En İyi Çelik Tencere Hangisi? Tavsiye ve Markalar 2023


celik tencere en iyi

En İyi Çelik Tencere Seti

Aileniz için en sağlıklı ve en lezzetli yemekleri hazırlamak için mükemmel bir çelik tencere setine mi ihtiyacınız var? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Sizler için en iyi çelik tencere markalarını araştırdık ve en iyi tencere setlerini derledik.

Öte yandan en iyi yemek pişirme araçları şüphesiz ki çelik tenreceler. Bu durumu inceleyecek olursak döküm demir tencerelerin, toprak güveçlerin ve çelik tencelerin en sağlıklı pişirme araçları olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu yüzden de çelit tencere seti alırken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Diğer yandan çelik tencere almak basit bir iş gibi dursa da kesinlikle öyle değil. Dikkat etmeniz gereken birçok nokta yer alıyor. Bahsedeceğimiz durumları öğrendiğimizde biz de çok şaşırmıştık.

Çelik Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Çelik tencere alırken dikkatli olmanız gereken ilk nokta tencrenin taban kalınlığı. Peki neden taban kalınlığı önemli? Tabanı kalın olan bir tencerenin ısınması uzun sürecektir. Ancak ısınması fazla sürerken, ısıyı depolama özelliği de fazla olacaktır. Peki bu ne demek? Isıyı fazla depoladığı için geç soğuyup, yemekleri uzun süre sıcak tutacaktır.
 • Evet tencerenin taban kalınlığı önemli dedik. Ancak tenceriyi kullanırken, yani temizlerken de dikkatli olmalısınız. Çelik tencelerin alt katmanlarında alüminyum kullanılmıştır. Bunun sebebi de tabana ısının eşit dağılması gerektiği için. Alüminyum katmana zarar vermemek için de tencerenizin içi tel ile temizlenmemeli. Yoksa tencerenzi yıpranacaktır. İşte bu yüzden tencereyi temizlerken de dikkatli olmalısınız.
 • En iyi çelik tencereyi seçerken tencerenizin gövdesine de dikkat etmelisiniz. Nasıl yani? Bazı tencereler var, yukarıdan aşağıya doğru büyüyorlar. Daha açıklayıcı olması için, ince belli bardağı tersten düşünebiliriz. Bardağın beli inceliyor değil mi? İşte burda da bardağın belinin yukarıdan ve aşağıdan kalın olduğunu düşünün. Tam olarak bahsettiğimiz tencere modeli bu. Peki bu modelin ne zararı var. Bu tombik kısımlara ateş çok rahat ulaşabilir, çünkü taban genişliği az. İşte bu yüzden tencerenizin duvarları ateşe maruz kalmaktan yanacaktır. Tencerenizin yan kısımları yandığı için de bu kısımlar sararacaktır. Yani uzun süreli kullanımlarda tencerenizin görüntüsü bozulabilir.

Çelik Tencere Seti Tavsiyesi

Evet en iyi çelik tencere seçimi için dikkat etmeniz gerekenleri listeledik. Büyük ihtimalle bu ayrıntılara birçoğumuz dikkat etmiyordu. Ancak şimdi daha bilinçli bir alışveriş yapabiliriz. Listemizde 8 tane çelik tencere seti yer alıyor. Bunlar genellikle en çok satılan ve en yüksek puanı alan modeller.

 • En İyi Çelik Tencere Seti
  • Karaca Sofya 13 Parça Çelik Çeyiz Seti
  • Emsan Cemre 8 Parça Çelik Tencere Seti C13
  • Karaca Everest Gold Çeyiz Set
  • Aryıldız King Cam Kapak İdeal 22 Parça Tencere Takımı Rose Gold
  • Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti
  • KORKMAZ A1738 Kappa 18 Parça Hiper Set
  • Karaca Platinum 17 Parça Çeyiz Tencere Seti
  • Jumbo Modena 8 Parça Çelik Tencere Seti

Wmf Provence Plus Tencere Seti

en iyi çelik tencere seti 2022

En iyi çelik tencere seti listemizin ilk sırasında WMF marka bir set bulunuyor. WMF’yi daha önce duymamış olabilirsiniz ancak kullananların çok memnun olduğu da bir gerçek. Bunu çelik tencere seti yorumlarından da görebiliyoruz.

Öncelikle 5 farklı parçadan oluşan bir çelik tencere seti. 20 cm kısa tencere, 16 cm derin tencere, 20 cm derin tencere, 24 cm derin tencere ve 16 cm boyutunda bulunan son tenceresi çelik tencere setini oluşturan parçalar arasında.

Kaliteli Cromargan paslanmaz çelikten imal edilmiş ve bulaşık makinesinde kolay bir şekilde yıkanabiliyor. Bunun yanında fırın içerisinde kullanıma uygun olduğunu söyleyelim. Ayrıca çizilmelere ve çarpmalara karşı da dayanıklı tencere setlerinden birisi.

Tencerenin en önemli özelliklerinden birisi çok fazla su kullanmadan yemeklerinizi pişirmenize olanak tanıyor. Bu da hem enerjiden hem de zamandan kazanmanızı sağlıyor.

Diğer yandan tencerenin en önemli özelliklerinden birisi de alüminyum tabanın çevresinde krom çelik dış kısım bulunmakta. Bu da tencereyi hem hijyenik hem de sağlıklı yapmakta.

Karaca Sofya 13 Parça Çelik Çeyiz Seti

en iyi celik tencere

Karaca’nın en fazla öne çıkan ürünleri arasında yer alan Karaca Sofya 13 Parça Çelik Çeyiz Seti 18 cm tencere, 22 cm tencere, 24 cm karnıyarık tenceresi, 6 lt düdüklü tencere ve çaydanlık takımından oluşan bir settir. Karaca markasının önemli ve son derece yoğun bir şekilde talep gören ürünleri arasında yer alan Karaca Sofya, paslanmaz çelikte üretilmiştir.

Homojen ısı iletimini sağlayan ürün, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yapıya sahiptir. Marka tarafından yedek parça temini yapılabilen ürün, elimizde patlayacak gibi durmuyor.

Emsan Cemre 8 Parça Çelik Tencere Seti C13

en iyi celik tencere seti

Şık görünümü ve ergonomik yapısı ile tüm gözleri üzerine çeken Emsan Cemre, paslanmaz çelik gövde ve ergonomik saplı cam kapağa sahiptir. Isıyı uzun süre içerisinde hapseden bir yapıya sahip olan Emsan Cemre, bulaşık makinesinde yıkabilmekte olup indüksiyon dahil hemen her ocakta rahatlıkla kullanılmakta.

Emsan Everest Gold Çeyiz Seti

en iyi celik tencere markasi

Gold renk ile çelik tencerelerin muhteşem uyumunu yansıtan Karaca Everest Gold Çeyiz Seti; 20 cm / 2.5 lt derin tencere, 22 cm / 3 lt derin tencere, 24 cm / 4 lt derin tencere, 24 cm / 3 lt derin tencere, 7 lt düdüklü tencere, çaydanlık seti ve 3’lü cezve takımından oluşmaktadır.

Son derece şık ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olan Karaca Everest Gold Çeyiz Seti, Karaca güvencesi ve kalitesi ile sizlere sunulan en şık ürünler arasında yer almaktadır. Bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilen bu ürün paslanmaz bir yapıya sahiptir. Ürünün fiyatı ise 1699 TL’dir.

Aryıldız King Cam Kapak İdeal 22 Parça Tencere Takımı Rose Gold

celik tencere seti tavsiyeleri

Mutfağınız için en şık çelik tencere setini arıyorsanız Aryıldız King, tam size göre. Aryıldız kalitesi ve ayrıcalıkları ile mutfağınıza gelen çelik tencere seti geniş içeriği ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Setin içeriği ise şu şekildedir: 8 parça tencere seti 20 cm – 22 cm – 24 cm – 24 cm basık, 4 parça sahan seti 18 cm – 20 cm, 4 parça büyük çaydanlık seti, 2 parça düdüklü tencere 5 lt, 4 parça cezve. 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilen ürün son derece şık ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Tencerelerin kulplarının çelik olmaması el yakma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır. Ürünün fiyatı 2.297 TL’dir.

Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti

en iyi tencere markası

Düdüklü tencere dendiğinde ilk akla gelen markalar arasında bulunan Karaca, bu ürünü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. İki tencereden oluşan düdüklü tencere setinde tencerelerin biri 4 lt, diğeri ise 6 lt’dir. Bunun yanı sıra ürünün içeriğinde 1 adet normal kapak 1 adet ise düdüklü kapağı bulunur.

Bu kapaklar her iki tencere için de uyumludur. Enerjiden ve zamandan büyük bir tasarruf elde etmenize yardımcı olan Karaca Perfect Gray, ergonomik ve farklı açma kapama sistemi ile son derece kolay kullanım sağlamaktadır. 

KORKMAZ A1738 Kappa 18 Parça Hiper Set

en iyi çelik tencere markaları

Korkmaz kalitesi ve güvencesi ile yemeklerinizi en iyi şekilde pişirmenize yardımcı olan KORKMAZ, ile muhteşem sofralara merhaba diyebilirsiniz. 20 cm 3,14 lt derin tencere, 24 cm 4,5 lt derin tencere, 26 cm 3,5 lt derin tencere, 26 cm pilav tencere ile muhteşem yemekler pişirebilirsiniz. 1.161.75 TL ödeyerek bu muhteşem sete sahip olabilirsiniz.

Karaca Platinum 17 Parça Çeyiz Tencere Seti

celik tencere seti onerisi

Karaca Platinum, geniş kullanım alanı ve şık tasarımı ile gönülleri fethediyor. Klasik çelik tencere tasarımından farklı bir görünüme sahip olan tencere seti, çelik kapakları ile şık bir görünüm sunuyor. 20 cm tencere, 22 cm tencere, 24 cm tencere, 24 cm karnıyarık tenceresi, 7 lt düdüklü tencere, çaydanlık takımı ve 3’lü cezveden oluşan çelik tencere setine sahip olmak için 1.499 TL ödemeniz yeterlidir.

Jumbo Modena 8 Parça Çelik Tencere Seti

celik tencere markalari

Jumbo’nun en kaliteli ve en şık ürünleri arasında yer alan Jumbo Modena 8 Parça Çelik Tencere Seti ile mutfağınızın tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. 16 cm derin tencere, 20 cm derin tencere, 24 cm derin tencere, 24 cm basık tencereden meydana gelen set paslanmaz çelikten üretilmiş olup son derece kullanışlıdır. Uygun fiyatlı bir ürün olan Jumbo Modena, 799 TL fiyata sahiptir.

Siz de kendiniz için en uygun çelik tencere setini arıyorsanız yukarıda bahsedilen setlerden birine sahip olabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.