En İyi Erotik Filmler Hangileri? 2023 Sinema Tarihinin +18 Filmleri


en iyi 18 erotik filmler seks

Seks ve erotizm her zaman insanlar için dikkat çekici ve uyarıcı bir eylem olmuştur. Doğası gereği tüm canlılar için bir ihtiyaç olan bu gereksinim zamanla bütün sanatların konusu haline gelmiştir. Sinema da bunlardan biridir. Özellikle yetişkin filmleri ya da +18 filmler olarak bilinen seks temalı erotik filmler, dünyada birçok kişi tarafından izlenmektedir.

Ülkemizde de kendisine izleyici bulan seksi merkezine alan erotik filmler, yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. 15sey.com olarak sadece yetişkin okuyucularımıza özel erotik filmler listemizi paylaşıyoruz. En iyi erotik filmler hangileri? Seks temalı erotizmin fazla olduğu filmlerinin konuları nelerdir? Sorularının hepsi ve daha fazlası erotik filmler listemizde sizlerle. Keyifli okumalar. 

Nymphomaniac

en iyi erotik filmler
 • IMDb: 6,9
 • Google: %72

Erotik filmler listemizin ilk sırasında Nymphmaniac yer alıyor. Nemfomani, kadınlarda cinselliğe duyulan aşırı istek anlamına gelmektedir. Joe da nemfomanyak olarak adlandırabileceğimiz bir kadındır. Film, Joe’nun hayatının başlangıcında 50. Yaşına kadar olan süreyi kapsıyor. Bu süre zardında elbette, en dikkat çeken kısımlar Joe’nun cinsel hayatıdır. Birçok cinsel macera yaşamış olan Joe, kendini Seligman’ın kollarına bırakır.

Lars von Trier imzalı film, en erotik filmleri arasında yer alıyor. Filmin başrollerinde Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgard ve Stacy Martin yer alır.

Bir Kadının Seks Günlüğü

erotik filmler
 • IMDb: 5,7
 • Google: %77

Val ismindeki genç kadın, daha önce bilmediği yönlerini keşfetmeye karar verir. İyi bir eğitim almış ve kariyerinde her şey yolunda gitmesine rağmen aynı zamanda da nemfomanyaktır. Bir tür seks bağımlısı olan Val, bu yüzden hayatında hiçbir şeyi tam anlamıyla yoluna koyamamaktadır. Val, çözümü birçok insanla ilişkiye girmekte bulur. Bu ilişkiler sırasında yaşadıklarını da günlüğünde tutan genç kadın, seksi bir yaşam biçimi haline getirmiştir.

En iyi erotik filmleri arasında yer alan Bir Kadının Seks Günlüğü, çok okunan Valerie Tasso’nun romanından beyaz perdeye uyarlandı. Başrollerde, Belen Fabra, Leonardo Sbaraglia ve Llum Barrera yer alır.

Ahlaksız Hikayeler

erotik filmler 2021
 • IMDb: 5,6
 • Google: %72

Dikkat! +18 film uyarısı! Dört farklı hikayeden oluşan Fransız pornografi filmi Ahlaksız hikayeler, en iyi seks konulu erotik filmler arasında yer alıyor diyebiliriz. İlk cinsel ilişki, kan, mastürbasyon ve ensest hikayelerden oluşan film, 1973 yılında, o zamana kadar yapılmış en müstehcen film olarak kabul edilmiştir.

Lise Danvers, Paloma Picasso, Charlotte Alexandra ve Fabrice Luchini, başrolleri paylaşır.

Düşler, Tutkular ve Suçlar

erotik filmler en iyi
 • IMDb: 7,2
 • Google: %86

1968 yılı Fransa için oldukça hareketli ve sıkıntılı günlerin yaşandığı bir tarihtir. Bu tarihlerde, toplumsal hareketlilik hiç olmadığı kadar artar ve sokaklar devrimcilerle dolup taşardı. Isabelle ve Theo da bu heyecanı içinde barındıran kardeşlerdendi. Bir gün aileleri onları evde yalnız bırakarak tatile çıkarlar. Ardından da iki kardeş, Amerikalı bir genç ile tanışırlar. Bu tanışmanın ardından evlerine gelen gençle büyük ölçüde entelektüel sohbetler yapar. Fakat, onları asıl buluşturan şey tutku ve cinselliktir.

Düşler, Tutkular ve Suçlar’ın yönetmenliğini İtalyan Bernardo Bertolucci yapıyor. Michael Pitt, Eva Green ve Louis Garrel, filmin başrollerinde yer alır.

Belki de heyecanı başka bir film kategorisinde bulabilirsiniz! En iyi gerilim filmleri listemize bakın!

Düz Beni

erotik filimler
 • IMDb: 4,5
 • Google: %72

Bu düzen ve toplum, kesinlikle Manu ve Nadine için uygun değildir. İkisi de toplumsal travmalara sahiptir. Manu tecavüze uğrarken Nadine de arkadaşının ölümüne şahit olur. Dolayısıyla, artık yaşadıkları dünyayla barışmaları imkansızdır. Erkekle ve kapitalist ahlaka başkaldıran bu iki genç kadın, kendilerini seksin ve silahın eksik olmadığı bir ortamda bulurlar.

Film, Fransa’da aşırı müstehcen sahneler barındırmasından dolayı yasaklı. IMDb puanının düşük olma sebebi de büyük ölçüde bundan kaynaklı. Seks temaısnı merkeze alan yapım, erotik filmleri arasında bulunan yapımın başrollerinde Raffaela Anderson, Karen Bach ve Patrick Eudeline yer alıyor.

Grinin 50 Tonu

+18 filmler
 • IMDb: 4,1
 • Google: %75

Güzelliği ve çekiciliğiyle dikkat çeken Anastasia Steele, edebiyat öğrencisi olarak eğitimini sürdürmektedir. Bir gün ünlü iş adamı Christian Grey ile bir röportaj yapması gerekir. Buluştukları anda Anastasia, adamın çekiciliği karşısında çaresiz kalır. Aralarındaki yakınlaşma, artık kaçınılmazdır. Fakat, tek bir sorun vardır. Christian zenginliği sebebiyle hayatta birçok şeyi tatmıştır. Bu sebeble cinsellikte de farklı arayışların içerisindedir.

Film, tutkunun, cinselliğin ve fantezinin adeta bir zirve noktası. Beklentilerinizi tümüyle karşılayacak olan Grinin Elli Tonu, geçtiğimiz 10 yıl içerisindeki en iyi erotik filmler kategorisinde ilk sıralarda yer alıyor. Jamie Dornan, Dakota Johnson ve Jennifer Ehle, filmin başrollerindeki isimlerdendir.

Utanç

seksi filmler
 • IMDb: 7,2
 • Google: %79

Seksi bir yaşam tarzı haline getiren ve neredeyse bağımlı olan Brandon, kız kardeşinin yanına taşınmasıyla hayat standartını önemli ölçüde düşürür. Geçmişi, acılarla ve zorluklarla dolu olan Brandon, kız kardeşinin gelmesiyle bu acı geçmişle tekrardan yüzleşmek zorunda kalır.

Milyonlarca kez izlenen yapım, cinselliği filmin merkezine alıyor. Eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen film, ilk gösterimini de Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirmiş. Başrollerde Michael Fassbender, Carey Mulligan ve James Badge Dale yer almaktadır.

Shortbus

en erotik filmler

IMDb: 6,4

Seks bazı insanlar için sadece zevkten oluşurken bazıları için de büyük sorunların kaynağıdır. Örneğin Sophia, hayatında hiç orgazm olamamıştır. Kendisi bir evlilik danışmanı olduğu için bu problemi danışanlarında da görmesi, onu daha da umutsuz bir hale sürüklemektedir.

2006 yapımı film, seksin gizli olarak kalmasını reddetmiş ve bu sahneleri tüm çıplağıyla ekranlara taşımıştır. Cesur sahnelerden oluşan Shortbus, en iyi erotik filmler arasında bulunuyor diyebiliriz.

Mahremiyet

en iyi seks filmleri

IMDb: 6,1

Yalnız bir adam olan Jay, karısını terk ettikten sonra hayatına barmenlik yaparak devam eder. Tek gecelik bir ilişki yaşadıktan sonra kadına aşık olmayan başlayan Jay, kadını daha yakından tanımak ister. Bunun için de gece gündüz kadını takip eder. Fakat, öğreneceği şeyler, tahminlerinin çok ötesindedir.

Jüri özel ödüllü yönetmen Patrice Chereau imzalı filmin başrollerinde Mark Rylance, Kerry Fox ve Timothy Spall yer alıyor. Mahremiyet, en iyi seks filmleri arasındadır.

Pola X

seks filmleri
 • IMDb: 5,8
 • Google: %71

1999 Fransız yapımı Pola X, erotizmi ve seksi doruklarda yaşayan sahnelere sahip. Kullanılan ışık teknikleri ve müzikler de bu atmosferi fazlasıyla destekliyor. Ensest bir ilişkinin merkezde olduğu Pola x, iki kardeş arasındaki olmaması gereken cinsel bir çekimi konu alıyor.

Yüksek dozda erotizm içeren ve en iyi seks filmleri arasında yer verdiğimiz Pola X, aykırı ve sıradışı yapısıyla sinemaseverleri etkilemeyi başardı. Filmin başrollerinde Catherine Deneueve, Guillaume Depardieu ve Katerina Golubeva var.

Paris’te Son Tango

seks filmleri en iyi

IMDb: 7,0

Sıradan bir kadın olan Jeanne, evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Bunun için de kendisine yeni bir ev bulmak için boştaki evleri gezer. Bir gün karşılaştığı Paul, onu fazlasıyla etkilemiştir. Daha fazla dayanamayan Jeanne, kendisini onun kollarına atar ve yasak aşkın dayanılmaz tutkusunu yaşamaya başlar. Aralarında yaptıkları anlaşmaya göre özel hayatları hakkında tek bir kelime bile etmeyeceklerdir. İlk başlarda bu kurala uysalar da zamanla karakterlerindeki farklılıkar, bu ilişkiyi zora sokmaya başlar.

Vizyona girdiği senenin en müstehcen filmlerinden olan Paris’te Son Tango, en iyi seks filmleri arasında yer alır. Filmin başrollerinde Marlon Brando, Maria Schneider ve Maria Michi yer alır.

Sekreter

seks filmleri 2021
 • IMDb: 7,0
 • Google: %78

Ruhsal sağlığı pek de yerinde olmayan Lee Holloway, yakın bir zamanda akıl hastanesinden çıkar ve Florida’ya geri döner. Burada, liseden tanıdığı bir arkadaşıyla vakit geçirirken aynı zamanda da sekreter olarak işe başlar. Patronuü Bay Grey, zamanla Lee’nin saplantısı haline gelir. Bay Grey, durumun farkında varınca aralarında garip bir ilişki başlar. Bu ilişki erotizmin ve mazoşiszmin sınırlarını epeyce zorlar.

Filmde, Maggie Gyllenhaal’ın sergilediği oyunculuk performansı sinemaseverlerin ve eleştirmenlerin büyük beğenisini kazandı. Hatta 2002 senesinde düzenlenen National Board of Review’de en iyi kadın oyuncu ödülünün de sahibi oldu. Maggie Gyllenhaal’un yanı sıra James Spader ve Jeremy Davies de başrollerde yer alan isimlerdendir.

Dönüş Yok

erotik filmler en iyisi
 • IMDb: 7,4
 • Google: %76

Paris’in arka sokaklarında yaşanan hareketli bir gecenin ardından, barın biri kanlı olaylara şahitlik etmiştir. Pis bir bardan çıkan sedeyeler, yaralılar ve kendinde olmayan insanlar, bu gecenin en büyük şahitlerindendir. Peki, bu gecenin sorumlusu kimdir? Bu sorunun cevabını doğru yerde aramak ise filmin temel noktasını oluşturur.

Farklı bir senaryoyla izleyicilerin karşısına geçen film, neredeyse herkesi şaşkınlığa uğratabilecek olaylar zincirine ve kurguya sahip. En iyi seks filmleri arasında gösterilen yapım, Gaspar Noe’nin imzasını taşıyor.

Climax

en güzel erotik filmler
 • IMDb: 7,0
 • Google: %73

Esasında bir psikolojik gerilim filmi olan Climax, içerdiği sahneler sebebiyle en iyi seks filmleri arasında gösterebileceğimiz bir yapımdır. Bir dans kulübünde, kimileri için kısa kimileri için ise bitmek bilmeyen bir gece yaşanır. 20 kişiden oluşan bir dans grubu, hazırlandıkları dans için prova yapmak zorundadır. Bunun içinde ormanın içindeki ıssız bir yatılı okulu seçen ekip, çalışmalardan kalan zamanlarda da güzel ve eğlenceli zamanlar geçirmektedir.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra ekibin bazı üyeleri, son bir kapanış partisi yapmak ister. Partide, her şey yolundaymış gibi gözükse de bir süre sonra alkolün de etkisiyle bazı kişilerde anormal davranışlar başlar. Zaman ilerledikçe de grubun çoğu, artık kontrol edilemez bir haldedir. Gecenin uzun olacağı, o andan itibaren anlaşılır. Seks, dans, müzik ve korku, bir an olsun eksik olmaz.

İlk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yapan Climax, aynı festivalde “Sanat Sineması Ödülü”nün de sahibi oldu. Gasper Noe yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Saofia Boutella, Romain Guillermic ve Souheila Yacoub yer alıyor.

Ateşli Geceler

en iyi sex filmleri
 • IMDb: 7,9
 • Google: %87

En iyi erotik filmler listemizin son filmi 1997 yapımı Ateşli Geceler, Eddie Adams isimli adamın başına gelenleri konu alıyor. İyi sayılmayacak bir gece kulübünde çalışmasına rağmen hayali ve amacı büyük bir oyuncu olmaktır. Yine oyunculuk hayalleriyle dolu bir günde karşısına bir teklif çıkar. Teklifi yapan kişi bir porno yönetmenidir. Eddie, ilginç bir şekilde teklifi kabul eder. Eddie, hayatına artık “Dirk Diggler” takma ismiyle porno sektöründen devam eder.

Sektöre hızlı bir giriş yapan Eddie, tahmin edilemeyecek kadar başarılı olur. Bu hayatın tüm alışkanlıklarına -içki, sigara, uyuşturucu, kötü kadınlar, suçlar- kısa sürede adapte olması, onu porno filmlerinin yıldızı konumuna getirir.

Orijinal ismi Boogie Nights olan filmin başrollerinde Mark Wahlberg, Burt Reynolds ve Julianne More yer alır.


Caner Arslan
Merhaba, ismim Caner. Kendimi bildim bileli sürekli anlatıyorum. Aileme, arkadaşlarıma ve tanımadığım insanlara sürekli anlatırım. Yeter ki anlatacak bir şey olsun. Artık anlattıklarımı yazıya dökmeye karar verdim. Öykülerle, şiirlerle, oyunlarla anlatmaya başladım. Yaklaşık 2 yıldır da içerik yazarlığı ve metin yazarlığı yapıyorum. Bu sayede araştırmanın da keyfini çıkarıyorum. Yeni şeyler arayıp bulmak, belki de en dikkat çekici olanı çekip çıkarmak, bu işin en güzel tarafı.