En İyi Düdüklü Tencere Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar


en iyi duduklu tencere

Düdüklü tencereler, yemek pişirirken mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan birisi. Yani her evde olmazsa olmaz denilebilecek bir mutfak ürünü diyebiliriz. Bu sebeple de birçok okurumuz tarafından yeni bir düdüklü tencere alırken, en iyi düdüklü tencere hangisi, en iyi düdüklü tencere markası nedir, düdüklü tencere tavsiyesi gibi sorular bize gelmekte. Bu sebeple biz de bu konuyu ayrı bir başlık altında almak istedik.

Bildiğiniz gibi e-ticaret sitelerinde ve mağazalarda onlarca düdüklü tencere markası ve modeli bulunuyor. Bu nedenden ötürü de düdüklü tencere seçimi yapmak için kullanıcıların görüşlerini almak önemli. Diğer yandan düdüklü tencereler ne kadar güvenli olsa da haberlerde bu tencerelerin verdiği zararları zaman zaman görebiliyoruz. İşte bu nedenle hem en iyi hem de güvenli bir düdüklü tencereye sahip olmak önemli.

Önemli olduğunu bildiğimiz için, düdüklü tencere alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de sizlere açıklayacağız.

Düdüklü Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düdüklü tencere alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek sizlere tencereyi alırken daha bilinçli bir alışveriş yapma olanağı sağlayacaktır. Birçok noktadan bahsedeceğiz, emniyet kilidi, tencerenin yapıldığı madde gibi noktalar bunlardan bazıları

 • Düdüklü tencere alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, düdüklü tencerenin bir emniyet kilidinin olup olmadığıdır. Günümüze düdüklü tencerelerde 2 tane güvenlik kilidi bulunuyor. Bu sebeple de bu modeller daha iyi diyebiliriz.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da tencerenin yapıldığı madde. Piyasada 3 çeşit düdüklü tencere bulunuyor. Bunlar paslanmaz çelik, alüminyum ve elektronik sistemli düdüklü tencereler. Bizce en iyi düdüklü tencere modellerinin hammadde çelik diyebiliriz. Çünkü alüminyum tencereler, çelik tencerelere göre sağlıksız denilebilir. Çizilmeler, kararmalara sebep olacaktır. Bu da sağlınızı olumsuz etkileyebiliriz.
 • Elektronik tencereler ise günümüzde daha popüler diyebiliriz. Bizim evimizde kullandığımız model elektronik ve çelik bir düdüklü tencere. Yemeğin ne zaman pişeceğini, hangi programda pişirmemiz gerektiğini vs. bize bildiriyor. Bu modelleri listemizde bulabilirsiniz.
 • Alacağınız ürünün kalitesini belirleyen en önemli nokta ise elbette bütçeniz. Bütçeniz ne kadar fazla olursa, en iyi düdüklü tencere modellerinden birine sahip olma olağınız da artacaktır. Özellikle son teknoloji düdüklü tencerelerin binlerce lira olduğunu düşündüğümüzde bu fikrimizin ne kadar doğru olduğunu görebiliyoruz.
 • Düdüklü tencerenin hacmi de dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. Aileniz ne kadar büyükse düdüklü tencerenin kapasitesi de o kadar yüksek olmalı. Eğer çekirdek bir aile iseniz sizin için en iyi düdüklü tencere daha küçük hacimli tencereler olabilir.

En İyi Düdüklü Tencere ve Düdüklü Tencere Tavsiyesi

Gördüğünüz gibi düdüklü tencere alırken dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta bulunuyor. Bunlari size söyledik. Şimdi de en iyi düdüklü tencere hangisi ve en iyi düdüklü tencere markası hangisi sorularını yanıtlayalım.

En iyi düdüklü tencere markası hangisi?

Araştırmalarımız sonucunda ve kullanıcı yorumları sonucunda en iyi düdüklü tencere markasının Fissler olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekten en iyisi! Bu marka daha önce Türkiye’de bu kadar bilinmiyordu ancak kalitesi ve yemekleri pişirmesi sebebiyle en iyi düdüklü tencere markası olduğunu düşünüyoruz.. Fissler marka düdüklü tencereleri listemizin sonlarında bulabilirsiniz.

 • En İyi Düdüklü Tencere
  • TEFAL Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere
  • KORKMAZ A156 Turbo 7.0 Lt Düdüklü Tencere
  • Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti
  • Emsan Montana 4+6 Litre Düdüklü Tencere Seti 
  • Fissler Vitaquick Bluepoint Düdüklü Tencere
  • TEFAL Clipso + Precision 4’lü Düdüklü Tencere Seti
  • Fissler Vıtaquıck Redpoint 4,5lt Düdüklü Tencere

TEFAL Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere

en iyi düdüklü tencere hangisi

En iyi düdüklü tencere listemizin ilk sırasında, Tefal marka bir düdüklü tencere bulunuyor. Bence listemizdeki en iyi modellerden birisi. Evimizde de kullandığımız için gayet memnun olduğumuzu söyleyebilirim.

Öncelikle tencerenin kapasitesi 6 litre, yani geniş aileler için uygun dyebiliriz. 4 farklı pişirme programı bulunuyor. Sebzeler için ayrı, et ve balık için farklı, patates gibi nişasta içeren gıdalar için de farklı programı bulunuyor.

Diğer yandan temizlemesi de kolay. Biz ublaşık makinesinde de, elde de yıkayabiliyoruz. Düdüklü tencerenin en beğendiğim özelliklerinden birisi ise buhar sepetine sahip olması oldu. Paslanmaz çelikten yapılan delikli buhar sepeti, balık ve diğer hassas yiyecekleri buharda pişirmenizi sağlıyor. Mesela caddelerde gördüğünüz bardakta mısırları bu buhar sepetinde yapabiliyorsunuz. Biz yaptık gayet lezzetli oldu.

Düdüklü tencerenin en sevdiğim özelliklerinden birisi de kapak kısmında bulunan akıllı kontrol saati sistemi oldu. Pişirme programına göre süre ayarlıyor. Ateşi kısmanız gerektiğinde ya da ateşi açmanız gerektiğinde sizi uyarıyor. Mesela pişirme bittiğinde ötüyor ve ateşi kapatın diyor. Bence harika bir özellik. Yemekleri pişirmesini de gayet beğendik. Ancak bu elektronik bir kısım olduğu için kapağı dikkatli yıkamalısınız. Zaten akıllı saat kapaktan çıkabiliyor.

Tencerenin yapıldığı malzeme ise paslanmak çelik. İç kaplaması pürüzsüz paslanmaz çelik iken dış kısmı da parlak ve pürüssüz paslanmaz çelik.

Düdüklü tencereyi biz yaklaşık olarak 3 senedir kullanıyoruz ve bu zamana kadar kullandığımız en iyi düdüklü tencere diyebiliriz. Fiyatı ise elbette 3 sene önce daha uygundu (güncel fiyatın neredeyse 3’te 1’i) ancak bütçeniz varsa almanızı öneririz.

KORKMAZ A156 Turbo 7.0 Lt Düdüklü Tencere

düdüklü tencere tavsiyesi

Düdüklü tencere önerileri listemizin 2. sırasında Korkmaz marka bir düdüklü tencere bulunuyor. 7 litre hacmi bulunan bir düdüklü tencere. Gözde malzeme ise paslanmaz çelikten yapılmış. Ürünü aldıktan sonra, yani ilk kullanımdan önce sıcak su ve detarjan ile temizlemeniz gerekiyor. Ancak sert metal fırçalar kullanmanız ürünün ömrünü etkileyecektir.

Ürünü daha detaylı incelediğimizde mercimeği 9 dakikada, nohut ve fasülye gibi baklagilleri ise 30 dakika civarında pişirdiğini görüyoruz. Zaten binlerce kişi tarafından satın alınan ve gayet başarılı bir düdüklü tencere olduğunu söylemek mümkün.

Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti

duduklu tencere onerileri

Şimdi de karaca marka bir düdüklü tencere modelini inceleyeceğiz. Bu tencere setinde 2 tencere yer alıyor. Birisinin kapağı düdüklü tencere kağağı iken diğerininki normal cam tencere. Ancak bu iki kapak da, her iki tencere için uygun.

Küçük tencere 4 litre ve büyük tencere 6 litrelik hacimleriyle karşımıza çıkıyor. Düdüklü tencere kapağında birçok farklı program bulunuyor. Sebze, et, balık ve baklagiller için farklı pişirme programları yer alıyor.

Ürünün malzemesi ise paslanmaz çelik. Bulaşık makinesinde yıkanabilir bir ürün ve 2 yıl garantisi mevcut.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde de başarılı bir ürün olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar 30 dakikada kemikli eti pişirebildiğini söylüyor.

Emsan Montana 4+6 Litre Düdüklü Tencere Seti 

en guvenli duduklu tencere

Listemizde şimdi de Emsan’ın Montana modelini inceleyeceğiz. Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu tencerede setinde 2 farklı tencere ve 2 farklı kapak bulunuyor. Düdüklü tencere kapağının kırmızı ve siyah renklere sahio olması hoş bir detay.

Tencelerin kapasitesi 4 ve 6 litre olmak üzere gayet yeterli diyebiliriz. Cam kapak ve düdüklü kapak 2 tencere için de kullılabiliyor. Yani ikisi için de uygun.

Düdüklü kapak haricinde, diğer tencere parçalarını ve tencereyi bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Bunların yanında 2 sene de garantisi mevcut.

Ürünün kutusundan bir de kullanma klavuzu çıkıyor. Eğer ürünü bu klavuza uygun bir şekilde kullanırsanız gayet lezzetli yemekler pişirebilirsiniz!

Fissler Vitaquick Bluepoint Düdüklü Tencere

en iyi duduklu tencere markasi

Evet, şimdi de en iyi düdüklü tencere markası olarak söylenebilecek Fissler marka bir düdüklü tencereyi inceleyeceğiz. Fissler’in tercih edilmesinin en büyük sebebi güvenlik. Kullanıcılar ciddi anlamda bu düdüklü tencerelerden memnun. Ancak fiyatı biraz pahalı.

Bizce düdüklü tencere konusunda fiyattan kaçınılmamalı. Neden diye soracak olursanız düdüklü tencere konusunda en önemli noktanın fiyattan çok güvenlik ve sağlık olduğunu söyleyebiliriz.

Paslanmaz çelikten üretilmiş bir düdüklü tencere. İç hacmi ise 6 litre değerine sahip. Paslanmaz çelikten üretilmiş dedik ama taban iç yapısı farklı. En alt çelik katman ile, tencerenin iç katmanı arasında alüminyum dolgu bulunuyor. Bu da ısının tencere içerisine iyi dağılmasını sağlıyor. Bu sayede de daha hızlı bir şekilde yemekler pişiyor.

Tencerenin bu kadar popüler olmasının sebebi ise güvenlik sistemi diyebiliriz. Aşırı ısınma sonucunda basınç artarsa kapaktaki lastik düşüyor ve fazla basınç tahliye ediliyor.

TEFAL Clipso + Precision 4’lü Düdüklü Tencere Seti

tehlikesiz duduklu tencere

Listemizin ilk sırasında Tefal’den bahsetmiştik. Şimdi de yine neredeyse aynı kalitede ve birçok özelliği olan bir düdüklü tencereyi inceleyeceğiz.

Tencere yine akıllı kontrol saatine sahip. Tencerenin içi ve dışı paslanmaz çelikten yapılmış. İç kısım pürüzsüz paslanmak çelikken, dış kısım hem pürüzsüz hem de parlak, paslanmaz çelikten imal edilmiş.

Yukarıkdia modelde 4 farklı pişirme programı bulunuyordu ancak bunda 2 tane bulunuyor. Güvenlik katman sayısı ise tam 6 tane. Zaten tefalin mutfak ürünlerinde ne kadar iyi olduğunu belirtmemize gerek dahi yok diye düşünüyoruz.

En iyi düdüklü tencere yazımızın sonuna geldik. En iyi düdüklü tencere hangisi, düdüklü tencere markaları, düdüklü tencere tavsiyesi ve düdüklü tencere alırken nelere dikkat edilmeli sorularının hepsini yanıtladık. Eğer bir çeyiz tamamlama hazırlığındaysanız, en iyi çelik tencere yazımızı okuyabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.