En İyi Kulak İçi Kulaklık 2021 Öneriler Markalar ve Yorumlar


en iyi kulak içi kulaklık önerileri

En İyi Kulak İçi Kulaklık Önerileri

15sey.com’a hoş geldiniz. Bugün sizler için en iyi kulak içi kulaklık öneri listesi hazırladık. Fakat ilk önce kulak içi kulaklık alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde sıralayalım.

 • En İyi Kulak İçi Kulaklık ve Tavsiyeler
  • JBL T110BT
  • Sennheiser CX 400BT
  • Beats Flex
  • Marshall Mode IE
  • JBL C100SIUBLK
  • Jabra Elite Active 45E
  • Sennheiser CX 6.00

Kulak İçi Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kulaklık Tipi

Inair: Taşınması kolaydır fazla yer kaplamaz. Kulak üstü modellerden daha ucuzdur. Ses izolasyonu diğer tiplere göre daha iyidir bu sebepten düşük ses seviyesinde kullanılabilir. Sub frekanslarında diğerlerine göre daha başarılıdır. Eksi olarak kulak içi olduğu için kulak zarına zarar verebilir. Temizlenmezse kulak içine mikrop ve bakteri girişine sebep olur. Kalitesiz olanlar kulaktan düşebilir, çukurlaşır.

Earbud: Tam izole etmez. Ses kalitesi düşüktür. En az verimle çalışan kulaklık tipidir. Kullanım ömrü kısadır sürekli arızalanır. Basslara duyarsızdır istenen bass hissini vermez.

 • Frekans Aralığı

En iyi kulak içi kulaklık seçeneklerine bakıyorsanız bakmanız gereken noktalardan birisi de frekans aralığıdır. Hz ile ifade edilir. Frekans aralığı ne kadar geniş olursa ses o kadar kaliteli çıkar çünkü ses frekans çeşitliliğinden dolayı daha ayrıntılı olur.

20Hz – 25000Hz == tiz sesli kulaklık.

10Hz – 20000Hz == bass sesli kulaklık.

15Hz – 22000Hz == ideal sesli kulaklık.

5Hz – 25000Hz == bass ve tizi doruklarında yaşatan kulaklık.

 • Ses Hassasiyet Seviyesi

Kulaklığın takılı olduğu cihazdan aldığı elektrik enerjisini ne kadar ses enerjisine çevirdiğini gösterir. Ne kadar fazla o kadar iyi ama ideal olanı 103-104 db dir. Fazlası kulak sağlığını olumsuz etkiler.

 • Marka

Sırasıyla Sennheiser, Audio Tecnica, JBL, Shure, Bose, Sony firmalarının ürettiği kulaklıklar bütçenizde uygun ise alınabilir. Fakat istediğiniz kulaklığı almadan önce internette kullanıcı yorumlarını, veya sitemizdeki inceleme yazılarını okumanızı tavsiye ederiz.

Nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatabildiysek sıra en iyi kulak içi kulaklık hangisi ve kulak içi kulak tavsiyeleri neler sorularına yanıt aramaya!

JBL T110BT

en iyi kulak içi kulaklık hangisi

Kulak içi kulaklık tavsiye listemizin ilk sırasında JBL marka bir kulaklık yer alıyor. Dev bataryası sayesinde 6 saat boyunca kullanım sağlayan JBL T110BT, 2 saat içerisinde tam doluluğa ulaşabiliyor. Sınıfına göre özellikle bas tonları oldukça tok ve derin veren T110BT, müzik dinleme süreçlerinizin yanı sıra diğer multimedya içeriklerinin takibinde de kullanabilirsiniz.

Bluetooth teknolojisinden yararlanan ve akıllı telefon ya da bilgisayar gibi cihazlarla bu şekilde iletişim kuran modeli, ses kaynağından 10 metreye kadar mesafede kullanabilirsiniz. Cihazın kumandası üzerindeki tuşlarla müzik ses seviyesi ve parça değiştirme işlemlerini yapabileceğiniz gibi mikrofon aracılığıyla da gelen aramaları pratik şekilde yanıtlayabilirsiniz.

Sürücülerin arka kısımlarının manyetik olması sayesinde ürünü kullanmadığınız anlarda, kablo karmaşası oluşmaması için her iki sürücüyü birbirine tutturabilirsiniz. Bluetooth 4.0 ile gelen kulaklığımızın ses kalitesi ne kadar iyi olsa da mikrofonu, ses kalitesine göre bir tık aşağıda kalmış.

JBL T110BT’nin fiyatına göre iyi ses kalitesi iyi olsa dahi mikrofonu ile beklentimizin altında kaldı. Ancak yine de gecikme süresinin olmaması ve bataryasının uzun gitmesi ile oldukça alınabilir bir kulaklık.

Sennheiser CX 400BT

kulak içi kulaklık önerileri

Pahalı kulaklık üretmesi ile tanıdığımız Sennheiser, artık daha uygun fiyatlı modeller üretmeye başlayacakmış gibi duruyor. Harika bir ses kalitesi ve pekte kötü olmayan fiyatı ile işte karşınızda Sennheiser CX 400BT. 6 gram ağırlığında olan kulaklık buna rağmen içerisinde güçlü bir batarya bulunduruyor.

Şarj Kutusu ile beraber 20 saat, şarj kutusu olmadan ise 7 saat süren bir kullanım süresi bulunuyor ve bu noise cancelling özelliği olan bir kulaklık modeli için aslında güzel bir kullanım süresi. Bluetooth 5.1 desteği sunan 400BT gecikme gibi durumlar söz konusu değil ve bu nedenle 400BT ile sadece müzik dinlerken değil oyun oynarken de kullanımınıza uygun bir model olduğunu gösteriyor.

Harika bir ses kalitesi olan kulaklığın son olarak IPX4 sertifikası olduğunu yani suya karşı dayanıklı olduğunu söyleyelim. Sennheiser CX 400BT fiyatına göre iyi performansı ile harika bir ses kalitesine, uzun bir pil ömrüne sahip kulaklık arayanlar için harika bir seçenek olacaktır.

Beats Flex

kulak içi kulaklık tavsiye

Apple’ın sahibi olduğu ve dünyaca ünlü kulaklık üreticisi Beast’in uygun fiyatlı yeni modeli, Beast Flex. 12 saatlik bir pil ömrü sunuyor ve USB-C ile şarj edilebiliyor.

Hızlı şarj özelliği de bulunan Beats Flex 10 dakikalık bir şarj sonrası 1.5 saate kadar kullanım imkanı sağlıyor. Beast, Apple’ın bir ürünü olduğu için de apple modelli cihazlar ile çok iyi bir uyumla çalıştığını da ekleyelim. Flex bize harika bir ses deneyimi sunuyor, gecikme hiç yok ki kullandığı Bluetooth teknolojisi sayesinde gecikmenin olmaması normal ve evet bu kulaklığı telefon dışında, bilgisayarda da oyun oynarken kullanabilirsiniz.

Beats Flex oyun oynamaya oldukça uygun bir kulaklık. Son olarak Beast Flex diğer kulaklıklara kıyasla uygun fiyatı ile rakiplerinin sunduğu özelliklere nazaran biraz daha geride kalsa da harika ses kalitesine sahip bir kulaklık. Keşke noise cancelling özelliği de bulunsaydı.

Marshall Mode IE

en iyi kulak içi kulaklık

Müzik severler için tasarlanmış uygun fiyatlı kulaklık, Marshall Mode IE. Ses kalitesi harika olduğu ile başlayalım. Aşırı bass beklentiniz varsa Marshall bunu karşılayamaz ayrıca bu model daha çok rock müzik dinleyen müzik severlere göre bir kulaklık olduğunu da belirtelim.

Fiyatının bu tür bir ses kalitesine sahip kulaklık için oldukça ucuz olduğunu söyleyelim fakat Marshall Mode IE’in sadece müzik dinlemeye uygun olduğunu da belirtelim.

Maalesef oyun konusunda başarılı değil. Oyun için bir kulaklık arıyorsanız, en iyi gaming kulaklık yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Sonuç olarak Marshall Mode IE müzik dinlemek isteyenler için kullanışlı bir kulaklık bile olsa diğer konularda sınıfının çok gerisinde.

JBL C100SIUBLK

kulak içi kulaklık önerisi

Kulak içi kulaklık tavsiye listemize yygun fiyatına göre yeterli performansı olan JBL C100SIUBLK ile devam ediyoruz. JBL C100SIUBLK. İlk olarak ses performansından başlayalım. Ürün bas konusunda gerçekten güçlü. Bas sevenleri fazlasıyla tatmin edeceğini söyleyelim.

Orta frekanslarda ise kesinlikle doyurucu bir ses kalitesi sunmuyor ve son olarak tiz seslerde ise belirgin bir yükseklik söz konusu değil. Maalesef ses konusunda bass dışında çokta bizi tatmin eden bir model olamadı JBL C100SIUBLK.

Doğal bir ses profilinin bas yönünden oldukça ağırlıklı olduğunu söylememiz gerekiyor fakat yüksek seslerde kullanılabileceğiniz bir ürün değil.

Malzeme kalitesi olarak ise kendi fiyat aralığındaki ürünler gibi biraz zorlasanız kırılabilecekmiş gibi hissettiriyor. Kısaca uygun fiyatlı günlük kullanım için bir kulaklık arıyorsanız JBL C100SIUBLK size göre fakat daha fazla bir beklentiniz var ise sizi listemizdeki diğer kulaklıklara yönlendirelim.

Bluetooth kulaklıkları mı incelemek istiyorsunuz? O halde en iyi blueooth kulaklık yazımızı okuyun!

Jabra Elite Active 45E

en iyi kulak içi kulaklık tavsiye

Uygun fiyatlı, sporcular için üretilmiş bir kulaklık Jabra Elite Active 45E. 9 saat pil ömrü ile rakiplerinin oldukça önünde başlayan kulaklık tasarımı ile de oldukça şık ve güçlü olduğunu hemen belli ediyor.

Genel olarak sporcuların kullanması için üretiliş olan bu model günlük kullanım içinde oldukça uygun. Harika bir ses kalitesi var ve mikrofonu da oldukça iyi. Bluetooth 5.0 kullanan kulaklığımızın hiç ses kayması ve kopması yaşamadığını da söyleyelim. Ek olarak özellikle sporcular için tasarlanmış bir model olduğundan dolayı terlemeye, su sıçramasına ve direkt suya dayanıklı olduğunu ve IP67 sertifikası olduğunu da belirtelim.

Jabra Elite Active 45E, sporcular için tasarlanmış harika bir kulaklık. Eğer spor yapan biriyseniz ve spor yaparken kaliteli bir şekilde müzik dinlemek isterseniz Jabra Elite Active 45E, en iyi kulak içi kulaklık modellerinden birisi.

Sennheiser CX 6.00

kulak içi kulaklık tavsiyesi

Fiyatına göre beklentileri tam anlamıyla karşılamasa da oldukça iyi bir kulaklık diyebiliriz. Sennheiser CX 6.00. Tasarımdan başlamak gerekirse oldukça şık ve sağlam tasarıma sahip bir model CX 6.00. Batarya konusunda ise 6 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Fakat aynı fiyat bandındaki rakiplerine nazaran bu iyi bir kullanım süresi değil.  Ses konusunda ise oldukça yeterli, bass konusunda zayıf olan kulaklığımız günlük müzik kullanımda oldukça yeterli olsa bile rock, metal müzik için kullanıldığında çok iyi değil.

Kısaca Sennheiser CX 6.00 diğer kulaklıklara kıyasla yüksek fiyatı ile günlük kullanım için sade ve şık bluetooth kulaklık arayan kullanıcılar için birebir fakat rock müzik severler için yeterli değil.

Ve evet sizin için hazırladığımız uygun fiyatlı, en iyi kulak içi kulaklık önerisi listemizin sonuna geldik. Umarım aradığınız kulaklığı listemizden seçebilmişsinizdir. Bir başka yazımızda görüşme üzere.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..