En İyi Dikey Süpürge Hangisi? 2023 Tavsiye ve Yorumlar


en iyi dikey süpürge

En İyi Dikey Süpürge Hangisi

En iyi dikey süpürge hangisi? sorusu, gün geçtikçe artan ihtiyaçlar doğrultusunda karşımıza çıkıyor. Evimize ufak teknolojik aletler satın alırken bile, piyasadaki yüzlerce ürünü birbiri ile karşılaştırmamız ve kendimize en iyi fiyat performans oranını sunan ürünleri tercih etmemiz gerekiyor. Peki, dikey süpürge alırken hangi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor?

Dikey Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi dikey süpürge hangisi sorusundan önce, dikey süpürge satın alırken hangi noktalara dikkat edeceğinizi bilmeniz kaliteli bir ürün almak için daha iyi olacaktır. Dikey süpürge alırken, cihazın hem performansının sizi tatmin edecek düzeyde olması iyi olacaktır. Diğer yandan fiyatının bütçenizi zorlamayacak seviyelerde yer alması gerekiyor.

Motor gücü, dikey süpürge satın alırken dikkat edilmesi gereken en temel noktalardan bir tanesidir. Motor gücüne ek olarak süpürgenin çekiş gücünü etkileyen bir diğer detay ise toz haznesinin büyüklüğüdür. Toz haznesi, evin tüm süpürme işlemi tamamlanmadan dolacak kadar küçükse, temizliğin sonuna yaklaşıldıkça süpürgenin çekiş gücünde azalma görülecektir. Bu nedenle, süpürgenin toz haznesinin kapasitesine de dikkat edilmesi gerekiyor.

Teknoloji geliştikçe, evimizde kullandığımız cihazlar da bize ek konforlar sunmaya devam ediyor. Sessiz çalışma özelliğine sahip dikey süpürgeler, genel olarak temizlik sırasında, çok daha yüksek performansı, daha düşük seviyede ses çıkararak sunmaktadır. Bu sayede istediğiniz saatlerde ev temizliğini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Öte yandan birçok markanın kablosuz, yani şarjlı dikey süpürge modelleri de bulunmakta.

Dikey Süpürge Önerileri

Dikey süpürge satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylardan sonra, tercih edebileceğiniz farklı markaları kontrol edebilirsiniz. Bu noktada dikey süpürge önerileri ve kullanıcı yorumlarını karşılaştırarak ürünü kullanmadan önce, elde edebileceğiniz performans hakkında bir ön izleme yapabilirsiniz.

Dikey süpürge satın alırken öncelikle süpürgeden beklentilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu çok önemli bir nokta. Çünkü piyasada 6 bin TL’ye de süpürge var, 300 TL’ye de. Elbette bu fiyat farklılığı performansı da etkileyecektir. Bu nedenle düşük fiyatlı bir süpürgenin yüksek fiyatlı bir süpürgeyle eş değer olmayacağını bilmeniz gerekiyor. Vereceğimiz dikey süpürge tavsiyeleri arasından siz de ürünleri detaylı şekilde inceleyerek, satın alacağınız süpürge hakkında bir fikir elde edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dikey Süpürge Markaları

Aşağıdaki listede kullanıcı yorumları, performanslar ve fiyatlar doğrultusunda incelediğimiz en iyi dikey süpürge modellerini görebilirsiniz.

 • En İyi Dikey Süpürge
  • DYSON V8 Absolute
  • Fakir Darky Comfort 2 In 1 Dikey Süpürge
  • DYSON V10 Absolute
  • Fakir Lucky Dikey Elektrikli Süpürge
  • Arzum Ar4064 Hera Eco 2’si 1 Arada Dikey Süpürge
  • Arnica Merlin Pro Et13210 Dikey Elektrikli Süpürge
  • Dyson V7 Motorhead Kablosuz Şarjlı Dikey Süpürge
  • Xiaomi Mi Handheld Kablosuz Şarjlı Dikey Süpürge
  • Philips FC6823/01 SpeedPro Max Şarjlı Dikey Süpürge

DYSON V8 Absolute

dikey süpürge yorumları

En iyi dikey süpürge hangisi sorusuna vereceğimiz ilk cevap Dyson V8 Absolute oluyor. Bilmiyorsanız hemen söyleyelim. Dyson dünyadaki en iyi süpürge üreticilerinden birisi. Bu su götürmez bir gerçek. Zaten Dyson’un uzman olduğu iki alan var. Birisi elektrikli süpürgeler diğeri ise saç kurutma makineleri.

İşte bu iki alana odaklanmaları sebebiyle en iyi dikey süpürge modellerini Dyson üretiyor diyebiliriz.

Cihazın özelliklerinden bahsedelim. Kablosuz ve işini çok iyi yapan bir dikey süpürge. Şarj ettikten sonra 40 dakika boyunca emiş gücü azalmadan evinizi süpürebilirsiniz. Filtreleme özelliği de yine oldukça iyi. Alerjen maddeleri harika bir şekilde emebiliyor.

40 dakika boyunca çalışan süpürgenin, şarj süresi ise 5 saat. Ancak performansı çok iyi. Sipariş verdiğinizde kutusunda birçok farklı aparat ile birlikte geliyor. Direct Drive, Soft Roller, başlıklari evinizi çok iyi bir şekilde süpürebiliyor. Eğer isterseniz bu başlıkları çıkarıp Mini motorhead başlığını takarak arabanızı da süpürebilirsiniz.

Yumuşak toz alma fırçası, aralık temizleme başlığı ve kombinasyon bağlığı kutu içeriklerinden bazıları. Diğer yandan duvara şarj cihazını ve süpürgeyi sabitlemeniz için duvar askısı da yer alıyor.

Bu aparatlar sayesinde ister uzun haliyle isterseniz kısa haliyle kullanabilirsiniz. Yani el süpürgesi haline de geçiş yapabiliyor.

Dyson V8 Absolute dikey süpürge kullanıcı yorumları ise çok ama çok iyi. 5 üzerinden 4.8 puana sahip bir süpürge. Kullanıcıların %99’u süpürgeden memnun.

Kullanıcılar çekiş gücünün çok yüksek olduğunu; tozu, kiri, pisi her şekilde temizlediğini söylüyorlar. Şarj konusunda da sıkıntı yaşayan hiç kimse olmamış. Yani 130-140 metre karelik bir evi tek bir şarjda süpürebilirsiniz.

Fakir Darky Comfort 2 In 1 Dikey Süpürge

kaliteli ucuz dikey supurge

500 – 1500 Watt çalışma gücü ile ideal bir kullanım sunan Fakir Darky Comfort, düşük ses seviyesi sayesinde de en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Gelişmiş, üçgen yer aparatı sayesinde evinizin en dar köşelerine bile rahatlıkla girme garantisi veren tasarımı sayesinde, temizlik işlerinin çok daha rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Çalışma performansına göre süpürgenin ses seviyesi 70 ile 80 Dba arasında değişiklik göstermektedir.

Dikey süpürge modelleri arasında en yüksek memnuniyet oranına sahip olan modellerden birisi olan Fakir Darky Comfort, yaklaşık olarak 300 ile 450 TL’lik bir fiyat aralığına sahiptir.

DYSON V10 Absolute

en iyi dikey süpürge yorumları

En iyi diker süpürge hangisi yazımızla yine bir Dyson harikasi ile devam ediyoruz. Dyson’ı ne kadar övsek azdır diye düşünüyoruz. Elbette fiyatı binlerce lira ama, performansı çok iyi.

Kutu içeriğinden bahsederek incelemeye başlayalım. Yukarıdaki modelde olduğu gibi yine direct drive ve soft roller başlığı bulunuyor. Mini motorhead ise el süpürge olarak kullanmanız için kutuda yer alan bir diğer başlık.

Aralık temizleme başlığı ve yumuşak toz alma fırçası yine işlevini yerine çok iyi bir şekilde getiriyor. Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu modelde de duvar askı aparatı yer alıyor.

V10’un V8’den daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Motor gücünün daha fazla olması sebebiyle polen ve bakteri gibi çok ama çok küçük bakterileri dahi çekebiliyor.

Diğer yandan süpürgenin filtreleme sistemi de çok iyi. Dediğimiz gibi bakterileri dahi çekiyor. İşte bu bakterileri dışarı vermeyip, filtreleyerek hapsediyor. Yani dışarı temiz hava çıkıyor.

Motoru tepe kısmında yer alıyor. Bu tepe kısmının iyi tasarlanması sebebiyle motorun çalışma sesi çok iyi bir şekilde izolasyona sahip.

Bizce en iyi dikey süpürge hangisi sorusunun cevabı kesinlikle Dyson Cyclone V10 Absolute. Ancak fiyatı biraz fazla. 4000 ile 5000 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Eğer bir dikey süpürge değil de robot süpürge arıyorsanız, en iyi robot süpürge yazımızı okuyabilirsiniz.

Fakir Lucky Dikey Elektrikli Süpürge

dikey süpürge tavsiyesi

Dayanıklı ev aletleri konusunda, günümüzün en önde gelen markalarından biri olan Fakir, en iyi dikey süpürge listemizin ilk iki sırasında yer alıyor. 500 – 1500 Watt çalışma gücü sayesinde, pratik bir kullanım sunan Fakir Lucky, özellikle uygun fiyatına kıyasla yüksek çekim gücü ile olumlu yorumları üzerinde topluyor.

Bununla birlikte kablo uzunluğu diğer dikey süpürgelere kıyasla daha uzun olan model, bu özelliği ile de olumlu müşteri yorumlarına sahip. Fakir Lucky Dikey Elektrikli Süpürge, yaklaşık olarak 250 ile 350 TL arasında satışa sunulmaktadır.

Arzum Ar4064 Hera Eco 2’si 1 Arada Dikey Süpürge

dikey süpürge tavsiyeleri

Arzum Ar4064 Hera Eco diğer dikey elektrikli süpürge modellerine kıyasla geniş toz hacmi ile dikkat çekiyor. 1 litrelik toz kapasitesi, cihazın çalışırken zamanla performans düşüşü yaşamasının önüne geçilmesini sağlıyor. 5 metrelik kablo uzunluğu ise oldukça ideal bir kullanım sunuyor.

Çıkarılabilir başlık ve tutma sapı sayesinde, ihtiyaç olduğu zamanlarda kolaylıkla bir el süpürgesine dönüşen süpürge, bu sayede binlerce olumlu yorumu üzerinde topluyor. Ortalama 800 W gücünde çekiş kapasitesi ise verimli bir kullanım garantisi sunuyor. Ürünün ortalama fiyatı ise 200 ile 300 TL arasında değişiyor.

Arnica Merlin Pro Et13210 Dikey Elektrikli Süpürge

dikey supurge en iyi marka

Şık tasarımı ve şeffaf toz haznesi ile binlerce yorum alan Arnica Merlin Pro, ergonomik tasarımı ile uzun saatler süren temizliklerinizde bile konforlu dakikalar geçirmenize yardımcı oluyor. A sınıfı enerjiye sahip olan cihaz bu sayede 850 W’a kadar çıkabilen güç seçeneğinin yanı sıra enerji tasarrufu da sunuyor.

Güçlü çekim kapasitesine kıyasla düşük ses seviyesi sayesinde verimli kullanım garantisi sunan Arnica Merlin aynı zamanda küçük boyutları sayesinde çeşitli depolama avantajları da sunuyor.

200 ile 300 TL arasında değişen ideal fiyatları, Arnica Merlin Pro’yu en popüler dikey süpürge modelleri arasına sokuyor.

Dyson V7 Motorhead Kablosuz Şarjlı Dikey Süpürge

en iyi dikey supurge hangisi

Yenilikçi tasarımı sayesinde, pratik kullanım avantajları sunan Dyson V7 Motorhead 22.2 Volt Kablosuz Şarjlı Süpürge yüksek emiş gücü sayesinde, kadınlar tarafından en çok tercih edilen dikey süpürgeler arasında yer alıyor.

250 – 500 Watt arası güç tüketiminin yanı sıra 107.000 devir/dk performansı, mükemmele yakın bir emiş gücü sunuyor.

Tasarımına kıyasla oldukça hafif malzemelerden üretilmesi, cihazın sadece yerde değil aynı zamanda çıkarılabilir ucu sayesinde mobilyalardan tavan köşelerine kadar evin her yerinde yüksek performans ile kullanılabilmesine imkan sağlıyor. Bataryalı tasarımı sayesinde kullanıcıları kablo derdinden de kurtaran cihaz, 30 dakikaya kadar stabil performansta çalışma garantisi sunuyor. Cihazın yaklaşık olarak 2700 TL’lik fiyatı ve üstün fiyat/performans oranı ile binlerce olumlu yorumu bulunuyor.

Xiaomi Mi Handheld Kablosuz Şarjlı Dikey Süpürge

hangi dikey supurgeyi almaliyim

350 W’ın üzerinde güç sunan Xiaomi Mi Handheld Kablosuz Şarjlı Vakum Süpürge, en çok tercih edilen dikey süpürge modellerinin başında geliyor. 23 MPa’lık yüksek emiş gücü, cihazın maksimum performansı sadece 1,5 kg’lık ağırlığı ile sunmasına yardımcı oluyor.

En yüksek performansta bile 30 dakikadan uzun süren kullanım garantisi sunan cihaz, 11 – 20 Dba’lık ses seviyesi ile özellikle çocuklu ailelerin bir numaralı tercihlerinden birisi.

Diğer süpürge modellerinden farklı olarak cihazın emiş gücü MAX modu ile 4 kata kadar arttırılabiliyor. Sağlığa zararlı partikülleri %99,97’ye kadar yok etme garantisi sayesinde, ev içerisinde hijyenik bir ortam oluşmasını sağlıyor. Ortalama 2.200 TL’lik fiyatı ile ideal bir seçim olarak karşımıza çıkan Xiaomi Mi Handheld Kablosuz Şarjlı Vakum Süpürge, %90’ın üzerinde olumlu yorumu ile oldukça ideal bir seçim olarak karşımıza çıkıyor.

Philips FC6823/01 SpeedPro Max Şarjlı Dikey Süpürge

en iyi dikey supurge markalari

Yüksek şarj kapasitesi sayesinde 1 saate kadar sabit güçte çalışma garantisi bulunuyor. Diğer yandan SpeedPro Max Şarjlı Dikey Süpürge, duvara asılabilen bataryası ile rahat depolama avantajı sunuyor. 360° çekim gücü sağlayan başlığı, evinizin tüm köşelerinde yüksek temizlik sunuyor. Akıllı güç kontrol sistemi, cihazın üst kısmındaki kontrol panelinden emiş gücünü değiştirmenize olanak sağlıyor.

3.000 ile 3.300 TL arasında değişen fiyata sahip bir cihaz. Yüksek performans garantisi sunduğunu birçok yorumda görüyoruz. Philips şarjlı dikey süpürgenin, sunduğu çeşitli avantajlar ile yüzlerce olumlu yoruma sahip.

En iyi dikey süpürge hangisi, dikey süpürge yorumları ve daha birçok bilgiyi sizlerle buluşturduğumuzu düşünüyoruz. Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.