Klavye Önerileri 2023 En İyi Klavye Hangisi? Yorumlar ve Markalar


en iyi klavye hangisi

En İyi Klavye

Klavye Önerileri 2023. Ofis ve günlük kullanım için en iyi klavye hangisi? Bilgisayarların olmazsa olmaz parçalarından birisi de elbette klavyeler. Dünyada, neredeyse tüm işlerin bilgisayar ve mobil cihazlara kayması ile birlikte, bilgisayarlar ile birlikte geçirilen süre hiç de küçümsenecek seviyede değil.

Yukarıda da dediğimiz gibi klavyeler, bilgisayarların önemli bir parçasıdır. Hatta bilgisayarları mouse olmadan kullanabilirsiniz ancak klavye olmadan mouse’un olması da bir işe yaramayacaktır. Diğer yandan klavye seçimi de oldukça önemlidir. Kullandığınız klavye eskimiş olabilir ya da eski klavyeniz size artık konfor sağlamıyor olabilir. Daha da ileri gidecek olursak yeni bir bilgisayar sistemi toplamış olabilirsiniz ve bir klavyeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Bu sebeple sizler için hem fiyat açısından hem de performans açısından en iyi klavye modellerini derledik. Klavye önerileri konusunda yardıma ihtiyacınız varsa gelin yazımıza başlayalım! Ancak bunun öncesinde klavye alırken nelere dikkat etmelisiniz konusuna da değinelim.

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız ve oyun için bir klavye ihtiyacı içerisindeyseniz, gaming klavye önerileri yazımıza bakabilirsiniz.

Klavye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahsettiğimiz gibi, kendiniz için en iyi klavye hangisi merak ediyorsanız dikkat etmeniz gereken birçok detay var. Dikkatli olmalıyız çünkü bu elektronik cihazların fiyatı hiç ama hiç ucuz değil.

 • Klavye alırken karar vermeniz gereken ilk durum elbette bütçeniz. Çünkü piyasada 50 liraya da klavye bulunuyor, 1000 liraya da. Ama sizin bütçeniz ne kadar? Bütçenizin artması demek klavyenizin performansının da artması demektir. Bu konu oldukça önemli. Ancak kaliteli bir klavye istiyorsanız 200 ya da 300 lirayı gözden çıkarmanızı tavsiye ederiz.
 • Diğer bir nokta ise klavyenin kablolu mu yoksa kablosuz mu olacağı. Eğer masanızda kabloların oluşturacağı kalabalığı istemiyorsanız, kablosuz klavye modellerine göz atabilirsiniz. Günlük işleriniz ve ofis kullanımı için kablolu klavyelerin, kablosuzlardan çok fazla bir artısı bulunmuyor. Ancak gaming için istiyorsanız kablolu klavyeleri tercih edebilirsiniz.
 • Klavyelerin tasarımı da yine önemli noktalardan birisi. Peki neden? Her işte olduğu gibi bilgisayar başında, sürekli klavye kullanmak da yorucu olabilir. Bu sebeple rahatlık sizin için önemliyse ergonik tasarımlara sahip klavyeler tercih edilebilir. Nasıl yani? Bazı klavyelerde, bilek desteği de yer alıyor. Hem rahat bir deneyim olması sebebiyle hem de sizi yormaması nedeniyle gayet iyi bir özellik diyebiliriz.
 • Eğer klavyenizin masanızda fazla bir yer kaplamasını istemiyorsanız boyut bakımından küçük klavyeleri tercih edebilirsiniz.
 • Klavyelerin sahip olduğu kısayol tuşları da yine en önemli noktalardan birisidir diyebiliriz. Müzik dinlerken, sesi kısmak isteyebilirsiniz ya da bu kısayol tuşlarının diğer işlevlerini kullanmak da isteyebilirsiniz. Bu sebeple bu noktalar da en iyi klavye seçiminde oldukça önemlidir.

Klavye Önerileri

Evet klavye önerileri yazımıza başlamadan önce verdiğimiz bilgiler umarız sizler için yararlı olmutur. Şimdi de fiyat, performans açısından iyi durumda olan ve yüzlerce kişi tarafından alınan klavyeleri bir inceleyelim!

 • Klavye Önerileri ve En İyi Klavye
  • logitech 920-007586 K380 Bluetooth Siyah Klavye
  • HP Pavilion Kablosuz Klavye 4ce98aa
  • A4 Tech Km-720-f 480054
  • logitech Mk235 Kablosuz Klavye
  • Everest Km-6063 Klavye
  • TRILOGIC Kb101 F/tr Klavye
  • Gomax Gmx K3 Klavye

logitech 920-007586 K380 Bluetooth Siyah Klavye

klavye önerileri

Klavye önerileri listemizin ilk sırasında, bilgisayar aksesurları konusunda öncü bir marka olan Logitech yer alıyor. Peki bu klavyenin özellikleri neler, kullanıcılarına neler vadediyor?

Öncelikle klavye kablosuz özelliğe sahip ve bağlantısını bluetooth ile sağlıyor. Diğer yandan klavyenin pil ömrü ise oldukça uzun ve klavye ile gelen pillerin 2 sene ömrü bulunuyor. 2 tane AAA pil ile gelen klavyenin bluetooth özelliğine sahip olmasına rağmen ömrü uzun diyebiliriz.

Diğer yandan klavyenin birçok farklı platforma uygun olduğunu görüyoruz. İsterseniz Apple marka bir telefona ya da tablete sahip olun, isterseniz de bilgisayar veya Android cihazlara sahip olun. Hepsi ile uyumlu. Yani iPad, iPhone ya da bilgisayarlar için uyumlu bir klavye.

Bu özelliklerinin yanında boyutu da oldukça küçük. Eğer dağınıklık istemiyorsanız, küçük bir klavyeye ihtiyacınız varsa, sizin için en iyi klavye bu olabilir.

HP Pavilion Kablosuz Klavye 4ce98aa

klavye tavsiyesi

Klavye önerilerine HP marka kablosuz bir klavye ile devam ediyoruz. Klavyeyi incelediğimizde, boyutları ve tasarımı bakımından kibar olduğunu söyleyebiliriz. Malzeme kalistesi de fiyatına göre iyi.

Klavyenin tuşları da yine kaliteli ve aralarında yeterli uzaklık bulunuyor. Yani tuşlar arası açıklık herkes için ideal diyebiliriz. Klavyenin en göze çarpan özelliği ise sessiz bir şekilde çalışması. Sessizlik sizin için önemliyse gerçekten iyi bir klavye denilebilir.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da 5 üzerinden, 4.7 puana sahip olduğunu görüyoruz. Klavyenin tek dezavantajı, enter tuşunun küçük olması diyebiliriz. Ancak kendi tecrübelerime dayanarak bu duruma zamanla alışılıyor diyebilirim.

A4 Tech Km-720-f 480054

klavye onerisi

Listemizin ilk sırasında hem uygun fiyatlı hem de perormansı gayet yeterli olan A4Tech marka bir klavye bulunuyor. Uygun fiyatlı olmasının sebebini, kablolu olmasına bağlayabiliriz. Ancak tasarım olarak oldukça iyi bir ürün.

Eğer klavyedeki harfların ve işareleterin solmasından korkuyorsanız, bu simgeler lazer baskılı. Yani klavyeyi ne kadar kullanırsanız kullanın, silinme gibi bir durum çok zor olacaktır.

Diğer yandan enter tuşunun klavyelerde küçük olması birçok kullanıcı için can sıkıcı. Ancak bu klavyede böyle bir durum söz konusu değil ve enter tuşu hem büyük hem de L şeklinde.

Klavyenin iyi bir özelliği de su dökülmesine karşı dayanıklı olması denilebilir. Yani klavyenize sıvı döküldüğü takdirde, alt kısımda bulunan tahliye kanalları sayesinde suyu boşaltabiliyorsunuz. Bu güzel bir özellik.

logitech Mk235 Kablosuz Klavye

en iyi klavye hangisi

Şimdi bahsedeceğimiz klavye ilk sırada olduğu gibi yine Logitech marka. Ancak bu cihaz mouse ile birlikte geliyor. Gelin şimdi özelliklerini inceleyelim.

Öncelikle klavye kablosuz bir klavye ve mouse de kablosuz bir mouse. Ancak klavyenin bağlanabildiği cihazlar, sadece Windows işletim sistemine sahip cihazlarla sınırlı. Yani iPhone, iPad ya da macbook için klavye arıyorsanız bu klavye isteklerinizi karşılamayacaktır.

Diğer yandan klavyenin pil ömrü de oldukça uzun. Klavyenin pil ömrü 3 yıl ve pil ömrü seende ortalama 2 milyon tuş vuruşuna göre hesaplanmış. Mouse’un pil ömrü ise bir sene.

Peki klavye dayanıklı mı ya da sağlam mı? Ürünü incelediğimizde, sıvı dökülmesine karşı dayanıklı olduğunu görüyoruz. Eğitimli ayaklara sahip olması sebebiyle de dökülen su akarak dışarı gidiyor.

Everest Km-6063 Klavye

en iyi klavye 2021

Klavye önerileri listemizin, 5 sırasında uygun fiyatlı, Everest marka bir klavye yer alıyor. Bütçeniz kısıtlıysa ve işinize yarar bir klavye arıyorsanız, fiyat-performans konusunda başarılı diyebiliriz.

Tuşlara bastığınızda klavyenin ne sesli ne de sessiz olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu konuda orta halli bir klavye. Ama kablosuz olması ve boyutlarının diğer modellere kıyasla küçük olması sebebiyle başarılı diyebiliriz.

Klavyeyi paketinden çıkardıktan sonra USB bağlantısını sağlayıp hemen kullanıma başlayabiliyorsunuz. Bizce fiyatına göre, tasarımı ve performansı oldukça iyi.

TRILOGIC Kb101 F/tr Klavye

en iyi klavye markasi

Belki de listemizin en ucuz klavyesi Trilogic marka olan bu klavye. 50 lira altında bir fiyatı var ve performansı bu fiyata göre iyi diyebiliriz.

Çünkü içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde bu fiyata klavye bulmak zor. Eğer bulduysanız da çok iyi olmasını beklemek doğru olmaz.

Oyun için zaten kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Ancak günlük işleriniz için klavyeye ihtiyacınız varsa ve kablolu bir klavye istiyorsanız alabilirsiniz.

Gomax Gmx K3 Klavye

Klavye önerileri listemizin son ürünün inceliyoruz. Gomax birçok kişi tarafından bilinmese de klavye ve mouse konusunda başarılı işler ortaya çıkarıyor diyebiliriz.

Kablosuz ve uygun fiyatlı bir klavye olduğunu görüyoruz. Klavyenin boyutlarına baktığımızda, 44.6 cm genişlik ve 13.7 cm uzunluğa sahip olduğunu; ağırlığının ise 387 gram olduğunu görüyoruz.

Klavyeyi e-ticaret sitelerinden aldığınızda yanında mouse ile birlikte geliyor. Ancak mouse o kadar da sağlam değil. Eğer mouse arıyorsanız, gaming mouse önerileri yazımıza bakabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, genel olarak beğenildiğini ve dayanıklı olduğunu görüyoruz.

Evet sevgili 15sey.com okurları sizler için uygun fiyatlı klavye önerileri listesi hazırladık. Umarız bu konuda sizlere yardımımız dokunabilmilştir. Eğer laptop, monitör ya da başka ihtiyaçlarınız varsa sitemize göz atabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.