En İyi Toz Torbasız Süpürge Tavsiyesi 2023 Markalar ve Yorumlar


en iyi toz torbasız süpürge

En İyi Toz Torbasız Süpürge

Toz torbasız süpürgeler son zamanlar sık sık tercih edilen süpürgelerdir. Kullanım kolaylığı, gelişmiş özellikleriyle birçok kişi tarafından tercih edilen süpürge tiplerinden birisidir. Peki toz torbasız süpürgelerin avantajları nelerdir, kullanıcıların toz torbasız süpürge tavsiyesi için fikirleri nelerdir? Gelin hep birlikte bunları bir inceleyelim!

Toz Torbasız Süpürgenin Avantajları

Son dönemlerde giderek yaygın bir hale gelen toz torbasız süpürge  kullanımı kapsamında toz torbasız süpürgelerin hangi faydalar sağladığı araştırılmaktadır. Gerçekleştirilen çeşitli araştırmalar doğrultusunda bu süpürgelerin toz torbalı süpürgelere göre çok daha hijyenik bir ortam sağladığı kanısına varılmıştır. Bu nedenle yeni bir süpürge almadan önce mutlaka toz torbasız süpürge modellerini incelemenizde fayda vardır. Tos torbasız süpürgeleri çeşitli avantajları vardır söz konusu avantajları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Sürekli torbayı değiştirmeye gerek kalmadığı için pratik bir kullanım sağlar.

Evlerin çok daha hijyenik bir şekilde temizlenmesini sağlar. Çünkü torbada süpürgelerde torbanın değişimi İçin torbanın tamamen de olması beklenmektedir. Bu anlamda süpürge torbası boşaltılarak yeniden kullanma imkanı bulunmamaktadır. Bu sebepten ötürü de ortaya hijyen koşullarından uzak bir temizlik çıkmaktadır.

Bu şekilde kullanılan süpürgelerin ömürleri kısa olmakta ve beklenenden daha kısa sürede bozulmaktadır. Ancak toz torbasız süpürgeler de ise durum böyle değildir. Bu süpürgeler çok daha uzun ömürlü bir kullanıma sahip olup her yönden çok daha avantajlıdır.

 • Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Tavsiyesi
  • Dyson Big Ball Allergy 2 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
  • Philips Marathon Ultimate Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
  • Samsung Toz Torbasız Elektrikli Süpürge VC07R302MVP/TR
  • Philips Powerpro Compact Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
  • Arnica Tesla Premium Rose Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
  • Philips Power Pro Max Torbasız Elektrikli Süpürge
  • Fakir Ranger Comfort Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
  • Grundig Vcc 7870 Hepa Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Dyson Big Ball Allergy 2 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

en iyi toz torbasız süpürge hangisi

En iyi toz torbasız elektrikli süpürge modellerini incelediğimiz listemizin ilk sırasında Dyson yer alıyor. Dyson’ın ev elektroniği konusunda gerçek anlamda en iyilerden birisi olduğunu söylemek mümkün. Özellikle elektrikli süpürgeler konusunda rakip tanımıyor diyebiliriz. Tabi bu kadar iyi olması fiyatı da arttırıyor. Ancak ürünü kullanılmaya başlandığı zaman birçok kişinin, ödenen paranın karşılığını aldığını görüyoruz.

Dyson’ın Big Ball Allergy 2 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge günümüzde en çok tercih edilen toz torbasız süpürge modelleri arasındadır. Tek düğmeyle süpürme haznesi boşaltma özelliğine sahip olan süpürge son derece kolay ve hızlı kullanıma olanak sağlar. Yani toz haznesini alıyorsunuz, hiç toz ile muhatap olmadan çöpe dökebişiyorsunuz.

Bu özelliğinin yanı sıra dört farklı süpürme başlığı ile bireylerin birbirinden farklı alanları çok daha rahat bir şekilde temizlemesini sağlar.

Merdiven başlığı, yumuşak toz temizleme başlığı, pnömatik ve kombinasyon başlığı ciddi anlamda işinizi kolaylaştıracaktır.

Evde ya da ofiste, toz gibi alerjenlere, alerjik reaksiyon gösteren kişiler için özel olarak üretildiği de firma tarafından belirtiliyor. Üstelik Dyson, bu özelliği astım ve alerji dostu olarak sertifikalandırmış.

Philips Marathon Ultimate Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

toz torbasız süpürge önerileri

En kaliteli ve güvenilir toz torbasız süpürge modelleri arasında yer alan Philips Marathon salip olduğu özellikler ile en iyi toz torbasız elektrik süpürge modellerinden birisidir.

Son derece yüksek bir emiş gücüne sahip olan Philips Marathon’un en iyi performans gösteren süpürgeler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. NanoClean teknolojisine sahip olan Marathon, evi süpürme esnasında klasikleşen tozlanmanın önüne geçiyor.

Mobilya ve Döşemeler için hassas bir uca sahip entegre fırçası ile son derece mükemmel bir şekilde temizlik işinizin gerçekleştirilmesinı sağlar. Bunun yanı sıra H 13 filtresinin sahip olan toz torbasız elektrikli süpürge en küçük toz parçalarını dahi hapsediyor.

Hepa filtreye sahip olmasının yanısıra ses seviyesi de oldukça düşük ve 75 dB civarında.

Toz kapasitesi 2,2 litre hacmine sahip olan süpürgenin en iyi toz torbasız elektrikli süpürge modellerinden olduğunu söyleyebiliriz.

Belki de İhtiyacınız Olan Şey Bir Robot Süpürgedir! Öyleyse sizi en iyi robot süpürge yazımıza alalım!

Samsung Toz Torbasız Elektrikli Süpürge VC07R302MVP/TR

toz torbasız elektrikli süpürge tavsiye

Samsung’un en kaliteli ürünleri arasında yer alan Samsung VC07R302MVP uygun fiyatı ve on binlerce kullanacıya sahip olması sebebi ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kolay bir şekilde boşaltılabilen 2.5 litrelik geniş bir haznesi olan ürün yüksek emiş gücü ile tozları iyi bir şekilde, hazneye hapsetmenizi sağlayacaktır.

En kaliteli toz torbasız süpürge modelleri arasında yer alan, CyberClone sahip olduğu yüksek motor gücü ile filtrenin temiz kalmasını sağlar. İşte bu durum da filtrelerle tıkanmanın önüne geçer ve sürekli yüksek emiş gücü ile evinizi süpürmenize olanak sağlar.

Geniş kapasiteli bir toz haznesi olan ürün zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Tek bir dokunuş ile kolayca çıkarılabilen ve boşaltılabilen toz toplama haznesi, yukarıdaki modellerde de olduğu gibi toz ile temas etmeden hazneyi temizlemenizi sağlar.

Diğer yandan toz haznesinin üstünde bulunan filtreler tozu hapsediyor. Bu hapsedilen tozları ise sadece su yardımıyla hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ancak unutmayın elektrik süpürgesi 4 filtreye sahip ve bunlardan sadece sünger ve kumal filtre yıkanabiliyor.

Diğer yandan süpürgede yer alan 3 farklı aparat, evinizin birçok farklı noktasını kolaylıkla süpürmenize ve temizlemenize olanak tanır.

Ben ne robot süpürge istiyorum ne de toz torbasız süpürge istiyorum diyorsanız, en iyi dikey süpürge yazımız işinize yarayabilir!

Philips Powerpro Compact Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

torbasız elektrikli süpürge

Motor gücü 750 Watt olan süpürgenin 79 dB ses seviyesi bulunuyor. Hepa filtreye de sahip olan PowerPro Compact, 1,5 litre hacmine toz haznesine sahip. Yukarıdaki Philips modelinde olduğu gibi bu modelde de PowerCyclone teknolojisi bulunuyor. Peki bu teknoloji ne işe yarıyor? Evi süpürürken hava ile tozu ayrıştırıyor ve toz bulutunun oluşmasını engelliyor.

Diğer yandan AirSeal teknolojisi de evde astım ve diğer toz alerjileri bulunan kişiler için bu tozları dışarı püskürtmüyor ve hemen toz haznesine çekiyor.

Birçok kullanıcının oyrumuna baktığımızda 4-5 aydan sonra emiş gücü azalıyor ancak kullanıcılar bu sorunu filtreyi temizleyerek çözmüş.

Ürünün artılarına baktığımızda da hafif ve sessiz olması öne çıkan özelliklerden diyebiliriz.

Arnica Tesla Premium Rose Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

toz torbasız elektrikli süpürge tavsiye

Arnica Tesla Premium Rose 750 Watt motor gücü, 3 litre toz haznesi gibi özellikleriyle fiyatına göre performansı yüksek süpürgelerden birisi diyebiliriz.

Kolay kullanımı ve yüksek performansı ile adından söz ettiren Arnica Tesla yıkanabilir hepa filtreye sahip. Diğer yandan sert seminde ve halıdaki toz çekiş gücü ise oldukça iyi. Ses seviyesine baktığımızda da yukarıdaki birçok süpürgeden daha iyi bir seviyede olduğunu görüyoruz. Bu seviye ise 70 dB değerinde.

Philips Power Pro Max Torbasız Elektrikli Süpürge

en iyi toz torbasız elektrikli süpürge

Philips markasının en iyi ürünlerinden bir tanesi olan Philips PowerPro Max ortamdaki en ince tozları bile çok yüksek oranda hazneye hapsedebiliyor.

Yüksek emiş gücüne sahip olan süpürgenin motor gücü ise tam 900 Watt! Alerji kilit sistemi sayesinde alerjen tozları, hazneye çekerek bu tarz problemlerin ortaya çıkmasını engelliyor.

TriActive+ başlığı da oldukça işlevsel. Bu başlığın taban kısmı halıları derin bir şekilde temizlerken, ön taraftaki geniş ağızlık büyük parçaları içeri çekiyor. Başlığın iki tarafında yer alan hava kanalları ise duvar ve mobilyaların temizlenmesini sağlıyor.

75 dB ses seviyesine sahip olan süpürge, 2 litre hacmine toz toplama haznesi bulunduruyor.

Fakir Ranger Comfort Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Fakir Ranger Comfort 900 Watt’lık motoruyla yüksek emiş güücne sahip, en iyi toz torbasız elektrikli süpürgelerden birisi. Sahip olduğu yüksek motor gücü ve 1.5 litrelik toz kapasitesi ile yüksek performans sağlamaktadır.

77,8 dB ses seviyesine sahip olan süpürgenin toz tutma hacmi, 1,5 litredir. Bunun yanında Hepa 13 filtresi sayesinde de oldukça iyi bir temizlik yapmanıza olanak sağlar.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise birçok kişinin toz torbasız elektrikli süpürge önerileri arasında olduğunu görüyoruz. Ve gerçekten en iyilerden birisi.

Grundig Vcc 7870 Hepa Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

toz torbasız elektrikli süpürge

Yüksek motor gücüne sahip olan süpürge uygun fiyatıyla öne çıkan modellerden birisi. 750 Watt değerinde motor gücü olan süpürgenin, toz kapasitesi 2,7 litre. 76 dB ses seviyesi bulunan süpürge, hepa 13 filtresi bulundurduğu için topların büyük kısmına filtreye hapsediyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi uygun fiyatı bulunuyor ve birçok kişi tarafından tavsiye edilen toz torbasız elektrikli süpürge modellerinden birisi.

Dilerseniz en iyi elektrikli süpürge yazımıza da bakabilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.