En İyi Yürüteç Öneriler Yorumlar ve Markalar En İyi Hangisi?


en iyi yürüteç hangisi marka yorum tavsiye

En İyi Yürüteç Hangisi?

Bebeğinizin büyüme çağında pek çok ürüne ihtiyacı olur. Mama sandalyesi, önlük, bebek çantası, geliştirici oyunlar ve tabii ki kendi başına durabilmesi için yardımcı bir yürüteç. Bebeğinizin gelişimi ve kendini güvende hissetmesi için yürüteç vazgeçilmez bir üründür. Bebeğinizin minik adımlarına eşlik ederken onu evin içerisinde güvenli tutar. Peki en iyi yürüteç hangisi?

Özellikle evde yapmanız gereken bir iş sırasında bebeğinizi yürüteçe oturtarak rahatlıkla işlerinizi halledebilirsiniz. Güvenli ve sağlam yapısı ile bebeğinizi bir kazadan korur ve kendini güvende hissetmesini sağlar. Bebeğiniz yürümeyi bilmese bile yürüteç ile mesafe katedebilir. Bu da onun daha iyi ve özgür hissetmesini sağlar. Aynı zamanda da kas gelişimine destek olur. 

Bebekler ve ebeveynler için oldukça önemli olan en iyi yürüteç modelini seçmek bazen zorlayıcı olabilir. Bu yüzden de bu yazımızda sizler için yürüteç modellerini inceledik. Kullanıcı yorumları ve beğenileri ile birlikte değerlendirdik. Umarız ki sizin ve bebeğiniz için en uygun yürüteç modelini bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

 • En İyi Yürüteç ve Tavsiyeler
  • Chicco Bebek Adımları Yürüteç
  • Taşpınar Yürüteç
  • Fisher Price Beyaz Melodili Zebra Yürüteç
  • Es-Aras Mama Tepsili Yürüteç
  • Fisher Price Eğitici Köpekçik Yürüteç
  • Babyhope Turkuaz Star Yürüteç
  • Chicco Happy Hippy Yürüteç
  • Sunny Baby Tender Sallanabilen Yürüteç

Chicco Bebek Adımları Yürüteç

en iyi yürüteç hangisi

Chicco Bebek Adımları Yürüteç bebeğinizin ilk adımlarını atmasında yardımcı olur. Yürüteçte bulunan hareket sensörü bebeğinizin yürümesine yardımcı olur. Bebeğiniz yürümeye başlayınca sensör müzik çalar. Bebeğiniz durduğunda ise sensör de müzik çalmayı bırakır. 2’si 1 arada bir yürüteç modelidir. Bu da hem bebeğinizin yürümesini hem de mekanizma ile oyun oynamasını sağlar. Böylece bebeğinizin severek kullanmak isteyeceği bir yürüteçtir. 

Tasarımı sayesinde bebeğinizin dik bir şekilde durmasını sağlar. Arka tekerlekleri kitlenebilir özelliktedir. Böylece bebeğiniz yürüteç ile oynarken olası bir hareketi ve kazayı önleyebilirsiniz. Oyunlar, ışıklar ve ses efektleri ile bebeğinizin vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Ortalama bir fiyata sahip Chicco Bebek Adımları Yürüteç pek çok annenin de bir numaralı tercihi olarak karşımıza çıkar. 

Okuma Önerisi | En İyi Pişik Kremi

Taşpınar Yürüteç

yürüteç tavsiyesi

Taşpınar 3 Kademe Ayarlı Yürüteç 10 tekerleğe ve bir oturma yerine sahiptir. Klasik yürüteç modellerinden biridir. Bebeğinizi 3 taraftan saran ortopedik koltuğu ile bebeğin rahat etmesini sağlar. 7 adet farklı oyuncağı bulunmaktadır. Bebeğiniz yürüteçteyken bu oyuncaklar ile keyif dolu vakitler geçirebilir. 

3 kademeli yüksekliği ile kullanım kolaylığı sunar. Aynı zamanda katlanabilir yapısı ile de kolay bir şekilde taşıyabilir ve muhafaza edebilirsiniz. 6 aydan itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz. Taşpınar yürüteç maksimum 12 kg taşır. Üzerinde bulunan oyuncaklar sayesinde bebeğinizin motor öğrenmesini destekler. Diğer yürüteçlere göre oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Çok yönlü bir şey aramıyorsanız orta derecede bir yürüteç için ideal bir modeldir. 

Fisher Price Beyaz Melodili Zebra Yürüteç

yürüteç önerileri

Fisher Price Beyaz Melodili Zebralı Yürüteç şık ve eğlenceli tasarımı ile öne çıkmaktadır. Bebeğinizin severek kullanmak ve oynamak isteyeceği bir yürüteçtir. İki farklı oyun modu bulunmaktadır. Bebeğiniz hem oturabilir hem de onunla yürüyebilir. Aynı zamanda bebeğinizin boyuna göre de ayarlanabilir. Böylece uzun süre kullanabileceğiniz bir yürüteç arıyorsanız ideal bir modeldir. 

4 tekerlekli tabanı ile bebeğinizin rahat şekilde ilerlemesini ve hareket etmesini sağlar. Üzerinde bulunan eğlence unsurlarıyla da bebeğinizin gün içinde eğlenmesine imkan tanır. Eğlenceli müzikler, keşfedilmeyi bekleyen içerikler bebeğinizin oldukça ilgisini çekecektir. Hem çok yönlü hem de bebeğinizin ilgisini çekecek bir yürüteç arıyorsanız tercih edebilirsiniz. 2 farklı modu bulunmasına rağmen diğer yürüteç modellerine göre uygun fiyatlıdır.

İlginizi Çekebilir| En İyi Bebek Bezi 

Es-Aras Mama Tepsili Yürüteç

en iyi yürüteç markası

ES ARAS Mama Tepsili Yürüteç 6-18 aylık bebekler için uygundur. Maksimum 12,5 kg’a kadar taşıyabilmektedir. Masa kısmında bulunan oyuncağı ile bebeğinizin keyifli vakit geçirmesini sağlar. Aynı zamanda buradaki oyuncak kolay bir şekilde çıkarılabilir. Bu da yemek masası şeklinde kullanmanıza imkan tanır. İçeriğinde 5 farklı melodi seçeneği bulunur. Böylece bebeğiniz yürüteçteyken kendini daha rahat ve huzurlu hisseder.

ES ARAS %100 yerli bir yürüteçtir. CE ve TSE sertifikaları bulunmaktadır. Bebeğinizi 3 taraftan saran ortopedik koltuğu da bebeğinizin rahat etmesini sağlar. 8 farklı tekerleği bulunduğu için bebeğiniz rahatça hareket edebilir. Ortalama bir fiyata sahiptir. Pek çok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan bir yürüteç modelidir. Klasik yürüteç tipi olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bunu da Okuyun! | Bebeğinizin Hassas Cildi İçin En İyi Bebek Sabunu Hangisi?

Fisher Price Eğitici Köpekçik Yürüteç

hangi yürüteç en iyi

Fisher Price Eğitici Köpekçik Yürüteç 4-6 yaş için uygundur. Şirin ve eğlenceli bir tasarıma sahiptir. Böylece bebeğiniz gün boyu yürüteç ile vakit geçirmek isteyecektir. Bebeğinizin ilk adımları için yardımcı olur. Böylece bebeğiniz daha güvenli ve düzgün şekilde ilk adımlarını atacaktır.

Ön tarafında bulunan eğlence ve oyun kısmı ile de bebeğinizi mutlu edecektir. Öğretici ve bir o kadar da eğlenceli anlar sunar. İçerisinde 75’ten fazla öğretici ve eğlenceli müzik ve ses bulunmaktadır. Böylece bebeğiniz kendi kendine vakit geçirirken ince motor becerilerini geliştirebilir. Eğitici içerikleri ile bebeğinizin ihtiyacı olan temel bilgileri de destekler. Şık ve rahat tasarımı ile bebeğiniz için en iyi yürüteç modellerinden biridir. 

Babyhope Turkuaz Star Yürüteç

yürüteç önerisi

Babyhope Star Yürüteç farklı renk seçenekleri ile oldukça şık tasarımlara sahiptir. Zevkinize en uygun rengi seçebilirsiniz. Ön kısmında bulunan eğlence ünitesi ile bebeğinizin iyi vakit geçirmesini sağlar. Aynı zamanda motor becerilerini geliştirmesini sağlayacak araçlar da bulunur. Böylece bebeğiniz yürüteçte otururken yeni şeyler öğrenebilir ve kendini geliştirebilir. 

6 tekerleği ile maksimum denge sağlar. Böylece bebeğiniz güven içerisinde her yöne hareket edebilir. Kademeli yükseklik ayarı ile de yürütecin yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Ortalama fiyatı ile pek çok ebeveynin tavsiye ettiği bir yürüteç modelidir. Ortopedik koltuğu ile bebeğinizin gün boyu rahat etmesini sağlar. 3 farklı taraftan sardığı için bebeğiniz kendini güvende hisseder. Bebeğinizin bacak ve kas gelişimi için de oldukça yararlıdır. 

Chicco Happy Hippy Yürüteç

hangi yürüteci almalıyım

Chicco Hippy Happy Yürüteç ikisi bir arada bir yürüteç modelidir. Bebeğinizin ilk adımlarını atmasına yardımcı olur. 4 ana tekerleği ile de bebeğinizin dengede durmasına yardımcı olur. Eğlenceli tasarımı ve dengeli tutuşu sayesinde bebeğinize gün boyu yardımcı olur. 

Aynı zamanda 5 farklı manuel aktivite bulunur. Böylece bebeğiniz yürüteç ile öğretici ve keyifli vakit de geçirebilir. Bebeğinizin motor kabiliyetlerini geliştirmeye yarayan aktiviteler ile oldukça yararlıdır. Uygun fiyatı ve eğlenceli tasarımı ile sıklıkla tercih edilen bir yürüteç modelidir.

Sunny Baby Tender Sallanabilen Yürüteç

en iyi yürüteç tavsiyesi

Sunny Baby Tender Sallanabilen Yürüteç sağlam ve dayanıklı gövde yapısı ile öne çıkar. Kolaylıkla katlanabildiği için de rahatlıkla taşıyabilir ve saklayabilirsiniz. Ergonomik tasarımı ile öne çıkan Sunny Baby Yürüteç bebeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlar. Bebeğinizin boyuna göre ayarlanabilir. Böylece bebeğinizin gelişiminde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sallanma pozisyonuna da ayarlanabildiği için diğer yürüteç modellerinden ayrılır. Bebeğinizin içindeyken daha huzurlu ve rahat hissetmesini sağlar. Alt kısmında bulunan ekstra ayak koyma yeri de oldukça kullanışlı ve rahattır.

Müzikli ve oyuncaklı üst tabla ile de bebeğiniz yürüteçteyken keyifli vakit geçirebilir. Öğretici araçların bulunduğu tabla bebeğinizin motor kabiliyetlerini geliştirmesini sağlar. Aynı zamanda yürüteçteyken de canının sıkılmasını engeller. Koltuk kısmında bulunan sırtlık sayesinde bebeğinizin dik durmasını ve rahat etmesini sağlar. Uygun fiyatı ile pek çok anne tarafından tercih edilen bir yürüteç modelidir. Klasik bir yürüteç modeli olduğu için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Bu yazımızda bebeğiniz ve sizin için oldukça önemli olan yürüteç modellerine değindik. Bebeğinizin ilk adımlarını atmasına yardımcı olurken kaslarının gelişimini de destekler. Aynı zamanda öğretici oyun ve araçları ile de bebeğinizin keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmesini sağlar. Müzikli modellerden katlanabilir modellere kadar farklı çeşitleri bulunur. Umarız ki bu değerlendirme yazımızda siz de çocuğunuz için en iyi yürüteç modelini bulabilmişsinizdir. Başka bir yazıda görüşmek üzere!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.