En İyi Kayganlaştırıcı Jel Hangisi? 2021 Tavsiyeler Markalar Yorumlar


en iyi kayganlaştırıcı jel

En iyi kayganlaştırıcı jel hangisi? Kayganlaştırıcı jellerin cinsil ilişkiyi daha üst noktalara taşıdığı birçok kişi ve uzman tarafından söyleniyor. Kayganlaştırıcı jellerin kullanım amacına baktığımızda, cinsel birleşme esnasında çok faydalı araçlar olduğunu söylemek mümkün. Çünkü cinsel ilişki uzayarsa, vajina ıslaklığını kaybedebilir. İşte bu noktada birleşme, keyiften çok acı getirmeye başlayacaktır. İşte bu noktada çiftlerin yardımına kayganlaştırıcı jeller yetişiyor. Peki en iyi kayganlaştırıcı jel hangisi, çiftlerin kayganlaştırıcı jel tavsiyeleri neler ve kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Gelin yazımızda bu soruya yanıt arayalım!

Kayganlaştırıcı Jel Ne İşe Yarar?

Kayganlaştırıcı jeller ve kremler cinsel ilişki sırasında meydana gelen, vajinanın ıslaklığı sonucu oluşan ağrıyı azaltmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Araştırmaların göz önüne serdiği verilere bakıldığında kadınların %50’den fazlasının cinsel ilişki esnasında kayganlaştırıcı jel kullanıldığı biliniyor.

Vajina kayganlığını yiririse, cinsel ilişki ağrılı olurken cinsel hazda da azalma meydana gelecektir. Diğer yandan vajina mukozasının zedelenmesi de kuruluğun sebep olabileceği sorunlardan birisidir. Yani baktığımız zaman kayganlaştırıcı jelin çok önemli olduğunu ve birçok çift tarafından kullanıldığını görüyoruz.

Kayganlaştırıcı Jel Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlişkiniz ve partneriniz için en iyi kayganlaştırıcı jelin hangisi olduğuna karar vermeden önce kayganlaştırıcı jel alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna da yanıt aramak gerekir.

 • pH Değeri kayganlaştırıcı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Vajina, asidik bir ortama sahip olduğu için, pH’ın artması demek vajinanın florasının bozulması anlamına gelebilir. Bu sebeple bazik olmayan, yani pH’ı yüksek olmayan kayganlaştırıcılar tercih edilebilir.
 • Kayganlaştırıcıların için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kokusudur. Partnerinizin hoşuna gidebilecek kokuları seçmeniz, cinsel hayatınız için olumlu sonuçlar doğurabilir.
 • Osmolarite terimine bakacak olursak vajinanın nem dengesini gösteren bir ifade olduğunu söyleyebiliriz. Osomolarite değeri yüksek kayganlaştırıcıların vajinanın kurumasına sebep olabilir. Bu sebeple osmolarite değeri düşük kayganlaştırıcılar tercih edilebilir.

Durex Play Kayganlaştırıcı & Masaj Jeli 

en iyi kayganlaştırıcı jel
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 516
 • Değerlendirme Puanı: 4,1

Yağ ve koku içermeyen kayganlaştırıcı jel, yağ ve koku içermiyor. Diğer yandan hem kayganlaştırıcı jel olarak hem de masaj jeli olarak kullanılabiliyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda birçok çift tatafından tavsiye edildiğini, enfeksiyon ya da alerjik rahatsızlıklara sebebiyet veren bir jel olmadığını görüyoruz. Ancak bu kişilerin, fiziksel özelliklerine göre değişebilir. Yani sizde alerji yapmayan bir başkasında yapabilir veya başkasında yapan sizde yapmayabilir.

Bunu test etmek için genellikle, cildin çok küçük bir bölgesine sürülüp sonrasında denenebilir.

Bir diğer kullanıcı yorumu ise ürünü senelerdir kullandığını belirtmiş. Diğer yandna prezervatif kullanırken de herhangi bir sorun yaşanmamış.

Okey Masaj Jeli & Kayganlaştırıcı Jel 

en iyi kayganlastirici jel hangisi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 333
 • Değerlendirme Puanı: 4,4

Ginseng özlü masaj ve kayganlaştırıcı jeli, cinsel ürünlerde çok bilinen bir marka olan OK’in jeli ile devam ediyoruz.

Kokusuz bir jel istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta da belli bir süre sonra tekrar sıkmanız gerektiği. Bunu zaten ilişki esnasında partneriniz ile belirlersiniz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Prezervatif

Durex Play Kayganlaştırıcı Jel Çilek Hazzı 

kayganlastirici jel tavsiye
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 181
 • Değerlendirme Puanı: 4,4

Su bazlı bir kayganlaştırıcı olması sebebiyle prezervatif ile kullanılması herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda kokusuyla birlikte gerçekten işe yarayan bir kayganlaştırıcı olduğunu görüyoruz. Diğer yandan yağ bazlı bir jel olmadığı için temizlemesi de kolay oluyor.

İlginizi Çekebilir | En İyi Geciktirici

Okey Kayganlaştırıcı Jel Çilek

kayganlaştırıcı jel onerisi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 328
 • Değerlendirme Puanı: 4,3

Yine çiçek kokulu bir kayganlaştırıcı ama markası bu sefer OK marka bir kayganlaştırıcı. Çilek kokusunun çok keskin ve yoğun olmadığını görüyoruz. Yani tam ayarında ama elinize geçtiğinde kendi değerlendirmenizi yapmanız daha önemli.

Kayganlaştırıcı özelliği birçok çift tarafından beğenilmiş. En çok tavsiye edilen kayganlaştırıcı modellerinden birisi.

Evet sevgili okurlarımız en iyi kayganlaştırıcı jel hangisi, kayganlaştırıcı jel alırken nelere dikkat edilmli, çiftlerin kayganlaştırıcı jel tavsiyeleri neler sizlerle birlikte inceledik. Son olarak söyleyebileceğimiz şey ise bilinir markalardan almanız gerektiğidir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..