En İyi Masa Tenisi Raketi Tavsiye 2023 Bilmeniz Gerekenler


en iyi masa tenisi raketi hangisi

En İyi Masa Tenisi Hangisi?

Yeni başlayanlar ve profesyoneller için en iyi masa tenisi raketi hangisi? Masa tenisi, elbette oynaması en zevkli oyunlardan birisidir. Özünde bir spor olan bu oyun, sizlere evinizdeki bir odada dahi tenis oynayabilme imkanı sunar.

Elbette masa tenisi oynarken, oyun kalitenizi en yüksek seviyeye çıkarabilmeniz çok önemlidir. Özellikle oyunda kullanacağınız materyaller, bir oyuncu olarak oynayış açısından sizleri çok etkileyecektir. Masa tenisi raketi ise, en önemli araçlardan birisi olacaktır.

Yeni başlıyorsanız ya da bir profesyonel olma peşindeyseniz en iyi masa tenisi raketi modellerinden birisine sahip bu açıdan çok önemlidir.

En iyi masa tenisi raketi seçimi ise, bahsettiğimiz bu materyaller arasında en önemli faktörlerinden birisi konumundadır. Raket, oyuncunun en büyük kozu olmaktadır ve oyunu kazanabilme imkanını arttırabilme potansiyeline sahiptir. Peki masa tenisi raketi alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Biliyoruz farklı sporlar ama en iyi tenis raketi yazımızı da okuyabilirsiniz!

Masa Tenisi Raketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1#Oynama Amacınızı Belirleyin

Sevgili okurlarımız bir masa tenisi raketi alacaksanız ilk yapmanız gereken oynama amacınızı belirlemek olacaktır. Peki neden? Masa tenisini profesyonel olarak oynuyorsanız gerçek anlamda iyi bir raket almanız gerekiyor. Yani sizlerin spor mağazalarından alacağı raketler iyi olabilir ama bazı problemler olacaktır.

Nasıl yani? Masa tenisi raketi iki kısımdan oluşmaktadır. Sap kısmı ve “bıçak” denilen üst kısım. Yani topa vurduğunuz yer.

İşte bu bıçak bölümüne yapıştırılan kauçuklar, sıvı yapıştırıcılar ile yapıştırılıyor. Ve bu da raketin ömrünü etkileyen durumlardan birisi.

Sonuçta yapıştırıcı ve kalitesini bilmiyorsanız, kutuda kapalı bir şekilde dursa dahi bu yapışkan çok uzun süre kutuda beklerse raketin kalitesinde bozulmalar meydana gelebilir. Gerçekten bir profesyonelseniz ya da profesyonel olma yolunda ilerliyorsanız pahalı ve kaliteli raketleri almalısınız.

2# Raketin Ağırlığı

Masa tenisinde raketlerin ağırlığı genellikle 150 gram ile 250 gram arasında değişebiliyor. Ve yukarıda dediğimiz gibi raket temelde iki kısımdan oluşuyor ancak 3 olarak bakabiliriz. Sap kısmı, bıçak kısmı ve kauçuk.

Kauçukların ağırlığı ortalama olarak 40-50 gram aralığında değişiyor. Ve iki tarafta iki kauçuk olduğu için toplam ağırlık 80 ile 100 gram arasında değişiyor diyebiliriz.

Raketin ahşap bölümlerinin ağırlığı ise farklı ölçülerdedir. Çünkü raketler üçe ayrılıyor, hafif raketler, normal raketler ve ağır raketler.k

Hafif raketlerin 75 ile 80 gram, normal raketlerin 80 ile 87 gram, ağır raketlerin ise 90 ile 95 gram olduğunu görüyoruz.

Piyasadaki raketlerin çoğu, normal ağırlıktaki raketlerden oluşmaktadır. Yeni bir oyuncusysanız, normal ağırlıktaki raketleri seçebilirsiniz.

Ağır raketler ise profesyonel oyuncular tarafından kullanılan raketlerdir çünkü yıllar süren bir oynama sürecinden sonra artık elleri raketi alışmış ve raketi istediklleri gibi kontrol edebilme yeteneklerien sahiplerdir.

BUTTERFLY Timo Boll Black Masa Tenisi Raketi

masa tenisi raketi tavsiye

En iyi masa tenisi raketi ürünleri sıralamamızın ilk sırasında, Butterfly markasının Timo modeli yer alıyor. Timo, görünüş olarak kırmızı ve siyah yüzlere sahip.

Oldukça hafif ve kolay bir kullanım sağlayan bu raket, ITTF onaylı olması sebebiyle profesyonellerin de kullanımına açık bir ürün konumunda.

2.00 mm sünger ile Wakaba kauçuk ile üretilmiş. Özellikle ofansif oyunlarda yüksek hızlara ulaşabilmeniz amacıyla tasarlanmış.

Flaret sapı sayesinde yüksek kontrol imkanı da sunabilmekte. Oldukça profesyonel ve kaliteli çizgilere sahip Butterfly, yapı olarak da güçlü görünmekte.

En fazla tercih edilen masa tenisi raketlerinden birisi olan bu ürün, sorunsuz kullanımıyla da çok övülmekte. Siz de Butterfly ile masa tenisi raketlerinin en kaliteli modellerinden birisine sahip olabilirsiniz.

SELEX Tr 100 Ittf Onaylı Masa Tenisi Raketi

masa tenisi raketi tavsiye

Geliyoruz en iyi masa tenisi listemizin ikinci sırasında bulunan Selex’e. Selex, Tr 100 modeli ile en kaliteli masa tenisi raketi ürünlerinden birisi.

Ayrıca Uluslararası Tenis Federasyonu sertifikasına da sahip bu raket, profesyonel anlamda da kullanabileceğiniz bir model konumunda. Ekstra olarak vakumlu ambalaja sahip. Anatomik sap yapısı sayesinde kolaylıkla kavrama olanağı sağlayabiliyor.

Özellikle başlangıç seviyesindeki masa tenisi oyuncuları için tavsiye edebileceğimiz bir tenis raketi ve biçilmiş kaftan.

Ortalama hafifliği sayesinde kıvrak kullanım ve hafif tutuş performansıyla da çok övülmekte. Çok fazla tercih edilmesiyle beraber Selex, en çok satılan masa tenisi raketi modelleri arasında yer alıyor. Siz de Selex’i tercih ederek masa tenisi oyunlarınıza keyif katabilirsiniz.

BUTTERFLY Starter Masa Tenisi Raketi

en iyi masa tenisi raketi tavsiye

Butterfly, Starter modeli ile masa tenisi raketi listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Starter, kırmızı yüz renkleriyle çok şık duruyor. Özel sapı sayesinde kıvrak bir tutuş mekanizmasına da sahip. Özel kauçuktan imal edilen bu raket, masa tenisi raketleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında.

Başlangıç seviyesindeki oyuncuların gelişimleri için ise birebir bir raket konumunda. Rahatlıkla kullanabileceğiniz yapısı ve uzun ömürlü yapısıyla Butterfly, masa tenisi raketi modelleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında.

Delta High-Level 5 Star Masa Tenisi Raketi

masa tenisi raketi tavsiyesi

Delta, adına High Level 5 ismini verdiği masa tenisi raketi modeli ile listemizin dördüncü sırasında yer alıyor. Kırmızı yüzleri sayesinde elinize estetik anlamda da çok yakışabilecek bir ürün.

Uluslararası Tenis Federasyonu onaylı bir raket olan Delta, bu anlamda çok fazla tercih ediliyor. Özel vakumlu ambalajı da ekstra olarak sunulmakta.

90 Spin, 88 Control ve 82 Sünger özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Hızlanmada ve döndürmede daha iyi olmak isteyen tüm orta seviye oyunculara hitap ediyor.

1.88 mm kauçuk ile üretilmiş Delta, profesyonel anlamda ki tüm beklentilerinizi sonuna kadar karşılamakta. En iyi masa tenisi raketi modelleri arasında yer alan Delta, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünler arasında.

Delta Premier Masa Tenisi Raketi

masa tenisi raketi en iyi

Listemizin beşinci sırasında, bir diğer Delta modeli olan Premier yer almakta. Premier, özel üretim olan kauçuklu bir yapıya sahip. Kırmızı yüz renkleri sayesinde de estetik açıdan beklentileri sonuna kadar karşılamakta.

Özellikle beginner (başlangıç) seviyesindeki oyuncular için özel üretilmiş bir raket konumunda.

ITTF onaylı olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmekte. 2 tarafı da süngerli bir yapıya sahip olan bu raket, en iyi masa tenisi raketi modelleri arasında başlarda yer almakta.

Sıklıkla tercih edilen bu ürün, kullanıcıları tarafından da çok beğenilmekte. Siz de Delta Premier modeli ile masa tenisi oyunlarınızı profesyonelliğe doğru ilerletebilirsiniz.

BUTTERFLY Werner Schlager Silver Masa Tenisi Raketi

masa tenisi raketi önerisi

Butterfly, listemizin altıncı sırasında Werner modeli ile yerini alıyor. Gerçek bir profesyonel masa tenisi raketi olan bu ürün, Uluslarası Tenis Federasyonu’nun sunduğu A sertifikasına sahip.

Özel kauçuktan üretilmiş olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmekte. Hafifliği sayesinde oldukça hızlı ve atik manevralar yapabilmenize imkan sağlamakta.

İster başlangıç seviyesi bir oyuncu olun, ister profesyonel.. Werner tüm kesimlere hitap edebiliyor. Masa tenisi raketi modelleri arasında da zirvelerde gezen bu ürün, en sıklıkla tercih edilen raketler arasında bulunuyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.