Binance Kredi Kartıyla Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?


binance kredi kartıyla para yatırma işlemi

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tanımlayabileceğimiz Binance’in öğrenilmesi gereken birçok özelliği bulunuyor. Binance nasıl kullanılır sorusunun cevabı bile anlatmakla bitmezken biz bu yazımızda binance kredi kartıyla para yatırma işlemini anlatmaya çalışacağız.

Bildiğiniz gibi Binance’e para yatırma seçeneklerinden birisi de kredi kartıdır. Ancak dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Diğer yandan kredi kartıyla kripto para almak isteyenlerin de kullanabileceği bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Binance’e halen kaydolmadıysanız 15sey.com okurlarına özel yüzde 10 komisyon indirim kazanmak için buraya tıklayın!

Gelin şimdi hep birlikte 4 adımda Binance’e kredi kartıyla nasıl para yatırılır sorusuna yanıt bulalım!

  • Binance Kredi Kartıyla Para Yatırma
    • 1. Adım: Binance Mobil Uygulamasına Giriş Yapın
    • 2. Adım: Kredi Kartıyla Para Yatırmak İçin Seçim Yapın
    • 3. Adım Kredi Kartıyla Yatıracağınız Tutarı Seçin
    • 4. Adım Kart Bilgilerinizi Girin ve İşlemi Onaylayın

1. Adım: Binance Mobil Uygulamasına Giriş Yapın

binance kredi kartıyla para yatirma

Binance’de bitcoin hesap açma işlemini tamamladıktan sonra sonra Binance’e kredi kartıyla para yatırmak istiyorsanız ilk yapmanız mobil uygulamaya giriş yapmak. Bu sayfa eğer Binance Lite’ı etkinleştirdiyseniz böyle gözükmeyecektir. Bu sebepten ötürü sol üstte yer alan “Profil” sekmesine tıklayıp “Binance Pro’yu” etkinleştirebilirsiniz.

Daha sonra ana sayfaya geldiğinizde karşınıza çıkan ekranın orta-sağ kısmında yer alan “Kredi / Banka kartı” butonuna tıklamanız gerekiyor. İkinci adıma geçiyoruz!

2. Adım: Kredi Kartıyla Para Yatırmak İçin Seçim Yapın

kredi kartıyla tl yatırma binance

Bu adımda yapmanız gereken şey ise kredi kartıyla almak istediğiniz kripto para birimini seçmek olacak. Gördüğünüz gibi bu listede TRY, yani Türk Lirası seçeneği bulunmuyor. Ancak USDT seçeneği mevcut.

Peki nedir bu USDT? USDT, değeri 1 amerikan doları olan bir kripto para birimidir. Daha basit tabirle, 1 USDT’nin 1 USD’ye eşit olduğunu söyleyebiliriz. USDT’nin ismi ise Tether’dır. Aslına bakacak olursak USDT, kripto para dünyasında en çok kullanılan stabil bir kripto para birimidir.

Mesela Binance’i kullanacaksanız; Bitcoin’i, Ethereum’u, Ripple’ı ya da diğer kripto para birimlerini USDT vererek almak durumundasınız. Elbette başka işlem çiftleri de var. BTC/EUR, BTC/TRY gibi işlem çiftleri de mevcut. Ancak Binance’e kredi kartıyla para yatırmak istiyorsak USDT’yi seçmeliyiz.

3. Adım Kredi Kartıyla Yatıracağınız Tutarı Seçin

USDT’yi seçtikten sonra karşımıza çıkan ekran bize kaç TL değerinde USDT almak istediğimizi soruyor. Bu noktada bazı limitler mevcut. En az 100 TL, en fazla da 60.000 TL yatırabilirsiniz kredi kartıyla. Kredi kartıyla yatırmak istediğiniz miktarı girdikten sonra “Devam Et” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

4. Adım Kart Bilgilerinizi Girin ve İşlemi Onaylayın

Kredi kartıyla Binance’e nasıl para yatırılır sorusunun son adımında yapmanız gereken ise kart eklemek olacak. Ancak yazımızın en önemli bilgisini en sona sakladık! “Yeni Kart Ekle” butouna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda direkt olarak hesap sahibinin ismi yazacak.

Peki bu durum ne anlama geliyor? Kredi kartıyla para yatıracaksanız ya da Binance’e TL yatıracaksanız bu işlemi sadece kendi adınıza açılmış kredi ya da banka kartlarıyla yapabilirsiniz. Yani annenizin, babanızın, eşinizin ya da başka birisinin kartını, banka hesabını kullanarak maalesef bu işlemleri gerçekleştiremiyorsunuz.

Kartınızı da ekledikten sonra artık Binance kredi kartıyla para yatırma işleminin tüm adımlarını tamamlamış oluyorsunuz! Bol kazançlar!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..