En İyi Çim Biçme Makinesi 2023 Öneriler ve Kullanıcı Yorumları


en iyi çim biçme makinesi

En İyi Çim Biçme Makinesi

En iyi çim biçme makinesi hangisi? Çim biçme makineleri yaşadığınız çevreyi daha estetik bir hale getirmenin belki de en iyi yoludur. Diğer yandan bu makineler estetik görünüme katkı sağlarken, dağınık, göze uygun görünmeyen görüntüleri yok etmek için de ideal makinelerdir. Peki sizin için ve bahçeniz için en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusuna bir yanıt vermek için saatler süren incelemelerde bulunduk.

Evet, siz de bir araştırma yaptıysanız piyasada ne kadar çok marka ve ne kadar çok model olduğunu görmüşsünüzdür. Elektrikli çim biçme makineleri, yakıt ile çalışan çim biçme makineleri, şarjlı çim biçme makineleri derken, en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusuna yanıt almak da zorlaşıyor.

Çünkü dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Kullanıcıların çim biçme makinesi tavsiyeleri neler bakmadan önce gelin, dikkat etmeniz gereken noktaları da inceleyelim!

Çim Biçme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçeniz için en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusuna yanıt bulmak için, bahçenizin kapladığı alan ve şekli oldukça önemli. Şekilden kasıt ne peki? Eğer eğimli bir bahçeniz varsa, sarfedeceğiniz fiziksel güç de artacaktır.

Fiziksel güç artacağı için de zamandan tararruf edemeyeceksiniz. Yani ne kadar güçlü bir çim biçme makinesi alırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Çim biçme makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da çimlerin depolanacağı alanın büyüklüğü de önemlidir.

Eğer büyük bir bahçeniz varsa ya da oturduğunuz site için çim biçme makinesi arıyorsanız atıkların depolanacağı alan da önemlidir. Büyük olması, çimleri durmadan boşaltmamanızı sağlayacaktır.

Evet marka da çim biçme makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bir nokta. Çünkü güvenilir bir markanın garantisi de güvenilir olacaktır. Herhangi bir arızalanma durumunda ilk gideceğiniz yer elbette markanın servisi olacaktır.

Bir de çim biçme makinelerinin çeşitleri var.

Kablolu ve elektrikli çim biçme makineleri, diğer modellere göre daha iyi bir fiyata sahiptir diyebilirizi. Bu uygun fiyatının yanında hafif ve sessiz olması da makinenin artıları arasında bulunuyor.

Bu elektrikli makineler için ya bir şarj etme yerine sahip olmalısınız da ya da kablosunu da peşinizide sürüklemelisiniz. Çim biçme makineleri bıçağa sahip olduğu için elektrik kablosu yolunuza çıktığında istenmeyen sonuçlar olabilir.

Benzinle çalışan çim biçme makineleri de yine sizin için bir seçenektir. Çim biçme makineleri arasında en güçlü modellerin benzinle çalışanlar olduğunu söyleyebiliriz. Hem güçlüdür hem de çimleri çok iyi bir şekilde biçer. Ancak bu makinelerin de bazı sıkıntıları var.

Örneğin benzinle çalışan çim biçme makineleri hem ağırlardır hem de çok gürültülü makinelerdir. Benzinle çalışmaları sebebiyle de çevre dostu olduğunu söylemek zor. Diğer yandan yıllık bakım yapılması da bu cihazlar için önemlidir. Benzin ve yağa ihtiyaç duydukları için meşakkatli diyebiliriz.

Şarjlı çim biçme makineleri daha uygun fiyatlı çim biçme makinesi arayanlar için uygundur. Ancak şarjlı, yani pille çalıştıkları için diğerleri kadar güçlü değildir. Bu özelliklerin yanında hafif ve kullanımının kolay olduğunu söylemek mümkün.

Evet çim biçme makinesi alırken dikkat edilmesi gereken noktaları inceledik şimdi de çim biçme makinesi önerileri kısmına geçelim!

Çim Biçme Makinesi Önerisi

 • En İyi Çim Biçme Makinesi ve Öneriler
  • Palmera DM46P-DO140 Benzinli
  • Hyundai Hym460p Eco 141 Benzinli Çim Biçme Makinesi
  • Bosch Arm 32 Elektrikli Çim Biçme Makinesi
  • Black Decker Elektrikli Çim Biçme Makinesı
  • Bosch Afs 23-37 Misinalı Çim / Kenar Kesme Makinesi
  • Bosch AdvancedRotak 770 Çim Biçme Makinesi
  • Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi
  • Bosch Easygrasscut 23 Kenar Kesme Makinesi
  • Attlas Gt450 Elektrikli Misinalı Çim Biçme Makinesı

Palmera DM46P-DO140

en iyi çim biçme makinesi 2022

2022’de bahçeniz için alabileceğiniz en iyi çim biçme makinesi listemize çıtayı yüksek tutarak başlıyoruz!

55 litre sepet kapasitesi olan Palmera’nın ağırlığı 25 kg. Benzinle çalışan Palmera’nın kesim alanı ise 1500 metre kare seviyesinde. Çok güçlü olan motoru, 1000 Watt gücünde elektrik enerjisi tüketiyor ve 140 cm silindir hacmi bulunuyor.

Bu özelliklerinin yanında 46 cm kesme genişliği, bahçesi geniş olan okurlarımız için yeterli olacaktır. 25, 35, 45, 55, 65 ve 75 mm olmak üzere 6 farklı seviyeden oluşuyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda çim biçme makinesi tavsiyesi arayanların çok memnun kaldığını görüyoruz. Geniş bahçesi olanlar ve benzinli model arayanlar için kesinlikle en iyi çim biçme makinesi modellerinden birisidir.

Hyundai Hym460p Eco 141 Benzinli Çim Biçme Makinesi

çim biçme makinesi önerisi

Listemizin ilk sırasında Hyundai marka benzinli bir çim biçme makinesi yer alıyor. İtmeli bir çim biçme makinesi olduğunu söylemeliyiz.

Makinenin kesim genişliği 46 cm boyutunda. Kesim yükseliği ise 25 mm ve 75 mm arasında 7 kademeden oluşuyor. Çim biçme makinesinin, çim sepetinin hacmi ise 55 litre. Makinenin ağırlığı ise 26,5 kg. Tabi bu ağırlık, çim sepetinin dolmasıyla birlikte artacaktır.

Makinenin güçlü bir motorunun olduğunu görüyoruz. Çünkü 141 cc benzinli bir motora sahip. Boyutları, 2,5 cm’den 7,5 cm’ye kadar olan çimleri, ayar kolu yardımıyla kesebiliyorsunuz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da kurulumunun kolay olduğunu, kargolamanın da gayet iyi olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar genel olarak kurulumunun kolay olduğunu orta boyutlu ve çok büyük olmayan bahçelerde iyi performans göterdiğini söylüyor.

Ancak benzinli ve itmeli bir makine olduğu için çok büyük makinelerde kullanmanızı pek önermeyiz. Çünkü 55 litrelik sepet hacmi büyük bahçeler için yorucu olacaktır.

Bosch Arm 32 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

en iyi çim biçme makinesi hangisi

Bosch’un elektronik konusunda çok iyi bir marka olduğunu söylememize gerek yok heralde! Özellikle tadilat, tamirat gibi işler için ürettiği cihazlar da çok iyi performansa sahip. Gelin şimdi hep birlikte fiyatıyla öne çıkan bu makineyi inceleyelim.

Makinenin motor gücü 1200 Watt değerine sahip. Bizce bu güç miktarı bir çim biçme makinesi için oldukça ideal. Makinenin ağırlığının 6,8 kg olması ise çok ama çok iyi.

Dikkat ettiyseniz yukarıdaki makine neredeyse 30 kilograma varan bir ağırlığı sahipti. 24 kilogramlık bir fark mevcut.

Çim biçme makinesinin çim sepetinin hacmi 31 litre. Bu 31 litre küçük ve orta boy bahçeler için ideal diyebiliriz. Ancak büyük bahçeler için tercih edilmemesi iyi olacaktır.

Diğer yandan büyük bahçeler için kullanmakta çok büyük bir problem olacağını söyleyemyiz çünkü hafif bir makine.

Kesme yükseliğine bakacak olursak, 20 mm ve 60 mm arasında 3 farklı kesme yüksekliği ayarı bulunuyor. 2 cm’den, 6 cm’ye kadar olan çimleri rahatlıkla kesebiliyorsunuz. Makinenin kesme genişliği ise 32 cm. Düz kenarlar için de uygun bir makine olduğunu görüyoruz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda yüzlerce yorumla karşılaşıyoruz. Ve neredeyse hepsi makinenin ideal çok iyi performans gösterdiğinden bahsetmiş.

Black Decker Elektrikli Çim Biçme Makinesı

cim bicme makinesi tavsiye

Black and Decker çok fazla adı duyulmayan bir marka olmasa da binlerce kişi tarafından kullanılan çim biçme makinelerini üretiyor.

Makinenin motoru elektrikle çalışıyor ve 1600 Watt güce sahip. Watt gücü ne kadar yüksek olursa motorun gücü de bir o kadar artıyor.

Makinenin kesme genişliği 38 cm boyutlarında ve yüksekliği de 6 kademeden oluşuyor. Sırayla 20, 30, 40, 50, 60 ve 70 mm uzunluğunda olan çimleri gayet iyi bir şekilde biçiyor.

Makinenin çim toplama haznesi 45 litre hacmine sahip. Eğer çimler çok uzamamışsa 450 metre kare ve 600 metre karelik alanları tek seferde temizleyebiliyor. Hafif olması da yine kullanan kişi için bir avantaj.

Bosch Afs 23-37 Misinalı Çim / Kenar Kesme Makinesi

cim bicme makinesi onerileri

Şimdi de dar alanlar için de kullanılabilecek bir çim biçme makinesini inceleyeceğiz. Bildiğiniz gibi çimlerin büyüdüğü bölgelerde taşlarla ya da bunlara benzer engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu bölgeleri de iyi temizlemek için kesme bıçağının küçük olduğu makineleri tercih etmek daha iyi olacaktır.

Ancak dar alanlar için kullanılabildiği bu makineyi güçsüz yapmıyor.

Makinenin motor gücü 950 Watt değerine sahip. Ağırlığı ise 5,4 kilogram kadar. Makinenin dairesel kesme çapı, yani bıçağının çapı 23 cm.

Elbette büyük bahçeler için böyle küçük bir cihaz kullanmak yorucu olacaktır. Hem de herhangi bir tekere sahip değil. Ancak estetik açıdan ve yer kaplamaması açısından tercih edilebilir.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda bu denli küçük bıcağa sahip olan bir makinenin 800 metre kare bir bahçe için dahi uygun olduğunu görüyoruz. Malzeme kalitesi sert plastik ve metal olması sebebiyle gayet iyi. Ancak çok büyük bir bahçeniz varsa uzatma kablosunu da birlikte almanızı öneririz.

Çim biçme makinesinin yanında bir de askılık geliyor, omzunuza takmanız ve kollarınızdan gücü olması için.

Makinenin motoru ve kesme performansı çok iyi. Yabani otları sert dikenleri dahi sıkıntısız bir şekilde kesiyor.

Bosch AdvancedRotak 770 Çim Biçme Makinesi

en güçlü çim biçme makinesi

En iyi çim biçme makinesi listemizin belki de en iyi çim biçma makinesi Bosch Advancedrotak diyebiliriz.

Hem motor gücüyle, sepet kapasitesiyle, kesme genişliği ve yüksekliğiyle en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük bahçeler, geniş siteler için en iyi denilebilir.

Öncelikle makinenin motor gücü çok iyi. 1800 Watt güce sahip. Makinenin kesme genişliği ise 46 cm boyutunda. Kesme yüksekliği 2 cm ile 8 cm arasında değişen 7 farklı kademeye sahip.

Toplam sepet hacmi 50 litre. Yani dediğimiz gibi en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusu için vereceğimiz cevap Bosch Advancedrotak 770. Zaten kullanıcılar da bunu belirtiyor.

Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

çim biçme makinesi en iyisi

Çim biçme makinesi tavsiye listemize elektrikli bir çim biçme makinesi olan Hyundai ile devam ediyoruz. Bu model de yine oldukça hafif ve ağırlığı 9,4 kg. Hafif kıyaslamamızı benzinli modellere göre yaptık.

Makinenin yükseklik ayarını tekerlekten yapıyorsunuz ve iterek çimlerinizi biçebiliyorsunuz. Ancak makineyi çok büyük bahçeler için kullanmanızı önermiyoruz çünkü motoru ve malzeme kalitesi bunu kaldıracak nitelikte değil. Motor gücü 1000 Watt.

Makinenin kesim genişliği ise 32 cm. Kesim yüksekliğini dediğimiz gibi tekerlek kısmından yapıyorsunuz ve 25 mm ile 55 mm arasında değişen kesim yükseklikleri bulunuyor. Unutmadan söyleyelim çim biçme sepetinin hacmi 35 litre.

Bu özelliklerden de anlayacağınız gibi 600-800 metre kare kadar büyük bahçeler için uygun değil. Eğer biçmeye çalışırsanız motoru yoracaksınız denilebilir. Ancak düşük bütçeniz ve küçük bir bahçeniz varsa ideal denilebilir.

Bosch Easygrasscut 23 Kenar Kesme Makinesi

hangi cim bicme makinesi en iyi

3. sırada yine böyle bir makineden bahsetmiştik. Ancak bu makine onun kadar güçlü değil. Yani bu makine ile çok büyük alanları ya da yabani, sert otları kesmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü motor gücü 280 Watt değerinde.

Gördüğünüz gibi çok güçlü bir motora sahip değil. Zaten makinenin üretilme amacı çok büyük bahçeleri temizlemek de değil. Kenarları, dar alanları temizlemek için ideal.

Makinenin ağırlığı 1,9 kg. Oldukça hafif ve bıçakların kesme çapı 23 cm değerine sahip.

Attlas Gt450 Elektrikli Misinalı Çim Biçme Makinesı

en iyi elektrikli çim biçme makinesi

Uygun fiyatlı çim biçme makinesina sahip olmak isteyenler için diğer bir seçenek de Attlas GT 450. Uygun fiyatlı olmasıyla birlikte performansı da fiyatına göre gayet uygun diyebiliriz. Ancak çok büyük bahçeler için önermiyoruz. Küçük bahçeler ve büyük bahçelerin kıvrımlı köşeleri için ideal bir makine diyebiliriz.

Makinenin kesme genişliği 28 cm ve motor gücü de 450 Watt değerinde. Zaten yukarıdaki makinelere göre kıyaslandığında performansının çok yüksek olmadığını görebiliyorsunuz. Ancak 2,2 kg ağırlında olması da almak için bir diğer sebep.

Evet sevgili 15sey.com okuları sizler için en iyi çim biçme makinesi hangisi, çim biçme makinesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalar neler, çim biçme makinesi tavsiyeleri gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız başarılı olabilmişizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.