Aracınız İçin En İyi Akü Hangisi? Akü Tavsiyesi 2023 Markalar ve Yorumlar


en iyi akü

En İyi Akü 2023

En iyi akü hangisi? Akü, bir aracın en hayati parçalarından birisidir. Akü olmadan değil aracı çalıştırmak, marş motorunu dahi çalıştıramazsınız. Genellikle akü pilleri birkaç yıl dayanma eğilimindedirler ancak ömürleri büyük ölçüde çeşitli koşullara ve durumlara bağlıdır. Kimi insanlar aküsünü beş sene sorunsuz bir şekilde kullanırken, kimi insanlar ise henüz ikinci senesinde aküsünü değiştirmeye mecbur kalabilirler.

Elbette akünüzün markası, volt gücü, kalitesi gibi etkenler akünüzün ömrünü çok fazla etkilemektedir. Kullanımınızın da büyük ölçüde etkisinin olduğu aküler, sonuç olarak arabalarımızın elektrik aksamının kalbi konumundadır. Her arabanın akü konusunda belirli bir gereksinimi bulunmaktadır ve aracınızda kullanacağınız akünün, aracınıza en yakın teknik özelliklere sahip olması, akünüzün uzun ömürlü olmasına büyük ölçüde katkıda bulunacaktır.

Bunun yanı sıra eski akünüze benzer özellikteki bir aküyü tercih etmeniz, daima yararınıza olacaktır. Biz de bu sebepten ötürü sizlere araçlarınızda uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz, akü kategorilerinin en çok tercih edilen altı adet aküsünü listeledik.

Akü Tavsiyesi

Evet inceleyeceğimiz akü modellerine geçmeden, sizler için bir önizleme yapalım!

 • En İyi Akü ve Akü Tavsiyesi
  • İnci Akü
  • Varta Akü
  • Mutlu Akü 12v
  • Petlas 12 V
  • Mutlu 12V
  • Varta D24

İnci Akü

en iyi akü hangisi

Yerli Akü üretim firmamız İnci Akü, ürettiği bu FORMUL A modeli ile araçlarınızın akü ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılamayı hedeflemiş. 72 Amper değerindeki bu akü, aynı zamanda 12 V gücünde enerji sağlamaktadır.

Gelişmiş teknolojisi sayesinde herhangi bir bakıma gerek duymadan uzun soluklu bir şekilde kullanabileceğiniz İnci Akü, yüksek marş basma gücü sayesinde sizlere sorunsuz ve konforlu bir kullanım sağlar.

Özellikle kış aylarındaki marş basmama veyahut geç marş alma sorunlarınızı kökten çözebilecek bu akü, aracın tüm elektrik aksamları aktif olmasına rağmen enerji akışında hiç zayıflık hissettirmiyor.

A segmenti araçlarınızdan tutun, E segmenti araçlarınıza kadar gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu akü, uzun ömürlü olması sebebiyle de sizlere güvenli yolculuklar vaat etmekte.

Varta Akü

akü tavsiyesi

Bir Alman akü markası olan Varta, ürettiği bu Blue Dynamic E11 modeli ile Alman mühendisliğini akülerine de yansıtmış. 12 V gücünde ve 74Ah değerinde marş gücünde sahip olan bu akü, bünyesinde Blue Dynamic ürün teknolojisini barındırmaktadır.

Otomobil, hafif ticari ve hatta jeneratör kullanımlarınızda dahi gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Varta, tüm ürünlerine 24 aya kadar kapsamlı garanti vermektedir.

Temiz üretim, %20 daha az enerji kullanımı ve %20 daha az hava kirliliği sağlaması sebebiyle de ekstra bir çok özelliğe sahip olan bu akü, hiçbir şekilde bakıma da ihtiyaç duymamaktadır.

Gerektiğinde hızlı dolum özelliği ve korozyona karşı direnç özelliğini de bünyesinde bulunduran Varta, uzun ömürlülüğü sayesinde ise ülkemizde çok fazla tercih edilen akü çeşitleri arasındadır.

İlginizi Çekebilir | En İyi Araç İçi Kamera Hangisi?

Mutlu Akü 12v

en iyi akü tavsiyesi

Yerli markamız Mutlu, ürettiği Sfb 540 modeli ile araçlarınızda hatta jeneratörlerinizde dahi sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir ürün ile karşımıza çıkmakta. 12 V gücüne ve 60Ah değerindeki marş basma gücüne sahip bu akü, özellikle kış aylarındaki marş sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.

Standart akülere oranla %25’e varan dayanıklılığı ve yüksek performansı ile çok iyi bir tercih sebebi olan Mutlu Akü, yüksek titreşim/vibrasyon oranıyla da dayanıklılığını bizlere kanıtlamakta.

Özellikle çevre koruması sağlaması sebebiyle ayrıca takdirlerimizi kazanan bu akü, kapalı kapak sistemi sebebiyle de asla bakıma muhtaç kalmamakta.

Araçlarınızda uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz Mutlu Akü, yerli üretim olması ve yüksek dayanıklılığı sebebiyle ülkemizde akü kategorilerinde en çok satılan ürünler arasında yer almakta.

Petlas 12 V

akü önerileri

Hepimiz Petlas’ı bir lastik firması olarak biliriz. Fakat Petlas, aslında göründüğünün çok ötesinde bir marka konumunda. Ürettiği President modeli ile akü kategorilerinde karşımıza çıkan Petlas, 60 Amper ve 12 V gücündeki aküsüyle donanım olarak tüketicilerini çok memnun etmekte.

Uzun ömürlü ve bakıma ihtiyaç duymayan yapısıyla sizlere asla memnuniyetsizlik yaşatmayacak Petlas, özellikle karbondan üretilmemesi sebebiyle çevreye olan duyarlılığıyla da takdirimizi kazanmakta.

Zorlu iklim şartlarında dahi aracınızın sabah ilk marşda çalışmasını sağlayacak Petlas, Dynamic teknolojisiyle üretilmiş ender aküler arasında yer alıyor.

Motosikletinizden otomobilinize kadar her türlü aracınızda kullanabileceğiniz Petlas, uyumlu yapısıyla birlikte tüketicilerini en çok memnun eden ürünler arasında yer almakta.

Mutlu 12V

akü en iyisi

Mutlu Akü, ürettiği EFB modeli ile bizlere özellikle günümüz teknolojisinde üretilen Start-Stop özelliğine sahip araçlar için harika bir ürün kazandırmış.

Start-Stop özelliğinin aktif olması halinde duran motorun ardından hala elektrik akışına devam edebilen bu akü, 12 V ve 72 Amper gücü ile de performanslı yapısını bizlere kanıtlamakta.

Kuvvetli içyapısı ve dış tasarımı ile bakıma kesinlikle ihtiyaç duymayan Mutlu Akü, tüketicilerine sağladığı 24 ay garanti süresi ile de bizlere güven kazandırmakta.

EFB teknolojisiyle üretilmiş olması sebebiyle adını da bu teknolojiden alan bu model, 2023 teknolojisini bizlere kullanımda fazlasıyla sunmakta.

Varta D24

en iyi akü markası

Varta, 540 EN Blue Dynamic modeli ile akü kategorilerinin belki de en kaliteli ürünlerinden birisine imza atmış. 12 Volt ve 60 Amper gücündeki bu akü, Varta’nın önceden bildiğimiz Blue Dynamic teknolojisi ile geliştirilerek üretildi.

Aracınızın yüksek marş gücü ve güvenilir performansı için PowerFrame® ızgara teknolojisine sahip bu akü, aynı zamanda sıradan akülere göre %20 daha az enerji ve %20 daha az hava kirliliği sağlamaktadır.

15 kg ağırlığa sahip Varta, kapalı yapısı ve iç tasarımı sayesinde kesinlikle herhangi bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Marş motorunuzun da ömrünü koruyabilen bu akü, aracınızın tüm elektrik aksamına yüksek ve temiz bir enerjiyle elektrik sağlamaktadır.

Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz Varta, aracınızın tüm elektrik aksamının kalbi olacak.

Evet sevgili okurlarımız en iyi akü hangisi, akü tavsiyesi neler gibi sorulara yanıt verdik! Umarız sizin için ve aracınız için en iyi akü sorusunun cevabını bulabilmişsinizdir!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.