Binance Launchpad Nedir? Yeni Çıkan Projelere Erişme Şansı


Binance Launchpad Nedir?

Kripto para borsası Binance’in üyelerine sunduğu hizmetlerden birisi de Launchpad olarak karşımıza çıkıyor. Peki Binance launchpad nedir? Binance launchpad, kripto para piyasasına yeni çıkacak olan projelerin kendi kripto para birimlerini çıkarmalarının ardından fon toplamalarını sağlayan ve Binance üzerinde yatırımcılarla buluşmadan önce satın almanızı sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Launchpad’in Türkçe karşılığına baktığımız zaman karşımıza “Fırlatma Rampası” terimi çıkıyor. Kripto para piyasasında ise launchpad, yeni çıkan projelerin yatırımcılarla buluşmasını sağlıyor.

Binance launchpad’in avantajı ise yeni çıkan kripto para projelerine önceden yatırım yapmayı sağlamak diyebiliriz.

Binance’e üye olan yatırımcılar cüzdanlarında tuttukları Binance Coin’i kullanarak launchpad’e katılabiliyorlar ve böylece yeni çıkan projelerin erken döneminde yatırımcısı olabiliyorlar.

15sey.com okurlarına özel Binance’den yüzde 10 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın!

Binance Launchpad’in Avantajları

Kripto para piyasasında geçmiş dönemlerde ve günümüzde yeni çıkan projeler genellikle ICO’lar ile yatırımcıyla buluşuyorlardı. Yani kendi internet sitelerini kullanarak, kripto paraları satıyorlar ve proje için gereken fonu toplamaya çalışıyorlardı.

İşte bu noktada her projenin güvenilir olmaması sebebiyle gönül rahatlığıyla yatırım yapmak kolay olmuyordu. Çünkü bazı projelerin sahipleri parayı topladıktan sonra ortadan kayboluyorlarıd.

İşte Binance launchpad sayesinde güvenilir bir şekilde yeni projelere erken dönemden yatırım yapma şansı elde edebiliyorsunuz.

Binance Launchpad Nasıl Kullanılır?

Binance’de hesabınızı açıp, kimliğinizi doğruladıktan sonra binance.com ana sayfasında “kazan” sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan tabloda “Launchpad” bölümüne tıklamanız gerekiyor.

Ancak burada bir hatırlatma yapalım. Binance launchpad’de yeni çıkacak projelere önceden yatırım yapabilmek için BNB’ye yani Binance Smart Chain’in kripto para birimi Binance Coin’e sahip olmanız gerekiyor.

Mesela bugünlerde karşımıza çıkan Anchort Protocol’ün (ANC)launchpad’i mevcut. Ekranda da gördüğünüz gibi BUSD, LUNA ya da BNB stake ederek ANC kazanabiliyorsunuz.

Benim elimde LUNA ya da BNB olmadığı için BUSD stake ederek ANC launchpad’ine katılmak istiyorum. O yüzden BUSD havuzunun altında bulunan “Hemen Stake Et” butonuna tıklıyorum.

Daha sonraki ekranda Stake butonuna tıklayıp 15 BUSD’yi stake ediyorum.

Binance Launchpad Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Binance’in launchpad’inde listelediği her kripto para projesi için gereken şartlar farklı oluyor. Mesela Merit Circle isimli bir projenin launchpad’ine katılabilmek için MC, BUSD ve BNB stake edilebiliyor. Ancak ANC’de de gördüğünüz gibi BUSD, BNB’nin haricinde LUNA stake edilerek de ANC kazanılıyordu.

Binance launchpad’e katılırken ne kadar çok BUSD, BNB ya da belirtilen başka coinlere sahip olursanız kazanabileceğiniz launchpad token miktarı da bir o kadar fazla olacaktır.

Binance’in Resmi Twitter Hesabı | https://twitter.com/Binance_Turkish?s=20


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan dijital pazarlama uzmanlık alanım diyebilirim. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..