En İyi Geciktirici Hangisi? Tavsiye Kullanıcı Yorumları Markalar


en iyi geciktirici hangisi

En İyi Geciktirici

Bu yazımız sadece Türk Ceza Kanununa göre 18 yaşından büyük okurlarımız için uygundur. Yasal uyarıyı yaptığımıza göze yazıya giriş yapabiliriz 🙂 En İyi Geciktirici hangisi? Erkeklerin cinsel ilişki sırasında belki de en büyük korkuları, erken boşalmak. Erkeklerin büyük bir kısmı bu durumun içerisinde bulunmaktan sıkılsa da, erken boşalma dünyada en çok görülen cinsel bozukluklardan bir tanesi. Bu durum daha detaylı incelendiğinde, her erkeğin belli bir dönem içerisinde erken boşalma ile karşılaştığı görülebiliyor. Elbette erken boşalmanın fizyolojik ve psikolojik nedenleri olabiliyor ve bu durum düzelebilen bir durum.

Diğer yandan gelişen sağlık teknolojileriyle birlikte, erken boşalmayı evde bitirmek de mümkün. Ancak sadece internette yazanlara aldanmayın, bir doktora görünmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Erken boşalmaya daha detaylı bakacak olursak, bu durumun genç yaşta daha sık görüldüğünü söyleyebiliriz. Çünkü cinsel birliktelik sırasında tecrübe daha az olduğu için erkeklerin ereksiyon kontrolü de az oluyor. Ancak dediğimiz gibi erken boşalmanın da çözümleri mevcut.

Detaylara geçmeden önce, yazımızın sağlık anlamında hiçbir tavsiye içermediğini belirtelim. Çünkü sağlık konusunda danışılması gereken kişiler bu işin uzmanları olan doktorlardır. İyi okumalar!

Geciktirici Çeşitleri

En iyi geciktirici hangisi sorusuna yanı vermeden önce geciktiric tiplerine bakmamız daha iyi olacaktır.

 • Geciktirici Haplar
  • Geciktirici hapları genellikle size doktorunuz verebilir veya bu hapları eczaneden reçetesiz de alabilirsiniz. Ancak doktorunuza danışmanız sizin için daha bilinçli bir karar verme sürecinde önemli bir yere sahip olacaktır. Ancak gidip direkt olarak eczaneden alacaksanız, ilacın bütün yan etkilerini dikkatlice sormalı ve prospektüsü okumalısınız. Yani bilinçsizce cinsel hayatınıza etki eden hapları kullanmamanız daha iyi olacaktır. Bu hapları söylenenden fazla almak yan etkileri tecrübe etmenize sebep olabilir. Hatta hiç bitmeyen ereksiyon sorunuyla da karşılaşabilirsiniz. Bu sebepten ötürü geciktirici hapları kullanmak çok büyük dikkat gerektirir ve çoğu kişinin doktora gitmeden tercih ettiği bir durum değildir.
 • Geciktirici Sprey
  • Geciktiricilerin bir diğer formu ise spreylerdir. Bu spreyler penisin uç kısmına sıkılır ve penisinizin sinirlerini bir miktar uyuşturur. Bu durum da ereksiyonu uzatabilir. Bu spreylerin, cinsel birlikteliği uzatması beklense de işe yaramama durumu da söz konusu olur. Eğer bu spreyi fazla sıkarsanız boşalamamanıza hatta ereksiyonu kaybetmenize dahi sebep olabilir
 • Geciktirici Krem
  • Geciktirici kremler de spreyler ile benzer özelliklere sahiptir. Kremi uç kısma sürersiniz ve spreyle aynı etkiyi gösterir. Yukarıda olduğu gibi bu kremler de işe yaramayabilir. Yani her ihtimal düşünülmeli.
 • Geciktirici Prezervatif
  • Geciktirici etkiye sahip prezervatiflerin iç kısmında ise krem bulunur. Yani hem prezervatif hem de geciktiricidir. Bu geciktirici çeşidi de krem ve spreyde olduğu gibi penisin duyarlılığını azaltarak, cinsel birlikteliğin süresini uzatmayı hedefler.

Geciktirici Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evet en iyi geciktirici hangisi sorusuna cevap aramadan önce bu konulara da değinmemiz gerekti. Şimdi biraz da işin ciddiyetinden bahsedelim. Cinsel sağlık piyasası çok fazla paranın döndüğü bir piyasa. Aynı saç dökülme piyasasında olduğu gibi. Piyasada birçok geciktirici sprey, hap ve krem bulunuyor. Ancak bunların büyük bir kısmı sadece para tuzağı. Yani işe yaramaz ürünler ortaya çıkıyor. Bu sebeple alacağınız gecikticinin kullanıcı yorumlarını dikkatle okumalısınız.

Geciktirici kullanırken de yine dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ürünler çeşitli yan etkiler gösterebilir. Peniste ereksiyonun kaybolması, penisin kızarması vs. bu yan etkilerden bazılarıdır. Geciktirici konusunda kullanıcılar genellikle prezervatif kullanıyorlar. Çünkü spreyleri ve kremleri üreten markalar genellikle popüler olmayan ve bilinmeyen markalar. Ancak OK ve Durex gibi prezervatif markalarının, geciktirici etkiye sahip prezervatifleri on binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Bunun için en iyi prezervatif yazımızı okuyabilirsiniz.

En İyi Geciktirici Hangisi

Evet, en iyi geciktirici hangisi, kullanıcıların geciktirici önerileri neler gelin bir bakalım! Aslında listemizde geciktirici krem ve geciktirici spreylerde yer alıyordu. Ancak tam olarak güvenemediğimiz ve sizin de sağlığınız söz konusu olduğu için listemize almadık.

 • En İyi Geciktirici ve Kullanıcıların Geciktirici Önerileri
  • Durex Extreme Geciktiricili Prezervatif
  • Durex Geciktirici Karşılıklı Zevk
  • Okey Prezervatif Rötar ve Geciktirici Sprey

Durex Extreme Geciktiricili Prezervatif

 • Kullanıcı Değerlendirme ve Yorum Sayısı: 1074
 • Ürün Puanı: 4.5

En iyi geciktirici listemizin ilk sırasında Durex marka bir prezervatif yer alıyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda gizli bir paket içerisinde gönderilen üründen birçok kişi memnun diyebiliriz.

Durex Geciktirici Karşılıklı Zevk

geciktirici onerileri
 • Kullanıcı Değerlendirme ve Yorum Sayısı: 5449
 • Ürün Puanı: 4.4

Okey Prezervatif Rötar Geciktirici

 • Kullanıcı Değerlendirme ve Yorum Sayısı: 2310
 • Ürün Puanı: 4.6

Evet sevgili okurlarımız, en iyi geciktirici krem hangisi, geciktirici sprey tavsiyesi konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Daha fazla içerik için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.