Beyaz Eşya Markaları 2021 En iyi Marka Hangisi? En Çok Tercih Edilenler


En İyi Beyaz Eşya Markaları

Beyaz eşya markaları neler, en iyi beyaz eşya markası hangisi gibi sorular birçok kişi tarafından merak edilen konulardan birisi. Beyaz eşyalar, evlerimizin en önemli demirbaşlarındandır. Uzun ömürlü olmalarını daima tercih ettiğimiz bu eşyalar,  sorun çıkarmaması adına daima en iyi ve en kaliteli markalar arasından tercih edilmelidir. Sorunsuzluğunun yanında, teknolojik olmasını da beklediğimiz beyaz eşyalar; hayatlarımızı kolaylaştırmada bizlere çok yardımcı olmaktadır.

Beyaz eşya markaları ise ülkeden ülkeye değişmektedir. Kaliteleri dahi ülkeden ülkeye değişebilen bu markalar, özellikle günlük hayatı kolaylaştırması ve her geçen gün biraz gelişmeleleri sebebiyle oldukça farklılaşmaktadır. Ülkemizde de birçok beyaz eşya markası bulunmaktadır. Yerli ve yabancı olmak üzere iki kategoriye ayırabileceğimiz bu markaların hepsi birbirinden iyi diyebiliriz. Tabi birbirinden iyi ama birkaçı diğerlerine göre daha teknolojik ve hayatı kolaylaştıran, son teknoloji ürünleri üretmekte. Gelin şimdi hep birlikte en iyi beyaz eşya markaları nelermiş, en kaliteli ve en çok kullanılan markalar hangileriymiş bir bakalım!

Biz de, ülkemizdeki beyaz eşya sektörünün en kaliteli ve bilinen markalarını sizler için araştırdık. Aşağıdaki yazımızda, ülkemizdeki en çok tercih edilen beyaz eşya markaları hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yazımıza başlamadan önce hangi markaları inceleyeceğiz bir bakalım!

 • En İyi Beyaz Eşya Markaları
  • Bosch
  • Siemens
  • Arçelik
  • Vestel
  • Beko
  • Samsung
  • LG
  • Altus

Bosch

en iyi beyaz eşya markası

Beyaz eşya markaları listemizin ilk sırasında Bosch yer alıyor. Alman teknoloji devi Bosch, belki de adını en çok duyduğumuz markalardan bir tanesi. Geçmişine baktığımızda, Robert Bosch ve iki arkadaşı ile birlikte Almanya’nın Stuttgart kentinde 1886 yılında kurulan Bosch, halihazırda günümüzde 400.000 işçisiyle adeta teknolojiye yön vermekte.

Fırınından, mutfak robotuna; buzdolabından, çamaşır makinesine kadar bir çok beyaz ev eşyası üretiminde söz sahibi olan Bosch; uzun ömürlü ürünlerinin yanısıra tüm modellerinde en son teknolojileri kullanmakta. Müşteri memnuniyeti konusunda ise tüm müşterilerine ömürlük garanti ve güveni sağlayabilen Bosch, ülkemizdeki en çok tercih edilen beyaz eşya markalarının başlarında geliyor.

İlginizi Çekebilir | En İyi Çamaşır Makinesi Hangisi?

Siemens

en iyi beyaz eşya markası hangisi

Siemens, genelde toplumumuz tarafından bir Türk markası olarak tanınsa da; aslında Almanya merkezli bir şirket konumunda. 1847 yılında Werner Von Siemens tarafından Berlin’de temeli atılan Siemens, bünyesinde mükemmeLlik, inovasyon, kalite ve güvenirlik ilkelerini benimsemiş.

Günümüzde dünya çapında 200 ülkede faaliyet gösteren Siemens, ülkemize ilk olarak 1856 yılında hizmet vermeye başladı. Başlarda telefon hattı, telgraf sistemi gibi ürünleriyle bizlere hizmet vermeye başlayan bu marka, 1980’ler itibariyle özellikle ev aletleri kategorilerinde hizmet vermeyi sürdürdü.

Buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, mutfak araç-gereçleri dahil bir çok beyaz ev eşyasını en teknolojik imkanlarla üretebilen Siemens, uzun ömürlülüğü sayesinde de ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasında.

Arçelik

hangi beyaz eşya markası en iyi

Ünlü yerli üretim firmamız Arçelik, adını sık sık duyduğumuz ve ülkemizde pek çok ürünü kullanılan bir firma konumunda. 1955 yılında Vehbi Koç tarafından KOÇ A.Ş bünyesinde kurulan Arçelik, özellikle 1959 yılında Türkiye’nin ilk yerli çamaşır makinesini üreterek, ülkemizde kendini kanıtlamayı başarabilmiştir.

1960 yılında da ilk yerli buzdolabını da üretebilmeyi başaran Arçelik, popülerliğini git gide arttırarak ülkemizde iyice yaygınlaşmıştır. Günümüze geldiğimizde, Arçelik halen ülkemizin en popüler markaları arasındadır. Buzdolabından, çamaşır makinesine; bulaşık makinesinden, küçük mutfak aletlerine kadar her alanda kendini geliştirmeyi başarabilmiş Arçelik, tüm ürünlerini uzun ömürlü olacak şekilde üretmektedir.

Sağladığı yüksek güvenirlikli teknik servisi ile halihazırda garantili tüm ürünlerinizi gönül rahatlığıyla evinizde kullanabileceğiniz Arçelik, yerli ve milli olması sebebiyle de çok fazla tercih edilebilir bir marka konumundadır.

Okuma Önerisi | Yiyeceklerinizi Güvenle Saklayabileceğiniz En İyi Buzdolabı Modelleri

Vestel

beyaz eşya markası tavsiye

Geliyoruz bir diğer yerli markamız olan Vestel’e.. 1984 yılında Manisa şehrimizde Asil Nadir tarafından kurulan Vestel, daha sonra Zorlu A.Ş bünyesinde katılarak yatırımlarını arttırmış ve bu sayede üretimlerine, istihdamlarına daha fazla katkıda bulunmuştur.

Beyaz eşya ürünlerinin yanı sıra; televizyon, monitör, bilgisayar kasası gibi bilgi teknolojileri ürünlerini de üretebilen Vestel, Ar-Ge çalışmaları sayesinde iç pazarda liderliğe oynayan markalardan birisi haline gelmiştir. Fiyatlarının da genel olarak diğer markalara göre daha uygun olması sebebiyle iyi bir tercih sebebi olan Vestel, ürünlerinde son teknolojileri kullanarak üretim yapmaktadır.

Gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz Vestel, evinizde ve özellikle mutfağınızda sizlere yerli üretim modelleri ile hizmet vermektedir.

Beko

beyaz eşya markası önerisi

Geliyoruz bir diğer KOÇ bünyesi çatısı altında hizmet veren Beko’ya. Beko, Vehbi Koç tarafından 1954 yılında kurulmuştur.  İlk beyaz eşya satışına 1983 yılında başlayan Beko, üretimlerini hızla arttırarak 1980 sonlarına doğru Türkiye’de oldukça bilinen ve kullanılan bir marka olmuştur.

1990 yılında yurt dışı ihracatlarına da başlayan Beko, katma değer olarak ülkemize çok büyük katkılarda bulunmuştur. Günümüze geldiğimizde, Beko bizler için hala çok büyük bir marka konumundadır. Ürettiği beyaz ev eşyaları ile en top markalar arasında olan Beko, özellikle geniş servis ağı ile bizlere güven vaat etmektedir.

Çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, mutfak aletleri gibi evimizde kullandığımız birçok eşyayı son teknoloji yazılımlarla üretebilen Beko, uzun ömürlülüğü ve kalitesiyle tüketicisini oldukça memnun etmektedir. Adını duyunca akıllara en önce ‘kalite ve güven’ cümlesini getiren Beko, ülkemizde rağbet gören en özel markalar arasında yer alıyor.

Samsung

beyaz eşya markaları

Hepimiz Samsung’u bilgi teknolojileri alanındaki ünlülüğü ile tanırız. Özellikle cep telefonu ve bilgisayar odaklı gördüğümüz bu marka, aslında sandığınızdan çok daha fazlası.. 1938 yılında Lee Byung-chul tarafından Güney Kore’de kurulan Samsung, en başlarda bir gıda şirketiydi.

İkinci dünya savaşından sonra ise tekstil sektörüne yatırımlar yapan Samsung, teknolojinin de etkisini arttırmasıyla beraber 1980’lerden itibaren telefon ve bilgisayar üretimine başladı. 2000’ler itibari ile beyaz eşya üretimine de başlayan Samsung, çok yönlü bir teknoloji şirketi olduğunu herkese kanıtladı.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve aklınıza gelebilecek tüm mutfak araç gereçlerinin üretimini sağlayan Samsung, ülkemizde de çok fazla tercih edilmektedir. Uzun ömürlü ve son teknoloji olması sebebiyle ürünleri çok fazla tercih edilen Samsung, yalnızca ülkemizde değil; dünyada 200 ülkede beyaz eşya satışı yapmaktadır.

Yüksek servis ağı ile de gönül rahatlığıyla evlerinizde kullanabileceğiniz Samsung, kalitesini tüketicilerine ispatlamış ender markalardan birisi konumunda.

LG

beyaz eşya markaları en iyi

LG, aynı Samsung gibi sadece cep telefonu veyahut bilgisayar üretimi yaptığı sanılan firmalar arasında. Fakat elbette aslında bundan çok daha fazlası. 1947 yılında In Hwoi Koo tarafından Güney Kore’de kurulan LG, ilk olarak plastik sektöründe faaliyet vermekteydi.

1958 yılında Güney Kore’de ilk kez bir radyo üretmeyi başarabilen LG, bu büyük adımdan sonra elektronik sektörüne büyük yatırımlar yapmaya başlamıştır. Daha sonra Güney Kore’de ilk fan, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve siyah-beyaz televizyonu da üretebilmeyi başarabilmiş olan LG firması; genel teknoloji klasmanında adını ülkesinde olduğu gibi tüm dünyaya duyurabilmiştir.

Günümüzde ise halen aktif olarak hizmetler veren LG, ürettiği elektronik eşyaların yanında beyaz eşya sektörünün de liderleri arasındadır. Ülkemizde de pek çok şubesi olan ve çok fazla tüketiciye hitap eden LG, geniş servis ağı sayesinde çok fazla tercih edilmektedir.

Güney Kore markası olması sebebiyle ayrı bir güvenirliğe sahip olan LG, uzun ömürlü ve son teknoloji modelleriyle beyaz eşya piyasamıza adeta yön vermektedir.

Altus

beyaz eşya markaları en iyi

Beyaz eşya markaları listemizin sonunda Altus yer alıyor! Yerli üretim firmalarımız arasında yer alan Altus, tıpkı Beko ve Arçelik gibi bir KOÇ A.Ş şirketi olarak hizmet vermekte. 1960 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan Altus, uygun bütçe odaklı ev aletleri üretiminde günümüzde halen söz sahibidir.

Genellikle Arçelik markasının bünyesinde yer alan Altus, daha uygun bütçeler için üretilmesine rağmen; son teknoloji yazılımları da bünyesinde barındırır. Aynı anda hem uygun bütçeli hem de kaliteli bir beyaz eşya almak isteyenlerin en çok tercih ettiği markalar arasında olan Altus, tıpkı Arçelik gibi geniş servis ağı sayesinde de tüketicilerini oldukça memnun etmektedir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..