En İyi Elektrikli Scooter 2021 Tavsiyeler Yorumlar ve Markalar


Yetişkinler İçin En İyi Elektrikli Scooter

En iyi elektrikli scooter hangisi? Scooter’lar, özellikle son yıllarda çok fazla popüler hale geldiler. Rahat kullanımları, trafikte çok fazla sorun yaşamamaları, düşük enerji tüketmeleri, vb. birçok pozitif özelliğe sahip bu ürünler; hayatımızı kolaylaştıran ve işlerimizi fazlasıyla gören birer araç haline geldiler.

Elektrikli scooter’lara baktığımızda, yakıt tüketiminin oldukça az olması gibi bir etkenin varlığını düşündüğümüzde; elektrikli scooter’lara olan bakış açımız çok daha fazla değişmekte. Şarj olma sürelerinin azlığı ve akülerinin tam şarjda kaydedebildiği mesafeleri göz önünde bulundurduğumuzda, elektrikli scooter’lar günümüzde ulaşılabilecek en kolay ve kaliteli araçlar arasında yer alıyor.

Elbette kalitesinin ve performansının markadan markaya değişebildiği bir ürün olan elektrikli scooter’lar, satın alınmadan önce çok iyi araştırılmalı ve incelenmeli. Biz de bu konuda sizlere yardımcı olabilmek amacıyla, piyasada yer edinmiş en iyi yedi adet elektrikli scooter’ı araştırdık ve inceledik. Bakalım en çok tavsiye edilen scooter modelleri hangileriymiş?

 • En İyi Elektrikli Scooter ve Tavsiyeler
  • Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter
  • Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter
  • Xiaomi Mi Essential
  • Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter
  • Volta Vt1 Elektrikli Katlanabilir
  • CityMate Plus Elektrikli Scooter
  • Dynamic S2 E-scooter

Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter

en iyi elektrikli scooter hangisi

En iyi elektrikli scooter listemizde Xiaomi, Mi Pro 2 modeli ile karşımızda. Görünüm olarak siyah rengi sayesinde oldukça şık ve zarif durabilen bu scooter, donanımlarıyla da adından çok söz ettirmekte.

Saatte 25 kilometre maksimum hıza ulaşabileceğiniz bu elektrikli scooter, aynı zamanda 100 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunmakta. 4 saat boyunca şarj edebileceğiniz Xiaomi, 10-15 kg ağırlığı sayesinde çok kıvrak ve esnek bir yapıya sahip.

50 km menzile sahip bu ürün, muadillerine göre de çok iyi bir performans sunabilmekte. 300 Watt güce sahip sorunsuz motoru ile Xiaomi, sizlere uzun ömürlü yapısıyla da göz kırpmakta. Sahip olduğu led farları sayesinde de gece görüşlerinizi %100 arttıracak bu scooter, 8.5 inc büyüklüğe sahip lastikleri sayesinde de yola sıkı bir şekilde tutunabiliyor.

Siz de Xiaomi Mi Pro 2 modelini satın alarak, hem kaliteli hem de konforu bir arada bulabileceğiniz bir elektrikli scooter deneyimini tatmış olacaksınız.

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

elektrikli scooter tavsiye

Xiaomi, Mijia M365 ismini verdiği bir diğer elektrikli scooter modeli ile karşımızda. Siyah ve kırmızı renk detaylarıyla dışarıdan bakıldığında oldukça şık ve zarif görünen bu ürün, performansı ile de sizleri çok memnun edecek. 30 km menzili ve 25 km’ye kadar çıkabilen hızı sayesinde oldukça performanslı bir sürüş keyfi yaşatabilen Xiaomi, 100 kg’ye kadar taşıma sağlayabiliyor. 

2 saat içerisinde tam şarja ulaşabilen yapısıyla vakitten de kazanmanıza yardımcı olabilecek bu ürün, 15 kg ağırlığı sayesinde çabucak şarj olabilmekte. 250 Watt motor gücü sayesinde sizleri dilediğiniz şekilde taşıyabilen bu scooter, motorunun sorunsuz ve uzun ömürlü olması sebebiyle de en çok tercih edilen modeller arasında.

Siz de Mijia M365 ile artık sürüş keyfinizi arttırabilir, bunun yanı sıra uzun menzili ve taşıma kapasitesi bu denli iyi olan bu scooter sayesinde ayaklarınızı yerden kesebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | Profesyonelce Kullanılabilecek En İyi Bisiklet Modelleri Hangileri?

Xiaomi Mi Essential

elektrikli scooter önerileri

Mi Essential, Xiamo’nin ürettiği en ve çok tercih edilen modellerinden başta gelmekte. Siyah rengi ve gri detaylarıyla oldukça yakışıklı görünen bu scooter, elektrikli motorunun vermiş olduğu yüksek performansı sayesinde de çok beğenilmekte.

12 kg ağırlığını 20 km hıza kadar ulaştırabilen Xiaomi, 25 kilometreye kadar tam şarjda gidebiliyor. 250 Watt motor gücü sayesinde hem düz yolda hem de rampalarda sizlere performans düşüklüğü yaşatmayacak bu model, 8.5 inch lastik ebatı sayesinde yol tutuşunuzu da arttırabilecek bir yapıya sahip.

Uzun ömürlü yapısı sayesinde sizleri kolay kolay yolda bırakmayacak bu ürün, kaliteli ve performanslı aküleriyle de sizlere sürüş keyfini sonuna kadar yaşatabilecek.

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

yetişkin scooter tavsiye

Mi 1S, katlanabilir elektrikli scooter modellerinin performans ve kalite açısından liderleri arasında. Siyah ve gri renkleriyle oldukça şık görünebilen bu cihaz, Xiaomi’nin en çok satılan ürünlerinin de başlarında gelmekte.

30 km menzile sahip olmasıyla gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu ürün, 25 kilometreye kadar hız imkanı sunabilmekte. 3 farklı hız moduna sahip bu model, sürücüler seyahat halindeyken hız modları arasında geçiş yapabilmekte.

Yeni nesil enerji geri kazanım sistemi sayesinde 1S daha uzun pil ömrü sağlayabilmek için kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çevirebilen bu scooter, kolay kullanımı sayesinde de çok seviliyor. Siz de bu özelliklere sahip Mi 1S modelini satın alarak ile uzun yıllar gönül rahatlığı ile elektrikli scooter keyfini yaşayabilirsiniz.

Volta Vt1 Elektrikli Katlanabilir

elektrikli scooter tavsiye 2021

Volta, Vt1 modeli ile karşımızda. Katlanabilir yapısı sayesinde oldukça portatif bir ürün olan bu model, siyah görünümüyle de oldukça şık gözükmekte.

250 Watt motor gücü sayesinde oldukça performanslı bir yapıya sahip bu ürün, 25 km’ye kadar menzil sunabilmekte. Sizleri rampalarda dahi hiçbir şekilde performans düşüklüğü ile tanıştırmayacak olan Volta, 12.5 kg ağırlığı sayesinde oldukça kıvrak bir şekilde ivmelenebiliyor.

Led farları sayesinde gece görüşünüzü de arttırabilen bu scooter, sorunsuz motoru sayesinde de çok fazla tercih ediliyor. Siz de Volta Vt1’i satın alarak elektrikli scooter keyfinizi arttırabilir, kategorilerdeki en kaliteli ürünlerden birisine sahip olabilirsiniz.

CityMate Plus Elektrikli Scooter

elektrikli scooter markaları

En iyi elektrikli scooter modellerine Citymate Plus 250 ile devam ediyoruz. Akıllı telefon ve tablet ile kontrol edilebilen Citymate Plus250, iOS ve Android uygulama desteğine sahip. Diğer yandan bu uygulamaların da yardımıyla cihazı kililtleyebiliyorsunuz.

Güvenli diyebileceğimiz bir scooter olan Citymate Plus 250, elektronik ve disk fren sistemi özelliklerine sahip. Scooter’ın ön tekelerine baktığımızda patlamaz petekli dolguya sahip olduğunu görüyoruz.

12 kg ağırlığa sahip olan scooter’ın 3 kademeli sürüş modu bulunuyor. Eco modde saate 15 km hıza çıkarken, orta dereceli modde saatte 20 km’ye, hızlı modda ise saatte 25 km’ye kadar çıkabiliyor.

Scooter’ın menziliği ise 18 ile 23 kilometre arasında değişiyor. 3 ile 4 saat arasında bir şarj süresi olan Citymate Plus’ın maksimum taşıyabileceği ağırlık ise 110 kg.

Dynamic S2 E-scooter

en iyi elektrikli scooter markaları

En iyi elektrikli scooter modellerini incelediğimiz listemizde sona geldik! Katlanabilir ve kolay taşınabilir olan Dynamic S2’nin yukarıdaki modelde olduğu gibi 3 farklı hız modu bulunuyor. Ancak ulaşabildiği maksimum hız değeri ise saatte 30 km’ye kadar çıkıyor. Net ağırlığına baktığımızda 11 kg değerine sahip olduğunu görüyoruz. Bu da yukarıdaki birçok modelden daha hafif olduğunu gösteriyor.

Taşıma kapasitesi 120 kg olan scooter’ın şarjlı kullanım süresi ise 2 saate kadar çıkabiliyor.

Evet sevgili okurlarımız, bu yazımızda sizler için en çok satılan ve en iyi elektrikli scooter modellerini inceledik. Birçok kullanıcı tarafından satın alınan ve elektrik Scooter tavsiye listesinde bulunan Scooter’ların büyük bir kısmı güvenle alınabilecek özelliklere sahip. Ancak siz yine de trafik magandalarına karşı tetikte olun!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..