Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Hesabı Açmak


binance kripto para hesabı nasıl açılır

Binance Hesabı ve Kripto Hesabı Nasıl Açılır?

En iyi bitcoin sitesi olarak tanımlayabileceğimiz Binance, kripto para sektörüne yön veren kuruluşlardan birisi. 2020 yılında akümülasyon aşamasında olan Bitcoin ve kripto paralar, 2021 yılında dur durak bilmeden yükseldi. Bitcoin ve kripto paraların durumu böyle olunca birçok kişi kripto paralara yatırım yapmaya karar verdi. Kripto para almak için en iyi platformlardan birisi de dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance diyebiliriz. Bu yazımızda Binance’de kripto para hesabının nasıl açılacağını dün önemli detaylarıyla ele aldık. Bol kazançlar!

#1. Adım: E-posta adresinizi ve Şifrenizi Belirleyin

binance hesabı nasıl açılır

Binance hesabı açmak için öncelikle Binance’in kayıt sayfasına gitmeniz gerekiyor. Bu noktada bir parantez açmak istiyoruz. Binance ve diğer tüm kripto para borsaları alım satım işlemleri sırasında belirli bir oranda komisyon kesiyor. 15sey.com okurlarına özel, yüzde 10 komisyon indirimiyle kaydolmak için buraya tıklayın!

Verdiğimiz kayıt linkiyle Binance’in kayıt sayfasına gittikten sonra, e-posta adresi ve şifrenizi belirlemelisiniz. Daha sonra Binance e-posta adresinize bir kod gönderecek bu kodu giriyoruz.

Bu adımdan sonra da Binance, telefon numaranızı da doğrulamak istiyor ve istenen alana telefon numaranızı girmelisiniz. Girdikten sonra telefonunuza bir SMS kodu gelecek ve bunu da istenen alana girdikten sonra hesabımızı açmış oluyoruz. Ancak Binance hesabı nasıl açılır sorusuna henüz tam yanıt vermedik!

#2. Adım: Kimlik Doğrulama İşlemlerini Tamamlayın

binance üye ol kaydol

Evet, bir önceki adımda da gördüğünüz gibi Binance hesabımızı açtık ancak alım satım işlemlerini yapmak için kimlik doğrulama işlemlerini yapmanız gerekiyor. Peki bu kimlik doğrulama işlemleri neler?

Binance ve diğer tüm kripto para borsaları, kullanıcılarının güvenliği için bu bilgileri istiyor. Ayrıca devletler de son dönemde yaptıkları kripto para düzenlemeleri sebebiyle borsaların, üyelerinden kimlik bilgilerini istemelerini zorunlu hale getirdi. Peki bu kimlik doğrulama adımını nasıl tamamlayacağız.

Öncelikle kişisel verilerimizi Binance ile paylaşmamız gerekiyor. Bu veriler arasında doğum tarihimiz, T.C. kimlik numaramız, ev adresimiz gibi bilgiler bulunuyor. Yani bu verileri Binance ile paylaşmak zorundayız.

Bu adımı tamamladıktan sonra sırada kimlik bilgilerimizi doğrulamamız gerekiyor. Bu adımdan birçok kişi tereddüt ile yaklaşıyor ancak Binance bu bilgileri çok iyi bir şekilde saklıyor ve herhangi bir sızıntıya izin vermiyor.

Kimlik kartımızın veya ehliyetimizin ön ve arka yüzünü Binance ile paylaşıyoruz.

Daha sonra uygulamayı açıp bir selfie çekmemiz gerekiyor. Aslında bu adım oldukça önemli. Çünkü kimlik veya ehliyetin sahibinin siz olduğu kanıtlanmak zorunda. Binance selfie sırasında kafanızı sağa veya sola çevirmenizi, gözlerinizi kırpmanızı sizden istiyor.

Bu üç adımı da tamamladıktan sonra Binance hesabımızı açmış oluyoruz. Bu kimlik doğrulama adımı genellikle 2-3 saat içerisinde tamamlanıyor. Ancak Binance’in kimlik doğrulama yoğunluğuna göre 24 saate kadar çıkabiliyor.

Kimlik doğrulama işlemini de tamamladıktan sonra Binance’de kripto para hesabımızı açmış oluyoruz.

#3. Adım: Binance Hesabınızın Güvenliğini Arttırın

binance hesap açma nasıl yapılır

Binance’de hesabımızı açtık ve artık alım ve satım yapabiliriz. Yani paramızı yatırdıktan sonra Binance Para Yatırma kripto para hesabımızla ticaret yapabiliyoruz ancak bu noktada sizlere birkaç uyarıda bulunmak istiyoruz. Kripto para piyasasında hesabınızın güvenliği oldukça önemli. İşte bu yüzden Binance hesabımızın güvenliğini de yükseltmek zorundayız.

Peki nasıl yapacağız bunu?

Binance’in kullanıcılarına hesaplarının güvenliğini yükseltmek için sunduğu dört farklı güvenlik önlemi mevcut.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda Binance hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Binance ile ilgili diğer içeriklerimiz için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Binance Para Çekme

Binance Kaldıraçlı İşlemler Nasıl Yapılır?


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.