Kredi Kartıyla Bitcoin Nasıl Alınır? Adım Adım Kripto Para Almak


Kredi kartıyla nasıl Bitcoin alınır?

Bitcoin ve kripto paralar 2010’lu yıllarda yükseliş trendine devam ederken, 2020’li yılların başında ise akıl almaz yükselişler yaşadı. Tabi bu yükselişlerin sebepleri arasındaki en büyük sebeplerden birisi piyasaya hergün binlerce yeni yatırımcı girmesi diyebiliriz. Elbette piyasaya yeni giren yatırımcılar bitcoin nasıl alınır, kredi kartıyla Bitcoin nasıl alınır gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Biz de bu sorulara cevap olabilmek adına kredi kartıyla kripto para alma konusunda sizlere detaylı bir rehber hazırladık. Rehber sonunda hem kredi kartıyla direkt olarak Bitcoin alabileceksiniz hem de binance kredi kartıyla para yatırma konusunda bilgi sahibi olacaksınız!

Kripto Para Almak İçin Borsa Seçimi

Kripto para dünyasına giriş yapmadan önce bilmeniz gereken önemli noktalardan birisi de hangi borsa aracılığıyla yatırımlarınıza yön vereceğiniz olmalıdır. Kripto para satın almak için yüzlerce kripto para borsası mevcut. Ancak güvenilir olarak adlandırılabilecek borsa sayısı az. Türkiye’de ise en çok kullanılan borsaların; Binance, BtcTurk, Paribu gibi borsalar olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak BtcTurk ve Paribu gibi borsalar kredi kartıyla Bitcoin alma seçeneğine sahip değil. Bu sebepten ötürü en iyi Bitcoin sitesi sorusunun da cevabı olabilecek Binance üzerinden kredi kartıyla BTC alabilirsiniz.

Bu noktada Binance güvenilir mi sorusunun cevabını da merak ediyor olabilirsiniz. Araştırmalar ve istatistikler Binance’in en iyi büyük kripto para borsaları arasında olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Çünkü Binance’in 15 milyonu geçkin kullanıcısı bulunuyor. Bu inanılmaz bir sayı, ki dünyadaki en yüksek işlem hacmine sahip borsa olduğunu da biliyoruz. Diğer yandan Binance’in internet sitesine en çok giriş yapılan ülkelerden birisi de Türkiye. Yani Türk yatırımcıların en çok tercih etitği borsanın Binance olduğunu görebiliyoruz. Hız kesmeden rehbere devam edelim.

1.Adım: Kredi Kartıyla Bitcoin Almak İçin Binance’e Üye Olun

kredi kartıyla kripto para

Kredi kartıyla Bitcoin almak için yapmanız gereken ilk şey bir kripto para borsasına üye olmaktır. Binance kaydolmak için aşağıda vereceğimiz linki kullanabilirsiniz.

Binance’de kripto para ve bitcoin hesabı açma konusunda yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibi.

  • E-posta ya da telefon numaranızla borsaya kaydolun.
  • Mail adresinize gelen mail ile onay işlemini halledin.
  • Kimlik bilgilerinizi doğrulayın.

Bu adımları tamamladıysanız ikinci adıma geçelim!

2. Adım: Uygulamayı Telefonunuza İndirin

kredi kartıyla bitcoin alma

Üye oldunuz ve kimlik bilgilerinizi de doğruladınız. Şimdi yapmanız gereken telefonunuza Binance’in mobil uygulamasını indirmek olacaktır. Dilerseniz bilgisayardan da devam edebilirsiniz ancak telefon ile yatırımlarınızı kontrol etmek daha kolay olacaktır.

Binance’i telefonunuza indirdikten sonra karşınıza çıkan ana sayfa ekranı yukarıdaki görselde görüldüğü gibi. Bu ekran aracılığıyla her şeyi halledebilirsiniz. Ancak bizim işimiz ekranın orta, sağ kısmında bulunan Kredi / Banka kartı bölümüyle. Bu bölüme tıkladıktan sonra üçüncü adıma geçiyoruz!

Ayrıca bir not ekleyelim. Kredi kartı dışında Binance’e direkt olarak havale veya EFT yaparak binance para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3. Adım: Almak İstediğiniz Kripto Parayı Seçin

Evet bu bölüme tıkladınız ve karşınıza birçok kripto para seçeneği çıkıyor. Yani kredi kartı ile kripto para nasıl alınır diyorsanız burdaki seçeneklerden de faydalanabilirsiniz. Ancak bizim işimiz BTC ile olduğu için biz Bitcoin’i seçiyoruz.

Ardından, karşımıza çıkan sayfada ise almak istediğimiz Bitcoin miktarını seçeceğiz. En az kaç TL’lik Bitcoin alabilirsiniz? Binance’de kredi kartıyla en az 100 TL değerinde Bitcoin alabiliyorsunuz. En fazla da 60.000 TL. Elbette bu değerler kredi kartıyla kripto para alma için geçerli.

Alın yapacağınız miktarı belirledikten sonra, ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Burada dikkatli olmanız gereken nokta ise kullanılacak banka ya da kredi kartının, hesabı açan kişi adına olması. Yani siz kendi adınıza açtığınız Binance hesabında, annenizin, babanızın, eşinizin ya da kardeşinizin kartını kullanarak alım yapamıyorsunuz. Hepsi bu kadar!

Ek Bilgi

Bu adımda bir ek bilgi verelim. Yukarıdaki listelerde birçok kripto para birimi görüyorsunuz. Bu listedeki kripto paraların hepsini kredi kartıyla alabilirsiniz. Ancak USDT seçeneği de mevcut. Peki USDT nedir? USDT en basit tabirle değeri 1 USD’ye eşit olan bir kripto para birimidir. Özet olarak 1 USDT= 1 USD diyebiliriz. Binance’de ve diğer kripto para borsalarında USDT vererek coin alabiliyorsunuz.

Yazımızın 4. adımı ise bununla ilgili.

4. Adım: Alım Satım Sayfası

Evet, kredi kartıyla Bitcoin nasıl alınır sorusunu yanıtladık. Şimdi de kredi kartıyla kripto para aldıktan sonra nasıl bitcoin alabilirsiniz sorusunu yanıtlayacağız ve 4. adımı tamamlayıp yazımızı bitireceğiz.

Gördüğünüz üzere BTC/USDT sayfasındayız. Bu sayfada USDT vererek, BTC alabiliyorsunuz. Alım satımlar sayfasına gelmek için de uygulamanın en alt kısmında bulunan Alım Satımlar bölümüne tıklamanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan sayfa yukarıdaki gibi olacak. Elbette bu sayfada başka bir coin’i görmeniz daha olası.

Bu sebepten ötürü üst kısımda bulunan BTC/USDT bölümüne tıklayıp, arama kutusuna BTCUSDT yazarsanız sizi bu sayfaya getirecektir.

Bu sayfada dikkatinizi çekmek istediğimiz birkaç nokta var. Gördüğünüz gibi görselde Bitcoin’in fiyatı 54723 USDT civarında. Sol taraftaki bölgede limit emri verebilirsiniz. Peki limit emri nedir?

Limit emri sizin belirlediğiniz fiyattan Bitcoin ya da diğer kripto paraları almanıza olanak tanıyor. Mesela siz analiz yaptınız ve Bitcoin, 49000 USDT olacak diye tahmin yürüttünüz. Limit Emri yazan bölümün altına 49000 yazmanız gerekiyor. Ardından da kaç BTC alacağınızı yazabilirsiniz. Kaç BTC değil de 100 dolar değerinde BTC almak istiyorsanız Toplam yazan bölüme 100 yazarak emir verebilirsiniz. Bitcoin’in fiyatı 49000 dolar civarına düşerse borsa emrinizi gerçekleştirecektir. Aksi halde 49000 dolara düşmezse alım işleminiz gerçekleşmez.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda kredi kartıyla Bitcoin nasıl alınır, kredi kartı ile coin alma işlemi nasıl gerçekleştirilir ve Binance’e kredi kartıyla para yatırma konularına değindik. Umarız yardımcı olabilmişizdir!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.