Kulaklık Önerileri 2023 Tavsiye Hangi Kulaklığı Almalıyım?


kulaklık önerileri 2020

Kulaklık Önerileri 2023

Günümüzün vazgeçilmez teknolojik cihazlarından birisinin de telefon olduğu su götürmez bir gerçek. Peki telefonlar bu kadar vazgeçilemez bir hal almışken, kulakların da bu konuda telefonlardan eksik bir yanının olmadığını söylemek hiç de yanlış olmaz. Kulaklıklar bu kadar popüler bir hal almışken biz de kulaklık önerileri 2023 konulu bir yazı yayınlamayı düşündük. Ama ondan önce kulaklık alırken nelere dikkat etmeniz gerek bunlardan bahsedelim. Söylemeden geçmeyelim, yazımızda 20 TL’ye de 100 TL’ye de hatta 1000 TL’ye kulaklık bulabileceksiniz. Yani öneri listemiz her bütçeye uygun! Sadece sabırlı olun ve okumaya devam edin!

Kulaklıkları belli fiyat aralıklarına göre sınıflarıcağımız yazımız da ilerleyen günlerde sizlerle olacak. 15sey.com adresinden takip edebilirsiniz.

Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Kulaklık Önerileri 2023

Bu yazımıza da diğer öneri yazılarımızda olduğu gibi, teknolojik bir cihaz satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili bir giriş paragrafı yazarak başlayacağız. Peki nelere dikkat etmelisiniz?

1-)Kulaklığı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermek, dikkat edilmesi gerekenler arasında bize göre ilk sırada yer alıyor.

2-)Bütçeniz ne kadar, bütçenizi daha ne kadar genişletebilirsiniz buna bakmalısınız. Hayatın her alanında olduğu gibi burada da “ne kadar ekmek, o kadar köfte” prensibiyle karşılaşıyoruz.

3-)Kulak içi mi yoksa kulak üstü bir kulaklık mı almak istiyorsunuz?

4-)Kablolu bir kulaklık mı, yoksa bluetooth bir kulaklık mı almak istiyorsunuz?

Bunlar dikkat etmeniz gereken özelliklerdi, dikkat etmeniz gereken teknik özellikleri ise “Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte 2023’te alabileceğiniz 15 kulaklık modeline bakalım. Sıralamamızı en çok tercih edilen modelden, az tercih edilen modellere doğru yapacağız. Ama korkmayın az tercih edilen modeller de binlerce kişi tarafından kullanılıyor! Hadi başlayalım!

Xiaomi Redmi Airdots Tws Bluetooth Basic 5.0 Kulaklık Mİ AİRDOTS TWS

xiaomi

Bize göre tam bir fiyat performans ürünü. Hem Xiaomi gibi bir markanın çıkardığı bir kulaklık, hem de son senelerde de çok kullanılan bluetooth özelliğine sahip bir kulaklık.

Kullanıcıların yaptığı yorumlara da bakarsanız Trendyol’un en çok satan kulaklıklarından biri 13 bin kişi tarafından değerlendirilmiş ve 5 üzerinden 4,4 puan almış.

Yani en az 13 bin kişi bu kulaklığı satın almış, daha kaç bin kişi almıştır varın siz düşünün. Biraz da özelliklerinden bahsedelim. Tek bir kulaklığın ağırlığı 4,1 gram yani ağır bir kulaklık değil.

Kulaklığı yaklaşık olarak 1,5 saat içerisinde şarj edebilirsiniz. Kulaklığın şarj kutusunun şarj süresi ise 2 saat. Kulaklığınızı şarj ettikten sonra 4 saat boyunca kullanabilirsiniz.

Bizce bu fiyata alınabilecek en iyi kulaklıklardan birisi. Ses kalitesi de gayet iyi, mikrofonla konuşurken küçük sıkıntılar yaşabilirsiniz ancak, sessiz ortamda çok iyi mikrofon kalitesi sunuyor.

Apple Airpods 2. Nesil Bluetooth Kulaklık

airpods

En çok kullanılan kulaklıkardan birisi de, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Apple’ın Airpods’u. Eğer bütçeniz için de uygunsa Airpods’u kesinlikle almanızı tavsiye ederiz. Apple zaten kalitesini kanıtlamış bir marka.

Biraz da teknik özelliklerinden bahsedelim. Her bir kulaklığın ağırlığı 4 gram. Başlıkta da göreceğiniz üzere bluetooth da mevcut. Airpods’un kolayca taşınabilir olan şarj kutusu ise, acil durumlarda şarjınız yokken 15 dakikada hızlı şarj edilerek, size üç saat müzik dinleme süresi kazandırıyor.

Eğer mikrofon kullanacaksanız bu süre 2 saate düşüyor. Sonuçta Apple marka bir üründen bahsediyoruz. Müzik dinlerken zaten siz de ne demek istediğimizi anlayacaksınız!

Xiaomi Haylou Gt1 Dokunmatik Kablosuz 5.0 Bluetooth Kulaklık

2023 kulaklık önerileri listemizde yine fiyat performans ürünü olan, Xiaomi marka bu harika kulaklığı koymak istedik. Çünkü hem fiyatı iyi, hem dokunmatik, hem de bluetooth özellikli bir kulaklık. Kulaklığın fiyatı 139,90 TL.

Dokunmatik özelliklerinden bahsetmek gerekirse, kulaklığınıza bir kere dokunduğunuzda, dinlediğiniz şarkıyı durduruyor, iki kere dokunursanız aramalarınızı cevaplıyor, 3 kere dokunursanız da eğer android kullanıcısıysanız, google assistant’ı açıyor. Ama bir iphone’a sahipseniz de siriyle konuşmanızı sağlıyor.

Müzik çalarken sağ kulaklığa iki kere tıklarsanız, bir sonraki şarkıya, eğer sol kulaklığa da iki kere tıklarsanız bir önceki şarkıya geçiyor bizce muazzam bir özellik. Kulaklıkta ayrıca gürültü önleyici teknoloji kullanıldığı için, mikrofonu harika bir şekilde kullanabilirsiniz. Kulaklığınızı kutusunda 1,5 saat şarj edebilirken, şarj olma kutusunu ise 2 saatte şarj edebilirsiniz. Yüzde 100 şarj edilmiş olan kulaklığınızla 4 saat müzik dinleyebilirsiniz.

Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık

Şimdi de Apple’ın 2019’da çıkardığı, harika Airpods Pro’yu değerlendireceğiz.Ama korkmayın, yahu bir kulaklığa bu kadar para verilir mi demeyin. Verenler var ve biliyoruz ki aranızdan yüzlerce kişi de verecek. Eğer bütçeleri yetiyorsa da vermekte çok ama çok haklılar. K

ulaklığın harika bir gürültü önleyici sistemi var. Kulaklığı kulağınıza taktığınız anda, başka bir alemde adeta müziği içinizde yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Bizim tavsiyemiz bütçeniz yetiyorsa almanız gereken en iyi kulaklık modeli. Ayrıca spor yapıyorsanız, terlemeye dayanıklı bir özelliği de mevcut. Kulaklıkla müzik dinleme süresi de 4 saat kadar. Ama şarj kutusu yanınızda olduğu sürece, müzik konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Oyun oynarken, zevkten ödün vermeyin! | Oyuncu Kulaklık Önerisi yazımızı okuyun!

Xiaomi Airdots Pro Bluetooth Spor Kablosuz Kulaklık 

xiaomi kulaklık önerileri 2020

Gürültü Azaltma teknolojisi olarak ANC+ENC’ye sahip bir kulaklık.Tam şarj durumunda ise konuşma süresi 10 saate kadar çıkabiliyor. Kulaklığın harika pil teknolojisiyle birlikte de 10 saat kesintisiz müzik dinleyebilirsiniz

Üstelik kulaklığın şarj olması ise 1 saat sürüyor. Bizce 300 lira kadar bir bütçeniz ve kulak içi bir bluetooth kulaklık arıyorsanız alabileceğiniz bir model. Ses kalitesi müzik dinlerken size istediğinizi alma fırsatı verecek. Tabi mikrofonu da görüşmeleriniz esnasında size bir problem çıkarmayacak.

Ürün bizce alınabilir. Tasarımı da çok iyi. Eğer airpods pro gibi bir kulaklığa sahip olmak istiyorsanız, bir miktar benziyorlar diyebiliriz.

TP Pro Sport Kablosuz Mıknatıslı Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık Siyah

ucuz kulaklık önerileri 2021

2023’te alabileceğiniz en ucuz bluetooth kulaklık diyebiliriz. Bütçenize uygunsa alabilirsiniz. Hem kulak içi hem de kablosuz bir kulaklık. Ses kalitesi yukarıdaki modellerle elbette karşılaştırılamaz ama 20 liralık bir bütçeniz varsa alabilirsiniz. Satın almak için renkli butona tıklayın!

Xiaomi Piston Basic Edition Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Siyah 

xiaomi ucuz kulaklık

En popüler kulaklıklardan biri olan Xiaomi Piston Basic ile birlikte cep telefonunuzun kutusu ile birlikte gelen kulaklıklara nazaran çok daha iyi bir müzik tecrübesi yaşayabilirsiniz. Basları ciddi anlamda iyi olan bir model. Fiyatı da uygun, bu fiyata göre alınması bir problem çıkarmaz. Bizim düşüncemiz bu.

Tws Airpods i12 TWS Beyaz iPhone Android Universal Bluetooth Kulaklık

Eğer Airpods’a ayıracak bütçeniz yoksa, ama ben airpods tasarımına benzer bir model istiyorum diyorsanız almanız gereken kulaklık tam olarak bu. Hem fiyatı da airpods’a göre çok ama çok ucuz. 52,80 TL. Kullanıcı yorumlarına da bakarsanız eğer, binlerce insanın neden bu kulaklığı aldığını anlayacaksınız. Hem airpods benzeri, hem bluetoothlu. Ayrıca fiyatına göre de ses kalitesi oldukça iyi.

Kulaklık ile müzik dinlemek isterseniz yaklaşık 2-3 saat kullanım süresi mevcut. Görüşmelerinizde kullanmak isterseniz de 4 saat bekleme süresi bulunuyor. Ya da aşağıda bulunan butona! Kulaklık önerileri 2023 devam ediyor!

Kulaklık Önerileri 2023 JBL C100SIUBLK Kulaklık

jbl kulak içi kulaklık

Kulaklık önerileri 2023 başlıklı yazımıza tüm hızımızla devam ediyoruz! Bu sefer karşısınızda her anlamda beklentilerinize karşılayacak kablolu bir kulaklık bulunuyor.

Bu model de giriş seviyesi bir kulaklık için, müzik keyfi açısından ve fiyat açısından çok uygun. Fiyatı da uygun olmasının sebepleri arasında. Kişisel deneyimlerime göre kulaklık ses kalitesi açısından iyi, bozulma gibi bir problemle karşılaşmadım. Gerçi yukarıdaki modellerin de bir kısmını kullandığımı hesaba katarsanız, onlarla da bir problem yaşamadım diyebiliriz.

Ancak yaşayan arkadaşlarım da olmadı değil. Tabi çözümü var, garantiye yollandığında kulaklığı yenisiyle değiştirilmiş olarak gönderdiler. Bence gayet makul fiyatlı, harika bir kulaklık. Kulak içi olması da cabası.

Samsung Level U Kablosuz Kulaklık Lacivert Bluetooth Kulaklık

samsung bluetooth kulaklık

Samsung günümüzün teknoloji devleri arasında, en iyilerden birisi. Samsung Level U’nun size sunduğu teknik özellikler ise şunlar. 10 saat müzik dinleme ya da vizeo izleme, 11 saat telefon skype, discord konuşması mevcut. LEVEL U kullanarak, uzun pil ömrüne sahip bir kulaklığa sahip olacaksınız.

Gürültü ve yankıyı neredeyse yok eden NR ve EC teknolojileri sayesinde hem müzik keyfiniz, hem de arkadaşlarınızla birlikte konuşacağınız dakikar sorunsuz olacak. Şimdi de tasarımsal özelliklerine değinelim. Lacivert model 179,90 TL olarak karşımıza çıkarken; siyah ve altın renkleri 312 TL. Bizce renk farkı için o kadar para ödemeye değmez. Ama zevkiniz için para ödemek istiyorsanız ve bütçeniz de uygunsu alabilirsiniz.

Kulaklık Önerileri 2023 Kulak Üstü Kulaklık

2023 yılı için biraz da kulak üstü kulaklık önerileri yapalım.

JBL T500BT Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Siyah

jbl kulak üstü kulaklık

JBL’den yukarıda da bahsetmiştim. Bu kulak üstü modeli ise, en çok tercih edilen kulak üstü kulaklarından ilki. Yüzde yüz şarj edildiği taktdirde16 saatlik pil ömrü ile şarj sıkıntısı yaşamayacaksınız. Kontrol tuşları ile birlikte de iOS kullanıcıları için Siri ve Android kullanıcıları için de Google bir tık uzağınızda olacak.

Olur da şarjınız bitti, hızlı şarj özelliği bulunması sebebiyle, 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik ekstra müzik dinleme imkanına kavuşacaksınız. Kullananlar ve ben gerçekten memnunuz.

Evet sevgili okuyucularımız, 15 kulaklık önerisi yapacaktık ancak yazı bayaa uzadı. O yüzden biz de geri kalan önerileri başka yazılara saklamak amacıyla yazımızı şimdilik bitiriyoruz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.