En İyi Cilt Serumu Hangisi? Yüzüz İçin Serumlar Tavsiye ve İncelemeler


En İyi Cilt Serumu

En iyi cilt serum hangisi? Güzel gözükmek herkesin hakkıdır. İnsan kendini güzel ve bakımlı hissettiğinde yaptığı her işte özgüvenli adımlar atarak başarısını ortaya koyar. Her geçen gün serbest radikallerinde etkisiyle ciltte bazı sorunlar meydana gelebilir. İnce kırışıklar, kuruyan cildin pul pul dökülmesi, göz altı torbaları gibi daha birçok sorunlar karşı karşıya kaldığınızda, geç kalmamak adına kendi cilt bakım rutininizi oluşturmalı, bunu yapamıyorsanız uzmanlardan destek almalı ve sizin için en iyi cilt serumu hangisi seçmelisiniz.

Cilt serumları nemlendirici kremlere kıyasla çok daha yoğun bir cilt bakımı sunar. Bu yüzden sağlıklı cildin sırlarından birisi de yüz serumlarıdır denilebilir. Cilt serumları nasıl uygulanır konusunda şüpheye düşüyorsanız en sağlıklı uygulama gece ve gündüz kremleri kullanmadan hemen önce yapılan uygulamadır.

Diğer yandan yazımızın başında bir uyarı yapmak istiyoruz. Cilt serumlar, tonikler, kremler vb. kozmetik ürünler çeşitli kimyasallar içerdiği için, cildinizin herhangi bir reaksiyon vermesi ihtimaller dahilindedir. Bu sebepten ötürü yüzünüzün tümünde kullanmadan önce küçük bir bölgede kullanmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Şimdi de en iyi yüz serumu hangisiymiş gelin inceleyelim!

 • En iyi cilt ve yüz serumları
  • Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum
  • La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu
  • Lancome Advanced Genifique Onarıcı Ve Aydınlatıcı Serum
  • New Essentials C Vitamini Serum
  • Sinoz 24K Altın Yüz Bakım Serumu
  • Farmasi Çay Ağacı Yağı Sos Serumu
  • Nivea Cellular Leke Giderici Serum
  • The Ordinary Hyaluronic Acid

Cilt Serumu Kullanmanın Faydaları

Ortalama cildin yaşlanmaya başlama süresi 35 yaş civarlarındadır. Bazen bu yaştan önce genetik ve çevresel faktörlerin de etkisiyle ciltte kırışıklar görülebilir. Aydınlık ve daha sıkı bir cilt için birçok kadın

Cilt serumları kullanmanın en önemli faydası incelen ve neredeyse yok olan cilt bariyerin yeniden kazandırılmasını sağlamaktır. Böylece istenilen taze ve genç cilt görünümüne kavuşmak da mümkün olur. Daha genç hissediyor ancak cildiniz bu hissi inkar edip, yaşlanıyorsa en iyi çözüm kendinize bir cilt bakım rutini belirlelemek ve buna uymaktır.

İşte cilt serumları da birçok kadının kendi cilt bakım rutinine kattığı ürünlerden birisi. En iyi cilt serumu hangisi dediğinizde imdadınıza koşacak bu yazımızda daha önce birçok kadının kullandığı ve kullanmaya devam ettiği cilt serumlarını inceleyelim!

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum

en iyi cilt serumu

Ciltte yaşlanmaya karşı oluşan tüm can sıkıcı etkilerde bir çok kişinin çözüm olarak Estee Lauder yaşlanma karşıtı serum olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle cildinizde mucizeler yaratacak serum, hızlı ve onarıcı etkisi sayesinde gece boyu cildinizi etki eder. Cildinizi her zamankinden daha genç ve daha parlak gözükmesini istiyorsanız birçok kullanıcının cilt serumu olarak tavsiye ettiği bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Estee Lauder yaşlanma karşıtı serum içeriğinde yer alan hiyalüronik asit sayesinde cildin kolajen üretimini artırır. Onarıcı gece serumu düzenli bir uygulama süreci boyunca gözle görünür etkilere kavuşmanızı sağlar. Kullanıcıları tarafından çok sevilen ve yorumlarında da yüksek puan alan bu muhteşem cilt serumu, neme doymuş daha dolgun cilt görünümüyle kullandığınız zaman sizi mutlu edecektir.

İlginizi Çekebilir | En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Hangisi?

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu

en iyi yuz serumu

Birçok kadın La Roche Posay ürünlerine sonsuz güven duymakta ve La Roche Posay Hyalu B5 Cilt serumundan da istediği sonuçları alıyor diyebiliriz. Cilt serumu tavsiye listemizin ikinci sırasında bulunan Hyalu B5 birçok dermatolog tarafından önerilmekte.

Hafif dokusuyla sizi etkileyecek olan serum, yeşil çay yapraklarından yüksek oranda saflaştırılarak alınmış Epigallocatechin Gallatyl Glucoside (EGCG) ile tamamlanan %5’lik bir konsantrasyonda kafein içermektedir. Peki bu ne anlama geliyor? Elbette kafein’in canlandırıcı etkisi sebebiyle cildinize de canlılık katacağı anlamına geliyor. Hatta saç dökülmesi problemine karşılık birçok uzman kafein içeren şampuanların kullanılmasını da söylüyor ancak bu başka bir yazının konusu.

Özellikle göz çevrenizde ki koyu halkalardan şikayetçi kişilerin, Hyalu B5 kullandığında bu problemden kurtulduğu da gözümüze çarpan noktalardan birisi.

 • Göz çevresindeki gölgelerin yol olması,
 • Göz çevresinde oluşan ince kırışıkların giderilmesi,
 • Daha sıkı bir cilt görünümü sunması  cilt serumunun diğer faydaları arasındadır.

Lancome Advanced Genifique Onarıcı Ve Aydınlatıcı Serum

cilt serumu tavsiye

“Bebek gibi bir cilt!”

Lancome Advanced Genifique Onarıcı Ve Aydınlatıcı Serum kullanıcıların çoğunlukla bu yorumunu yaptığı ürünü merak ettik ve sizler için inceledik. Markanın en çok satılan ve beğenilen onarıcı yüz serumunu düzenli kullanan birçok kişinin gözle görülür etkiye kavuştuğunu görüyoruz.

Düzenli kullanım sonucunda cildinizde farklılık yaratacağını söyleyebiliriz. Alın, yanak, çene ve boyun bölgesine masaj yaparak uygulama yapabilir ve cilt bakım rutininize işe yarar bir ürün kazandırabilirsiniz. Cildi sıkılaştırıp daha dolgun göstermesiyle de birçok kadının en iyi aydınlatıcı serum seçimlerinden olmayı başaran ürün, akne izleri için de gerekli etkiyi gösteriyor.

New Essentials C Vitamini Serum

yüz serumu tavsiye

En iyi yüz serumu listemize New Essentials ile devam ediyoruz. New Essentials C Vitamini Serum, 25 bine yakın değerlendirmesi ile en çok satın alınan ve en çok beğenilen cilt serumları arasında yer alıyor. Bu kadar çok değerlendirilmesine rağmen 4 puan üstü almış alan ürünü birçok kadının beğendiği tartışılmaz bir gerçek.

İlk kullanımda dahi cildinde pozitif değişiklik gören kullanıcı sayısı fazla. C vitaminli, en iyi cilt serumu tanımını birçok kadına sunmuş ve fazlasıyla sunacak olan ürün, gerçek bir cilt canlılığının yaşanmasına olanak sağlayacaktır. Sürdükten itibaren asla yapış yapış his vermeyen ürün, ipeksi bir dokunuş bırakır.

Tüm cilt tipi için uygun olan ürün, yaşlanma etkilerini de çok düşüş bir seviyeye indiriyor. Böylelikle ince çizgilere ve kırışıklara veda ederek eşitlenmiş cilt tonu C vitaminli özel formüllü ürün ile mümkün olur. %99 c vitamini türevi ile birlikte hyaluronik asit ila esansiyel yağ asitleri içeren serum, gelişmiş cilt parlatıcı görevini de sunar.

Sinoz 24K Altın Yüz Bakım Serumu

en iyi yüz serumu hangsi

Sinoz markası birçok kişinin kullandığı, çeşitli mecralarda sık sık karşılaştığımız ve kullananların çoğunun memnun kaldığı ürünleriyle dikkat çeken bir marka diyebiliriz.

Sinoz kalitesiyle sizlere sunulan 4K altın yüz bakım serumu cilt sıkılığını artırır. 24 ayar altın parçaları ile pürüzsüz cildi ve daha genç görünümü sunar. Ayrıca serum, sivilce izlerinde de etkilidir. Özellikle ince kırışıklıklara etki ederek düzenli kullanımda istenilen genç ve sağlıklı cilde kabuşabilirsiniz.

Farmasi Çay Ağacı Yağı Sos Serumu

en iyi yüz serumu tavsiye

Farmasi çay ağacı , boyutu küçük ama sunduğu etki büyük bir başka cilt serumlarından birisi.

Sivilceler üzerinde de fayda görülen ürün, sivilce kurutma ve sivilce izleri üzerinde oldukça etkilidir. Cildiniz eğer sivilce oluşumuna yatkınsa ve kuruluk etkisi olmadan iyileştirici özellikte bir serum arıyorsanız farmasi cilt serumu dikkatli bir şekilde kullanılırsa istenilen sonuçlar alınabilir.

Gözle görülür derecede düzelmenin yanı sıra çantanız ayırmak istemeyeceğiniz bu ürünü ihtiyaç duyduğunuz her anda kullanabilirsiniz. Saf çay ağacı yağı sayesinde birçok kadının cildinin ferahladığını, ışıltıya ve canlılığa kavuştuğunu söylemek mümkün.

Nivea Cellular Leke Giderici Serum

leke giderici cilt serumu tavsiye

Nivea Cellular Leke Giderici Serum, daha dolgun ve lekesiz bir cilt için biçok kullanıcının cilt serumu tavsiye listesinde yer alıyor. Direkt olarak melaninin cilt hücresi üretimini yavaşlatma etkili özel formülü ile yaşlılık izlerinizden büyük bir ölçüde kurtulabilirsiniz.

Cilt serumunu, düzenli kullanımda etkisini görebilirsiniz. Çoğu cilt onarıcı cilt serumları cildi kurutur. Fakat Nivea cilt serumu yenilikçi ve hafif formülüyle cildinizi kurutmadan etki eder. Pratik şekilde uygulama yapabileceğiniz ürünün, leke giderme özelliği de oldukça başarılı. Kırışıklık azaltıcı serum, cildin sıkı gözükmesi adına yukarı kaldırılmasına da yardımcı oluyor.

Kullanıcı yorumu; “aşırı kuru ve lekeli bı cilde sahiptim. uzun denemeler sonucu bu kremde karar kıldım. Düzenli kullanımda bir ayda bile çok net bir şekilde lekeleri gideriyor diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ediyorum”

The Ordinary Hyaluronic Acid

hangi cilt serumu en iyi

En iyi cilt serumu önerilerimizde bir başka dikkat çeken The Ordinary Hyaluronic Acid 2% serum kendi ağırlığından bin kat daha fazla su hapsedebilir. Böylelikle cilt her an nemli kalarak gün boyu ferah ve canlı bir görünümle kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. The Ordinary Hyaluronic Acid 2% kullanıcılarında 4.3 puan alan ürün, dolgunluk hissi ile aydınlık cilt görünümünü destekler.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.