En İyi Bebek Şampuanı Hangisi? Öneriler Markalar ve Yorumlar


en iyi bebek şampuanı

En İyi Bebek Şampuanı

Bebeğinizin temizliği ve sağlığı için en önem verilen ürünlerden biri bebek şampuanlarıdır. Hem göz yakmayan hem de bebeğinizin saçlarına ve cildine iyi gelecek bir şampuan bulmak oldukça önemli. Siz de bebeğinizin hassas cildi için en iyi bebek şampuanı için araştırmalara başlamış olabilirsiniz. Biz de bu yüzden pek çok marka ve çeşit arasından en iyi bebek şampuanı tercihlerini sizin için derledik. 

Bebek Şampuanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz için en iyi bebek şampuanı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Bebeğinizin cildi yetişkin cildine göre çok daha hassas olduğu için şampuan seçiminde içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Şampuanı almadan içeriğini kontrol etmek ve doğal hammaddelerine bakmak gerekir. İçerisinde kimyasal olmayan tamamen doğal özlerden yapılan şampuanları tercih etmelisiniz. 

Yetişkin cildi ile bebek cildinin pH değeri farklıdır. Bu yüzden de şampuan alırken bebeğinizin cildinin pH değerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Aksi taktirde bebeğinizin cildini kızartabilir, zarar verebilir. 

Bir diğer unsurlardan biri de şampuan içeriğinin bebeğinizin gözünü yakmayacak şekilde olmasıdır. Neredeyse tüm şampuanlar içindeki maddelerden dolayı gözlerimizi yakar, biz de buna karşılık gözlerimizi kapatır ya da şampuanın gözümüze gelmesini engelleriz. Fakat bebekler gözlerini kapatmadıkları için genellikle şampuanlar gözlerine kaçar. Bu yüzden bebeğiniz için en iyi bebek şampuanı seçenekleri göz yakmayan bir formüle sahip olanlardır.

Bebek Şampuanı Önerileri

Evet bebeğiniz için en iyi şampuan hangisi sorusuan yanıt vermek için dikkat etmeniz gereken noktalara da değindik. Şimdi de binlerce anne ve bebek tarafından kullanılan en iyi bebek şampuanlarını inceleyelim ve annelerin bebek şampuanı önerileri neymiş bir bakalım!

 • En İyi Bebek Şampuanı ve Öneriler
  • Nivea Baby Saç Ve Vücut Şampuanı
  • Mustela Gentle Cleansing Yenidoğan Saç Vücut Şampuanı
  • Sebamed Bebek Şampuanı
  • Mustela Gentle Shampoo Bebek Şampuanı
  • Bioderma Abc Derm Foaming Cleanser
  • Uni Baby Şampuan
  • Dalin Bebek Şampuanı
  • Burt’s Bees Bebek Saç Ve Vücut Şampuan

Nivea Baby Saç Ve Vücut Şampuanı

en iyi bebek şampuanı

Hem saç hem de vücut için kullanabileceğiniz Nivea Baby Saç ve Vücut Şampuanı alkol, paraben ve boya içermez. Dermatolojik olarak kanıtlanan Nivea bebek şampuanı göz yakmayan bir formüle sahiptir. Bebeğiniz için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Nivea bebek şampuanı bebeğinizin vücudunun pH değerine uygundur.

Bebeğinizin cildini kurutmadan besleyen Nivea Baby Saç ve Vücut Şampuanı kullanıcılara göre en iyi bebek şampuanı seçenekleri arasında yer almaktadır. Saça direkt uygulayabileceğiniz gibi suya karıştırarak da kullanabilmenize imkan tanıyor. Alkali sabun içermediği için bebeğiniz için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatı ve 750 ml’lik paketi ile uzun süre kullanabilirsiniz. 

Okuma Önerisi | En İyi Süt Sağma Makinesi

Mustela Gentle Cleansing Yenidoğan Saç Vücut Şampuanı

bebek sampuani onerileri

Yenidoğan bebekler için özel olarak üretilen Mustela Gentle Cleasing Saç Vücut Şampuanı 10 binden fazla kullanıcı tarafından denenmiştir. Kullanıcıların severek tükettiği Mustela Yenidoğan Şampuanı en iyi bebek şampuanı tercihleri arasında yer almaktadır. Patentli oganik avokado içeriği sayesinde bebeğinizin cildini ve saçlarını besler. 

Diğer bebek şampuanlarına göre fiyatı biraz daha yüksek olan Mustela Gentle Cleasing Şampuanı yeni doğan ve kısa saçları olan bebekler için kullanabilirsiniz. Daha uzun ve gür saçlı bebekler için özel geliştirilen Mustela Bebek Şampuanını tercih edebilirsiniz. İçeriğinde bulunan yumuşak formülü ile gözleri yakmaz. İçeriğinde bulunan nemlendirici formülü sayesinde kireçli sulardan kaynaklı oluşan ciltteki kuruluğu da önler ve besler. 

Doğumdan itibaren rahatlıkla kullanabilmenize imkan tanıdığı için yeni doğanlar dahil tüm bebekler için ideal bir seçenektir. 

Okuma Önerisi | En İyi Bebek Maması

Sebamed Bebek Şampuanı

hangi bebek sampuani en iyi

Doğumdan itibaren bebeğiniz için kullanabileceğiniz Sebamed Bebek Şampuanı lavanta özü içermektedir. Saç derisinin dengesini koruyan Sebamed 5.5 pH değeri ile bebeğinizin cildi için oldukça uygundur. Bebeğinizin cildine herhangi bir zarar vermeyen yapısı ile cildi besler ve nemlendirir. İçerisinde bulunan lavanta bazı sayesinde bebeğinizin saçlarını daha yumuşak yapar. 

Yumuşak formülü ile bebeğinizin gözlerini yakmaz. 150 ml’lik paketi ve indirimli fiyatı ile yeni doğan bebekler dahil tüm bebekler için uygundur. İlk günden itibaren etkisini gösteren Sebamed Bebek Şampuanı bebeğinizin cildini yumuşatır. Bebeğinizin keyifli bir banyo geçirmesi için önerilen en iyi bebek şampuanı tercihlerinden biridir.

Mustela Gentle Shampoo Bebek Şampuanı

bebek sampuani tavsiyesi

Mustela Gentle Bebek Şampuanı bebeğinizin doğumundan itibaren güvenle kullanabileceğiniz şekilde özel olarak üretilmiştir. İçerisinde bulunan lavanta özü ile bebeğinizin saçlarını çok iyi şekilde temizlerken yumuşacık yapar. 4 binden fazla kullanıcı tarafından beğenilerek tercih edilen Mustela Gentle Şampuanı en iyi bebek şampuanı tercihleri arasında yer alır.

Patentli doğal aktif içeriği olan avokado özü sayesinde saç derisine uygun şekilde üretilmiştir. Kolay kullanım ve durulama imkanı sunan Mustela bebek şampuanı bebeğinizin gözlerini yakmaz. Zengin içeriği sayesinde bebeğinizin saçlarında elektriklenme yapmaz. Yeni doğandan itibaren tüm çocuk ve bebeklerin kullanımı için uygun olması da bir diğer avantajıdır. 

Bioderma Abc Derm Foaming Cleanser

en iyi bebek sampuani markasi

Bioderma Abc Derm Foaming Cleanser şampuan 1 litrelik ambalajı ile bebeğiniz ve çocuğunuz için uzun süre kullanım imkanı sunar. Göz yakmayan formülü ile Bioderma klinik olarak da test edilmiştir. Bebeğinizin hassas saç derisi ve vücudu için özel üretilen içeriği sayesinde cildi derinlemesine temizlerken de nemlendirerek besler. 

Yeni doğan bebeklerden itibaren tüm bebek ve çocuklar için kullanıma uygundur. Herhangi bir paraben, sabun içermeyen yapısı ile oldukça hafif bir kokuya da sahiptir. Diğer şampuanlara göre daha büyük bir ambalaja sahip olan Bioderma Abc Derm Foaming Cleanser 2 binden fazla kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Siz de bebeğiniz için en iyi bebek şampuanı tercihini Bioderma’dan yana yapabilirsiniz. Ekonomik boyu ve fiyatı ile oldukça avantajlı bir seçenektir. 

Uni Baby Şampuan

bebek şampuanı en iyisi

Uni Baby Şampuan boya içermeyen formülü ile bebeğinizin gözlerini de yakmaz. Tamamen doğal kaynaklı içeriklerden ve saf sudan elde edilen formülü ile en iyi bebek şampuanı tercihlerinden biridir. İçerdiği pH değeri ile bebeğinizin cildi ile uyumlu olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük olarak kullanıma uygun olan yapısı ile bebeğinizin saç derisini ve cildini de besler. 

Dermatolojik olarak test edilen Uni Baby Şampuan içeriğinde herhangi sabun, paraben, boya, sülfat ve SLS içermez. 3’lü avantajlı paketi ve uygun fiyatı ile tercih edebileceğiniz Uni Baby şampuanı uzun süre kullanabilirsiniz.

Dalin Bebek Şampuanı

bebek sampuani onerisi

En iyi bebek şampuanı deyince aklımıza ilk gelen markalar biri olan Dalin hoş kokusu ve sevimli ambalajı ile tüm bebek ve çocukların sevdiği bir şampuandır. Özel geliştirilmiş formülü ile Dalin Bebek Şampuanı bebeğinizin gözlerini yakmaz. Bebeğinizin hassas cildini kurutmadan saç ve saç derisini de temizler. 

İçeriğinde alkol, paraben, SLS sabun içermediğinden bebeğiniz için güvenle kullanabilirsiniz. Hipoalerjenik yapısı ile bebeğinizin cildine uygun olarak üretilmiştir. Dermatolojik olarak test edilen Dalin Bebek Şampuanı 700 ml’lik paketi ile uzun süre kullanıma uygundur. En iyi bebek şampuanı listesinde yer alan şampuanlara göre daha uygun bir fiyata sunulması da büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Burt’s Bees Bebek Saç Ve Vücut Şampuan

en iyi bebek sampuan markasi

Tamamen organik bir içeriğe sahip Burt’s Bees Bebek Saç Ve Vücut Şampuanı bebeğinizin cildini nemlendirirken temizler. İçeriğinde bulunan hindistan cevizi yağı ile şampuanın köpürmesine ve daha iyi temizlemesine yardımcı olur. Bebeğinizin saç ve vücudunda kullanabileceğiniz Burt’s Bees Şampuan diğer seçeneklere göre yüksek bir fiyata sahip olsa da beğenilerek tercih edilen şampuanlar arasında yer alır. Birçok ebeveyn tarafından tercihe dilen Burt’s Bees şampuanın olumlu yorumlu oldukça fazladır.

Banyo süngeri ya da banyo suyuna dökerek kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan soya proteini ile bebeğinizin cildini nemlendirirken beslediği için bebeğinizin daha yumuşak bir cilde sahip olmasını da sağlar.

Sizler için bu yazımızda en iyi bebek şampuanı tercihlerini inceledik. Ürün içeriklerine ve beğenilerine yer verdiğimiz bu yazımızda umarız ki bebeğiniz için en iyi bebek şampuanı tercihini yapabilmişsinizdir. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.