Beyaz Eşya Markaları 2023 En iyi Marka Hangisi? En Çok Tercih Edilenler


Beyaz eşyalar her evin vazgeçilmezi, her ailenin kullandığı araçlar arasında yer almaktadır. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi buzdolabi, ocak, fırın derken bu liste uzar da gider. Peki eviniz için, bütçeniz için en iyi beyaz eşya markası hangisi? Sizler için en iyi beyaz eşya markaları nelerdir, hangi beyaz eşya markası daha iyi sorularına yanıt vermeye çalıştık. Keyifli okumalar!

En İyi Beyaz Eşya Markaları

 • En İyi Beyaz Eşya Markaları
  • Bosch
  • Siemens
  • Arçelik
  • Vestel
  • Beko
  • Samsung
  • LG
  • Altus
Beyaz Eşyalar Nelerdir?

Beyaz eşyaları genel olarak sıralayacak olursak şu sorumuzun cevabı aşağıdaki gibi ürünler oluyor.
-Buzdolapları
-Bulaşık ve Çamaşır Makinesi
-Gazlı Fırın
-Elektrikli Fırınlar
-Mikrodalga Fırınlar
-Ocaklar
-Ütü ve Elektrikli Süpürgeler

Bosch

en iyi beyaz eşya markası

Beyaz eşya markalarını listelediğimiz yazımızın ilk sırasında teknoloji devi Bosch yer alıyor. Peki Bosch nasıl bir marka, güvenilir mi?

Bu sorulara yanıt vermeden hemen, en çok merak edilen şu soruyu yanıtlayalım…

 • Bosch Türk markası mı?
  • Maalesef Bosch bir Türk markası değil. Bir Alman markası olan Bosch, B/S/H group çatısı altında olan bir marka. B/S/H’ın ne olduğunu merak ediyorsanız ilerleyen paragraflarda bu konuyu da cevapladık…

Öncelikle söylemeliyiz ki Bosch, Türkiye’de en geniş, satış sonrası hizmet servis ağına sahip bir marka diyebiliriz. Yani beyaz eşyayı satın aldıktan sonra Bosch ile alakalı herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Diğer yandan Bosch kaliteli beyaz eşyalar üretirken, kullandığı teknolojiler de sizi ve ev yaşamınızı kolaylaştıracak teknolojiler diyebiliriz.

Birçok kişinin Bosch’un çamaşır, bulaşık, ocak, fırın, buzdolabı gibi ürünlerini sorun yaşamadan kullandığını söyleyebiliriz.

Diğer yandan yazının yazarının eklemek istediği birkaç cümle var. 🙂 Ailemizde birçok kişi çamaşır, bulaşık makinesi için ya da buzdolabı ocak gibi ürünlerde Bosch’u tercih etti ve herhangi bir problem yaşadığımızı söyleyemem.

 • Bosch’un Artıları
  • Geniş teknik destek ağı
  • Son teknoloji ürünler
  • Uzun yıllar dayanıklı eşyalar

Siemens

en iyi beyaz eşya markası hangisi

Beyaz eşya markaları listemizdeki bir diğer marka ise Siemens. Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Siemens ev elektroniği için de kaliteli eşyalar üretiyor diyebiliriz.

Yine Bosch’da olduğu gibi Siemens’in teknik destek ağı da oldukça geniş. Bu sebeple birçok kişinin tercih ettiği bir marka. Ancak fiyatlar genel olarak baktığımızda pahalı. Bizim gerçek anlamda tercihimizi merak ediyorsanız, Siemens yerine Bosch’un bu işte daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Arçelik

hangi beyaz eşya markası en iyi

En iyi yerli beyaz eşya markası hangisi? sorusunu soruyorsanız, vereceğimiz cevaplardan biri de şüphesiz Arçelik olacaktır. Onlarca yıldır kaliteli ürünler üreten Arçelik, yerli olması açısından tercih edilebilecek bir markadır.

Fiyatları genel olarak, diğer markalara kıyasla uygun diyebiliriz. Ve ürettikleri beyaz eşyalar da gerçekten kaliteli. Ancak okuduğumuz yorumlara göre teknik servis ağı beklentileri karşılayabilecek düzeyde değil.

Okuma Önerisi | Yiyeceklerinizi Güvenle Saklayabileceğiniz En İyi Buzdolabı Modelleri

Vestel

beyaz eşya markası tavsiye

Yazımıza Vestek ile devam ediyoruz. Televizyon, telefon, beyaz eşya da birçok teknolojik üründe karşımıza çıkan Vestel, beyaz eşya konusunda da ülkemizin öncü markalarından birisi diyebiliriz. Teknik servis ağı geniş olan Vestel’in fiyatları da yabancı markala göre daha uygun.

Beko

beyaz eşya markası önerisi

Şimdi sırada Beko var! Yine yerli bir marka olan Beko, diğer yerli markalardan biraz daha farklı. Çünkü Beko için, beyaz eşya ev elektroniği konusunda diğer markalarımızdan daha iyi konumda olduğunu görüyoruz. Yurt dışındaki çalışmaları da bu fikirlerimizi kanıtlar nitelikte.

Diğer yandan kaliteli beyaz eşya modellerini ürettiğini de eklememiz gerek.

Samsung

beyaz eşya markaları

Gelelim listemizdeki belki de en iyi beyaz eşya markası olan Samsung’a. Samsung için sadece beyaz eşya markası demek aslında biraz haksızlık olabilir. Çünkü Samsung’un diğer elektronikler konusunda yaptığı çalışmalar ile Samsung’un en iyi teknoloji markalarından birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Peki neden Samsung?

Öncelikle Samsung, teknik servis konusunda kendini geliştirmiş ve birçok noktada teknik servis hizmeti sunan bir marka. Bu ilk sebepti.

İkinci sebep ise Samsung’un gerçek anlamda teknolojiyi en üst noktalara çıkarması diyebiliriz. Baktığınız zaman bu özellik ne işe yarayacak, bu özelliğe para verilir mi dediğiniz küçük ayrıntıların aslında hayatınızı kolaylaştırdığını göreceksiniz.

Ancak bu kadar teknolojiye sahip olmak biraz pahalı. Çünkü Samsung AR-GE (araştırma geliştirme) çalışmalarına gerçekten önem veren bir marka. Hatta bilinen birçok markadan daha fazla bu alana yatırım yaptığını söyleyebiliriz.

LG

beyaz eşya markaları en iyi

LG de yine en iyi beyaz eşya markalarından birisi. Life is Good sloganıyla birçok elektronik ürün üreten LG, dünyanın en iyi beyaz eşya markalarından birisi. Elbette sadece beyaz eşya üretmekle yetinmiyor. Televizyondan, telefona, bilgisayar monitöründen, su arıtma cihazına kadar birçok ürünü müşterilerine sunan bir marka.

Teknik servis ağı geniş olan LG’nin en iyi beyaz eşya markalarından birisi olduğunu söylemek mümkün.

Altus

beyaz eşya markaları en iyi

Yerli bir beyaz eşya markası olan Altus, 1998 yılından beri müşterilerine ev elektroniği konusunda hizmet veren bir marka.

Diğer yandan binlerce çalışanı olan Altus’un birok ülkede de beyaz eşya konusunda iyi bir noktada olduğunu belirtelim. Arçelik’in alt markalarından birisi olan Altus, Arçelik’e göre daha uygun fiyatlı beyaz eşyalar üretmekte. Tabi bu durum da bütçesi yetersiz olan vatandaşların kaliteli beyaz eşyaya ulaşmasını kolaşlaştırıyor.

Uğur

Yerli bir beyaz eşya markası olan Uğur için, tam anlamıyla bir beyaz eşya üreticisi diyemeyiz. Çünkü sadece derin dondurucu, buzdolabı gibi ürünleri ürettiği için soğutma alanında faaliyet gösteriyor.

Diğer markalara kıyasla derin dondurucular konusunda öne çıkan Uğur, binlerce aile tarafından tercih edilen bir marka. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler sunması da fiyatına ve performansına göre oldukça iyi.

Profilo

hangi beyaz eşya markası iyi

Gelelim Profilo’ya. Profilo’yu incelediğimizde B/S/H group çatısı altında olduğunu görüyoruz. Peki nedir bu B/S/H. Bosch und Siemens Hausgerate olan Alman markasının Türkçe karşılığı ise Bosch ve Siemens ev aletleridir. Aslında Siemens ve Bosch aynı markanın ürünü diyebiliriz. Ayrıca Profilo da bu markalar arasında yer alıyor.

Aynı Altus ve Arçelik arasındaki ilişki gibi yani.

Tabi bu üç marka arasındaki en kaliteli ve dayanıklı marka Bosch olurken Siemens Bosch’a göre daha geride duruyor. Profilo da bu 2 markanın gerisinde yer alan bir marka.

Fiyatları elbette saydığımız iki markaya göre daha uygun ancak kalite arasında farklılıklar mevcut.

Hoover

en iyi beyaz eşya markası nedir

Listemize Hoover ile devam ediyoruz. 113 yıl önce, yani 1908’de kurulmuş olan hoover, bir ABD markası. Piyasaya çıktığı ilk zamanlar elektrikli süpürge aralnında başlayan marka daha sonra çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makinesi konularında da kendine yer edinmeyi başardı.

İncelediğimizde teknik servis ağının beklenilen kadar büyük olmadığını, en azından Türkiye içerisinde geniş bir ağa sahip olmadığını görüyoruz. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir marka olması açısından tercih edilebilir ancak teknik servis ağı birçok kişi tarafından eleştiliyor.

Kumtel

beyaz eşya tavsiyesi

Neredeyse 50 yıllık bir geçmişi olan kumtel tüm beyaz eşyalar için hizmet veren bir marka değil. Genellikle Ankaste fırın, ankastre ocak ve ankastre davlumbaz alanlarında hizmet veren marka, uygun fiyatı ile tercih edilebilecek beyaz eşya markalarından birisi.

Regal

hangi beyaz esya markasi kaliteli

Yukarıda Vestel’i incelemiştik. Ancak bahsetmediğimiz bir nokta vardı. Vestel Zorlu Holding çatısı altında büyüyen bir marka. Ve evet Regal de Zorlu Holding çatısı altında büyüyen bir marka. Yani yerli olması ve uygun fiyatlı ürünler açısından tercih edilebilecek bir beyaz eşya markası.

Televizyon, buzdolabı, bulaşık makinesi klime ve bu tarz ürünlerin üretimini ve satışını yapan marka Vestel kadar çok tercih edilmese de bütçesi kısıtlı olan, uygun fiyatlı beyaz eşya markaları arayışı içerisinde olan kişiler için uygun.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.