BUSD Nedir ve BUSD Kullanarak Nasıl Daha Az Komisyon Ödenir


busd nedir

BUSD Nedir?

BUSD Nedir? BUSD, kripto para piyasasının temel taşlarından birisi olan stabil kripto para birimlerinden birisidir. Stabil kripto para birimi derken bahsettiğimiz nokta ise BUSD’nin değerinin ABD dolarına bağlı olmasıdır. Yani 1 BUSD = 1 USD’dir. Paxos şirketi piyasada bulunan her BUSD için kasasında 1 USD tutmaktadır.

BUSD genellikle Binance’de görebileceğiniz bir kripto para birimidir diyebiliriz.

BUSD Kimin?

BUSD’nin kimin olduğu da yatırımcılar tarafından merak edilen bir soru. Kısasaca BUSD Binance’in yönettiği bir proje. BUSD’yi incelediğimiz zaman dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance ve Paxos tarafından ortaya çıkarıldığını görüyoruz.

15sey.com okurlarına özel Binance’den yüzde 10 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın!

BUSD Güvenilir mi?

Stabil kripto para birimleriyle ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de güvenilir olup olmadığıdır. Ancak BUSD sahipleri yasal düzenlemeler sayesinde gönüllerini ferah tutabilirler diyebiliriz. Amerika’nın New York eyaletinde yer alan yasal düzenleyiciler BUSD için gerekli tedbirleri almıştır.

Yani Paxos BUSD’nin işleyişiyle ilgili birçok durumu idare etmekle yükümlü diyebiliriz. BUSD’nin USD ile teminatlandırılması, piyasaya yeni BUSD çıkarılması ve piyasada bulunan BUSD’lerin yakılması kontrol altında tutulmalı.

BUSD’nin Avantajları ve Komisyonlar

BUSD’nin en büyük avantajlarından birisi komisyon ödemelerinden kurtulmaktadır diyebiliriz. Eğer Binance üyesiyseniz ve alım satım sırasında piyasa yapıcı olarak BUSD kullanırsanız alım satım sırasında herhangi bir komisyon ödemiyorsunuz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..