En İyi Prezervatif Hangisi? Prezervatif Tavsiyesi ve Yorumlar


en iyi prezervatif hangisi

En iyi prezervatif hangisi? Erkeklerin bir ksımının cinsel birleşme esnasında prezervatif kullanmayı sevmedikleri bir gerçek. Bu sebeple seks terapisti olan Ian Kerner, eğer prezervatif kullanmanın berbat olduğunu düşünüyorsanız, belki de yeni bir prezervatif olmanının zamanının geldiğini söylüyor.

Yine terapistlerin söylediklerine göre, erkeklerin prezervatif alırken dikkat etmesi gereken üç farklı faktör bulunuyor. Bu faktörlerden ilki, rahat edebileceğiniz bir maddeden üretilmiş bir plastik kullanmak. İkinci faktör ise prezervatifin kalınlığı ve sahip olduğu doku. İşte bu üç maddeye oldukça dikkat edilmeli.

Diğer yandan prezervatiflerin, istenmeyen gebeliklerden ve cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan koruması da çok önemli.

Bununla birlikte, Sexually Transmitted Infections (Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar) dergisinde yayınlanan bir makaleye göre, çok sıkı veya gevşek kondomların kullanılması, cinsel birleşimi istenmeyen noktalara getirebilir. Hatta bu sırada erkekler, ereksiyonlarını dahi kaybedebilir. İşte bu nedenler sebebiyle, en iyi prezervatif hangisi sorusunu sormak oldukça akıllı bir iş diyebiliriz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi prezervatif seçimi, cinsel birleşme için oldukça önemli. Piyasada, e-ticaret sitelerinde ve marketlerde yüzlerce çeşit bulunuyor. Ancak bu prezervatiflerin hepsi kaliteli ya da “en iyi prezervatif” sınıfında olmadığını söylememiz gerekir. Yazımızda ürünlere geçmeden önce prezervatif alırken dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz. Böylelikle daha bilinçli bir kullanım söz konusu olacaktır. Sonuna kadar okumanız sizin için çok iyi olacaktır.

Prezervatif Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Öncelikle söylemeliyiz ki alacağınız prezervatifin, diğerlerinden pahalı olması daha iyi olduğunu göstermez.
 • Yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi, prezervatif alırken aldığınız prezervatifin kalınlığı da önemli. Eğer prezervatif kalına, cinsel birleşme esnasında alacağınız zevk de azalacaktır.
 • Bir üstte, kalın dokulu prezervatiflerin iyi olmadığından bahsettik. Ancak ince prezervatiflerin de sağlam olması, yırtılmaması ve yıpranmaya karşı güçlü olması lazım. Eğer sağlam ve size güven vermeyen bir prezervatif kullanacaksanız bu durum istenmeyen gebeliklere ve çeşitli enfeksiyonlara yol açabilir.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da alacağınız prezervatifin özellikleri. Birleşme esnasında erken boşalma, erkeklerin bir kısmında görülür ve istenmeyen durumlara yol açabilir. İşte bu durum içerisinde erkekler, geciktirili prezervatifleri tercih edebiliyor. Bu prezervatiflerin içerisinde bulunan geciktirici kremse, penisi uyuşturarak cinsel birleşmenin süresini uzatıyor. Burada ise, prezervatifin nasıl bir performans gösterdiği önemli. Sonuçta alacağınız ürünün size zevk kaybı yaşatmasını istemezsiniz.
 • Son olarak, prezervatifleri tek bir kutu olarak almak fazla kârlı bir iş değil. 2 ya 3 kutu şeklinde satılan prezervatifler daha kârlı olabiliyor.
 • Prezervatifin boyutları çok önemlidir. Yukarıda dediğimiz gibi çok dar ve çok geniş prezervatifler zevk almanızı engelleyebilir bu sebeple prezervatifin boyutları önemlidir.
 • Prezervatifin boyutları belirlenirken, kullanıcıların ilk düşündükleri durum prezervatifin uzunluklarıdır. Ancka bu çok yanlıştır. Çünkü prezervatiflerin boyutlandırma, penisin çevresinin uzunluğuna göre oluyor. Bu çevre uzunluğunun ikiye bölünmesi ise nominal genişlik olarak adlandırılıyor.
 • Büyük prezervatiflerin, 55 mm nominal genişliği bulunuyor. Orta boyların nominal genişliği 52 mm iken, küçük prezervatiflerin nominal genişliği 49 mm oluyor. Bu OK marka ve Durex marka prezervatiflerde de aynı.

Prezervatif Önerileri

Evet prezervatif almadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları size belirttiğimize göre, en iyi prezervatif hangisiymiş bir bakalım!

 • En İyi Prezervatif ve Prezervatif Önerileri
  • Durex Extreme Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif
  • Okey Rötar 45’li Prezervatif
  • Durex Yakın Hisset Prezervatif
  • Okey Ultra Hisset 40’lı Prezervatif
  • Durex Yok Ötesi Ultra Kaygan Prezervatif
  • Okey Zero 45’li Prezervatif 

Durex Extreme Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif

Listemizin ilk sırasında, erken boşalma problemiyle karşılaşan erkekler için bir prezervatif bulunuyor.

 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 5477
 • Ortalama Puan: 5 üzerinden 4.5

Gördüğünüz gibi binlerce kişi tarafından satın alınan ve oldukça yüksek puana sahip olan bir prezervatif. Prezervatifin nominal genişliği 56 mm boyutlarında. Boşalmayı geciktirmek için, iç kısmında geciktirici krem bulunuyor. Partnerizin daha fazla zevk alabilmesi için de dış kısımda tırtıklar ve noktalar yer alıyor.

Diğer yandan internet üzerinden aldığınızda, satıcı ürünü sağlık ürünü diyerek gizli bir paket içerisinde gönderiyor.

Okey Rötar 45’li Prezervatif

en iyi prezervatif hangisi

Listemizin ikinci sırasında OK marka bir prezervatif bulunuyor. Yine geciktirici özelliği bulunan bir prezervatif.

 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 4089
 • Ortalama Puan: 5 Üzerinden 4.4

Doğal lateks kauçuğundan üretilen prezervatifin içeriğine kayganlaştırıcı da bulunuyor. Nominal genişliği ise 52 mm civarında. Belki de sizin için en iyi prezervatif OK Rötar’dır!

Durex Yakın Hisset Prezervatif

en iyi prezervatif markasi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 2100
 • Ortalama Puan: 5 üzerinden 4.6

Listemizin ikinci sırasında ise Durex marka bir prezervatif bulunuyor. Kullanımın rahatlığı amaçlandığı için kolay takılır bir şekilde üretilmiş ve rezervuar uçlu bir prezervatif.

Cinsel birleşmeyi,daha iyi yaşayabilmeniz için ise ekstra kayganlaştırıcı mevcut ve diğer prezervatifle göre daha ince.

Prezervatifin nominal genişliği ise 56 mm.

Okey Ultra Hisset 40’lı Prezervatif

prezervatif onerileri

Oldukça ince olan prezervatifin yüzeyi herhangi bir noktaya ya da tırtığa sahip değil. Nominal genişliği ise 52 mm civarında. Rezervuar uca sahip olmasıyla birlikte, silikon kayganlaştırıcısı mevcut. Unutmadan söyleyelim, vanilya aromalı bir prezervatif.

 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 1387
 • Ortalama Puan: 5 üzerinden: 4,6

Durex Yok Ötesi Ultra Kaygan Prezervatif

prezervatif tavsiyesi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 2819
 • Ortalama Puan: 5 üzerinden: 4,6

Durex ile devam ediyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz prezervatifte olduğu gibi bu prezervatif de ekstra kaygan ve ekstra ince. Bu incelik değerinin diğer Durex ürünlerine kıyasla yapıldığını söyleyelim

Ancak prez belirtiyor. Herhangi bir pürüze sahip olmayan dış yüzeyinin yanında 52 mm nominal genişliği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir | En İyi Kayganlaştırıcı Hangisi?

Okey Zero 45’li Prezervatif 

en iyi prezervatif markasi tavsiyesi
 • Kullanıcı Yorum ve Değerlendirme Sayısı: 2332
 • Ortalama Puan: 5 üzerinden: 4,7

Listemizdeki en ince prezervatiflerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. 0,05 mm değerinde inceliği bulunuyor. Sanki partnerinizle aranızda prezervatif yokmuş gibi diyebiliriz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, “Bugüne kadar kullandığım en iyi prezervatif, bu oldu. Kullandığınızdan haberiniz dahi olmuyor. Oldukça da dayanıklı ve kutusunun üzerinde yazan Yokmuş Gibi ibaresini hakediyor” gibi yorumların çok fazla olduğunu görüyoruz.

Hangi çeşit prezervatif?

Piyasada kullanılabilecek birçok çeşit prezervatif bulunuyor. Geciktirici prezervatifler, ekstra kayganlaştırıcı prezervatifler, ekstra ince prezervatifler prezervatif çeşitlerinden üç tanesidir. Geciktirici prezervatifler, erkeğin penisini uyararak, boşalmayı geciktiriyor.

Hangi boy prezervatif alınmalı?

Alacağınız prezervatifin boyutu, penisinizin ölçülerine göre değişecektir. Prezervatiflerin boyutları, penisin çevre boyu hesaba katılarak değişmektedir. Penisinizin çevre uzunluğunun ikiye bölünmesiyle, nominal uzunluğu bulacaksınız. Bu da prezervatifin boyutunu size gösterecektir.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda en iyi prezervatif hangisi, prezervatif önerileri neler, hangi prezervatifi kullanmalıyım konusuna değindik. Umarız başarılı olabilmişizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.