En İyi 10 Gaming Mouse 2023 Gaming Mouse Tavsiyesi


en iyi gaming mouse

En İyi Gaming Mouse Hangisi?

Oyun sektörünün gelişmesiyle birlikte bilgisayar bileşenleri de oyunlar için özelleştirilmeye başladı. Günümüzde artık oyuncular için üretilmiş binlerce bilgisayar bileşenleri de bulunuyor. Oyun sektörü de artık profesyonel bir alan olduğu için en iyi gaming mouse modellerinden birisine sahip olmak kaçınılmaz.

Peki en iyi gaming mouse hangisi? Beklentilerinizi karşılayacak fiyat performans açısından iyi durumda olan oyuncu mouse modellerini sizler için derledik.

Açık söylemek gerekirse burdaki birçok mouse modelini daha önceden kullandım ve birkaçını da kullanmaya devam ediyorum. Yani ucuz sayılabilecek modelleri de kullandım, pahalı modelleri de kullandım diyebilirim.

Gaming Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dediğimiz gibi gaming dünyası her geçen gün gelişiyor. En iyi mouse arayışı içerisindeyseniz, dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Çünkü dediğimiz gibi yüzlerce mouse var. Bunların arasından birine karar vermek de oldukça zor bir durum.

İlginizi Çekebilir | Laptop Önerileri

Bütçe

Elektronik bir cihaz alırken genellikle bütçe oldukça önemlidir. Çünkü fiyat arttıkça kalite de doğru oranlı bir şekilde artmaktadır. Elbette düşük bütçeniz varsa sizin için en iyi gaming mouse hangisi buna da göz atacağız.

Kablolu mu yoksa kablosuz mouse mu?

Bu sizin tercihinize göre değişebilecek bir konu aslında. Kablolu gaming mouse modelleri, oyun oynamak amacıyla daha iyi durumda olabiliyor.

 • Kablolu Gaming Mouse Avantajları
  • Pil bitmesi gibi bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Kablosuzlara göre ucuz ve uzun ömürlüdürler.
  • Gecikme süresi neredeyse 0’dır.
  • Tepki süresi yüksektir.
 • Kablolu Gaming Mouse Dezavantajları
  • Elbette kabloya sahip olduğu için hareketi kısıtlayabilir.
  • Eğer mouse’u bir akıllı televizyonda da kullanacaksınız uzaktan kontrol edemezsiniz

Kablolu mouse’ların avantajları ve dezavantajlarını söyledik. Peki kablosuz mouse’lar neden tercih edilmeli?

Oyuncular için önemli kısımlardan birisi de tepki süresi. Zaten ciddi bir şekilde oyun oynuyorsanız klavyeniz ve fareniz buna göre bir düzen içerisinde duruyordur.

Gelişen teknolojiyle birlikte kablosuz mouse’ların kablolu fareleri yakaladığını söyleyebiliriz. Ancak bu biraz daha fazla bütçeye sahipseniz geçerli diyebiliriz.

Ergonomik Tasarım

Gaming mouse modellerinin tasarımı da oldukça önemlidir. Avuç içinize oturan bir mouse her zaman daha iyi olacaktır. Ne büyük ne de küçük bir fare tercihleriniz arasında yer almamalıdır.

Tabi bu durum alışkanlıklarınıza göre değişmekte. Mouse’ların ağırlıkları da bir o kadar önemli. Benim kullandığım mouse’lardan birisi olan MSI Interceptor DS B1, ağırlık konusunda oldukça iyi. Farenin ağırlığını kendime göre ayarlayabiliyorum çünkü alt kısmında sökülüp takılabilen metaller bulunuyor.

İlginizi Çekebilir | Mühendislik İçin Laptop Önerileri

DPI

Öncelikle DPI nedir bundan bahsedelim. DPI’ın açılımı “Dot Per Inch” olarak karşımıza çıkıyor. Türkçesi de inç başına düşen nokta diyebiliriz. Bu terimin genelde mouse’ların duyarlılığını ve hassasiyeni ölçmek için kullanıldığını görüyoruz. Diğer yandan DPI sahip olduğunuz mouse’un okuyabileceği nokta sayısı anlamına geliyor.

Peki yüksek DPI her zaman iyi midir? DPI ne kadar yüksekse farenizin duyarlılığı da o kadar yüksek demektir. Tabi günümüzde fareler de özel bir yazılıma sahip oluyorlar. Böylelikle mouse’un DPI’ını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Ancak çok yüksek DPI değerleri size sorun yaşatabilirken; çok düşük DPI değerlerinde de bu durum geçerlidir.

İlginizi Çekebilir | Gaming Klavye Önerisi

Öncelikle en iyi DPI sizin alışık olduğunuz aralıkta oluyor diyebiliriz. Mesela ben oyun oynarken belli bir hıza alışmışım. Onun ne aşağısında oynayabiliyorum ne de yukarısında. Zaten artık mouse’ların DPI’ını kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz.

 • En İyi Gaming Mouse
  • Everest SM-68X Usb Oyuncu Mouse 
  • Gamepower Bane Oyuncu Mouse
  • POLYGOLD X7 Işıklı Oyuncu Mouse
  • Everest Sgm-05 X-racer Optik Gaming Mouse
  • MSI Interceptor DS B1 Oyuncu Mouse
  • Rampage Smx-r27 Voyager Gaming Mouse
  • logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse
  • Everest Rampage SMX-R4 Gaming Mouse
  • logitech G102 Prodigy Gaming Mouse
  • RAZER Mamba Elite Mekanik Gaming Mouse

Gaming Mouse Tavsiyesi

Evet yukarıda bulunan listede bulunu gaming mouse modelleri sizin için seçtiğimiz, gamin mouse tavsiyeleri. Dediğim gibi birçoğunu kullandım geri kalanlarının da kullanıcı yorumları oldukça iyi. Şimdi sizin için en iyi gaming mouse hangisi buna bakalım.

İlginizi Çekebilir | En İyi Gaming Monitör

Logitech G G502 HERO Kablolu Oyuncu Mouse

en iyi gaming mouse 2022

2023 içerisinde alabileceğiniz en iyi gaming mouse modellerinden birisi kesinlikle Logitech G502 olacaktır. Dünyanın en çok kullanılan oyuncu mouseları arasında ilk sırada yer alıyor.

Bir mouse için en önemli kriterlerden birisi de ağırlıktır. G502’nin en sevdiğimiz özelliklerinden birisi toplamda 5 tane olan ve her biri 3.6 gram olan ağırlıklarla ağırlığını ayarlayabiliyorsunuz.

11 farklı programlanabilir düğmesi sayesinde hem oyun içinde hem de bilgisayar sisteminizde farklı komutları düğmelere atayabiliyorsunuz.

Aydınlatmasının renk skalası da oldukça geniş. 16,8 milyon renk arasında dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise en memnun kalınan ve çok tavsiye edilen gaming mouse modellerinden birisi olduğunu söylemek mümkün.

Everest SM-68X Usb Oyuncu Mouse 

fiyat performans gaming mouse

En iyi gaming mouse listemizin ilk sırasında Everest SM-68X bulunuyor. Peki neden bu mouse’u listeye koyduk? Öncelikle fiyatı oldukça ideal 30 ile 50 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor. Ayrıca 500’den fazla kişi tarafından da alınmış bir gaming mouse.

DPI değeri 1200 olan farenin 7 farklı renkte de aydınlatma özelliği bulunuyor. Bize soracak olursanız fiyat performans gaming mouse modellerinden birisi. Bütçeniz 50 TL’ye kadarsa başka bir mouse modeline bakmanıza dahi gerek yok. Çünkü kalitesini kanıtlamış bir mouse olduğu çok açık.

Dediğimiz gibi 500’ün üzerinde satın alınması olan bir ürün ve 5 üzerinden 4.3 ortalama puana sahip. Kablolu bir mouse olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Kullanıcı yorumlarını okumak ve güncel fiyatı görmek için butona tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | Gaming Laptop Önerileri

Gamepower Bane Oyuncu Mouse

gaming mouse tavsiyesi

Gamepower marka olan gaming mouse e-ticaret sitelerinde en çok satılan ve en çok tavsiye edilen gaming mouse modellerinden birisi. Bunun sebepleri arasında, fiyat/performans oranının iyi durumda olması ve kaliteli bir tasarıma sahip olması yer alıyor.

AydınlatmaVar
BağlantıKablolu
Buton Sayısı7
DPI Değeri2500 DPI
RGBVar

Cihazın tasarımı da oyun oynamak isteyenler için oldukça uygun gözüküyor. 7 farklı butona sahip olan Gamepower Bane; 10 milyon tıklama ömrüne sahip.

Ayrıca Gamepower’ın internet sitesinden indirebileceğiniz driver ile, mouse üzerinde çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz. Fiyatına gelecek olursak 80 ile 99 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor.

DPI değerinin 2500 olduğu yazıyor ancak indereceğiniz driver ile 2750’ye kadar bu değer yükseltilebilir.

Eğer Bütçeniz 100 liraya kadarsa bu ürün sizin için en iyi gaming mouse olabilir.

Kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman, gaming mouse önerileri listemize neden girdiğini görebilirsiniz. İki binden fazla kişi tarafından satın alınan mouse 5 üzerinden 4.4 ortalama puana sahip.

POLYGOLD X7 Işıklı Oyuncu Mouse

hangi gaming mouse almalıyım

Şimdi de benim kullandığım gaming mouse’lardan birisi olan Polygold X7’yi inceleyeceğiz.

Tercih etme sebeplerimi ise

 • Tasarımın iyi olması
 • DPI değerinin yüksek olması (3200)
 • Işıklı bir mouse olması
 • Kablosunun sağlam olması
AydınlatmaVar (LED)
BağlantıKablolu
Buton Sayısı7
DPI Değeri3200 DPI
RGBYok

gibi özellikleri oldu. Öte yandan fiyatı da beni cezbetti diyebilirim. 50 ile 80 TL arasında değişen bir fiyatı var ben 70 civarına almıştım.

Mouse biraz büyük elinize ilk aldığınızda büyükmüş gibi gelebilir. Ancak kullandıkça alıştım ve siz de alışabilirsiniz. Öte yandan mouse’un yanında bir de mouse pad geliyor. Bu da hoşuma giden diğer bir özelliği oldu diyebilirim.

Ben aldım memnunum ağırlık, büyüklük, hız değerleri vs hepsi olması gerektiği gibiydi. Dediğimiz gibi en iyi gaming mouse listesinde birçok kişi tarafından alınan ve bizim de tecrübe ettiğimiz mouse modelleri bulunuyor. Polygold da yukarıdaki modeller gibi 1000’lerce kişi tarafından alınan ve 5 üzerinden 4.3 puana sahip olan bir mouse. Bizce alınabilir.

Everest Sgm-05 X-racer Optik Gaming Mouse

oyuncu mouse en iyi

Vereceğiniz paranın hakkını verecek bir mouse olduğunu düşünüyoruz. Tasarımı oldukça iyi, ağırlığı ise 137 gram olarak karşımıza çıkıyor. Bizce ne çok ağır ne de çok hafif bir mouse. Her şey olması gerektiği gibi.

DPI değerine baktığımız zaman 6200 gibi yüksek bir değerle karşı karşıyayız. Ancak unutmayın yüksek DPI her zaman için iyi değildir. Ancak bunu da ayarlamanız mümkün.

DPI değerlerini 800, 1600, 2400, 3200, 4800 ve 6200’e getirebilirsiniz isteğinize göre. Fiyat konusunda da beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyoruz. 70 ile 90 TL arasında değişen bir fiyatı ver. Bu mouse modeli de yine çok satılan ve çok tavsiye edilen modellerden birisi. Ortalama 4.6 puana sahip.

AydınlatmaVar
BağlantıKablolu
Buton Sayısı7
DPI6200 DPI
RGBVar

En İyi Gaming Mouse 2022

Rampage Smx-r27 Voyager Gaming Mouse

oyuncu mouse tavsiyesi 2021

Gaming mouse önerilerimize Rampage SMX-R27 ile devam ediyoruz. DPI değeri 7200 olan SMX-R27 tasarım ve tutuş konusunda da iyi bir durumda. Dilerseniz DPI değerini 1200/2400/4800/ olarak da ayarlayabilirsiniz.

Öte yandan 7 farklı butonu bulunan mouse tuşları için farklı görevler için istediğiniz butonu da kullanabilirsiniz. Mouse’un en iyi özelliklerinden birisi de hem sağ hem de sol el için kullanıma uygun olması.

Rampage SMX-R27 kullanıcı yorumlarına baktığımızda da istenileni veren bir mouse olduğunu görüyoruz. Ürünün tek dezavantajı 5 milyon tıklama ömrü diyebiliriz. Ancak kalitesinden ve oyun oynarken size sağlayacağı rahatlıktan şüphe duymayacağınıza eminiz.

Ürünün fiyatının performansına göre iyi bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Binlerce kişi tarafından satın alınan ürün 5 üzerinden 4.7 puana sahip. 130 ile 150 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor.

BağlantıKablolu
Buton Sayısı7
DPI7200 DPI
Mouse FormuSağ El, Sol El
Mouse TipiOptik

logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse

2021 en iyi gaming mouse

Logitech’in gaming sektöründe zirvede bulunan bir marka olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Profesyonel arenada da tercih edilen gaming mouse’ları üreten bir marka.

Logitech bu mouse modelinde oldukça başarılı bir tasarım ortyaa çıkarmış diyebiliriz. Mouse’u tasarlarken sol elle mouse kullananları da düşünmüş. Diğer yandan mouse’un birçok iyi özelliği bulunuyor. Sahip olduğunuz bilgisayar farklı kişiler tarafından kullanılıyorsa 7 farklı kişi için 7 farklı renk özelleştirmesi yapabilirsiniz.

Mousu’un tepki süresi de oldukça düşük. 1 milisaniye tepki süresi bulunuyor. Öte yandan logitech’in kendi sürücüsünü de bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2 yıl garanti süresi bulunan mouse’un ağırlığı 80 gram. Kablonun ağırlığını da hesaba kattığımızda 109 gramlık bir ağırlıkla karşılaşacaksınız. Prosefyonel bir mouse arayan ve bütçesi yüksek olmayan kullanıcılar için, gaming mouse önerileri listesinde 1. sırada yer alıyor diyebiliriz.

Dayanıklılığını incelediğimizde 10 milyon tıklamalık bir ömrü olduğunu görüyoruz. Kullanıcı yorumlarında ise genel kanı iyi bir mouse olduğu şeklinde. 900 yorum alan mouse 5 üzerinden 4.9 puana sahip. Fiyatı ise 200 ile 250 TL arasında değişiyor.

AydınlatmaVar
BağlantıKablolu
Buton Sayısı9
DPI2500 DPI
Kullanım AmacıOyun
Mouse FormuSağ El-Sol El
Mouse Scroll-TiltYok
Mouse TipiOptik

Everest Rampage SMX-R4 Gaming Mouse

en iyi gaming mouse hangisi

İncelemeye başlamadan söylemeliyiz ki uzay mekiği gibi bir tasarımı mevcut :). Eğer tasarım konusunda diğer mouse modellerinde göre farklı bir tasarım arıyorsanız uygun fiyatı ve tasarımı sebebiyle tercih edebilirsiniz.

8 butonu bulunan mouse’a driver yardımı ile her bir butona farklı görevler verebilirsiniz. DPI değeri 4000 olan SMX-R4 uygun fiyatı ve tasarımıyla öne çıkıyor. Dediğimiz gibi tasarımı farklı olmasına rağmen tutuşu ve hissiyatı oldukça başarılı.

1200, 2400, 3200 ve 4000 DPI değerini DPI ayarlama butonuyla birlikte ayarlayabilirsiniz. Eğer tasarımı hoşunuza gittiyse alabileceğiniz bir model olduğunu söylemeliyiz. 100 ile 110 TL arasında bir fiyatı olan SMX-R4, 4.4 ortalam puana sahip.

logitech G102 Prodigy Gaming Mouse

en iyi oyuncu mouse

En iyi gaming mouse modellerini yazarken fiyatın da biraz artması gerektiğini düşündük. Çünkü istekler ve bütçeler birbirinden farklı oluyor. Biz de, sizlere buna göre gaming mouse önerileri sunuyoruz.

Logitech marka mouse’lardan yukarıda bahsetmiştik. Bu model ise profesyonel anlamda fiyat performans gaming mouse modellerinden birisi diyebiliriz. Araştırmalarımıza göre en çok satılan oyuncu mouse modellerinden birisi. Hem trendyol, hem de hepsiburada’da en çok satılan mouse’lardan birisi.

AydınlatmaVar
BağlantıKablolu
Buton Sayısı6
DPI6000 DPI
Mouse FormuSağ El, Sol El
Mouse TipiOptik

Kablo uzunluğu 2 metre olan mouse’un ağırlığı ise 85 gram. Ağırlık konusunda iyi bir değere sahip. Teknik anlamda da iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. 16.8 milyon gibi devasa bir değere sahip olan RGB aydınlatmaya sahip. 6 adet özelleştirilebilir de butonu bulunuyor. Fiyatına gelecek olursak 300 ile 400 TL arasında değişiyor.

Dayanıklılık konusunda de diğer mouse modelleri gibi diyebiliriz. 10 milyon tıklama ömrüne sahip. Tasarım kısmında ise klasik, sade ve hafif bir yapıya sahip. Öte yandan profesyonel oyuncuların gaming mouse önerileri arasında da yer alıyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.