En İyi Kayganlaştırıcı Jel Hangisi? 2023 Tavsiyeler Markalar Yorumlar


en iyi kayganlaştırıcı jel

En iyi kayganlaştırıcı jel hangisi? Kayganlaştırıcı jellerin cinsil ilişkiyi daha üst noktalara taşıdığı birçok kişi ve uzman tarafından söyleniyor. Kayganlaştırıcı jellerin kullanım amacına baktığımızda, cinsel birleşme esnasında çok faydalı araçlar olduğunu söylemek mümkün.

Çünkü cinsel ilişki uzarsa, vajina ıslaklığını kaybedebilir. İşte bu noktada birleşme, keyiften çok acı getirmeye başlayacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için çiftlerin yardımına kayganlaştırıcı jeller yetişiyor. Peki 2023’de alabileceğiniz en iyi kayganlaştırıcı jel hangisi, çiftlerin kayganlaştırıcı jel tavsiyeleri neler ve kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Gelin yazımızda bu soruya yanıt arayalım!

Kayganlaştırıcı Jel Ne İşe Yarar?

Kayganlaştırıcı jeller ve kremler cinsel ilişki sırasında meydana gelen, vajinanın ıslaklığı sonucu oluşan ağrıyı azaltmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Araştırmaların göz önüne serdiği verilere bakıldığında kadınların %50’den fazlasının cinsel ilişki esnasında kayganlaştırıcı jel kullanıldığı biliniyor.

Vajina kayganlığını yirtirirse, cinsel ilişki ağrılı olurken cinsel hazda da azalma meydana gelecektir. Diğer yandan vajina mukozasının zedelenmesi de kuruluğun sebep olabileceği sorunlardan birisidir. Yani baktığımız zaman kayganlaştırıcı jelin çok önemli olduğunu ve birçok çift tarafından kullanıldığını görüyoruz.

Kayganlaştırıcı Jel Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlişkiniz ve partneriniz için en iyi kayganlaştırıcı jelin hangisi olduğuna karar vermeden önce kayganlaştırıcı jel alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna da yanıt aramak gerekir.

 • pH Değeri kayganlaştırıcı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Vajina, asidik bir ortama sahip olduğu için, pH’ın artması demek vajinanın florasının bozulması anlamına gelebilir. Bu sebeple bazik olmayan, yani pH’ı yüksek olmayan kayganlaştırıcılar tercih edilebilir.
 • Kayganlaştırıcıların için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kokusudur. Partnerinizin hoşuna gidebilecek kokuları seçmeniz, cinsel hayatınız için olumlu sonuçlar doğurabilir.
 • Osmolarite terimine bakacak olursak vajinanın nem dengesini gösteren bir ifade olduğunu söyleyebiliriz. Osmolarite değeri yüksek kayganlaştırıcıların vajinanın kurumasına sebep olabilir. Bu sebeple osmolarite değeri düşük kayganlaştırıcılar tercih edilebilir.

Kayganlaştırıcı Jel Vajinaya Zarar Verir mi?

Çiftlerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de kayganlaştırıcı jel vajinaya zarar verir mi sorusu oluyor. Birçok uzmana göre ilişki sırasında kayganlaştırıcı jel kullanmanın bir zararı yoktur. Ancak yukarıda bahsettiğimiz maddelere dikkat etmelisiniz.

Kayganlaştırıcı Jelin Cinsel İlişkiye Etkisi

Kayganlaştırıcı jel zevk verir mi? Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre kayganlaştırıcı jelin cinsel ilişki sırasında alınan zevki arttırdığı gözlenmiştir. Çünkü kayganlaştırıcı jellerin kimyasal yapısı ilişki sırasında ısınma, sıcaklığı daha fazla hissetme gibi etkiler verebilir.

Kayganlaşıtırıcı Jel Spermleri Öldürür mü?

Doğru kullanılmayan, daha doğrusu ne olduğu belli olmayan, kalitesiz kayganlaşıtırıcı jeller spemleri öldürebilir. Yani pH değeri uygun olmayan kayganlaştırıcı jelleri kullanmak spermler için zehirli olacaktır.

Hamile Kalmak İçin Kayganlaştırıcı Jel Kullanımı

Kayganlaştırıcı jel hamile kalmaya engel mi? Kayganlaştırıcı jellerin bebek sahibi olmak için cinsel birleşme sırasında kullanılması hamile kalmak için engeldir. Daha doğrusu kısmi olarak engeldir çünkü kayganlaştırıcı jellerin vajinanın doğal ortamını etkilediği bilinmektedir. Yani spermlerin hareket etmesi, yumurtaya ulaşmak için daha uzun hayatta kalabilmesi için hamilelik beklentisi olan çiftlerin bu tarz ürünleri kullanılmaması birçok uzmana göre daha iyi sonuç vereceği yönündedir.

Kayganlaştırıcı Yerine Neler Kullanılabilir?

Kayganlaştırıcı yerine doğal yağlar, vazelin gibi kremler kullanımı da merak ediliyor. Kayganlaştırıcı olarak vazelin kullanımı doktorlar tarafından önerilmemekte. Hem vajinanın doğal ortamının korunması hem de prezervatif gibi doğum kontrol yöntemlerinin dayanıklılığını azaltabilirler. Diğer yandan kayganlaştırıcı yerine kullanıldığı düşünülen vazelin gibi kremler kadın cinsel organında enfeksiyon oluşumuna sebebiyet verebilir.

Durex Play Kayganlaştırıcı & Masaj Jeli 

en iyi kayganlaştırıcı jel
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 516
 • Değerlendirme Puanı: 4,1

Yağ ve koku içermeyen kayganlaştırıcı jel, yağ ve koku içermiyor. Diğer yandan hem kayganlaştırıcı jel olarak hem de masaj jeli olarak kullanılabiliyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda birçok çift tatafından tavsiye edildiğini, enfeksiyon ya da alerjik rahatsızlıklara sebebiyet veren bir jel olmadığını görüyoruz. Ancak bu kişilerin, fiziksel özelliklerine göre değişebilir. Yani sizde alerji yapmayan bir başkasında yapabilir veya başkasında yapan sizde yapmayabilir.

Bunu test etmek için genellikle, cildin çok küçük bir bölgesine sürülüp sonrasında denenebilir.

Bir diğer kullanıcı yorumu ise ürünü senelerdir kullandığını belirtmiş. Diğer yandna prezervatif kullanırken de herhangi bir sorun yaşanmamış.

Okey Masaj Jeli & Kayganlaştırıcı Jel 

en iyi kayganlastirici jel hangisi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 333
 • Değerlendirme Puanı: 4,4

Ginseng özlü masaj ve kayganlaştırıcı jeli, cinsel ürünlerde çok bilinen bir marka olan OK’in jeli ile devam ediyoruz.

Kokusuz bir jel istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta da belli bir süre sonra tekrar sıkmanız gerektiği. Bunu zaten ilişki esnasında partneriniz ile belirlersiniz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Prezervatif

Durex Play Kayganlaştırıcı Jel Çilek Hazzı 

kayganlastirici jel tavsiye
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 181
 • Değerlendirme Puanı: 4,4

Su bazlı bir kayganlaştırıcı olması sebebiyle prezervatif ile kullanılması herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda kokusuyla birlikte gerçekten işe yarayan bir kayganlaştırıcı olduğunu görüyoruz. Diğer yandan yağ bazlı bir jel olmadığı için temizlemesi de kolay oluyor.

İlginizi Çekebilir | En İyi Geciktirici

Okey Kayganlaştırıcı Jel Çilek

kayganlaştırıcı jel onerisi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 328
 • Değerlendirme Puanı: 4,3

Yine çiçek kokulu bir kayganlaştırıcı ama markası bu sefer OK marka bir kayganlaştırıcı. Çilek kokusunun çok keskin ve yoğun olmadığını görüyoruz. Yani tam ayarında ama elinize geçtiğinde kendi değerlendirmenizi yapmanız daha önemli.

Kayganlaştırıcı özelliği birçok çift tarafından beğenilmiş. En çok tavsiye edilen kayganlaştırıcı modellerinden birisi.

Evet sevgili okurlarımız en iyi kayganlaştırıcı jel hangisi, kayganlaştırıcı jel alırken nelere dikkat edilmli, çiftlerin kayganlaştırıcı jel tavsiyeleri neler sizlerle birlikte inceledik. Son olarak söyleyebileceğimiz şey ise bilinir markalardan almanız gerektiğidir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.