Binance Para Çekme Binance’den Para Nasıl Çekilir?


binance para çekme işlemi nasıl yapılır tr

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi. Elbette durum böyle olduğu için de kripto para piyasasına yeni giren yatırımcılar Binance hakkında birçok soru soruyor. Bunlar arasında binance para yatırma işlemi nasıl yapılır, binance para çekme işlemi nasıl yapılır, kredi kartıyla bitcoin alınır mı gibi sorular da mevcut. Biz de bu yazımızda Binance’de yaptığınız yatırımları nasıl banka hesabınıza çekebileceğinizi, Binance globaldeki paranızı, Binance Tr’den nasıl çekebileceğinizi adım adım anlattık. Keyifli okumalar!

Eğer Binance hesabınız yoksa 15sey.com okurlarına özel Binance’den %10 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Binance ve Binance Tr’den Para Çekerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Binance’den para çekeceğiz ama bilmeniz gereken birkaç nokta mevcut. Ve bu noktalar önemli, herhangi bir problem olmadan bu işlemi öğrenmeniz için bilmeniz gerekenleri anlattık.

  • Gönderim Yapacağınız Kripto Para Birimi

Öncelikle Binance’den para çekmek istiyorsanız bunun tek yolu TrBinance’e kripto para birimi göndermektir. Peki bu kripto para birimi hangisi olacak? Bitcoin mi, Ethereum mu, Ripple mı, BNB mi yoksa USDT mi?

İlk başta belirtelim ki bu durum tamamen size kalmış bir durum. Ancak Bitcoin gönderimi uzun sürebiliyor ve diğer en uygun seçeneğe göre biraz pahalı.

Ethereum ise hem yavaş hem de pahalı bir kripto para transfer seçeneği diyebiliriz. Ripple yani XRP güzel bir seçenek gibi dursa da Binance’den TrBinance’e gönderim yaparken fiyat oynayabilir.

Peki elimizde ne kalıyor? Elbette USDT!

USDT değeri 1 Amerikan Doları olan bir kripto para birimi. Tam yapmak istediğimiz iş için yani Binance’den para çekme işlemi için çok uygun.

Peki neden? Çok hızlı ve diğer kripto para birimlerine göre daha uygun transfer ücreti mevcut. Yani biz ve tanıdığımız birçok kişi Binance’den para çekerken USDT transferi yapıp ondan sonra bunlara TL yapıyor ve hesabına çekiyor. Ancak bilmeniz gerekenler bitmedi!

  • Transfer Yapacağınız Ağ

USDT’yi seçtik ancak karşınıza seçim yapmanız gereken başka bir nokta daha çıkacak. Bunu şöyle açıklayabiliriz. Ankara’dan İstanbul’a gitmek istiyorsunuz. Ancak önünüzde 4 farklı yol var. Bu yolların uzunluğu ve maliyeti farklı.

İşte ağlar da böyle. Transfer süreleri ve transfer maliyetleri farklı. Ethereum ağı, Bitcoin ağı, BSC ağı, TRC20 ağı gibi seçenekler çıkacak karşınıza. Burada TRC20 ağını seçmeniz gerekiyor. Çünkü en kısa ve ucuz yolun TRC20 ağı olduğunu söyleyebiliriz. TRC20 ağında yapacağınız USDT transferi genellikle 2 dakika içinde hatta saniyeler içinde dahi gerçekleşiyor. Diğer ağlara göre de fiyatı oldukça uygun.

  • Havale ya da EFT Yapmak İçin Banka

TrBinance’e paranızı gönderdiniz şimdi de TrBinance’den para çekme işlemini tamamlamak istiyorsunuz. Burada da banka seçeneği devreye giriyor.

Ziraat Bankası ya da VakıfBank üzerinde hesaplarınız varsa Binance’den haftanın her günü ve her saati para çekebilirsiniz.

Ancak bu bankalara değil de Akbank, YapıKredi vb. yani Binance’in EFT yapacağı bankalara para göndermek istiyorsanız iş günleri ve iş saatleri içerisinde işlemleriniz gerçekleşiyor.

Binance’den Hafta Sonu Para Çekimi Yapılır mı?

Tr Binance kullanarak para çekmek istiyorsanız, hafta sonu Ziraat Bankası ya da VakıfBank hesaplarınıza havale yaparak para çekebilirsiniz. Ancak bu para çekimi yapacağınız hesabınız bu iki banka dışındaysa hafta içini, yani iş günlerini beklemelisiniz.

Diğer Önemli Bilgiler

Binance’den para çekerken bilmeniz gereken bir diğer nokta ise TL’yi çekeceğiniz banka hesabının size ait olması gerektiği. Yani kendi adınıza açtığınız bir Binance hesabınızdaki TL’yi başka birisinin adına açılmış banka hesabına aktaramıyorsunuz. Bu işlem gerçekleşmiyor ve sadece sizin adınıza açılmış bir hesap lazım.

1. Adım: Binance Hesabınızda Cüzdan Sekmesine Gidin

binanceden para nasıl çekilir

Binance’den para çekmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey Binance hesabınızda cüzdanınıza gitmek olacaktır. Mobil uygulamanın sağ tarafında gördüğünüz üzere “Cüzdan” sekmesi bulunuyor. Bu sekmeye tıkladıktan sonra “Spot” yazan bölüme tıklamalısınız.

2. Adım: Spot Cüzdanınızda USDT’yi Bulun

binance para nasıl çekilir

Binance’den paranızı çekmek istiyorsanız büyük ihtimalle kripto paralarınızı satmışsınız demektir. Mesela 100 USD değerinde Bitcoin yatırımınız vardı. Binance’de bu Bitcoin’leri sattınız ve yerine USDT aldınız. 100 USDT aldığınız için de arama kutusuna bizim yazdığımız gibi USDT yazarak ya da cüzdanda USDT’yi seçerek buraya tıklamanız gerekiyor.

3. Adım: Ekranda Yer Alan Çekme Butonuna Tıklayın

binanceden para çekme

Spot cüzdanınızda USDT’yi seçtikten sonra karşınıza çıkan sayfanın en alt bölümündeki “Çekme” butonuna tıklamanız gerekiyor. Çekme butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bir sayfa çıkacak. Bu sayfayı daha alt başlıklarda göreceğiz. Ama birkaç cümleyle şimdiden açıklayalım.

Çekme butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada gönderim yapacağınız cüzdan adresini girmeniz için bir sayfa çıkacak. Bu sayfaya TrBinance’deki USDT cüzdanınızın TRC20 adresini yapıştırmanız gerekiyor. Şimdi de TrBinance hesabımıza geçiyoruz.

4. Adım: TrBinance Hesabınızda USDT’yi Seçin

binance para çekme

TrBinance hesabımıza giriş yaptıktan sonra cüzdan bölümünde USDT’yi seçmemiz gerekli. Çünkü USDT transferi yapacağız.

5. Adım: Yatırma Butonuna Tıklayın

binance nasıl para çekilir

USDT’yi seçtikten sonra karşınıza çıkan sayfada yeşil “Yatırma” butonuna tıklamanız gerekiyor. Çünkü TrBinance hesabınıza USDT yatıracaksınız.

İlginizi Çekebilir | en iyi bitcoin sitesi hangisi?

6. Adım: USDT TRC20 Adresinizi Kopyalayın

binance tr para çekme

Yatırma butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda ilk önce gönderim yapacağınız ağı seçmelisiniz. ERC20, BEP20, Solana ve TRC20. Peki biz hangisini seçecektik? Bizim işimiz TRC20 ağı ile.

TRC20 ağını seçtikten sonra yatırma ekranı adresi yazan bölümün altındaki cüzdan adresini kopyalıyoruz. Kopyaladıktan sonra da Binance hesabımızda kaldığımız yerden devam ediyoruz.

7. Adım: Binance Hesabınızda Adres Kısmına TrBinance Cüzdan Adresini Yapıştırın

binance hafta sonu para çekme

Yukarıda bahsettiğimiz ekran burasıydı. Gördüğünüz üzere bu ekranda doldurmamız gereken üç bölüm mevcut.

Adres bölümüne TrBinance hesabımızın cüzdan adresini yapıştırıyoruz.

Ağ kısmında ise TRC20’yi seçmemiz lazım. Ancak bu seçimi Binance otomatik olarak cüzdan adresinden algılayıp yapabiliyor. Biz işimizi şansa bırakmayıp TRC20’yi seçelim.

En son olarak da kaç tane USDT göndereceğimizi seçip, sağ alt köşede bulunan “Çekme” butonuna tıklayalım.

Bu butona tıkladıktan sonra çekim işlemini doğrulamanız için sizden e-posta ve telefonunuza gelen kodları girmenizi isteyen bir sayfa çıkacak. Bu kodları girdikten sonra ağın durumuna göre (fazla gecikmeyecektir) 2-3 dakika içerisinde TrBinance hesabınıza USDT’ler geçmiş olacak.

8. Adım: TrBinance Hesabınıza Gelen USDT’leri TL’ye Dönüştürün

Evet TrBinance hesabımıza USDT’ler geldi. Peki şimdi ne yapmalıyız? Elbette USDT’leri bozdurmamız gerekiyor.

TrBinance hesabınızda al-sat bölümüne tıklayıp, USDT/TRY işlem çiftine gelmeniz ve USDT’leri satmanız gerekiyor.

Sat butonuna tıkladıktan sonra artık TRY sahibiyiz!

9. Adım: Cüzdanınızda TRY’yi Seçin ve İşlemi Tamamlayın

binance para çekme nasıl

Binance para çekme yazımızın son adımında ise Binance Tr hesabınızın cüzdan bölümünde TRY’yi seçip, çekme butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda transfer yapacağımız banka hesabımızın IBAN adresini ve göndereceğimiz TL tutarını yazıp, transferi gerçekleştiriyoruz!

Unutmayın Ziraat Bankası ve VakıfBank haricindeki bankalara hafta sonu transfer yapılmıyor! Ayrıca kendi adınıza açılmış bir hesaptan bunları tamamlamalısınız!

Evet sevgili 15sey.com okurları bu yazımızda Binance para çekme işlemi nasıl yapılır, bilmeniz gereken noktalar neler gibi sorulara yanıt verdik! Kripto paralar hakkında bilmek istediğiniz diğer içerikler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz! Henüz bir Binance hesabınız mevcut değilse bitcoin hesabı açma yazımız sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiği ve neleri tamamlamanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.