En İyi Netflix Yabancı Aşk Dizileri 2023


sevgiliyle izlenebilecek diziler 2022

Aşk içinde olduğu her şeyi güzelleştirir. Aşk ki insana yaşama umudu verir, aşk ki insanı insan gibi hissettirir. Aşksız yürekler de vardır fakat aşka hep hasrettirler. Sizin de aşk dizilerini izlemeye ihtiyacınız varsa sizin için en iyi netflix aşk dizileri konusunda araştırma yaptık!

Bu duyguyu tazelemek, anlamak, yeniden tanımak için. Sevgilinizle veya yalnızken izleyebileceğiniz, Netflix’de yayınlanan en iyi aşk dizilerini derledik ve listeledik. Netflix’in diğer yapımları için Netflix dizi önerileri başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyiler!

Love Alarm

netflix aşk dizileri love alarm
 • IMDb: 7,3
 • Google: %96

Netflix aşk dizileri önerimize bir Kore yapımı olan aşk dizisi ile başlıyoruz.

Lisede okuyan iki genç Love Alarm isimli bir uygulama sayesinde bir araya gelirler. Bu uygulama yakınlardan biri kişiye karşı bir şey hissettiğinde alarm gönderen bir uygulamadır.

Annesini ve babasını kaybetmiş, teyzesiyle beraber yaşayan Jojo sorunlarıyla başa çıkarken bu uygulamayı da indirip aşkı ara. Song Kang ise zengin bir aileye sahip fakat sevilmediğini hisseden bir gençtir. Yurt dışından gelip Jojo ile aynı okula yazılınca Jojo onun ilgisini çeker ve böylece hikâye başlamış olur.

22 Ağustos 2019 tarihinde  yayınlanan dizi Webtoon’lardan uyarlanan K-dramalarındandır. 2 sezon olan dizinin ilk sezonu 8 bölüm toplamda ise 14 bölümü yayınlandı.

Hemen izleyip bitireceğiniz Netfliz Aşk dizilerinden biri Kore yapımı dizilerini de seviyorsanız tam size göre. Dizinin yönetmeni Cheon Kye-youn, başrolleri ise Kim So-hyun, Song Kang ve Jung Ga-ram.

Aşk 101

en iyi netflix aşk dizileri aşk 101
 • IMDb: 7,5
 • Google: %95

Listemize Türk yapımı olan bir Netflix aşk dizisi ile devam ediyoruz.

Lisede kötüler diye anılan bir grup genç okuldan atılmak üzeredirler ve bir hocaları onların atılmaması için oy kullanır fakat o hoca da okuldan gitmek üzeredir.

Bu gençler de kendi aralarında bir plan yaparak hocalarını yeni gelen beden eğitimi hocasına aşık etmeye çalışırlar. Tek aşık olan ise hocaları değil kendileridir de. Aşka doyduğumuz Aşk 101 ayrıca eskilere özlemi de bir nebze hafifletiyor. Güldürürken ağlatmayı da başarıyor.

Son dönemlerin en iyi Netflix aşk dizilerinden olan Aşk 101 aşkın aslında göründüğü gibi olmadığına da parmak basıyor. Henüz 1 sezonu yayınlanan dizinin 2. sezonu ise yolda.

Başrollerinde son dönemlerde  adından sıkça bahsettiren oyuncularından Kubilay Aka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu gibi isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Meriç Acemi oturuyor. Bir oturuşta izleyip bitireceğiniz dizinin ilk sezonu 8 bölüm her bölümüm uzunluğu ise yaklaşık 40 dakika.

Aramadığınız bulamadıysanız en iyi duygusal filmler listemize göz atın!

Sweet Magnolias

netflix aşk dizileri 2022 sweer mangolias
 • IMDb: 7,4
 • Google: %96

Sırada içerinde sadece aşkın olmadığı aynı zamanda arkadaşlığın, kariyerin, umudun da olduğu Netflix aşk dizisi önerimiz var.

Sherryl Woods’un aynı isimli kitabından uyarlanan Sweet Magnolies en iyi Netflix dizilerinden biri olmayı da başarmıştır. Güney Carolina eyaletinde yaşayan üç kadın liseden beri yakın arkadaştırlar.

Bu üç kadın (Maddie, Dana Sue ve Helen) yıllardır başlarına gelen her sorunu, aşklarını, aile ilişkilerini, kariyer hayatlarını konuşarak halletmeyi başarmışlardır. Bu üç kadının hayatlarının etrafında dönen dizide, Dana Sue iş hayatında sorunlar yaşar, Maddie boşanmak üzeredir ve Helen de hayatını kökünden değiştirmek üzeredir.

Tüm bu sebeplerden dolayı bir araya gelen kadınlar hayatları için büyük bir adım atar. Üç arkadaş birlikte iş yeri açarlar ve hayatları yoluna girmeye başlar.

Başrollerinde Brooke Elliott, Heather Headley, Joanna Garcia Swisher gibi ünlü isimlerin yer aldığı film henüz 1 sezondur ve 10 bölümden oluşmaktadır ve dizi 2. sezon onayını da almıştır. Dizi Netflix’in En İyi 10 listesine göre, yayına girdiği ilk üç hafta en çok izlenen 10 program olurken, ilk altı hafta boyunca da en çok izlenen 10 dizi arasında kalmıştır.

Outlander

netflix aşk dizisi tavsiye outlander
 • IMDb: 8,4
 • Google: %95

Netflix aşk dizileri listemize fantastik bir kurgu ile devam ediyoruz.

1945 yılında yaşayan ve II. Dünya Savaşı hemşiresi olan Claire Randall, 1743 yılına tılsımlı bir İskoç simgesi arayıcılığıyla, gizemli bir şekilde gider. Jamie Fraser romantik bir İskoç savaşçısıdır ve Claire Jamie ile evlenmek zorunda kalır fakat Claire ise kendi zamanında zaten evlidir.

Zamanla Jamie’ye bir şeyler hisseder. İki farklı zamanda iki ayrı erkek arasında kalan Claire ne yapacaktır?

Diana Gabaldon’ın aynı isimli popüler aşk romanları serisinden uyarlanan dizi; dram, fantastik ve aşkı muhteşem şekilde harmanlıyor.

Eğer fantastik ve zamanda yolculuk temalı yapımları izlemeyi seviyorsanız bu dizi tam da size göre. 2014 yılında yayına başlayan dizi 4 sezondan oluşuyor ve 67 bölüm her bölüm ise yaklaşık 1 saat. Başrolleri ise Caitriona Balfe, Sam Heughan paylaşıyor.

Sevgiliyle izlenebilecek en iyi dizilerden birisi diyebiliriz!

Erotizm içeren yapımları izlemeyi doyamayanlara en iyi erotik filmler!

Bridgerton

en iyi netflix ask dizisi
 • IMDb: 7,3
 • Google: %95

Sıradaki Netflix aşk dizi önerimiz yine kitap uyarlaması olan Bridgerton.

Rekabete dayalı sosyete dünyasına ışık tutan dizi aynı zamanda bir dönem daması. 25 Aralık 2020 tarihinde izleyici ile buluşan dizi romantizm yüklü sahneleri ile oldukça sevildi. Bridgerton ailesinin kızı olan Daphne ailesinin diğer üyeleri gibi iyi bir evlilik yapmak ister.

Önünde çok seçeneği olan Daphne ailesinin onaylayacağı kişiyi bulmak konusunda oldukça zorlanır. Kız zor zamanlar geçirirken sosyeteninen yeni üyesi olan Hastings Dükü ile arasında çekimler başlar. Netflix’in Top 10 listesinde de kendisine yer bulan dizi dönem romantiği sevenler tarafından mutlaka izlenmeli.

Henüz 1 sezonu yayınlana dizi 2. sezon çekimlerine başladı. Başrollerini Adjoa Andoh, Julie Andrews, Lorraine Ashbourne gibi isimlerin üstlendiği en iyi Netflix aşk dizilerinden biri olan Bridgerton’ın yaratıcısı ise Chris Van Dusen.

Jane The Wirgin

jane the virgin netflix aşk dizisi
 • IMDb: 7,8
 • Google: %95

Sırada ilginç konulu Netflix aşk dizilerinden biri var.

Jane zeki, çalışkan, inançlı bir kızdır. Evlene kadar bakire kalma yemini etmiştir. Fakat hiç beklemediği bir anda hamile kalmıştır. Beklemediği bir andadır çünkü Jane daha önce hiç sex yapmamıştır. Hastanedeki bir hata yüzünden bu duruma düşen kızın başından geçenler oldukça ilgi çekici.

Venezuela yapımı bir dizinin uyarlaması olan yapım 5 sezon ve 100 bölümden oluşuyor. Başrolünü Gina Rodriguez’in oynadığı yapımın yaratıcısı Jennie Snyder Urman’dır. İzlerken eğlenebileceğiniz oldukça iyi romantik komedilerden birisidir.

Crazy Ex Girlfriend

crazy ex girldriend en iyi netflix aşk dizileri
 • IMDb: 7,8
 • Google: %87

Sıradaki Netflix aşk dizisi önerimiz Crazy Ex Gırlfrıend.

Rebecca Bunch kendisini çok önce terk eden eski sevgilisi Josh’ı hala arzulamaktadır. Bu yüzden Newyork’taki  kurulu düzenini bozup eski sevgilisini yeniden kazanmak için California’ya taşınır. Hazır cevap bir avukat olan Rebecca kendini bu aşk uğruna komik durumlara da sokar.

Rebecca’yı canlandıran Rachel Bloom Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Televizyon Oyuncusu Ödülü’nü bu dizi ile almıştır.

4 sezon olan dizi 62 bölümden oluşur. Başrollerinde Rachel Bloom’ın yanı sıra Donna Lynne Champlin, Vincent Rosriguez III gibi isimlerin de bulunduğu yapım müzikal özelliği de taşıyan aşk dizilerinden.

Virgin River

netflix aşk dizisi virgin river
 • IMDb: 7,5
 • Google: %95

Yine romandan uyarlanmış bir dizi olan Virgin River, Netflix aşk dizileri listemizde kendisine yer buluyor.

Genç pratisyen hemşire Melinda Monroe Los Angeles’tan Kuzey Kaliforniya’nın kasabası olan Virgin River’a yeni bir başlangıç için taşınır. Küçük kasabada her şey yolunda gidecek sanan Melinda aslında durumun sandığı kadar kolay olmadığını anlar ve kendini her duruma alıştırmak için çabalara girer. Dizinin içerdiği samimi sahneler dışında çekildiği yerin atmosferi de izleyiciyi diziye kilitlemeyi başarıyor.

Boşrollerini Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson gibi isimlerin paylaştığı dizi, Robyn Carr’ın aynı isimli kitabından uyarlamadır. 6 Aralık 2019 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, 2 sezondur ve 3. sezon çekimleri için onay verilmiştir.

Sex Education

hangi netflix aşk dizisi sex education
 • IMDb: 8,3
 • Google: %95

Birçok farklı tarzda kendisine yer bulmayı başaran Sex Educatıon, Netflix aşk dizileri listemizde de kendisine yer bulmayı başarıyor.

Öz güvensiz Otis, sex terapisti annesinden öğrendiği cinsel tavsiyelerle okulda arkadaşlarına para karşılığı yardım eder. Bu yardımlaşmada en büyük ortağı ise okulun asi kızı Maeve’dir. Daha sonra birbirlerine karşı bir şeyler hisseden bu iki genç komik durumları, dram içeren sahneleri ile yayınlandığı ilk günden beri isimlerinden sıkça söz ettirmeyi başarmışlardır.

Başrollerini Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa gibi isimlerin oynadığı yapım En İyi Öpüşme sahnesi gibi birçok ödüle de layık görülmüştür. 2 sezon olan dizinin 3. sezonunun yolda olduğu Netflix tarafından duyurulmuştur.

If I Hadn’t Met You

if ı hadn't met you netflix aşk dizisi
 • IMDb: 7,7
 • Google: %94

Sırada bilim kurgu ile harmanlanmış Netflix aşk dizisi önerilerimizden birisi var.

Evli ve çocuklu  Eduard, ailesini korkunç bir kazada kaybetmesinin ardından paralel evrende eşi için daha iyi bir kader arayışı içine girmiştir. Hangi evrende ailesinin kurtulduğunu araştıran adamın hikâyesini merak ediyorsanız bu dizi size göre.

Paralel evren dizileri ve filmleri seven izleyicilerin seveceği türden olan dizi, henüz 1 sezon ve 10 bölüm. Başrollerini ise Andrea Ros, Pablo Derqui gibi isimler üstleniyor.

Love and Anarchy

love and anarchy netflix aşk dizileri 2022
 • IMDb: 7,4
 • Google: %95

Sıradaki Netflix aşk dizi önerimiz ise İsveç menşeili.

Evli bir danışman olan kadın ile işe yeni giren genç bir bilişim teknisyeni, toplum normlarına karşı çıkmak için bir flört oyunu başlatırlar. Bu oyun ise onların tüm yaşamlarını gözden geçirmesine neden olur. Yayınlandığı tarihten itibaren en çok izlenenlerde kendisine yer bulan dizi oyunculuklar ile de göz doldurmayı başarıyor.

4 Kasım 2020 tarihinde izleyici ile buluşan dizinin başrollerinde Ida Engvoll, Björn Mosten, Carla Sehn gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Lina Wertmüller oturuyor. Dizi henüz 1 sezon ve yaklaşık 30 dakikalık 8 bölümden oluşuyor.

Love

netflix ask dizisi 2022 love
 • IMDb: 7,7
 • Google: %68

Netflix aşk dizileri listemize ismi aşk olan bir yapımla devam ediyoruz.

Gus ve Mickey aşk, samimiyet, bağlılık gibi kavramlara değer vermeyen iki gençtir. Fakat zaman geçtikçe görmezden geldikleri bu kavramları keşfedecek ve yaşayacaklardır. Modern ilişkilerin heyecanları ve ıstırapları çizgisinde gelip giden dizi izlenmeye değer.

Gillian Jacobs, Paul Rust, Claudia O’Doherty gibi isimlerin başrollerini oynadığı yapımın yaratıcıları arasında Judd Apatow da bulunuyor. Dizi 3 sezon ve 12 bölüm

Girls From Ipanema

girls from ipaneme en iyi netflix ask dizisi
 • IMDb:7,9
 • Google: %97

Netflix aşk dizileri listemize Girls From Ipanema ile devam ediyoruz. Dizi aynı zamanda Brezilya yapımı dizi izlemeyi sevenler için iyi bir alternatif.

1950’lerde geçen dizide eşiyle buluşmak için Rio de Janeiro’ya giden Maria, eşi tarafından terk edildiğini öğrenince kendisini yalnız ve kayıp hisseder. Ev hanımı olan Maria, orada kalıp bossa nova kulübü açacak ve hayatını yeniden şekillendirecektir.

2 sezon olan dizinin başrolünde Maria Casadevall, Pathy Dejesus gibi isimler yer alıyor.

A Love So Beautiful

izlenebilecek en iyi netflix aşk dizileri
 • IMDb: 7,2
 • Google: %98

Netflix aşk dizileri önerileri listemizi Kore yapımı olan içinizi sıcacık yapacak bir dizi ile noktalıyoruz.

Kapı komşusuyla aralarındaki ilişki yetişkinliğe geçtikçe değişen ve ilginç haller almaya başlayan durum genç kız için yeni, zorlu ve farklıdır. Shin Sol-i komşusu Cha Heon’a karşı duyduğu aşkı gizlemeye çalışmaz ve ona bir mektup yazmaya karar verir.

1 sezon ve 24 bölüm olan dizi yaklaşık 25 dakikalık kısa bölümleriyle bir oturuşta bitireceğiniz tarzda.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.