En İyi Güneş Kremi Hangisi? 2021 Tavsiye ve Çok Kullanılan Güneş Kremleri


en iyi gunes kremi 2020

En İyi Güneş Kremi

En iyi güneş kremi hangisi? Güneş kremi tavsiye listesi yazımızda! Bu soru birçok insan tarafından sıkça sorulan sorulardan birisi. Özellikle de kadınların bu soruyu sıkça sorduğunu biliyoruz. Peki güneş kremi nedir? Aslına bakarsak farklı farklı maddelerin bir arada toplanmasıyla oluşan ve güneş ışınlarından koruyan kozmetik ürünler diyebiliriz. Peki bu güneş ışınları nelerdir?

Güneş Işınları UVA, UVB, UVC olarak üç kısımda inceleniyor. UVC için meraklanmanıza gerek yok, bu ışınlar yeryüzüne dahi ulaşamıyorlar o yüzden en iyi güneş kremi yazımızda pek ilgilenmeyeceğiz. UVA ışınları ise cildin alt tabakasına ulaşabilen ışınlardır. İşte burada endişelenmeniz gerekiyor.

Çünkü bu ışınlar erken cilt yaşlanmasına ve cilt kanserine sebebiyet verebilirler. UVB ise cildin üst tabakasında etkili olan ve UVAya göre daha zararsız olan ışınlardır. Ancak bu ışınlar dediğimiz gibi cildin üst tabakasına etki etmekte ve güneş yanıklarına sebebiyet vermektedir.

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Peki güneş kremi alırken nasıl bir tercihte bulunmalısınız? UVB koruması için dikkat etmeniz gereken kısım SPF (Sun Protection Factor) yani güneş koruma faktörü. UVA koruması için de PA+ kısmına dikkat etmeniz gerekmekte. Bizce güneş kremi alacaksanız güneş koruma faktörü (SPF) en az öz ve PA++ koruma içeriği olmalıdır.

SPF değerlerini ise size şöyle açıklayabiliriz: SPF 30 demek, kullandığınız güneş kreminin sizi ışınlardan %97 oranında koruyacağı anlamına geliyor. SPF 50 ise %98 ve SPF 100 demek kreminiz sizi ışınlardan %99 oranında koruyor demek. Bizim önerimiz ve genel kullanım şekli ise yaz aylarında günde 2-3 saatte bir güneş kremini sürmeniz gerekmekte çünkü kremler bu süre zarfından sonra etkisini yitirmekte.

en iyi güneş kremi 2020

Neden güneş kremi kullanmalıyız? Yukarıda gördüğünüz fotoğrafta yer alan kişi 70 yaşında bir kamyon şoförü. Yüzüne baktığınızda bir tarafın diğer taraftan daha fazla kırışıklığa sahip olduğunu görüyorsunuz. Daha fazla kırışıklığa sahip olan taraf ise elbette güneş ışınlarına daha fazla maruz kalan taraf. Doktorun açıklamasına göre yüzün sol tarafı sağ taraftan daha fazla güneşe maruz kalmış. Bu durumda da sol taraf ile sağ taraf arasında 20 senelik bir fark ortaya çıkmış! O yüzden yaz kış demeden güneş kremi kullanmalısınız! Ne demek istediğimizi umarım anlamışsınızdır. Eğer bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız. Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? yazımızı okumalısınız! Şimdi ise en iyi güneş kremi çeşitlerini sizlerle paylaşacağız ve yorumlarımızı belirteceğiz. Güneş kremi tavsiye için doğru yerdesiniz!

 • En İyi Güneş Kremi
  • Bioderma Photoderm Spot SPF 50+ Leke Karşıtı Güneş Kremi
  • La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid SPF 50
  • La Roche Posay Anthelios Dry Touc
  • Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF 50
  • Vichy Ideal Soleil Velvety Cream SPF 50
  • THE BODY SHOP Skin Defence Cilt Koruyucu Yüz Losyonu SPF 50+
  • Missha All Around Safe Block Mild Sun SPF 30
  • Missha Güneş Koruyucu Jel SPF 50 PA+
  • Sebamed Güneş Kremi SPF 50
  • Solante Lekeli Ciltler için Güneş Koruyucu

Bioderma Photoderm Spot SPF 50+ Leke Karşıtı Güneş Kremi

en iyi güneş kremi

Leke sorunları bulunan kullanıcılar için ideal bir güneş kremi. Güneş koruma faktörü ise 50+ bir güneş koruyucu. Eğer leke sorunlarıyla karşı karşıyaysanız sizin için ideal bir ürün olacaktır.

Makyajınızın altına rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Hem plajda hem de günlük hayatınızda rahatça kullanabilirsiniz. E-ticaret sitelerinde en çok satılan güneş kremlerinden birisi.

1743 kişi tarafından yorumlanan ürün 4.7 puana sahip. En iyi güneş kremlerinden birisi! Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid SPF 50

güneş kremi tavsiyesi

Şimdi inceleyeceğimiz güneş kremi ise yine on binlerce kişi tarafından satın alınan bir kozmetik ürün. SPF 50 olan güneş kremi 4271 yoruma sahip ve 4.6 puanı var.

Tehlikeli ışınlardan olan UVA ve UVB ışınlarına karşı oldukça güçlü bir koruma sağlıyor. Mineral koruma sağladığı için hassat ciltler için uygun. Mineral olduğu için iyice çalkanarak kullanmalı.

Lekelere karşı da oldukça başarılı. Ayrıca Kızılötesi ışınları ve hava kirliliği yüzünden oluşabilecek cilt zararlarını da önlemeye yardımcı oluyor. Bu özellikleriyle birlikte suya vere karşı oldukça dayanıklı. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

La Roche Posay Anthelios Dry Touc

en iyi güneş kremi markası

En iyi güneş kremi listemize çok kullanılan ve günenilir bir ürünü inceleyerek devam edeceğiz. Plaj kullanımı için uygun olan bir ürün. Suya, plaj kumuna ve tere karşı oldukça dayanıklı.

Eğer yoğun güneş ışığına maruz kalıyorsanız, hassas bir cildiniz varsa kullanabileceğiniz bir ürün. Güneşe çıkmadan 20 dakika önce kullanmanız gerekiyor.

Elbette tüm güneş kremlerini bu şekilde kullanmalısınız. Leke bırakmayan ve cilt tarafından kısa sürede emilen bir ürün. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da ürünü kullananların bir sorun yaşamadığını görüyoruz. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF 50

hangi güneş kremini almalıyım

Kullanıcılar tarafından en çok kullanılan ve en sevilen güneş kremleri arasında yer alıyor. Yani en iyi güneş kremlerinden birisi diyebiliriz. Tüm ciltler için neredeyse uygun diyebiliriz.

Yağlı ciltler için güneş kremi bulmak oldukça zor olduğu için bu ürün yağlı cilde sahip insanları dertlerinden kurtarabilecek bir güneş kremi olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun bir krem olduğunu söyleyemeyiz. Cilt tarafından kolayca emiiyor ve beyaz leke bırakmıyor.

Kullanıcıların da tavsiye ettiği bir güneş kremi. Bizim de güneş kremi tavsiye listemizde yerini aldı! Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

Vichy Ideal Soleil Velvety Cream SPF 50

güneş kremi tavsiyesi

Kuru cilt tipleri için en iyi güneş kremi çeşitlerinden birisi. Krem formunda olan ürün 50 ml ve SPF 50+ koruma sağlıyor. Kokusu da oldukça hoş. Lekelenmelere karşı iyi iş çıkarıyor. Cildinizde beyaz izler bırakmıyor. Ayrıca mat bir görünüm sağlıyor. İnce bir dokusu olduğu için de yüzünüzü rahatsız etmiyor.

Yaz kış kullanabileceğiniz bir güneş kremi. Eğer hassas ve kuru bir cildiniz varsa alabilirsiniz. Hatta bazı kullanıcılar cilt tonunu dengelediğini de söylemişler. Bir buçuk ya da iki saatte bir yenilemeniz kremin etkisini arttıracaktır. Ayrıca unutmayın güneşe çıkmadan 20 dakika önce sürmelisiniz.

Eğer makyaj yapıyorsanız da kremi sürdükten 15-20 dakika sonra makyajınıza başlamalısınız! Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

THE BODY SHOP Skin Defence Cilt Koruyucu Yüz Losyonu SPF 50+

güneş kremi çeşitleri

Daha çok günlük hayatta kullanabileceğiniz bir ürün. Kullanıcılar tarafından yine beğenilen bir ürün. Lekelenmeleri kesinlikle önleyen bir ürün.

Yağlanma, yüzünüzde parlama yapmıyor. Eğer makyaj yapıyorsanız yine sıkıntı yaşamayacağınız güneş kremleri arasında! Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın! Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

En İyi Güneş Kremi Missha

Şimdi de kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen güneş kremi markası olan Missha marka ürünleri inceleceğiz!

Missha All Around Safe Block Mild Sun SPF 30

en iyi güneş kremi 2020

Tamamen mineral bazlı olduğu için her insan kullanabilir diyebiliriz. Mineral filtreli güneş kremi arayışındaysanız en iyi güneş kremleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Yüzünüze sürdükten 10 dakika sonra asıl etkisini görebiliyorsunuz. Parfüm kokusu bulunmuyor diyebiliriz. Hassas ciltler tarafından oldukça sevilen bir ürün.

Yağlı cilde sahipseniz kışın kullanım daha uygun olacaktır. Suya çok fazla dayanıklı olduğu için sudan çıktıktan sonra hemen tazelemelisiniz. Ayrıca içinde çok fazla yeşil çay özü var. Bu yüzden antioksidan özelliğine de sahip. Pelin otu / artemisia da bulunuyor. Bunlar ise hassas ciltler için ideal bir içerik oluşturuyor. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

Missha Güneş Koruyucu Jel SPF 50 PA+

güneş kremi alırken nelere dikkat edilmeli

İçeriğinde nemlendirici esan bulunan bir güneş kremi SPF 50 ve PA++++ değerlerine sahip bir güneş koruyucu. Yani bu değerlerle güneş ışınlarına karşı yüksek oranda koruma sağlıyor. UV ışınlarına karşı cildinizi koruyan bir güneş kremi. Ayrıca güneş kaynaklı cildinizde oluşan yaşlana etkilerine karşı koruyucu bir güneş kremi.

Kimler kullanmalı diye sorarsanız nemlendirme etkisi yüksek güneş kremi isteyenler kullanmalı. Yumuşak bir yapısı var. Karma citler için de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Hafif bir dokuya sahip. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

MISSHA A’PIEU Madecassoside Sun Cream

güneş kremi önerileri

Hassas ciltler için kızarıkları gidermenize yardımcı olabilecek bir ürün. İçerisinde limon yağı bulunuyor ve limonumsu bir kokusu bulunuyor. Yani hassas ciltler için üretilmiş bir güneş kremi. Kullanacıların deneyimine göre ilk sürdüğünüzde kremin vücudunuz tarafından emilmeyeceğini düşünebiliyorsunuz.

Ancak 10-15 dk sonra kremin başarılı bir şekilde emildiğine şahit oluyorsunuz. Kremin kuru, karma ve hassat ciltler için ideal olduğu kutusunda yazıyor.

Parlama gibi sorun yaşamayacağınız bir ürün. Mineral filtreye sahip güneş kremi. Kremi sürdüğünüzde yağlı bir hissiyat vermiyor. Lekeleri giderici, yaşlandırmayı geciktirici etkisi de var. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

Solante Lekeli Ciltler için Güneş Koruyucu

en iyi güneş kremi

Ürünü kullananların neredeyse yüzde doksanı üründen memnun diyebiliriz. Trendyol’da en çok satan ve en iyi güneş kremi çeşitlerinden birisi. 150 ml olan ürünü düzenli olarak kullandığınızda dahi bir sene kullanabilirsiniz. Leke problemi olan kadınların kullanması gereken bir ürün. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butona tıklayın!

Bir yazının daha sonuna geldik! Toparlayacak olursak, en iyi güneş kremi çeşitlerini inceledik ve güneş kremi tavsiye listesi oluşturduk! Umarım yararlı bir yazı olmuştur! 15sey.com olarak siz değerli okurlarımıza en kaliteli, en çok kullanılan ürünleri bulmaya çalışıyoruz! Okuduğunuz için teşekkür ederiz!Allık önerileri için Allık Önerileri yazımızı okuyabilirsiniz Nemlendirici krem için ise Nemlendiri Krem Önerileri yazımızı okuyabilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..