En İyi Koşu Bandı Hangisi? 2023 Her Bütçe İçin Koşu Bandı Tavsiyesi


en iyi kosu bandi hangisi

En İyi Koşu Bandı 2023

En İyi Koşu Bandı Hangisi? İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 döneminde hayatımızın hiçbir döneminde olmadığı kadar evlerimize kapandık. Haliyle spor salonlarına gidemez ve hareket edemez olduk. Elbette spor salonlarının yerini tutmasa da koşu bandı da hareket etmemiz ve sağlığımıza dikkat etmemiz için iyi bir seçenek.

Diğer yandan koşu ve yürüyüş bantlarına olan talep artınca fiyatlar da arttı. Sonuçta ticaret de bir arz, talep dengesi içerisinde yürüyor. Fiyatlar ve ihtiyaçlar artması sonucunda da birçok okurumuzdan en iyi koşu bandı hangisi, hangi koşu bandını almalıyım, koşu bandı tavsiyeleri neler gibi soruları da almaya devam ediyoruz. Bu sebeple sizler için bir rehber hazırladık! Bakalım kendiniz için en iyi koşu bandı hangisi sorusuna yanıt bulabilecek misiniz?

Koşu Bandı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağılığınız için koşu bandı alacaksınız ama bilinçli bir şekilde alışveriş yapmak her zaman daha iyi olacaktır. Koşu ya da yürüyüş bandı alırken nelere dikkat etmelisiniz, hangi noktalara önem vermelisiniz bunlara göz atacağız.

Koşu ya da yürüyüş bandı alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta koşu bandının kilo kapasitesidir. Alacağınız koşu bandı maksiumum kaç kilo taşıyabilir? Siz kaç kilosunuz ya da diğer kullanacak kişler kaç kilo? İlk olarak bu duruma dikkat etmelisiniz. Elbette koşu bantlarının kilo kapasitesi arttıkça fiyatları da artıyor.

Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta da alacağınız bandın size sunduğu yürüyüş alanı. Sizin vücut ölçülerinize daha doğrusu boyunuza uygun bir koşu bandı seçmelisiniz. Sonuçta koşacaksınız, bacaklarınızın biri ileriye giderken diğeri geriye gidecek. Bu koşu bandını kullanırken, rahat bir şekilde koşmanızı ya da yürümenizi sağlayacaktır.

Pandeminin yaklaşık olarak 2. ayın da biz de evimizi koşu bandı aldık. Ancak koşu bandı benim için rahat değildi. Çünkü ebatları boyuma göre değildi ve rahat bir şekilde koşamadım. Dikkat dağınıklında da geride kalan bacağımın koşu bandının sonuna çıkmasına az kaldığını fark ettim. Bu durum sonucunda bir yerlerimizi sakatlamamız ya da canımızın yanmaşı işten bile değil.

Diğer bir nokta da koşu bandının hızı. Bize göre koşu bandı için saatte 11-13 km arası bir hız değeri normal. Elbette sürekli 13 km hızlı koşmayacaksınız ancak 13 km değerine çıkmanız gereken noktalar da olacaktır.

Bildiğiniz gibi bazı koşu bantları eğime sahip oluyor. Bu eğimin amacı, yürümeyi ya da koşmayı zorlaştırarak hem farklı kas gruplarını çalıştırmak hem de kalori yakımını arttırmaktır. Eğim sizin için önemli bir noktaysa eğimli makineleri almanızı öneririz.

Koşu bandının kapladığı alana da dikkat etmeniz gerekir. Uzun boyluysanız, daha geniş alan sunan bir makineye ihtiyaç duyacaksınız. Ancak daha geniş bir alan daha fazla yer demektir. Bu sebepten ötürü katlanabilir koşu bantları evlerinizde daha az alan kaplayacaktır.

Koşu Bandı Çeşitleri

Aslına bakacak olursak koşu bantları üç kısma ayrılıyor. Otomatik eğime sahip koşu bantları, manuel eğimli koşu bantları ve eğimsiz koşu bantları.

Otomatik eğimli koşu bantlarında, cihazın üstünde bulunan butonlar yardımıyla bandın eğimini arttırabilirsiniz. Yani butona bastığınızda eğim otomatik olarak artar.

Ancak manuel eğime sahip bantlarda, cihazı kullanmadan önce koşu bandını manuel olarak ayarlamak durumundasınız. Bu sebeple otomatik eğime sahip koşu bantları daha pratiktir denilebilir.

En İyi Koşu Bandı Markası Nedir?

Tecrübelerimize ve incelemelerimize dayanarak Xiomi, Voit ve Ultima markalarının koşu bandı konusunda en iyi marka olarak tanımlanabileceğini söyleyebiliriz.

Koşu Bandının Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Koşu bantlarının ömrü, alacağınız koşu bandının kalitesine göre 3 ile 10 yıl arasında kullanım ömrü arasında değişmektedir. Ancak kullanım ömrü doğal olarak satın almayı düşündüğünüz koşu bandının kalitesine bağlıdır. Bu da elbette fiyatı etkiliyor.

Ev İçin En İyi Koşu Bandı Hangisi?

Şüphesiz ki ev için alabileceğiniz en iyi koşu bandı Xiaomi Walkingpad A1 Pro diyebiliriz. Katlanabilir ve fazla yer tutmayan Walkingpad A1 pro birçok açıdan ev için tavsiye edilebilecek en iyi koşu bantlarından birisi.

Koşu Bandı Tavsiyesi

Evet koşu bandı alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna da yanıt verdiğimize göre sizin için en iyi koşu bandı hangisi inceleyelim! Listemizde 8 farklı koşu ve yürüyüş bandı yer alıyor. Eğer katlanabilir ve yer kaplamayan bir model istiyorsanız, yürüyüş bantları sizin için daha pratik bir çözüm olacaktır. Listemizde bulunan modellerin isimlerini aşağıda görebilirsiniz.

Proforce Pasifik 2,25HP Koşu Bandı

koşu bandı en iyisi

2023 için en iyi koşu bandı listemize Proforce ile başlıyoruz. Koşu bandının görünümü oldukça profesyonel duruyor. Yani spor salonlardaki gibi güçlü gözüken bir koşu bandı.

Koşu bandının maksimum taşıyabileceği ağırlık miktarı 110 kg değerinde. 110 kilogram değerine kadar sorunsuz bir şekilde spor yapabileceğiniz koşu bantlarından birisi.

Diğer yandan koşu bandının 3 farklı eğim kademesi bulunuyor. Tecrübelerimiz sonucunda eğim ayarının gayet basit bir şekilde değiştirilebildiğini ve çok kullanışlı olduğunu görüyoruz.

Koşu bandının maksimum hızı ise saatte 14 km’ye kadar çıkıyor ki yeni başlayanlar ve hızlı koşmak isteyenler için oldukça uygun.

Koşu bandını internetten sipariş verdiğinizde ise kurulumu kendiniz yapıyorsunuz. Ancak bu konuda endişelenmeyin çünkü yüzlerce kişi kurulumu kendi yaptı ve oldukça memnun kaldılar.

Voit Combo Plus Koşu Bandı

en iyi koşu bandı

Listemizin ilk sırasında Voit marka bir koşu bandı yer alıyor. Voit, spor malzemeleri ve spor elektroniği konusunda ciddi anlamda iyi bir marka. Gelin özelliklerini de inceleyelim.

Öncelikle koşu bandının yürüyüş alanı 42 cm’e 122 cm boyutlarına sahip. Bizce yeterli bir alan. Motor gücüne baktığımızda da 2.5 HP güce sahip olduğunu görüyoruz. Yukarıda dikket etmeniz gereken noktalar arasında da söylediğimiz gibi 2.5 HP koşu bantları için gayet ideal.

Koşu bandının eğim sistemi manuel olarak yapılıyor. Yani eliniz ile banda binmeden önce eğimi ayarlamanız lazım ve bu eğim 3 kademeli şekilde.

Makinenin ağırlığı 58 kilogram olmasının yanında, 120 KG da maksiumum taşıma kapasite bulunuyor. Tüm bu özelliklerin yanında makinenin bluetooth özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde, tablet ya da telefonunuzu, koşu bandına bağlayabiliyorsunuz.

Diğer yandan cihazda, masaj ve mekik aparatları yer alıyor. USB, MP3 girişi ve bluetooth hoparlör bağlantısı da cihazda yer alan özelliklerden.

Bize kalırsa listemizdeki en iyi koşu bandı modellerinden birisi. Maksiumum hızı da saatte 17 km. Bu değerin bu kadar yüksek olması, hızlı koşmak isteyenler için gayet yerinde bir özellik.

 • Voit Combo Plus Özellikleri
  • Yürüyüş Alanı (En x Boy): 42 cm ve 122 cm
  • Motor Gücü: 2.5 HP
  • Eğim Kademe Sayısı: 3
  • Eğim Tipi: Otomatik Eğim
  • Hız Programı: 25 Tane Hazır Program
  • Koşu Bandının Kurulu Boyutları (Boy x En x Yükseklik): 175 cm, 75 cm, 135 cm
  • Katlanma Özelliği:Katlanabilir
  • Taşıma Kapasitesi: 120 Kg
  • Bluetooth: Var
  • Maksimum Hız: 17 km/h

Ultima Dc4000 Masajlı Koşu Bandı

en iyi koşu bandı hangisi

Listemizin ikinci sırasında Ultima’nın DC-4000 modeli bulunuyor. Yukarıdaki modele göre daha uygun bir fiyatli bir koşu bandı olduğunu söyleyebiliriz.

Öncelikle makine özellikleri açısından gayet yeterli. Maksimumum hızı saatte 14 km’ye kadar ulaşabiliyor. Motor gücü ise 2,76 HP değerine sahip. Yukarıdaki modele kıyasle 110 kg taşıma kapasitesi bulunuyor ve katlanabilir bir koşu bandı. Yani çok fazla yer tutmamasını istiyorsanız, katlanabilir olması gayet iyi.

Diğer yandan koşu bandının otomatik eğim özelliği de bulunuyor. Bizce özellikleri gayet yeterli. Zaten en çok tavsiye edilen koşu bantlarından birisi.

Koşu bantları hakkında bilmeniz gerekenlerden birisi de, bandı belirli aralıklarla yağlamanız gerektiğidir. Çünkü bant ile zemin arasındaki sürtünmenin az olması oldukça önemlidir. İşte bu koşu bandında bulunan bir özellik, otomatik olarak yağlamayı sağlıyor.

 • Ultima DC 4000 Özellikleri
  • Yürüyüş Alanı: 126 Cm bant boyu, 43 cm genişlik
  • Motor Gücü: 2,76 HP
  • Eğik Kademe Sayısı: %15 Eğim Derecesi
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 110 Kg
  • Bluetooth: Yok
  • MP3-USB Girişi: Var
  • Maksimum Hız: 14 Km/h

Xiaomi Walkingpad A1 Pro Katlanabilir Koşu Bandı

koşu bandı önerisi

Koşu bandı tavsiye listemizin 3. sırasında evlerinde çok fazla kalabalık olmasını istemeyenler için bir yürüyüş bandı bulunuyor. Makinenin markası, Xiaomi. Xiaomi’nin ev ürünleri teknolojisi konusunda çok iyi bir marka olduğunu söylemeliyiz.

Yürüyüş bantları, koşu bantlarına kıyasla daha az özelliğe sahip ancak ergonomik olarak tasarlanması sebebiyle kapladıkları alan oldukça az. Diğer yandan katlanabilir olması da bir diğer artı.

Ancak çok hızlı koşmak isteyen okurlarımız için uygun olduklarını söyleyemeyiz. Çünkü ne motor gücü ne de maksiumum hızı buna izin vermeyecektir. Gelin şimdi özelliklerine bakalım.

Öncelikle makinenin maksiumum hızı saatte 6 km’ye kadar ulaşabiliyor. Motor gücü de bunu kanıtlar nitelikte ve 1,25 HP motor gücü bulunuyor. Diğer yandan makinenin maksimum taşıma kapasitesi 100 kg.

Koşu bandının yürüme alanının boyutları, 120 cm’e 41,5 cm değerlerine sahip. Bandın net ağırlığı ise 27 kg değerine sahip.

Bandın en sevdiğimiz özelliklerinden birisi ise şüphesizki katlanabilir olması ve çok az yer kaplaması oldu. Bu yer kaplaması tasarımına da yansımış diyebiliriz. Çünkü bandın gövdesinin kalınlığı ise 12,9 cm.

Makineyi kontrol etmek için, uzaktan kumandası ile birlikte geliyor. Bu kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Eğer katlanabilir, fazla yer kaplamayan bir koşu bandı arıyorsanız, Xiaomi sizin için en iyi koşu bandı modellerinden birisi olabilir.

 • Xiaomi Walkingpad A1 ProÖzellikleri
  • Yürüyüş Alanı (Boy x En):1 120 cm, 41,5 cm
  • Motor Gücü: 1,25 HP
  • Eğik Kademe Sayısı: Eğim bulunmuyor
  • Hız Programı: Yok
  • Koşu Bandının Kurulu Ebatları: 12,9 cm kalınlık, 120 cm boy, 41,5 cm en
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 100 kg
  • Bluetooth: Bulunmuyor
  • Maksimum Hız: 6-7 km/h

Ultima DC500 Koşu Bandı

koşu bandı en iyisi

Listemize daha uygun fiyatlı modeller ile devam ediyoruz. Elbette fiyat düşerken, özellikler de azalıyor. Ancak yine de yeterli özelliklere sahip bir koşu bandı olduğunu düşünüyoruz.

Masajlı bir koşu bandı olan DC-500, eğimsiz bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Koşu bandının bant genişliği, 40 cm iken, boyu ise 103 cm. Kontrol paneli de yine klasik olarak bildiğimiz fibi. LDC ekranda; hız, zaman, mesafe, kalori ve nabız ölçümlerini görebiliyorsunuz.

Diğer yandan MP3 ve USB girişleri de bulunuyor. Masaj motoru da bulunuyor. Bizim tecrübelerimize göre bu masaj motoru gerçekten işe yarıyor. Yani ekstra bir yağ yakımı beklemeyin ama kaslarınızı rahatlatabilir. Diğer yandan selülitler için de yararlı olduğu yorumlarda söyleniyor.

Motor gücü 2 HP ve maksiumum hız saatte 10 km’ye ulaşıyor. Maksiumum taşıyabileceği ağırlık miktarı ise 100 kg.

Ürünü değerlendirecek olursak, katlanma özelliği vs. her koşu bandında bulunuyor. Ekstra biz özelliği bulunmuyor. Tek artısının fiyatının daha uygun olduğunu söylemeliyiz. Yani iyi bir koşu bandı.

 • Voit Combo Plus Özellikleri
  • Yürüyüş Alanı (En x Boy): 40 cm, 103 cm
  • Motor Gücü: 2 hp
  • Eğik Kademe Sayısı: Eğim Bulunmuyor
  • Hız Programı: Hız Programı Bulunmuyor
  • Koşu Bandının Kurulu Ebatları: Yükseklik 110 cm, En 65 cm, Boy 135 cm
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 100 KG
  • Bluetooth: Yok
  • USB-MP3: Var
  • Maksimum Hız: 10 km/s

Walkingpad R1 Pro 1.25 Hp Katlanabilir Koşu Bandı

en iyi yürüyüş bandı

Yukarıdaki yürüyüş bandında olduğu gibi bu model de katlanabilir ve az yer kaplayan bir model. Katlanabilirlik, tasarım ve yer kaplama açısından listemizdeki en iyi koşu bandının Walkingpad R1 pro olduğunu söylemeliyiz. Katlandığında adeta bir bavula dönüşüyor ve şık bir tasarıma sahip oluyor.

Makinenin net ağırlığı 33 kg, bavul dediysek ağır bir bavula dönüşüyor. 🙂 Katlanması sebebiyle, diğer koşu bantlarına kıyasla %90 daha az yer kaplıyor.

Yürüyüş bandında bulunan tutma kolu sayesinde tablet ya da telefonunuzu, tutma kolunun üst bölmesine yerleştirerek dizi, film ya da canlı yayınları izleyebilirsiniz.

Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu model de uzaktan kumandaya sahip. Diğer yandan telefonunuza indireceğiniz uygulama ile uygulama üzerinden de kontrol sağlayabilirsiniz.

Makinen en iyi özelliklerinden birisi, koşma bölgenize göre hızını belirlemesi. Eğer makinenin son kısmına doğru ağırlık verirseniz, makine yavaşlıyor. Ayaklarınız orta kısımdaysa, makinenin hızı ortalam bir seviyeye çıkıyor. Ayaklarınız en ön kısımda ise daha hızlı bir yürüyüş deneyimini sizlere sunuyor.

Diğer yandan makine küçük durmasına rağmen maksiumum ulaşabildiği hız değeri saatte 10 km.

Fiyatına, performansına, özelliklerine ve tasarımına göre en iyi koşu bandı Walkingpad R1 Pro diyebiliriz.

 • Walkingpad R1 Pro Özellikleri
  • Yürüyüş Alanı: 120 cm, 44 cm
  • Motor Gücü: 1,12 HP
  • Eğik Kademe Sayısı: Yok
  • Hız Programı: Yok
  • Koşu Bandının Kurulu Ebatları: 14 cm Kalınlık, 145 cm Boy
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 110 kg
  • Bluetooth: Yok
  • Maksimum Hız: 10 km/s

Hattrick Expert Pro 3 Hp Yeni Nesil Koşu Bandı

yürüyüş bandı önerisi

Yine katlanabilir ve çok şık bir koşu bandıyla en iyi koşu bandı listemize devam ediyoruz. Küçük, yer kaplamayan ve katlanabilir bir tasarıma sahip olmasına rağmen motoru çok güçlü.

Hattrick marka koşu bandının, motor gücü maksiumum 6 HP’ye kadar çıkıyor. Hız değeri ise saate 1 km ve 12 km’ye kadar ayarlanabiliyor.

Bandın zeminin esnek ve darbe emici özellikle olması çok ama çok iyi. Bluetooth özelliği de oldukça başarılı. Ancak fiyatı biraz pahalı. Elbette bu kadar katlanma, yer kaplamama, motor gücü gibi özelliklerinin iyi olması sebebiyle fiyatının fazla olması çok garipsenecek bir durum değil.

Koşu bandının özelliklerinin tatmin edici düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bütçeniz fazla ve yer kaplamayan hızlı bir koşu bandı istiyorsanız tam size göre bir koşu bandı olacaktır. Koşu bandının hız ayarını yine yukarıdaki katlanabilir bantlarda olduğu gibi kumanda yardımıyla yapabiliyorsunuz.

 • Hattrick Expert Pro Özellikleri
  • Yürüyüş Alanı: 42 cm genişlik, 115 cm boy
  • Motor Gücü: 5 HP
  • Eğim Kademe Sayısı: Eğim Yok
  • Hız Programı: Yok
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 100 KG
  • Bluetooth: Var
  • Maksimum Hız: 12 KG

Evet sevgili okurlarımız en iyi koşu bandı hangisi, koşu bandı alırken nelere dikkat edilmeli, koşu bandı önerileri gibi soruların yanıtlarını sizlere vermeye çalıştık. Umarız başarılı olabilmişizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.