En İyi Yatak Markası 2023 ve En İyi 12 Yatak Tavsiyesi


en iyi yatak

En iyi yatak markası hangisi? Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz yerlerden birisi de yataklardır. Bazı insanlar çok uyurken bazı insanlar az uyuyabilir. İster az uyuyun ister çok uyuyun; sahip olduğunuz yatak günlük hayatınızın büyük bir kısmını etkiliyor. Hele bu yatak eskimiş ve size eskisi kadar konfor sağlamıyorsa yeni bir yatak almanızın zamanı gelmiş demektir.

Hatta eskimiş bazı yataklar gününüzü mahvetmekle kalmaz sırt, boyun ve bel ağrılarına sebebiyet verebilir. Özellikle boyun, sırt ve bel fıtığı olan hastaların yatak seçimine özen göstermesi gerekmektedir.

Bu yüzden sizin için harika bir rehber hazırladık! Hem en iyi yatak modellerini öğrenebileceksiniz, hem de en iyi yatak markalarına göz atacağız!

İlginizi Çekebilir | En İyi Bulaşık Makinesi

En İyi Yatak Tercihi Nasıl Olmalı? Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazımızın konusu yatak tavsiyesi en iyi yatak markası ve modelleri olduğu için bu konuya kısaca değineceğiz. Ancak genel bir rehbet istiyorsanız “Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?” yazımızı okumalısınız.

İlk olarak birçok insanın merak ettiği soru sert bir yatak en iyi yatak olabilir mi oluyor? Peki gerçekten de öyle mi? Aslına bakarsak bu durumun bilimsel bir açıklamasının olduğu söylenemez. Yani alacağınız yatak ne çok sert olmalı ne de çok yumuşak olmalıdır.

Eğer yumuşak bir yatak alırsanız sırtınız yatağa gömülecektir. Bu sebeple de sağlığınız tehlikeye girebilir ve anatomik yapınızda sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yüzden yumuşak yatakları tercih etmemelisiniz.

Peki sert yatakların ne gibi tehlikeleri mevcut? Sert yatak ile bel, sırt arasında herhangi bir ilişki bulunmamaktadır. Ayrıca sert yatak yerine orta sertlikte yataklarda yatan bel fıtığı hastaları tedavilerinde daha çok ilerleme kaydedilmiştir.

Bunlarla birlikte sert yataklarda yatan insanların omurgalarında sıkışma, daralma olduğu gözlenmiş; kalça omuz üzerine daha fazla baskı yaptığı için de şiddetli ağrılar ortaya çıkmıştır.

Bu sebeple orta sertlikte bir yatak tercih etmeniz sağlığınız ve yaşam kaliteniz açısından önemli olacaktır. Tabi boyunuz ve kilonuz da bu durumda önem kazanmakta.

Diğer bir konu ise yatağınızın doğal malzemelerden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bütçeniz uygunsa sentetik olmayan lateks ya da organik içeriklere sahip yataklar tercih edebilirsiniz.

Doğal içeriğe sahip yataklarda mantar, bakteri gibi canlılarla karşılaşılmaz ve bu da kötü koku oluşumuna sebebiyet vermez. Sünger, lateks ve viskoelatik içeriki yataklar bu bakterilerin önlenmesinde etkilidir.

En İyi Yatak Modelleri ve Yatak Taviyesi

Günümüzde birçok yatak markası piyasada ürünlerini müşterileriyle buluşturmaya çalışmakta. Peki bu markaların hangisi iyi ve müşterilerini memnun etmeye çalışıyor?

 • En İyi Yatak
  • Yataş
  • Bellona
  • İşbir Yatak
  • U.S. Sleeping
  • Minar

Dediğimiz gibi birçok yatak markası mevcut ama biz aralarından en çok kullanılan, kullanıcıların rahat ettiği, sorun yaşamadığı ve en iyi yatak markalarını seçmeye çalıştık. Gelin şimdi yatak tavsiyesi için modelleri inceleyelim!

Yatak Tavsiyesi Yataş

Yıllardır birçok insanın evine giren yataş, yatak konusunda oldukça uzmanlaşmış ve kullanıcılarını memnun etmiş durumda. O yüzden ilk sırada yataş marka yatakları göreceksiniz.

Yataş Joyful 300 DHT Yaylı Seri Yatak

Yatak tavsiyesi listemizi yıllardır tanıdığımız bir marka olan yataş ile başlıyoruz. Konfor katmanları bulunan yatakta uyku kalitenizin artmasını sağlayan elyaf bulunuyor. Bu elyaf ise kullanıcılara ekstra yumuşaklık sağlıyor.

Ayrıca uyku sırasında yatak tarafından vücudunuza uygulanan basıncı dağıtıyor. Rahat bir uyku uyumanız için tasarlanan yatak 7 farklı bölgeye ayrılıyor. Bu bölgeler boyun, kalça, bel ve sırt gibi vücut kısımlarına göre size rahat bir uyku deneyimi sunuyor.

Diğer bir önemli özelliği ise yatakta gümüş iyon teknolojisi kullanıldığı için bakteri, mantar ve bunlar yüzünden oluşabilecek kötü kokuları engelliyor. Yatağın yayları dayanıklılığı arttırmak için tavlanmış çelikten yapılmış. Yatağınızı uzun yıllar kullanabileceğiniz gibi ters düz ederek de bu süreyi uzatabilirsiniz.

Antistatik özelliği de bulunuyor. Peki bu özellik ne işe yarıyor? Bu özellik sayesinde tozları üzerine çekmiyor ve oluşabilecek lekelenmelere karşı da direnç sağlıyor. Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak

en iyi yatak

DHT yay teknolojisi sebebiyle güçlü ve uzun yıllar dayanabilecek bir yatak. Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde yatağı satın alanların çok memnun kaldığını görüyoruz.

En iyi yatak modellerinden birisi olan yatağın yazlık kısmında nemlendirici özelliği bulunan ve serinletici etkiye sahip olan pamuk bulunuyor. Yatağın kışlık tarafını kullandığınızda ise vücut ısınızı dengeleyen bir teknoloji bulunuyor.

Ayrıca Sanitized diye bir özelliği de bulunuyor. Yatağınızda kötü kokuların oluşmasını engelelyen bu sistem, baktelerin ve mantarların oluşturacağı kötü kokuları engelliyor. Yatakta bulunan süngerler ise vücut yapınızı destekler nitelikte.

Yatak yükseliği sizin için önemliyse biraz yüksek olabilir. 30 cm bir yüksekliğe sahip.

Kullanıcıların yorumlarını incelediğimizde sırt ağrılarına son verdiği ve rahat bır kullanım sündüğü gelen yorumlar arasında. Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 700-800 TL arası bir fiyata sahip.

İlginizi Çekebilir | En İyi Çamaşır Makinesi

Yataş Multi Tam Ortopedik DHT Yaylı Seri

yatak önerileri 2020

İç kısımda ve kenar kısmında bulunan destek süngerleri bulunuyor. Bu sayede ise kullananları oldukça memnun ediyor. Omurganızı tam olarak destekleyen bir yapısı mevcut.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Yataş’a özeli olarak üretilen çift tavlanmış DHT yay sitemine sahip. Ayrıca bu yatakta da Sanitized teknoloji bulunmakta. Kirlenme, koyu vb. gibi durumlara karşı dayanıklı bir yatak.

Çift taraflı kullanımı ise uzun ömürlü bir yatak olduğunu işaret ediyor. Eğer sırt ağrısına sahipseniz ve konforlu bir yatak arıyorsanuz sizin için çok iyi bir yatak olabilir.

Full ortopedik yapısı sayesinde vücudunuzu kavrıyor ve omurganıza tam destek sağlıyor. 23 cm yükseliğe sahip bir yatak ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmekte.

Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 700 TL civarlarında bir fiyatı bulunmakta.

Yatak Tavsiyesi Bellona

Bellona Ecoplus Yatak Özel Ölçü Çift Kişilik

yatak önerileri

Bonel yay sistemi kullanılan yatak bu yaylar sayesinde birçok özelliğe sahip. Yatak yüzeyinin elastikliğini arttıran ve ağırlık yüzünden çökmeye karşı dirençine arttıran bonel yay sistemi vücut ağırlığınız tüm yatağa eşit ve dengeli bir şekilde yayılmasını sağlıyor.

Kenar kısımlarının çökmelere karşı güçlü hale getirmek için özel havuzlama sistemi de bulunmakta.

Yatağın her iki kısmında kulanılan özel malzemeler sayesinde yatağın iki yüzünü de kullanabilirsiniz. 18 cm yatak yüksekliğine sahip.

Yatağınızı düzenli ve temiz bir şekilde kullanırsanız uzun yıllar boyu sorunsuz bir performans alabilirsiniz.

En iyi yatak modellerinden birisi olan Bellona Ecoplus yatak tavsiye edilen yataklar arasında ilk sıralarda. Bir bel fıtığı hastasının yorumuna bakacak olursak yatak kullanıcıları mutlu edecek özelliklere sahip.

Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 700 TL ile 800 TL arasında bir ücret ödeyerek yatağa sahip olabilirsiniz.

Yatak Tavsiyesi İşbir Yatak

Viscoflex Beyaz İşbir 21 Visco Yatak Çift Kişilik

yatak tavsiye 2020

Konforlu bir şekilde uyuyabilmeniz için birçok harika özelliğe sahip. Üst kısımda 9 cm taşıyıcı sünger bulunuyor. Alt kısımda ise 5 cm uzunluğunda kuş tüyü süngerler karşımıza çıkıyor.

Kılıfı spacer kumaş olan yatak hava geçirgenliği yükseltilmiş. Bu sebeple de pis kokuların oluşmasını engelliyor. Ayrıca hava geçirgenliği fazla olan bu kumaş sayesinde küf ve mantar oluşumu engelleniyor.

Terlemeye karşı olarak da nefes alan ipliklerle dokunmuş bir yatak. Ayrıca yıkanabilir kılıfa sahip. Yatak özel bir elyafla destekleniyor.

Bu elyaf basınç azaltma özelliği sayesinde sağlıklı bir kan dolaşımına sahip olmanızı sağlıyor. Bu modelde 7 cm botuunda açık hücreli olan ayrıca ısıya ve basınca duyarlı 21 cm’lik hafızaya duyarlı bir katman bulunuyor.

Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 1500-1800 TL arası değişkenlik gösteren bir fiyatı bulunmakta.

İlginizi Çekebilir |En İyi Buzdolabı

Viscoflex Beyaz İşbir 17 Visco Yatak Çift Kişilik

yatak tavsiye

Yukarıda bulunan yatağın yüksekliği biraz daha düşük olan modeli diyebiliriz. Diğer özellikleri birebir aynı. Bunda ise 7 cm açık hücre yerine 3 cm boyunda bir açık hücre kullanılmış. 21’lik modelde olduğu gibi bu yatakta da ısıya ve basınca duyarlı visco bulunuyor.

Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 1200 TL ile 1500 TL arasında değişen bir fiyatı bulunuyor.

En İyi Yatak US. Sleeping

US. SLEEPINGUs. Sleepıng Ultra Ortopedik Natural Visco Yatak

yatak tavsiyesi 2020

Visco hafızalı bir süngere sahip olan yatak muadillerine kıyasla daha uygun bir fiyata sahip. Ayrıca yaylı yataklara göre ergonik bir tasarıma sahip. 6 cm yüksekliğinde visco katmana sahip. Bu sayede visco yataklarda yaşanan gömülme hissiyatını daha iyi hissedebileceksiniz.

Toplamda 10 farklı katmana sahip. Visco yatakta kullanılan sünger 14 cm yüksekliğinde bulunuyor. Yatak ise ne çok sert ne de çok yumuşak.

Sertlik derecesi 10 üzerinden 7. Visco teknolojisi sayesinde yatağı kullananların omurgasını ve vücudunu belli bir düzene tutuyor. Bu sayede de rahat bir uyku uyumak kaçınılmaz oluyor.

Ancak ürünü aldığınız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmakta. En iyi visco yataklardan birisi olan bu modelin ambalajını açtıktan sonra hemen kullanmamalısınız.

Eğer kullanacaksanız 1 saat beklemelisiniz. Çünkü rulo halinde gelen bu yataktan %100 performans alabilmek için 72 saat geçmesi gerekiyor. Dediğimiz gibi yatakta 10 katman bulunuyor.

Kullanıcı yorumlarını okumak için ya da güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz. 450-600 TL arasında bir fiyata sahip olabilirsiniz.

US. SLEEPINGUs. Sleepıng Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak

ortopedik yatak tavsiye

E-ticaret sitelerinde en çok satılan yataklardan birisi. 1500’ün üzerinde satışa sahip. Yatak 24 cm yüksekliğe sahip. Sertlik konusunda iyi bir konumda bulunuyor. Hem rengi hem de konforu çok iyi. Kullanıcılar da oldukça memnun.

Ayrıca üretici firma da müşteri memnuniyeti açısından oldukça iyi iş çıkarıyor. Yataktan hoşlanmayan kullanıcıyla yorumlar sayesinde hemen iletişime geçmiş.

Kullanıcının fiziksel özelliklerini aldıktan sonra daha pahalı bir ürünü ücretsiz kargolamışlar. Eğer sağlık problemleriniz var ise sizin için uygun bir model olabilir. Yatağa yattığınızda yatak vücudunuza göre şekil alıyor. Uygun fiyatlı bir yatak olan bu model 300-500 TL arasında bir fiyata sahip.

En İyi Ortopedik Yatak 2023

Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

en iyi ortopedik yatak

Full ortopedik bir yapıya sahip olan yatak özel pedlere de sahip. Bonel yay sistemi sayesinde uzun yıllar dayanabilecek bir yatak modeli.

Ayrıca ekstra rahatlamanızı sağlamak için kuş tüyü sünger de bulunmakta. Yoğunluğu yüksek olan sünger vücut ağırlığınızı yatak yüzüne eşit olarak dağıtıyor.

Aşağıda göreceğiniz modellerde de bakteri, mantar oluşumunu engelleyen hava kapsülleri bu yatakta da yer alıyor. Bu model ise kullanıcıların çift taraflı kullanımına uygun. Ürünün fiyatı 1000 ila 1300 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Minar Ecem Çift Kişilik Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

en iyi yatak 2020

Çift kişilik olan ortopedik yatağın tek kişilik modeli de bulunmakta. 23 cm yatak yükseliği bulunan yatağın kılıfı özel örme kumaştan yapılmış. Slikon içerikli elyaf ve dolgu süngeri bulunmakta.

Sertlik derecesi ise sizi rahatsız etmeyecek düzeyde. Bu özelliklerin yanında yatak bakteri oluşumunu engelleyen hava kapsüllerine sahip. Bu sayede de yatağınız kötü kokulardan uzak durmuş olacak.

Özel termobond keçe uygulaması sayesinde vücut ağırlığı yatak yüzeyine eşit bir şekilde dağıtılıyor. Yüzlerce kullanıcı tarafından tercih edilen bir ürün. Bu sebeple de en iyi yatak modellerinden birisi. Fiyatı 1000 TL ile 1200 TL arasında değişmekte.

Minar Pigas Ortopedik Yatak

en iyi yatak

Daha uygun fiyatlı bir yatak. Hem uygun fiyatlı hem de sizi rahat ettirebilecek bir model. Yatak tavsiyesi istiyorsanız sizin için en uygun diyebiliriz. Fiyatı 900 TL ile 1000 TL arasında değişmekte.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda en iyi yatak hangisi, en iyi yatak markası hangi marka, yatak tavsiyesi, yatak önerileri gibi sorgulara yer verdik. Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.