Binance Lite Nedir? Nasıl Kullanılır?


binance lite nedir nasıl kullanılır

Dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında ilk sıralarda bulunan Binance, Türkiye’de de en çok tercih edilen kripto para borsalarından birisi. Bunun ilk nedeni Binance’in güvenilir olması diyebiliriz. Diğer yandan borsanın mobil uygulaması da en iyi bitcoin uygulaması denilebilecek seviyede. Hem acemi hem de profesyonel yatırımcılar için kullanımının kolay olması Binance’i birçok kişinin tercih etmesi için en büyük sebeplerden birisi. Peki Binance Lite nedir?

Binance Lite Nedir?

Binance Lite, Binance mobil uygulamasının kripto para dünyasına yeni giren yatırımcılar için oluşturduğu, kullanımı kolay arayüzüdür. Yani kriptoya yeni başladım, diğer uygulamalar bana zor geliyor diyorsanız Binance Lite’ı kullanabilirsiniz.

Bu noktada belirtmemiz gerek Binance mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra, başka bir uygulama indirmenize gerek yok. Binance üzerinden direkt olarak Binance Lite’ı aktifleştirebilirsiniz.

15sey.com okurlarına özel Binance’den yüzde 20 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın!

Twitter: @binance_turkish

Binance Lite Nasıl Açılıp Kapatılır?

binance lite nasıl kullanılır

Binance Lite’ı açmak ya da kapatmak istiyorsanız, uygulamanın sol üst kısmında bulunan profil butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz Binance Lite butonunu aktifleştirebilirsiniz. Dilerseniz kapatabilirsiniz.

Peki Binance Lite Nasıl Kullanılır?

Binance Lite’ı aktifleştirdikten sonra mobil uygulamanın arayüzü yukarıdaki gibi olacak. Ortadaki sarı butona tıklarsanız karşınıza “Al, Sat, Yatırma ve Dönüştür” seçenekleri çıkıyor. Biz şu anda en soldaki butonun olduğu sayfadayız.

Binance Lite’da Alım Satım

Ortadaki butona tıkladığınız takdirde dört farklı seçenekle karşılaşacaksınız. Biz bu yazıda alım nasıl yapılır bunu göstereceğiz.

Binance Lite Alım Satım Sayfası

Al butonuna tıkladıktan sonra hangi kripto para birimini almak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Bildiğiniz gibi Binance’de 500’den fazla kripto birimi listeleniyor. Dilediğiniz kripto para birimini Binance Lite üzerinden alabilirsiniz.

Almak İstediğiniz Tutarı Girin

Almak istediğimiz kripto para birimini seçtikten sonra karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buraya dilediğiniz miktarı girebilirsiniz. Kaç TL değerinde Bitcoin almak istiyorsanız belirtmeniz gerekiyor. Daha sonra da “BTC Al” butonuna tıklayıp Bitcoin nasıl alınır sorusunun cevabını da bulmuş oluyoruz.

Binance Lite Cüzdan Bölümü

Binance Lite’da en sağdaki bölüme tıkladığınızda ise cüzdan bakiyenizi görebilirsiniz! Hepsi bu kadar!

Binance hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan dijital pazarlama uzmanlık alanım diyebilirim. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..