En İyi Wi-Fi Sinyal Güçlendirici 2023 Tavsiye ve Yorumlar


en iyi wifi sinyal guclendirici

En iyi WiFi sinyal güçlendirici hangisi? İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağında, internete kablosuz olarak bağlanan cihazların sayısı inanılmaz derece arttı. Aslında bu beklenen bir gelişmediyse ancak 20-30 sene önce bu durumu birilerine açıklasaydınız sizinle en iyi ihtimalle dalge geçerlerdi. Diğer yandan birçok uğraşın da internete taşınmasıyla birlikte, uzaktan bağlantı kurmanızı sağlayan cihazlar daha da önemli denilebilir.

Bir diğer nokta ise modemler bu bağlantıyı sağlarken, eğer dikkatli alınmadılarsa evin ya da ofisin her tarafına internet bağlantısını beklenen ölçüde iletmiyor. Sinyallerin stabil şekilde geçmesine engel olan duvarlar, kapılar, koridorlar ise modemlerin performansını düşürüyor. İşte bu noktada WiFi sinyal güçlendirici olarak adlandırılan cihazlar devreye giriyor ve sizi kurtarıyor diyebiliriz.

WiFi Sinyal Güçlendirici Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanılmalı?

WiFi sinyal güçlendiricilerin ana görevi yukarıda da dediğimiz gibi modemden gelen sinyalleri alarak, tekrardan internet isteyen cihaza iletmektir. Ancak sinyal güçlendiriciler modemden aldığı internetin hızını bir miktar düşürebiliyor. Yani sizin modeminiz, size 300 Mbps’e kadar internet iletiyorsa sinyal güçlendiricilerde bu değer düşüyor diyebiliriz.

Peki nasıl kullanmalısınız? İlk olarak yapmanız gereken, WiFi sinyal güçlendiriciyi, modem ile interneti iletmek istediğiniz en uzak noktanın ortasına kurmaktır. Bu yapmanız gereken en önemli iştir diyebiliriz. Sonuçta yine modemden uzak bir noktaya bu aygıtları yerleştirirseniz istediğiniz performansı alamayacaksınız.

WİFi sinyal güçlendiricilerin bir de kurulumu yapılması gerekiyor. Bunun en basit yolu ise modeminiz ve sinyal güçlendiriciyi WPS ile bağlamanız. Kurulumu yaparken modem ve sinyal güçlendirici üzerinde bulunan WPS butonlarına basarak eşleşmeyi sağlayabiliyorsunuz. Gördüğünüz üzere kullanımı ve kurulumu oldukça basit.

En İyi WiFi Sinyal Güçlendirici

Evet WiFi sinyal güçlendiriciler hakkında bilmeniz gereken her noktayı sizlere aktardığımızı düşünüyoruz. Şimdi de en iyi WiFi sinyal güçlendirici hangisi, en çok yorum alan modeller nelermiş, bir bakalım.

  • En İyi WiFİ Sinyal Güçlendirici ve Önerisi
    • Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı

Yukarıdaki listede de gördüğünüz üzere 4 farklı ürünü inceledik. Ancak en iyi WiFi sinyal güçlendirici modelinin Xiaomi Mi WiFi Pro olduğunu düşünüyoruz. Gelin neden iyi bir bakalım!

Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı

en iyi wifi sinyal guclendiri

En iyi WiFi sinyal güçlendirici listemizin, en iyisi olduğunu düşündüğümüz Mi WiFi proyu inceleyeceğiz. Zaten inceledikten sonra, büyük ihtimalle bu modeli alacaksınız. Çünkü yüz binlerce kişinin satın aldığı ve memnun kaldığı bir sinyal güçlendirici. Gelin şimdi inceleyelim, performansı ve özellikleri nasıl?

Kutuyu açtığınızda, karşınıza sadece sinyal güçlendirici çıkıyor. Birde kullanma kılavuzu bulunuyor.

Cihazı kutusundan çıkardığınızda yapmanız geren ilk şey, cihazı bir prize bağlamak. Cihazı prize taktıktan sonra, cihazın üst kısmında turuncu bir ışık yanıyor. Bu ışık, cihazın internete bağlanmak için hazır olduğu anlamına geliyor.

Ardından telefonunuza, Xiaomi’nin Mi Home uygulamasını telefonunuza indireceksiniz. Ardından uygulama aracılığıyla, güçlendiriciyi modeminize bağlıyorsunuz ve turuncu yanan ışık maviye dönüyor.

Performansına baktığımızda neredeyse herkesin derdine derman olduğunu görüyoruz. İster 2 katlı bir evde oturun ister 3 katlı, cihaz ciddi anlamda iyi performans gösteriyor. Yani modeminizin yanındayken aldığınız internet hızını, sinyal güçlendiriciyi kullandığınızda, uzak odalardan bile alabilirsiniz.

Aslında daha fazla ürünü inceleyecektik ancak piyasadaki en iyi WiFi sinyal güçlendiricinin, Xiaomi Mi WiFi Pro olduğuna biz ikna olduk. Siz de küçük bir araştırmadan sonra ikna olabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.