Binance TR Para Yatırma Nasıl TL Yatırılır? Ziraat Akbank Tüm Bankalar


binance tr para yatırma

Binance TR Türkiye’nin en iyi kripto para borsaları arasında bulunuyor. Bunun yanında Binance TR’nin kullanıcı sayısı da milyonlarla ifade edilmekte. İşte bu yüzden borsa hakkında merak edilen birçok soru mevcut. Bu sorular arasında, binance tr para nasıl yatırılır, binance tr para yatırma kaç dakika sürer gibi sorular da mevcut. Tabii para yatırma işleminin detayları da mevcut. Biz de bu sorulara yanıt vermek amacıyla detaylı bir rehber hazırladık!

Bir önceki yazımızda Binance TR para çekme işlemini anlatmıştık. Dilerseniz, bunu okuduktan sonra, diğer yazımızı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazımızı sonuna kadar okumanız, tüm detaylara hakim olmanız açısından önemli! Bol kazançlar.

Diğer borsa incelemelerimizi okumak için en iyi bitcoin sitesi yazımızı ziyaret edebilirsiniz!

Binance TR Hangi Bankalarla Çalışıyor?

Binance TR’ye para yatırmadan önce bilmeniz gereken ilk şey Binance TR’nin hangi bankalarla çalışıyor olduğudur. Şu anda Binance TR; Ziraat Bankası, VakıfBank, AkBank ve Fibabanka dört farklı banka ile çalışmakta.

Bunun anlamı ise bu dört banka üzerinde hesabınız varsa, Binance TR’ye 7/24 para yatırabilirsiniz demektir. Bu bankalarda hesabınız yoksa para transfer işlemleri EFT olacaktır. Bu yüzden de para yatırma günleri bankaların çalışma saatleri ve günlerinde olacaktır. Yani bu konuya dikkat etmelisiniz.

Binance TR Para Yatırdım Ne Zaman Hesabıma Geçer?

Bu soru da birçok kişi tarafından sıklıkla sorulan ve merak edilen bir soru. Binance TR hesabınıza para yatırdıktan sonra yaklaşık 2-3 dakika içerisinde para hesabınıza geçer. Elbette bankaların yoğunluğu da bu noktada önemli. Ancak dakikalar alan bir bekleme süresi mevcut değil.

Hangi Saatlerde Binance TR’ye Para Yatırılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Binance TR’nin anlaşmalı olduğu bankalarda hesabınız olup olmadığına göre değişiyor. Havale yapıyorsanız günün her saati, yani 7 gün 24 saat Binance TR’ye para yatırılır.

#1. Adım: Binance TR Uygulamasında Cüzdanınıza Gidin

Binance TR uygulamasını telefonumuza indirip, giriş yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken cüzdanınıza gitmek olacak. Uygulamanın en alt, sağ bölümünde bulunan “Cüzdan” butonuna tıklıyoruz ve devam ediyoruz.

#2. Adım: TRY’yi Seçin ve Yatırma Butonuna Tıklayın

binance tr para yatırma kaç dakika sürer

Cüzdan bölümünde karşımıza birçok kripto para birimi çıkıyor. Ancak bizim işimiz Binance TR’ye para yatırma ile ilgili olduğu için, bizim TRY’yi seçmemiz lazım. TRY nedir diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım. Türk Lirası’nın uluslararası kodu TRY’dir. Binance TR’de TRY’yi seçip devam ediyoruz.

binance tr para nasıl yatırılır

Şimdi de karşımıza çıkan sayfada iki farklı seçenek mevcut. Yatırma ve çekme butonları arasından yeşil yatırma butonuna tıklamamız lazım.

#3. Adım: Bankanızı Seçin

binance tr hangi bankalarla çalışıyor

Yatırma butonuna tıkladıktan sonra, karşımıza para yatırmak istediğimiz bankalar ile ilgili seçenekler çıkıyor. Burada daha önce de söylediğimiz gibi 7 gün 24 saat boyunca para yatırabileceğiniz 4 banka bulunuyor. AkBank, Fibabanka, VakıfBank ve Ziraat Bankası olmak üzere bu dört banka üzerinde hesabınız varsa 7/24 para yatırabilirsiniz.

Bunlar haricinde diğer bankalarda hesabınız mevcutsa, listenin en altında bulunan “Diğer Bankalar” seçeneğine tıklamalısınız. Bu bankalar üzerinden yapacağınız transferler EFT sınıfına girmekte. Bu yüzden de yapacağınız transfer işlemleri sadece banka çalışma saatlerinde gerçekleşiyor.

#4. Adım: Bankanızın Mobil Uygulamasında IBAN Numarasını Girin

binance tr para yatırma işlemi

Bankamızı seçtikten sonra Binance TR’ye para yatırmak için, Binance TR’nin hesap adını ve IBAN numarasını kopyalamamız lazım. Bunları kopyaladıktan sonra, gönderim yapacağımız bankanın mobil uygulamasına giriyoruz ve devam ediyoruz.

Mobil uygulamaya girdikten sonra hesap adını ve IBAN numarasını ilgili alana yapıştırıp göndermek istediğimiz tutarı seçiyoruz. Ve tebrikler! Binance TR para yatırma işlemi bu kadar.

Binance global hesabınızı da kullanıyorsanız Binance TR üzerinden kripto para transferi yaparak oraya da para gönderebiliyorsunuz. Bunun için Binance para yatırma işlemini detaylı bir şekilde anlattığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bir içerik olduğunu düşündüğümüz bitcoin yatırımı nasıl yapılır yazımızı okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.