en iyi gaming kulaklık modeli hangisi sorusunu cevaplamadan önce, karar vermeniz gereken ilk nokta bütçedir. Evet uygun fiyatlı 100 lira altı gaming kulaklık var ancak pek tavsiye ettiğimizi söyleyemeyiz. Eğer 100 lira vermeyi düşünüyorsanız, biraz daha bekleyip 200 liraya sizi uzun yıllar götürecek bir modeli almanız daha iyi olacaktır.

 • Frekans Aralığı

Ses frekans ölçüsü tüm dünyada Hertz ile ifade edilir. İnsanlar ise 20 Hertz ile 20.000 Herzt arasındaki frekans değerlerini duyabilirler. Hertz değerinin azalması sesin incelmesini ifade ederken, artması da kalınlaşmasını belirtir. Peki bu kulaklıklar için ne anlama geliyor? Sahip olduğunuz kulaklığın Herz aralığı ne kadar genişse, oyunlardan gelen seslerin ayrıntısı da fazla olacaktır. Çoğu kulaklık markası 20 Hertz değerini dahi verdiğini söylemektedir. Ancak işin aslı böyle değil. Bu değer tek başına bir anlam ifade etmiyor.

Önemli olan sesi bozmadan 20 Hertz değerini vermektir. Dediğimiz gibi bu değeri vereceğini her marka ifade eder ancak, her marka gerçekten bunu yapamaz. O sebeple iyi markaları tercih etmelisiniz. Biz de en iyi gaming kulaklık yazımızda seçimlerimizi buna göre yaptık.

 • Ses Seviyesi (Desibel)

Kulaklığın, kulağınıza verdiği ses seviyesini ifade eder. 85 dB kulaklık için genelde sınır değeridir. Örnek vermek gerekirse 85 desibel değerinin üstünde maksimum 8 saat müzik dinleyebilirsiniz. Daha fazlasını kullanmak kulak sağlınızı bozacaktır. Diğer yandan 110 dB değerine sahip bir kulaklığınız olduğunu düşünün. Bu kulaklık artık sadece bir kulaklık değil ayrıca bir hoparlör işlevi de görecektir 🙂 .

 • Empedans Değeri

Empedans değeri ise kulaklığın iç direncini ifade eder. Daha açık bir ifadeyle, kulaklığınız ne kadar güç tüketecek sorusunun cevabını verir. Gaming kulaklıklarda bu değer yüksek olabilir. Çünkü bilgisayarlar yüksek güç tüketimini kaldırabilecek yapıdadır.

 • Ağırlık

Saatler süren bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız hafif bir kulaklık tercih etmelisiniz. Uzun süre başınızın üstünde ağır bir kulaklık taşımak istemezsiniz.

 • Ses İzolasyonu

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da ses izolasyonu. İşte burada desibel değerini etkileyen diğer faktörün bu olduğunu söyleyebiliriz. Kulaklık dışarıdan gelen sesleri ne kadar fazla keserse yüksek desibele ihtiyacınız kalmayacaktır

Gaming Kulaklık Önerileri 2023

Evet genel olarak dikkat etmeniz gereken noktalara değindik. Zaten en iyi gaming kulaklık diyorsanız, bu şartları sağlaması gerekiyor. Ancak listemizin dışında bir araştırma yaparsanız bu değerleri dikkate almalısınız.

 • Oyuncu Kulaklık Önerisi ve En İyi Gamin Kulaklık
  • Gamepower Medusa Siyah 7.1 Pro Oyuncu Kulaklığı 
  • Rampage Miracle-X4 Siyah RGB Led 7.1 Oyuncu Kulaklığı
  • Gamepower Mihawk 7.1 Surround Rgb Oyuncu Kulaklığı
  • Rampage STORMY Siyah 7,1 Gaming Kulaklık
  • James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık
  • SteelSeries Arctis 3 Siyah (2019 Edition) Oyuncu Kulaklık 
  • SteelSeries Arctis 5 7.1 RGB Gaming Kulaklık 
  • Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık
  • logitech G332 Oyuncu Kulak Üstü Kulaklık
  • logitech G432 7.1 Surround Oyuncu Kulaklık

Gamepower Medusa Siyah 7.1 Pro Oyuncu Kulaklığı 

gaming kulaklık önerisi

Listemizin ilk sırasında Gamepower Medusa yer alıyor. Ucuz gaming kulaklık arıyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Öncelikle söylemeliyiz ki fiyat performans gaming kulaklık modellerinden birisi olduğu kesin. Peki özellikleri neler?

Ses kalitesi bakımından iyi durumda oldğunu söyleyebiliriz. Eğer YouTube, Spotify gibi platformlar ile müzik dinleyecekseniz, dinlediğiniz müziğin keyfine varacaksınız. Öte yandan 7+1 olması sebebiyle de CS:GO, PubG gibi oyunlarda, merminin nereden ateşlediğini çok iyi bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Mikronun da iyi olduğunu, sesi karşı tarafa iyi ilettiğini söyleyebiliriz. Desibel değeri 113 ve Hertz değeri 20 Hz ile 20.000 Hertz arasında. Dediğimiz gibi her marka 20 Hz değerini sağlayamazken GamePower bunu başarmış diyebiliriz. Bizce listemizin ilk sırası için iyi bir ürün.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da herkes tarafından beğenilen bir kulaklık olduğunu görüyoruz. Güncel fiyatı ve kullanıcı yorumlarını görmek için butona tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Gaming Monitör

Rampage Miracle-X4 Siyah RGB Led 7.1 Oyuncu Kulaklığı

gaming kulaklık önerileri

En iyi gaming kulaklık listemizin ikinci sırasında, Rampage Miracle bulunuyor. Rampage’in oyun dünyasındaki yeri tartışılmaz. Gaming ürünleri konusunda çok iyi iş çıkarıyorlar. Bu sebeple de listemize girmeyi başardı.

RGB ışıklandırması bulunan ürünün frekans aralığı 20 Hz ile 20.000 Hz aralığında bulunuyor. Desibel değeri ise 122 dB olarak karşımıza çıkıyor. Ürün bilgisayar bağlantısını USB girişi ile sağlıyor. Evet kulaklığın özellikleri bu şekilde. Peki kullanımı nasıl?

Öncelikle RGB ışıklandırması başarılı. Eğer aydınlatmalı bir kulaklık istiyorsanız aklınızda bulunabilecek bir ürün. 7.1 Surround sistemi sayesinde sesleri çok detaylı bir şekilde duyabiliyorsunuz. Ses kasmak istiyorsanız başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kafanızı, kulağınızı sıkmıyor ve terletmiyor. Ergonomik ve herkes için uygun bir tasarımı mevcut.

Bizce 200-250 TL aralığında alınabilecek en iyi gaming kulaklıklardan birisi. Zaten binlerce kişi tarafından tercih edilmiş bir kulaklık. 5 üzerinden 4.6 puan almış. Eğer ihtiyacınız varsa ve bütçeniz uygunsa düşünmeden alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | Gaming Laptop Önerileri

Gamepower Mihawk 7.1 Surround Rgb Oyuncu Kulaklığı

gaming kulaklık tavsiyesi

Gaming kulaklık önerileri yazımıza fiyatı biraz arttırarak devam ediyoruz. 200-300 TL arası bir bütçeniz varsa alabilecek en iyi gaming kulaklık modellerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Binlerce kişi tarafından alınmış; özellikleri, tasarımı ve konforu tam not almış bir kulaklık.

İlk oyuncu kulaklığınız ise aldığınıza pişman olmayacaksınız. 7.1 Surround sistemi sayesinde oyunlardan, müziklerden ve dizilerden istediğiniz performansı fazlasıyla alacaksınız. RGB aydınlatması ise tasarımı daha da iyileştirmiş. Kafa bandına değinmek gerekirse yumuşak pedi sayesinde ağırlığı olabildiğince az hissediyorsunuz. Diğer yandan terletmeyen bir yapısı mevcut.

dB değeri 112 olan kulaklık 20 Hz ile 20.000 arasında bulunan bir frekans değerine sahip. 2.2 metre olan sağlam kablosuyla da uzun yıllar kullanabilirsiniz. Mikrondan bahsetmek gerekirse sesleri çok iyi algılayıp, cızırtısız bir şekilde karşıya iletiyor.

Mikrofonun noice cancelling özelliği bulunmasa da dış sesleri filtreleyip karşı tarafa gönderdiğini, kulaklığı kullandığınızda görebileceksiniz. Bizce fiyat aralığı ve performansı sayesinde, fiyat performans oyuncu kulaklarından birisi. Güncel fiyatı görmek ve kullanıcı yorumlarını okumak için butona tıklayabilirsiniz.

Rampage STORMY Siyah 7,1 Gaming Kulaklık

gaming kulaklık tavsiyesi

Gaming kulaklık tavsiyesi yazımıza Rampage Stormy ile devam ediyoruz. Genel kullanım tecrübelerinden bahsetmek gerekirse, tasarımı sayesinde uzun kullanımlarda dahi rahatsız etmediğini görceksiniz. Gürültü önleme teknolojisi bulunan ürün dış sesleri çok iyi bir şekilde izole ediyor. 7.1 Surround teknolojisi olan kulaklığın, RGB aydınlatması ise oldukça şık. Mikrofonunda da ışık bulunuyor. Sesinizi de karşı tarafa kaliteli bir şekilde iletiyor.

Kafa bandı, ve pedleri de iyi konumlandırılmış ve tasarlanmış. Dediğimiz gibi uzun süre kullansanız dahi rahatsız olmuyorsunuz. Eğer ses kasmak istiyorsanız ya da müziği kaliteli bir şekilde dinlemek istiyorsanız çok başarılı. Sesin nereden geldiğini, tonunu vb. hepsini anlayabilirsiniz. Malzeme kalitesi de başarılı, üst kısımın metal olması sebebiyle kırılmalara dayanıklı.

Gaming kulaklık tavsiyesi listemizde en çok satılan ve yorum yapılan kulaklıklardan birisi. 200-300 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor.

James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık

gaming kulaklık tavsiyeleri

Gaming kulaklık önerilerinde fiyatı biraz arttırıyoruz. James Donkey gaming piyasasına kaliteli ürünler sunan bir marka. Ayarlanabilir kafa bandı ile birlikte peluş kulak yastıkları bulunuyor. Kafa bandının iyi bir şekilde dizayn edilmesi sayesinde herkes için uyumlu olacağını söyleyebiliriz. Evet yukarıda saydığımız kulaklıkların performansı da iyiydi ancak fiyat farkında dolayı performans farkının olması da doğal.

7.1 surround ses teknolojisi ve 3D ses desteği bulunuyor. Öte yandan sürücüleri de neodyum mıknatısa sahip performansı yüksek sürücüler. Değinmeden geçmeyelim mikrofon kalitesi de bir o kadar iyi. Fiyatına göre en iyi gaming kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz. Kullanıcı yorumlarına da göz atabilirsiniz. Yüzde 99 herkes memnun. O yüzde birlik kısım da stüdyo kulaklık performansı bekliyor heralde 🙂 . Biz de bu performansına göre gaming kulaklık önerileri yazımıza aldık. 375 ile 425 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir | Kulaklık Önerileri

SteelSeries Arctis 3 Siyah (2019 Edition) Oyuncu Kulaklık 

en iyi gaming kulaklik 2021

Her bütçe için uygun modelleri listelemeye özen gösterdik. Yüksek bütçeniz varsa göz atmanız gereken bir kulaklık. Steelseries’in oyuncu ekipmanları hakkında söyleyecek pek de bir şey yok. Üst düzey ürünler üreten, profesyonellerin de tercih ettiği marka.

Genel deneyimlerden bahsetmek gerekirse, sipariş çok hızlı bir şekilde ve paketlenmesi iyi bir şekilde ulaşıyor. Oyunlarda kulaklığın performansı iyi, oyun performansını pozitif yönde etkileyen bir kulaklık diyebiliriz. Her ayrıntıyı duymanıza olanak sağlıyor. Mikrofonu ise Discord vb iletişim kanallarıyla harika bir şekilde çalışıyor. Karşı tarafı rahatsız edecek hiçbir durum söz konusu değil. İletişim problemi yaşamayacaksınız. Çevrede bulunan sesleri de karşıya iletmiyor.

Konfor ve tasarım bakımından iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım sayesinde diğer kulaklıklara nazaran üst düzey bir performansı bulunuyor. Uzun süre boyunca rahatsız olmadan oyun oynayabilirsiniz.

2019 edition yazıyor ancak, Steelseries’in kendi sitesinde de 2019’un diğer modellerden daha iyi bir ses kalitesine sahip olduğu yazıyor. Yani meraklanmayın. Ancak ne yazık ki ışıklandırması bulunmuyor. Fakat bu bir sorun değilse kesinlikle almalısınız. Eğer RGB istiyorsanız diğer modele bakabilirsiniz.

SteelSeries Arctis 5 7.1 RGB Gaming Kulaklık 

en iyi gaming kulaklik hangisi

Gaming kulaklık önerileri Steelseries ile devam ediyoruz. Yukarıdaki model için geçerli olan her şeyi bu model için de söyleyebiliriz. Kalite, konfor, tasarım hepsi çok iyi durumda. Bu kulaklığın diğer modelden farkı ise RGB aydınlatmaya sahip olması. Bu da bir miktar fiyat farkının olmasına sebep olmuş diyebiliriz.

Kulak İçi Bir Kulaklık Arıyorsanız Bunu da Okuyun! | En İyi Kulak İçi Kulaklık

Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık

gaming kulaklik önerisi 2021

Kablo üzerinde ses kontrol butonları bulunan bir kulaklık. Mikrofon ya da kulaklığın ses seviyesini bu butonlar aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Tasarım konusunda değiştirilebilir kulak yastıkları da bulunuyor. Kulağınız için en uygun yastığı seçerek oyun oynayabileceksiniz.

Malzeme kalitesine ise diyecek yok. Malzeme kalitesi önemliyse, alüminyum çerçeveye sahip. Dediğimiz gibi yastıkları değiştirebiliyorsunuz. Eğer eskirse ya da rahatsız edecek bir boyutu varsa kutuda yedek yastıklar da geliyor. Fiyatı göre çok iyi bir kulaklık. 7.1 özelliğine sahip ve bu teknolojiyi çok iyi bir şekilde kullanmışlar. En ince sesi, ayrıntıyı, adımı dahi duyabiliyorsunuz. Eğer sadece oyun için bir kulaklık arıyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken bir kulaklık.

Fiyatı da bir miktar yüksek 1000-1100 TL aralığında bir fiyata sahip. Ancak vereceğiniz paranın her kuruşuna değecek bir performansa sahip. Unutmayın ki ucuz mal sizin için daha pahalı olabilir. Bir kere iyi bir ürün alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | En iyi Bluetooth Kulaklık

logitech G332 Oyuncu Kulak Üstü Kulaklık

gaming kulaklık tavsiyesi 2021

Kulaklığın performansı nasıl? 3.5 mm jak ile bağlantı sağlayan kulaklık şık bir tasarıma sahip. Ancak yazılım desteği bulunmuyor, çünkü 3.5 mm jaklarda genelde bu mümkün olmuyor. Fiyat performans gaming kulaklıkları arasında değerlendirince iyi bir durumda. Eğer logitech marka bir kulaklık istiyoranız giriş seviyesi bakımından uygun.

Tasarım deneyimlerinden bahsetmek gerekirse 250-300 gram ağırlığa sahip. Fakat başınızı ve boynunuzu ağrıtmıyor. Yatıkları kulaklarını içeri alabilecek bir durumda. Dışarıdaki gürültüyü ise içeri vermiyor. Öte yandan mikrofonu da fiyatına göre başarılı diyebiliriz.

Bass sesleri iyi bir şekilde iletirken, tiz seslerde de aynı performansa sahip. 5 üzerinden 4.6 puana sahip ve 450-500 TL aralığında bir fiyatı bulunuyor.

logitech G432 7.1 Surround Oyuncu Kulaklık

hangi gaming kulaklık almaliyim

En iyi gaming kulakları ve gaming kulaklık önerilerini listelediğimiz yazımızın son kulaklığı. 50 mm sürücüleri sayesinde iyi bir performana sahip. Oyunlardaki derin sesleri iyi bir şekilde duymanıza olanak sağlıyor. Mikrofon performansı da fiyatı göre iyi durumda. Logitech’in bu sektörde önde gelen markalardan biri olması sebebiyle de yazılım desteği harika.

250 gram ağırlığı iyi bir seviyede. 107 db ses seviyesine sahip olması sebebiyle, kulağınızı uzun süren kullanımlarda rahatsız etmeyecektir. 100 Hz ile 20.000 Hz arasında bulunan bir frekans değeri bulunuyor. Bizce gerçekçi bir yaklaşım olmu. 20 Hz değer verip bunu verememek olmaz. 2 m kablo uzunluğu olan ürünün fiyat performans gaming kulaklık modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Evet sevgili 15sey.com okurları sizler için en iyi gaming kulaklık hangisi, gaming kulaklık önerileri ve fiyat performans gaming kulaklık modellerini değerlendirdik. Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.