En İyi Saç Maskesi Hangisi? 2023 Maske Önerileri ve Yorumları


en iyi sac maskesi hangisi

En İyi Saç Maskesi Hangisi?

En iyi saç maskesi hangisi? Saç maskeleri yıpranmış, kurumuş ya da hacmini yitirmiş saçlar için olmazsa olmazlardan birisi. Peki saç maskesi önerileri neler? Gelin biraz daha derine dalalım!

Kadınların en çok önem verdiği şeyler arasında saçlar ilk sırada geliyor dersek yanılıyor olmayız.. Diğer yandan kadınlar, erkeklere nazaran saçlarına daha fazla işlem uyguladıkları için ekstra dikkat ederler.

Saç boyaları, yanlış uygulamalar ve saç düzleştirme, maşa yapma gibi işlemler saça daha hızlı zarar verdiği için ekstra bakım yapmak gerekir. Bu noktada da kuaför veya güzellik merkezlerine giderek bakım yaptırmak hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf sağlamaz.

Işıldayan, yumuşak ve doğal görünen saçlar için saç maskesi uygulamanın saçlarınız için iyi olacaktır. Kuaförde yapılan bakımları desteklemek ve saçlarınızın yıpranmasını önlemek için düzenli ve doğru şekilde saç maskesi uygulayarak saçınızdaki değişimi görebilirsiniz.

Burada önemli olan saçınız için en uygun maskeyi seçmektir. Biz de bu yazımızda sizler için en iyi saç maskesi önerileri konusunda yardımcı olmak istedik Keyifli okumalar!

Saç Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç maskesi alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta saç tipiniz olacaktır. Yani maskeyi almadan önce hangi saç tipine sahipsiniz bilmeniz gerekiyor.

Saç tipleri arasında ilk bahsedeceğimiz tip zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlar olacaktır. Eğer saçlarınız zayıflamaya ve dökülmeye başladıysa saçlarınızı saç kremleriyle güçlendirmeniz gerekebilir.

İkinci kısımda ise normal ve kurumaya daha yatkın saçlar yer alıyor. Bu noktada saçlarınız kurumaya başladıysa saçlarınızı besleyecek ve nemlendirecek maskeler derdinize derman olacaktır.

Saç tiplerinde üçüncü kısımda ise yağlı saçlar yer alıyor. Yağlı saçlara sahip olan kadınların kullanması gereken maskelerin, saçınızı ağırlaştırmayacak şekilde olması gerekir.

Uzun saçlar yukarıda bahsettiğimiz saç tipleri gibi bir saç tipi olmasa da yıpranmaya daha yatkın diyebiliriz. Çünkü uzun saçla, kısa saç arasında çok fark vardır. Beslemesi kolay olmadığı için, uzun saçlar için üretilmiş saç maskeleri, saçınıza daha iyi bakım uygulayacaktır.

Saç maskesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, maskenin markası. Piyasada çok fazla, hatta tahmin edemeyeceğiniz kadar dolandırıc bulunuyor. Bu noktaya çok fazla önem vermeniz gerekir. Bilinen markaları kullanmanız daha iyi olacaktır.

Diğer bir nokta da maskenin fiyatı. Unutmayın yüksek fiyata sahip her ürün çok iyi olmayacağı gibi, düşük fiyatlı bir ürünün de kötü olacağını söyleyemeyiz. Ancak siz yine de dikkat edin. Eğer bütçeniz yeterliyse Kerastase marka saç bakım ürünlerini kullanılabilir.

Saç Maskesi Önerileri

Evet maske alırken dikkat etmeniz gereken noktaları da sizlere aktardığımıza göre kadınların kullandığı en iyi saç maskeleri neler ve kullanıcıların maske önerileri neler gelin hep birlikte inceleyelim!

 • En İyi Saç Maskesi ve Öneriler
  • Kerastase İnce Telli Saçlar İçin Nem ve Saç Maskesi
  • Elseve Banyo Öncesi Saç Maskesi
  • Kerastase Asi ve Kabarık Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi 
  • Farmasi Onarıcı Saç Maskesi
  • Kerastase Resistance Therapiste Saç Bakım Maskesi
  • L’oreal Professionnel Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Saç Maske
  • Davines Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Saç Maskesi 
  • Kerastase Densifique Masque Densite Yoğunlaştırıcı Maske

Marc Anthony Strictly Curls

en iyi saç maskesi yorum

En iyi saç maskesi listemizin ilk sırasında yüzlerce kullanıcının kullanıp memnun kaldığı Marc Anthony yer alıyor. Kuru, kabaran ya da hasar görmüş saçlarınız varsa onarma konusunda en iyi saç maskesi modellerinden birisi.

İçeriğinde bulunan e vitamini, soya fasülyesi, avokado yağı ve shea yağı ile bakıma ihtiyaç duyan saçları iyi bir şekilde onarıyor.

Diğer yandan elektriklenme için saç bakım maskesi önerilerine ihtiyacınız varsa kullanıcıların saçlarını pürüzsüzleştirme konusunda başarılı olduğunu da söylemeliyiz. Özellikke kıvırcık saça sahip okurlarımızın deneyebileceğini düşünüyoruz.

Birçok kadına göre saç maskesi önerileri listesinin vazgeçilmezlerinden!

Kerastase İnce Telli Saçlar İçin Nem ve Saç Maskesi

en iyi saç maskesi

İnce telli saçlar için özel olarak formüle edilen Kerastase Nem Maskesi’nin özünde iris çiçeği bulunmaktadır. Dirençli ve güçlü olan iris çiçeği sayesinde saçlarını güçlendirir ve korur. İçerisinde bulunan anti oksidan özler ile de saçınıza yoğun besin desteği sağlarken daha sağlam ve güçlü hale gelmesine de imkan sunar. 

Özellikle saç kuruluğu problemleri için tasarlanan Kerastase Nem Maskesi saçınız için kalıcı çözümler sunar. Pek çok kişi tarafından tercih edilen nem maskesi saçınızdaki elektriklenme ve kabarmayı da yok eder. Maskeyi nemli saçınızın boy ve uç kısımlarına uygulamanız yeterlidir.

Uyguladıktan sonra 5 dakika bekleyerek durulamanız gerekir. Kullanımı oldukça kolay olan Kerastase ince telli saçlar için geliştirilen nem maskesini haftada 2 kere kullanarak kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bize göre 2023’de alabileceğiniz en iyi saç maskesi çeşitlerinden birisi.

Elseve Banyo Öncesi Saç Maskesi

saç maskesi tavsiyesi

Hindistan cevizi ile zenginleştirilmiş formüle sahip Elseve Banyo Öncesi Maske normal ve kurumaya eğilimli saçlar için tasarlanmıştır. İçeriğinde bulunan Hindistan cevizi ve değerli yağlar ile saçınıza yoğun bir bakım yapmanıza olanak sunar.

Banyo öncesi kullanım için tasarlanan saç maskesini saçınızın diplerine ve uçlarına uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra 5 ile 10 dakika beklemeniz ve ardından durulamanız gerekir. Duruladıktan sonra saçınızı şampuanlayabilirsiniz.

Elseve’in normal ve kurumaya eğilimli saçlar için ürettiği maske birçok kadın tarafından da öneriliyor. Hatta kullanıcı yorumları da çok ama çok iyi!

Kullanımı oldukça basit ve kolay olan banyo öncesi maske ile daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz. Saç maskeleri arasında en uygun fiyatlı tercihlerden biri olan Elseve Banyo Öncesi Maskeyi listenize ekleyebilirsiniz. 3 binden fazla kişi tarafından beğenilerek kullanılan maske size ortalama 2 ay yetecek şekilde tasarlanmıştır.

Saçlarınızın sağlığı için saç kurutma makinesi seçimi de oldukça önemli. Belki de değiştirmeniz gereken saç kurutma makinenizdir. O halde sizi en iyi saç kurutma makinesi yazımıza alalım!

Kerastase Asi ve Kabarık Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi 

hangi sac maskesi daha iyi

Yoğun ve kabarık saçlar için üretilen Kerastase Saç Bakım Maskesi saçlarınız için unutulmaz bir değişiklik sunuyor. Saçınızda oluşan üst düzey elektriklenmeyi kontrol ederken saçınıza bakım yapmayı unutmuyor. Günlük kullanım için üretilen maske saçınızın daha yumuşak ve esnek olmasına da imkan sunuyor. 

Özellikle kıvırcık veya kalın telli kabarık saçlara sahip kişiler tarafından tercih edilen saç maskesi saçın direkt olarak iç yapısına nüfuz eder. Sürekli fön çektiriyor ya da saçınızı düzleştiriyorsanız saçınızın ucundaki kırılmalarda da etkilidir.

Aynı zamanda saçlarınızı neme karşı da koruduğu için kuaför bakımının benzerini evde yapmanıza olanak sunar. 200 ml’lik kutusu ile uzun süre kullanmanıza olanak sağlayan maskeyi en iyi saç maskesi listenize ekleyebilirsiniz.

Kerastase’in saç bakım ürünleri zaten çok iyi ancak bu ürünü kullananların deneyimleri de almamak için sebep bırakmıyor. Asi ve kabarık saça sahip olanların kullanması, en azından denemesi gereken saç bakım maskelerinden birisi.

Farmasi Onarıcı Saç Maskesi

hangi saç maskesini tavsiye edersiniz

Şampuanlama sonrası kullanım için geliştirilen Farmasi Onarıcı Saç Maskesinin içerisinde keratin bulunur. Sahip olduğu keratin ile saçınızın ihtiyaç duyduğu bakımı yapmanıza olanak sağlar. Saç maskesi tercihleri arasında uygun fiyatı ile öne çıkan Farmasi saç maskesi saç yüzeyinizi onarır ve kırıklarınızı önler. 

Saçınızı derinlemesine nemlendiren Farmasi Onarıcı Saç Maskesini saçınızın ortasına ve uçlarına uygulamanız gerekir. Saçınızı yumuşatırken daha parlak görünmesini de sağlar. Şampuanlama sonrası saçınıza tarak yardımı ile uygulayabileceğiniz maskenin etkisini gözle görebilirsiniz. Maskeyi saçınızda 3 ile 5 dakika arasında beklettikten sonra durulamanız yeterlidir. 

Binlerce kişi tarafından tercih edilen maske uzun süre yetebilecek ambalajı ve uygun fiyatı ile en iyi saç maskesi tercihlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Okuma Önerisi | En İyi Saç Düzleştirici

Kerastase Resistance Therapiste Saç Bakım Maskesi

saç maskesi önerileri

Kerastase Resistance Therapiste 3-4 Saç Bakım Maskesi aşırı işlem görmüş ve yıpranmış saçlar için formüle edilmiştir. Özellikle kalın telli saçlar için uygun olan saç bakım maskesi 3-4 derece yıpranmış saçlar içindir. Saç tellerinizi güçlendirirken esnekliğini de artırarak yıpranan kısımları temizler ve daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar. 

Özel bakım ile aynı etkiyi veren Kerastase saç bakım maskesi saçınızı canlandırırken daha canlı ve parlak bir görünüme de kavuşturur. Boy ve uçlara masaj yaparak parmağınız veya bir tarak yardımı ile uygulayabilirsiniz. Maskeyi sadece 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. 

Özellikle çok fazla boya ve benzeri işleme maruz kalmış saçlar için üretilen saç maskesini aylarca kullanabilirsiniz. Düzenli şekilde uyguladığınızda etkiyi görebileceğinizi belirten kullanıcı yorumları sayesinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

L’oreal Professionnel Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Saç Maske

sac maskesi tavsiye

L’Oréal Altın Maske aşırı yıpranmış ve işlem görmüş saçlar için tasarlanmıştır. Yıpranmış saçlar için onarıcı etkisi bulunan altın saç maskesi saçınızı anında yumuşacık yapar. Kinoa proteini içerdiği için saçınızı parlatırken soluk ve basık görünümünden de kurtulmanıza yardımcı olur. 

Saçınızı ağırlaştırmayan zenginleştirilmiş formülü ile saçınızın daha dolgun görünmesini de sağlar. Boyama ve uygulama işlemlerinden dolayı zayıflayan ve zarar gören saç tellerinizi güçlendirir ve yenilenmesini sağlar. Düzenli kullanımda etkileri gözle görülebilir şekilde olduğu için pek çok kullanıcı tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Uygun fiyatı ile tercih edebileceğiniz bir saç maskesi olan L’Oréal her türlü saç tipine uygundur.

Davines Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Saç Maskesi 

en iyi saç maskesi markasi

Davines Nourishing Building HBP Yıpranmış Kuru Saç Maskesi günlük kullanıma uygun olarak formülize edilmiştir. Aşırı işlem görmüş veya yıpranmış kuru tip saçlar için kullanılmaktadır. Saç derinizi yumuşatırken saçlarınızı da güçlendirir. İçindekiler sayesinde saçınızın yağ dengesini korurken saçınızı da besler. 

Havlu ile nemi alınmış saçınıza uyguladıktan sonra 10 ile 15 dakika beklemeniz yeterlidir. İçeriğinde herhangi bir paraben veya sülfat bulunmayan saç maskesini rahatlıkla saçınıza uygulayabilirsiniz. 3 yıkamada bir maskeyi kullanarak saçlarınızın daha iyi ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. İndirimli fiyatı ile saçınız için deneyebileceğiniz Davines Saç Maskesi pek çok kullanıcı tarafından da önerilmektedir.

Kerastase Densifique Masque Densite Yoğunlaştırıcı Maske

saç maskesi en iyisi

Kerastase Densifique Masque Densite yoğunlaştırıcı saç bakım maskesi, kadınların saç dökülmeleri sonrasında seyrekleşen saçlar için kullanabileceği en iyi saç bakım maskesileri arasında ilk sırada.

Düzenli kullanım sonucunda dökülen saçlarınızın yerine gelmesinde yardımcı olabilecek maskelerden birisi.

Diğer saç maskesi önerilerine göre daha yüksek bir fiyata sahip olmasına rağmen etkisi gözle görülür şekilde. Kullanıcılar tarafından sevilerek tercih edilen maske saçınızın hacminin artmasına, yani dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Özellikle işleme bağlı ya da genetik olarak dökülen saçlarınızı güçlendirerek yoğunlaştırır. İçeriği sayesinde saçınızı da besleyerek yıpranmasını engeller ve ekstra bir bakım sağlar.

Kuaför ve güzellik merkezlerine gitmenize gerek kalmadan evde kendi kendinize saç maskesini uygulamanıza da imkan sunar.

Boyadan, güneşten veya çeşitli uygulamalardan dolayı yıpranmış saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı sağlayabileceğiniz saç maskelerini sizin için derledik. Kullanıcı yorumları ve beğenilerini dikkate alarak hazırladığımız bu liste umarım sizin için en iyi saç maskesi tercihini yapmanıza olanak sunmuştur. Saçınızın durumu ve tipi için en uygun maskeyi seçmeniz doğru bir karar olacaktır.

Evet sevgili okurlarımız bir yazının daha sonuna geldik. Umarız kendinize uygun en iyi saç maskesi modellerinden birisini bulmanıza yardımcı olmuşuzdur!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.