En İyi Saç Kurutma Makinesi 2023 Tavsiye ve Fiyatları


en iyi sac kurutma makinesi

Saçların günlük hayatımızda hem görüntümüzü hem de özgüvenimizi en çok etkileyen vücut parçalarımızdan birisi. Bu yüzden de saçlarımıza iyi bakmalı ve geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşmamak için gereken özeni göstermeliyiz. Bu sebeplerden ötürü saç kurutma makinesi seçimi çok ama çok önemli. Peki 2023’de alabileceğiniz en iyi saç kurutma makinesi hangisi?

Öncelikle saç kurutma makinelerinin önemine biraz değinelim. Saç kurutma makinelerinin büyük bir kısmı eski teknolojileri kullandığı için bakım için gereken özeni göstermez. Bu yüzden saçınızın yapısına zarar vermeyecek, rengini bozmayacak saç kurutma makinelerine sahip olmak önemli.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi iyi bir saç kurutma makinesi seçmek kolay değil. Bu yüzden sizler için hazırladığımız listeye hız kesmeden geçelim!

 • En İyi Saç Kurutma Makinesi
  • Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi
  • Arzum AR5046 Fold Away
  • Arzum AR569 Linda
  • Arzum AR5009 Hairstil Pro
  • Arzum AR5011 İmaj
  • Fakir Gloria
  • Remington Keratin Protect AC İyon
  • Arnica Alize Mini
  • Raks Lia
  • Powertec TR-901 Turbo Profesyonel
  • Philips DryCare Advanced

Arzum, Philips, Raks ve Powertec gibi pek çok markanın fön makinesi tavsiyelerini bulabileceğiniz yazımızda, hepsini detaylı olarak inceledik. Profesyonel fön makinesinden, seyahat tipi saç kurutma makinesine kadar geniş listemize hazırsanız başlayalım!

Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi

en iyi saç kurutma makinesi 2022

Dyson son dönemde hem elektrikli süpürgeler konusunda hem de saç bakım ürünleri konusunda öne çıkan markalardan birisi. Özellikle saç kurutma makineleri ve saç düzleştiricilere getirdiği yeni teknolojilerle en iyilerden birisi diyebiliriz.

En iyi saç kurutma makinesi hangisi diyorsanız kesinlikle performansı fiyatını karşılar nitelikte diyebiliriz.

Dyson Supersonic’in en iyi özelliği farklı saç şekillerine göre farklı başlıkları kullanabiliyor olma şansınızdan geliyor. Yani kıvırcık, düz veya dalgalı saç tipleri için özelleştirme seçeneği mevcut. Bu yüzden de elektriklenen saçlar için kalıcı çözüm sunuyor!

Bazı saç kurutma makinelerinde kontrol edemediğiniz yüksek sıcaklık saçlarınızı yıpratabilir. Tam bu noktada Dyson Supersonic, havanın sıcaklığını 40 defa, hatta daha fazla ölçüyor ve saçınızın yıpranmasını önlüyor.

Yüksek ısıyı önlemesinin en iyi yanı boyalı saçlara sahip olan kadınlar için, saçın renginin ve yapısının bozulmasını engellemesidir. Çünkü yüksek sıcaklık saç renginin bozulmasına ve saçtaki protein yapısının bozulmasına sebep oluyor.

Bizce 2023’de alabileceğiniz en iyi saç kurutma makinesi Dyson Supersonic.

Arzum AR5046 Fold Away Siyah Saç Kurutma Makinesi

en iyi saç kurutma makinesi

Katlanabilir sapı sayesinde oldukça portatif bir saç kurutma makinesi olan Arzum Fold Away, sahip olduğu boyutları sayesinde de kullanıcıya kolay saklama imkanı sunuyor.

2300W motor gücüne sahip olan saç kurutma makinesi ile saçınızı hızlı ve kolay bir şekilde kurutabilir ve şekillendirebilirsiniz.

Ekstra olarak difüzor başlığına sahip olan model özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanlar için ideal bir saç kurutma makinesi olacaktır.

Saçınız düz olsa bile bu başlık sayesinde saçınızı şekillendirebilir ve doğal dalağalar yapabilirsiniz. Modelde bulunan hava çıkış filtresi ile de filtre içerisinde biriken saç ve tozları kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz, bu da saç kurutma makinesini daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.

Arzum AR569 Linda 2000 Watt Saç Kurutma Makinesi

en iyi saç kurutma makinesi hangisi

2000 Wattlık güce sahip olan Arzum Linda fön makinesi modeli 2 kademeli ısı ve hız ayarına sahip. Aynı zamanda iyon özelliği sayesinde saçlarınızı kuruturken saçlarınızda oluşabilecek herhangi bir elektriklenme problemi ile karşılaşmazsınız.

Yanında verilen eksra difüzör başlığı ile de saçlarınıza doğal dalgalar verebilir ya da dar başlığı ile saçınıza kolay bir şekilde fön çekebilirsiniz. En iyi fön makinelerinden biri olan Arzum Linda saç kurutma makinesi tam bir fiyat performans ürünü olarak öne çıkıyor.

Arzum AR5009 Hairstil Pro Profesyonel Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi önerisi 2022

Profesyonel ve yoğun kullanımlar için tasarlanan Arzum Hairstil profesyonel saç kurutma makinesi şık dizaynı ve fiyatı ile kesinlikte tercih edilmesi gerekenler listesinde yer alıyor. 2200 Watt güce sahip olan bu modelde kullanılan AC motor sayesinde saçınızı diğer fön makinelerine göre çok daha hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz.

Özellikle sık ve kalın telli saçlara sahipseniz, bu saç kurutma makinesi tam size göre. 3 farklı ısı ayarı ve 2 kademeli hız ayarı sayesinde saç tipinize göre ayarlayabileceğiniz Hairstil modelinde tamamen profesyoneller için üretilmiş ince ve difüzor olmak üzere 2 başlık bulunuyor.

Arzum AR5011 İmaj Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi tavsiye

Difüzör ve ince başlığı sayesinde hem fön makinesi hem şekillendirici hem de saç kurutma makinesi olarak kullanılan bu model klasik severler için ideal bir ürün. AC motoru ile diğer saç kurutma makinelerine göre çok daha hızlı bir şekilde saçınızı kurutmanıza ve şekillendirmenize imkan sağlar.

Fakir Gloria Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi hangisi en iyi

Boyut olarak daha küçük ve portatif bir tasarıma sahip olan Gloria saç kurutma makinesinin performansı oldukça yüksek. 2200 Watt’lık gücü sayesinde rahatça kullanabileceğiniz bu modelde 3 farklı sıcaklık ayarı ve 2 kademeli hız ayarı bulunmakta.

Remington Keratin Protect AC İyon Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi önerisi 2022

Gerçekten profesyonel bir saç kurutma makinesi istiyor ve bu makineyi sık bir şekilde fön ve saç şekillendirme gibi işlemler için kullanıyorsanız bu model tam size göre. 2200 Watt’lık gücü ile yüksek bir performansa sahip olan Remington İyon saç kurutma makinesinin 3 farklı başlığı bulunuyor.

Geliştirilmiş iyon teknolojisi ile saçlarınızdaki nemi koruyarak elektriklenmesini engelleyen bu modelde aynı zamanda AC motoru sayesinde saçlarınızı daha hızlı kurutmanıza yardımcı oluyor ve saçlarınızı koruyarak ışıl ışıl olmasını sağlıyor.

Özellikle saçlarınız çok kabarıyorsa ya da yıpranmışsa bu model tam sizlik! Sahip olduğu keratin ve badem yapı ile zenginleştirilmiş bir seramik ızgarası sayesinde ısıyı saçınızın ihtiyacına göre eşit bir şekilde dağıtıyor ve yıpranmasını engelliyor. 6 yıl garantisi bulunan model sahip olduğu AC motoru ile zaten uzun süreli kullanımlar için tasarlanmış.  

Arnica Alize Mini Saç Kurutma Makinesi

en iyi saç kurutma makinesi 2022

Kolay taşınabilir ve küçük bir saç kurutma makinesi istiyorsanız Arnica fiyatı ve boyutu ile isteklerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır. 1250 Watt’lık güce sahip olan bu modelde 2 farklı hız ve ısı ayarı bulunuyor. Özellikle seyahatlerinizde kolayca bavulunuza koyabileceğiniz bu saç kurutma makinesi her türlü basit kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmış.

Raks Lia Saç Kurutma Makinesi

en ucuz saç kurutma makinesi

1000 Watt’lık güce sahip olan seyahat tipi Raks saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kolayca kurutabilirsiniz. Çantanızda neredeyse hiç yer kaplamayacak şekilde düşünülerek tasarlanan ergonomik yapısı ve 41.93 TL’lik fiyatı ile listenin en uygun ve kullanışlı saç kurutma makinesi olan bu modelde 2 kademeli hız ve ısı ayarı bulunuyor.

Aynı zamanda katlanabilir bir model olması da seyahatler için oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. Fiyat performans ürünü olan Lia saç kurutma makinesini aşağıda bulunan butona tıklayarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

Powertec TR-901 Turbo Profesyonel Saç Kurutma Makinesi

en uygun saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesi önerileri listemizde en yüksek güce sahip olan bu modelin 2500 Watt’lık bir performansa sahiptir. Diğer saç kurutma makinelerine göre sadece gücü ile değil 270 cm kablo uzunluğu ile de önde olan model tamamen yerli üretimdir.

Kuaförler için özel olarak tasarlanmış Powertec Turbo tam anlamıyla bir profesyonel saç kurutma makinesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle saçlarınızı hızlı bir şekilde kurutmak ve şekillendirmek istiyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken bir model.

2 kademeli hız ve ısı ayarı bulunan bu model daha kolay bir şekilde fön çekmenizi sağlayacaktır.Powertec profesyonel saç kurutma makinesini detaylı bir şekilde incelemek ve satın almak için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 

Philips DryCare Advanced Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi 2021

2200 Watt’lık bir güce sahip Philips DryCare modeli özel ThermoProtect teknoloji ile donatıldığı için saçınızı ısıdan kaynaklı yıpranmalara karşı korumakta. Bu teknolojisi sayesinde saçınızı hızlı ve güvenli şekilde kurutmanızı sağlarken, yapacağınız işlemlere göre de sıcaklık ayarını ayarlayabiliyorsunuz.

Aynı zamanda iyonik bakım ve TurboBoost özellikleri ile saçınızda elektriklenmeyi önleyebilir ve saçınızdaki kırıklardan arınarak daha canlı ve parlak saçlara da sahip olabilirsiniz.

Eğer yoğun bir şekilde saçınızı kurutuyor, fön çekiyor ve şekillendiriyorsanız saçınızın yıpranmasını önlemek için DryCare Advanced saç kurutma makinesini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Ekstra hızlı kurutma için tasarlanan turbo püskürtme düğmesi ile saçınızı kolay ve hızlı bir şekilde kurutabilir ve masaj yapan difüzör başlığı ile kolay bir şekilde saçınızı şekillendirebilirsiniz.

Bütün bu özelliklerin yanı sıra ultra ince daraltıcı başlığı ile saçınızı düzeltebilir ve Cool Shot düğmesi ile saçınızı şekillendirdikten sonra soğuk hava ile saçınızı sabitleyebilir ve yaptığınız modeli daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Sizin için özenle seçtiğimiz ve incelediğimiz en iyi saç kurutma makinesi modellerini umarım beğenmişsinizdir. Saçınız için en kullanışlı ve en uygun modeli seçmeniz oldukça önemli.

Saç kurutma makinesinin başlıkları, garanti süresi, iyon özellikleri ve boyutu fön makinesi seçimlerinde büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden de saç kurutma makinesi almadan önce saç kurutma makinesi tavsiyelerine bakmakta fayda var.

Özetle sizler için en iyi saç kurutma makinesi modellerini inceledik ve en uygun fiyatlı modelleri beğeninize sunduk!

Elektrik Süpürgesi Tavsiye İçin En İyi Elektrik Süpürgesi yazımızı okuyabilirsiniz!

Ütü tavsiye için de En İyi Ütü başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz! 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.