En İyi Netflix Korku Dizileri 2023 Tavsiyeler


en iyi netflix korku dizileri

Netflix Korku Dizileri

Günümüzde korku dizileri dendiği zaman akla ilk gelen platformlardan birisi Netflix. Eskiden düşük bütçeli ve efektsiz korku filmleri ve dizileri varken, şimdilerde yapımına büyük paralar harcanmış dizilere kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Netflix de hem bünyesinde bulundurduğu dizilerle, hem de yapımcılığını üstlendiği dizilerle, izleyicilerine kaliteli yapımlar sunuyor.

15sey.com olarak Netflix’in en iyi korku dizilerini sizler için derledik. En iyi Netflix korku dizileri hangileri? Netflix korku dizileri önerileri listesinde hangi diziler bulunuyor? En iyi Netflix korku dizilerinin konuları neler?  Hepsi sizler için hazırladığımız listemizde. Keyifli okumalar

Marianne

en iyi netflix korku dizisi
 • IMDb: 7,5
 • Google: %93

En iyi Netflix korku dizileri listemize Marianne ile başlıyoruz. Gerilimin bir an bile düşmediği bu dizide, korkudan uykularınız bile kaçabilir. Yazdığı korku romanları ile tanınan yazar Emma Larson, çocukluğundan beri bitmek bilmeyen kabuslar görmektedir. Kitaplarını da bu kabuslardan esinlenerek yazan Emma Larson, ailesinin yanından kaçarak Paris’e gelir. Paris’te kariyerinin zirvesini yaşarken, bir gün artık korku kitapları yazmamaya karar verir. Gerilim de bu dakika itibariyle başlar.

  
İmza gününde, uzun zamandır görmediği arkadaşı Caroline, karşısına çıkar. Hikaye de aslında tam olarak bu noktada başlar. Caroline, annesinin tuhaf davranışları olduğunu ve kendi babası ve annesine zarar verecek kadar ileriye gittiğini söyler. Ona göre bunun tek sorumlusu Emma’nın yazdığı kitaplardır. Emma, ilk başta buna ihtimal vermese de Caroline’nin herkesin içinde kendini asmasıyla olayın ciddiyetinin farkına varır. İntihar etmeden önce kitaplarındaki Marianne karakterinin annesi olduğunu söyleyen Caroline, zaten düzensiz ve sıkıntılarla dolu bir hayatı olan Emma’ya ağır yükler yüklemiş ve yeni maceraların kapısını aralamıştır.

Özellikle rüya sahneleriyle izleyicilerden beğeni toplayan Marianne, Netflix’in en iyi korku dizileri arasında yer alıyor. Oldukça etkileyici olan dizide, gerilimin hiç düşmediğini göreceksiniz.

Paranormal

netflix korku dizisi önerisi
 • IMDb: 8,1
 • Google: %95

Netflix’in yapımını üstlendiği ilk Mısır dizisi olan Paranormal, doğaüstü olayların yaşandığı dizi 1960’lı yıllarda geçiyor. Bir hematolog olan Dr. Refaat İsmail, hem bu doğaüstü olayların sebebini araştırmaya, hem de inançlarını sorgulamaya başlıyor. Meslektaş arkadaşı Maggie de bu korku dolu macera da kendisine yardım etmekten çekinmiyor.

Macera, korku ve gerilimin bir arada olduğu Paranormal, Netflix’in çok izlenen korku dizileri arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir | Netflix Gençlik Dizileri

Santa Clarita Diet

netflix korku dizileri
 • IMDb: 7,8
 • Google: %95

Son yılların en dikkat çeken Netflix dizilerinden birisi olan Santa Clarite Diet, korku türü ve komedi türünün bir birleşimi. Her iki türün de özelliklerini barındıran dizi, bu yanıyla oldukça ilgi çekiyor. Aslında yaşayan bir ölü olan Sheila Hammonda, hiçbir şey hissetmemektedir. En büyük problemlerinden birisi de beslenmedir. Sadece ölülerle beslenebilen Sheila’nın bu durumunu ailedekiler kabullenmiş ve tüm planlarını ona göre yapmaktadırlar.

Sheila’yı besleyebilmek için kocası ve çocukları, ölmeyi hak eden insanları bulur ve öldürürler. Bu sayede Sheila’nın beslenmesine ve huzurlu bir hayat geçirmesine yardımcı olurlar. Korku ögelerinin oldukça sınırlı olduğu fakat hissedildiği bu yapımda, özellikle Sheila’nın aç olduğu zamanlar komik anlar yaşanmasına sebep oluyor. Hem korku hem komedi unsurlarıyla Santa Clarita Diet, en iyi Netflix korku dizileri arasında bulunuyor.

Crazyhead

netflix korku dizileri en iyi
 • IMDb: 7,3
 • Google: %92

Toplam 1 sezondan oluşan korku dizisi Crazyhead, Amy ve Raquel’in içlerindeki şeytanla yüzleşirken, bir taraftan da avladıkları iblislerle olan maceralarını anlatıyor. Bu korku dolu görevle baş başa kalan ikili, aynı zamanda hayatın zorluklarıyla da mücadele etmeye devam etmektedirler.

Oldukça beğenilen İngiliz yapımı Netflix korku dizisi olan Crazyhead, korku dolu sahnelerinin yanı sıra gülünç sahneleriyle de sizi güldürmeyi başaracak gibi duruyor.

Scream

en iyi netflix korku dizileri hangileri
 • IMDb: 7,2
 • Google: %94

Dünyanın en popüler korku filmlerinden Çığlık’ın uyarlaması olan dizi, Lakewood Kasabası’nda yaşanan bir cinayetle başlar. Arabada kimseden habersiz öpüştüğü sanan iki genç kız, gizlice kayıt altına alınır. Görüntülerin internete sızmasıyla birlikte de kasabada cinayetler gerçekleşmeye başlar. Zaten sırlarla dolu olan bu kasaba, cinayetlerle birlikte hem geçmişi, hem de geleceğiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Klasik Çığlık serisiyle benzerlikler taşıyan dizi, bu yönüyle Netflix’in en iyi korku dizileri arasında bulunuyor.

Okuma Önerisi | En İyi Netflix Dizileri

Locke & Key

netflix korku dizileri önerisi
 • IMDb: 7,4
 • Google: %91

Hem fantastik hem korku ögelerinin olduğu bu dizi Netflix’in en iyi korku dizileri arasında. Locke Ailesi, babaları Rendell’ın sırlarla dolu ölümünün ardından, Rendell’ın ailesinin sahil kenarında bulunan evine gitmeye karar verir. Amaçları yeni bir hayata adım atamak ve geçmişte yaşadıkları trajedilerden kurtulmak olan aile, kendilerini korkunç ve fantastik bir maceranın içinde bulur.

Yeni taşındıkları bu evde özel güçlere sahip anahtarlar bulunduğundan haberleri olmayan Locke Ailesi, her şeyden habersizdir. Ancak bir süre sonra evin küçük oğlu Bode, bu anahtarları bulmaya başlıyor ve fantastik bir hikayenin kapılarını aralıyor izleyicilere.

The Walking Dead

etn iyi netflix korku dizisi önerisi
 • IMDb: 8,2
 • Google: %94

Ülkemizde de beğenilerek izlenen dizilerden birisi olan The Walkin Dead, dünyada patlak veren bir zombi salgınını anlatıyor. Korku ve gerilim ağırlıklı bu dizi, oldukça sürükleyici olmasının yanı sıra ustalıkla çekilmiş sahneleriyle de göz dolduruyor. 2010 yapımı olan The Walking Dead, tam 10 sezondan oluşuyor. En iyi Netflix korku dizilerinden olan yapım, tüm bölümleriyle Netflix’te sizleri bekliyor.

The Walking Dead konusu ise dünyada başlayan zombi salgını ve bu salgınla mücadele ederken, aynı zamanda da hayatta kalmaya çalışanların hikayelerinden oluşuyor. Etrafta dolaşan zombiler ise sadece kafalarına ateş edildiğinde ölmektedir. Bu da zombilerle olan mücadeleyi bir hayli zorlaştırıyor. Zombilere karşı hayatta kalan küçük bir grubun verdiği mücadeleye ise Rick Grimes isimli karakter liderlik etmektedir.

Slasher

netflix korku dizileri tavsiye
 • IMDb: 6,7
 • Google: %87

En iyi Netflix korku dizisi önerileri listemizin en ilginç konulu ve gerilimli dizilerinden birisi olan Slasher, doğduğu kasabaya geri dönen Sarah’ın başına gelenleri anlatır. Sarah henüz daha bebekken talihsiz bir trajedi yaşar. Anne ve babasını korkunç bir şekilde kaybeden Sarah, yıllar sonra kocasıyle birlikte doğduğu ve bu trajedinin yaşandığı kasabaya dönmek ister. Kasabaya döndükten sonra ise korku dolu anlar yaşayan Sarah, karşılaştığı taklitçi seri katilin hedefi haline gelir.

Oldukça rahatsız edici sahnelerin bulunduğu bu dizi, daha çok yetişkin izleyicilere hitap ediyor. En iyi Netflix korku dizileri arasında etkileyici sahneleriyle hemen göze çarpıyor Slasher.

Wynonna Earp

netflix korku dizisi tavsiye
 • IMDb: 7,4
 • Google: %93

 Purgatory Kasabası, tekrardan iblislerin istilası altındadır. Ölmeden önce amcasından aldığı maille durumu öğrenen Wynonna, 3 yılın sonunda kasabanın yolunu tutar. Wynonna, aynı zamanda Vahşi Batı’nın efsanelerinden Wyatt  Earp’ün de torunudur.

Düşük reytingler alsa da kurgusundaki başarılar ve oyunculuklarıyla en iyi Netflix korku dizileri arasında bulunuyor Wynonna Earp.

The Haunting of Hill House

netflix korku dizisi önerileri
 • IMDb: 8,6
 • Google: %95

Yayına girdiği tarihten itibaren dikkatleri üzerinde toplayan The Haunting of Hill House, en iyi Netflix korku dizileri arasında bulunuyor. Gerilimin hep en yüksekde olduğu dizi, Türkçeye “Tepedeki Ev” olarak çevrilmiş. IMDb ve Google’daki yüksek puanlarıyla da başarısını kanıtlayan dizi, Netflix’in orijinal yapımları arasında yer alıyor.

5 çocuklu Crain Ailesi, hayatlarını düzen sokmaya yönelik adımlar atmaktadır. Tepedeki Ev ise Crain Ailesi’nin hayallerini süslemektedir. Bir süre sonra bu eve taşınan aile her şeyin yoluna girdiğini düşünürken, evden garip sesler duymaya başlarlar. Bir süre sonra bu seslere görüntüler de eşlik etmeye başlar. Bu durum, artık içinden çıkılmayacak bir durum haline gelince, aile evi terk etmek zorunda kalır.

Tam 26 yıl sonra Crain Ailesi, yaşadıklarıyla yüzleşme cesarateni gösterebilecek mi? Tüm bölümleriyle The Haunting of Hill House, Netflix’te.

Twin Peaks

netflix korku dizisi tavsiye
 • IMDb: 8,8
 • Google: %86

31 yıl önce yayınlanan Twin Peaks, TV tarihinin en popüler korku dizilerinden birisi. Dışarıdan bakıldığında sessiz, sakin ve kendi halinde gibi gözüken Twin Peaks Kasabası, aslında hiç de masum olmayan bir kasabadır. Gizemli olayların peş peşe yaşandığı bu kasabada, olaylar tanınan ve sevilen bir kız olan Palmer’in öldürülmesiyle başlar.

Palmer’in ölümün ardından, FBI ajanı Cooper, kasabaya gelir. Olayı araştıran Cooper, kasabada bir takım gariplikler fark eder. Kasaba sakinleri, göründükleri kadar masum insanlar değillerdir aslında. Bunu fark eden Cooper, kasabadaki gizemi aydınlatmak için mücadele eder.

31 yıllık efsane dizi, Netflix’in de en iyi korku dizileri arasında buluyor.

Penny Dreadful

netflix korku dizisi öneri
 • IMDb: 8,2
 • Google: %92

Dr. Frankestein, Dracula ve Dorian Grey gibi korku edebiyatının meşhur karakterleri barındıran Penny Dreadful, 19.yüzyıl Londra’sında geçmektedir. Gizemli canlılar tarafından kaçırılan kızını bulmak isteyen baba, birçok esrarengiz karakter ve olayla karşılaşacaktır.

Gerilim ve korkunun iç içe olduğu bu yapım, 3 sezondan oluşmaktadır. Fantastik ögelerin de olduğu dizi, aynı zamanda fantastik Netflix dizileri arasında yer alıyor.

The Twilight Zone

netflix korku dizileri tavsiye
 • IMDb: 9,0
 • Google: %82

Yine eski bir korku dizisi olan The Twilight Zone, 1959-1964 yılları arasında yayınlanıyor. Hem döneminin, hem de bugünün bile en sevilen korku dizileri arasında yer alan The Twilight Zone, 9.0 gibi bir IMDb puanıyla ne kadar beğenildiğini ortaya koymuş durumda. Bütün bölümlerine Netflix korku dizilerinde ulaşabileceğiniz yapım, her bölümünde farklı bir konuyu ele alır.

Bölümlerinin birbiriyle bağlantısı olmayan The Twilight Zone’un konusu, sıradan, günlük yaşamına devam eden insanların, başlarına gelen garip ve gizemli olaylardır.

Ash vs Evil Dead

netflix korku dizileri tavsiye
 • IMDb: 8,4
 • Google: %96

80’li yıllara damgasını vuran popüler korku filmi serisi Evil Deadin devamı olan Ash vs Evil Dead, eski bir hesaplaşma hikayesini anlatıyor desek yanlış olmaz. Ünlü korku  filmi Evil Dead’den 30 yıl sonrasına gittiğimiz bu seride, Ash’in dünyayı kurtarma şansını elde ettiğini görüyoruz.

30 yıl önce 5 arkadaşıyla birlikte gittiği orman kulubesinde, lanetli kitabı okuduktan sonra kurtulan tek kişi Ash’dir. Tam sessiz ve sakin bir hayata kavuşmuşken şeytanlar tekrar ortaya çıkar. Durum böyleyken de Ash’in mücadele etmekten başka şansı kalmaz. Macera’nın bir an olsun eksilmediği dizi, Netflix’in en iyi korku dizisi önerileri listemizin olmazsa olmazlarındandır.

Dead Set

netflix korku dizileri en iyi
 • IMDb: 7,6
 • Google: %85

En iyi Netflix korku dizisi önerileri listemizin son sırasın Dead Set bulunuyor. Mini dizi olan Dead Set, toplamda sadece 5 bölümden oluşan bir zombi dizisi. Zombi dizilerini seviyorsanız Dead Set’i mutlaka ama mutlaka izlemeniz gerekiyor.

Big Brother programındaki yarışmacılar, dışarıda ortaya çıkan salgından habersizdirler. Zombi salgını, stüdyo hariç her yeri kasıp kavururken, zombi istilaları da buna eşlik etmektedir. Habersiz yarışmacılar, günlük hayatlarına devam ederken salgın sonunda stüdyoya da sıçrar ve aksiyon dolu dakikalar bununla beraber başlar. Daha önce gördüğümüz zombi dizi ve filmlerinden farklı olarak Dead Set’te zombiler ilginç bir şekilde koşabilmektedir.

Özellikle zombili korku filmlerini severek izleyenler, film tadındaki bu mini korku dizisinden oldukça keyif alacaktır. En iyi Netflix korku dizilerinden Dead Set, beklentilerinizi ustalıkla karşılayacaktır.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.