En İyi Drone Hangisi? Drone Tavsiyesi ve Drone Markaları


en iyi drone

En İyi Drone

En iyi drone ve drone markası hangisi? Drone’lar, son yıllarda hayatlarımıza girmeleriyle beraber donanımları ve becerileriyle bizleri oldukça memnun eden uzaktan kumandalı hava araçları arasında yer almakta. Gerektiğinde eğlence için, gerektiğinde profesyonel video ve fotoğraf çekimleri için ve hatta gerektiğinde drone yarışları için bile kullanmakta olduğumuz bu aletler; donanımları ve bizlere sunduklarıyla özellikle 21. yüzyılın en trend ürünleri arasında yer almaktalar.

Drone’lar, fiyatları açısından birbirinden farklı kriterlere ayrılmaktalar. Peki ya bir drone satın almadan önce bizler nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle bir drone’un en büyük özelliği uçuş süresi ve batarya ömrü olmalı. Bir drone havada ne kadar süre kalabiliyorsa ve batarya gücü sayesinde bizlere ne kadar performans sunabiliyorsa o kadar faydalı bir drone modundadır. İkinci aşamada ise pilotluk seviye ve becerileri yer almakta.

Sık sık düşürmemeniz ve çok rahat hareket ettirebilmeniz açısından oldukça önemli olan bu kriter, amatörden profesyonele ulaşacak yolcuğunuzda sizlere çok büyük katkılarda bulunabilir. Üçüncü kriter olarak ise, elbette entegre kamera ve entegre gps özelliklerini sayabiliriz.

Entegre kamerası sayesinde profesyonelce çekimler yapabileceğiniz drone’lar, gerektiğinde entegre gps özelliği sayesinde herhangi bir ek müdahaleye gerek kalmadan size tıpkı bir ‘bumerang’ gibi geri dönebilmekte. İşte tüm bu kriterler, kaliteli ve performanslı bir drone satın almak isteyen herkesin öncesinde bilmesi gereken maddeler konumunda. Biz de, kategorilerdeki en iyi sekiz drone’u araştırarak sizler için aşağıda özetledik.

En iyi drone markası hangisi? Bizce listemizdeki en iyi drone markası DJI. Kullanıcı yorumları, profesyonellerin tercihi, teknolojik donanımları ve performansları hesaba katıldığında DJI’ın en iyi drone markası olduğunu söyleyebiliriz. Gelin şimdi listemizde, sizler için seçtiğimiz en iyi drone modellerini inceleyelim!

 • En İyi Drone ve Drone Tavsiyeleri
  • DJI Mavic
  • Corby Zoom Voyager
  • DJI Mavic 2 Pro
  • Corby Cx007
  • DJI Mavic Air 2
  • Corby Cx015
  • Aden E59S
  • MF PRODUCT Atlas 0230

DJI Mavic Mini Fly More

en iyi drone hangisi

Ünlü Çin menşeili üretim firması DJI, ürettiği Mavic Mini Fly More Combo modeli ile drone piyasasının en kaliteli ürünlerinden birisine imza attı. Görünüm olarak beyaz rengi ve siyah pervaneleri ile oldukça estetik duran bu drone, bünyesinde bulundurduğu donanımlarıyla da ön plana çıkmakta.

249 gr ağırlığı ile oldukça hafif olan ve çok rahat uçabilen bu drone, 30 dk uçuş süresi sayesinde de beğenileri almakta. 2 km’ye HD video aktarımı sayesinde videolarınızı rahat ve konforlu bir şekilde çekebileceğiniz DJI, 2.7 K Gimbal kamerası ile de çok kaliteli çekim imkanı sağlar.

Vision Sensörü GPS ile de sabit kalma özelliğine sahip bu drone, son olarak kolaylaştırılmış kayıt editleme modu sayesinde sizleri çekim sonrası zahmetinden de kurtarmış olur.

DJI, aynı zamanda takım çantasında sizlere drone, uzaktan kumanda, batarya, pervane çifti, mikro usb kablo, gimbal koruyucu, kumanda kablosu, yedek vida, tornavida, 360 pervane koruyucu, iki yollu şarj hub’ı ve DJI 18 W USB şarj cihazını göndermekte. Sorunsuz yapısı sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz DJI, sizleri çok memnun edecek gibi görünüyor.

Corby Zoom Voyager

drone tavsiyesi

Yerli Drone üretim firmamız Corby, adına Zoom Voyager Cx014 ismini verdiği bu modeli ile bizleri karşılıyor. Özellikle çok uygun bütçeler için üretilmiş Corby, tam bir fiyat/performans ürünü konumunda.

Estetik olarak mavi gövde rengi, sarı renk detayları ve siyah renkli dört adet pervanesiyle Corby; oldukça yakışıklı görünmekte. 720p HD kamerası ile çok kaliteli çekimler yapabileceğiniz Corby, havada sabitleme ve kolay uçurma özellikleriyle de sizlere konfor sağlamakta.

Hareket tanıma sistemini de bünyesinde bulunduran bu drone, kolaylıkla fotoğraf ve video çekmenize yardımcı olabiliyor. 3.7v 1200 mAh batarya gücü ile de havada kalma süresini bir hayali arttırabilen Corby, 70-70 metreye kadar kumanda ile kontrol menziline sahip.

Sorunsuz yapısı ve ülkemizdeki geniş teknik servis ağı ile Corby, oldukça tercih edilesi drone’lar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir | Laptop Önerileri

DJI Mavic 2 Pro

en iyi drone markası

En iyi drone listemize yine DJI marka bir drone ile devam ediyoruz. DJI, Mavic 2 Pro Drone modeli ile gerçek bir profesyonel drone ile karşımıza çıkmakta. Gerçek anlamda bir profesyonel drone olan bu ürün, günümüzde profesyoneller ve profesyonel şirketler tarafından sıklıkla kullanılmakta.

Görünüm olarak gri gövde rengi ve siyah pervaneleriyle oldukça büyük ve şık görünen bu drone, donanımsal özellikleriyle de profesyonel oluşunu bizlere kanıtlamakta.

İsveç’te özel üretim olarak üretilen Hasselblad kamerası ile oldukça kaliteli ve profesyonel çekimler yapmanızı sağlayacak DJI, 20 MP 1” Cmos sensöre de sahip. Bunun yanı sıra, 31 dakika uçuş süresi ile havada bir hayli kalabilen bu drone, 8 km’ye kadar sorunsuz bir şekilde uçabilmektedir.

F2.8 – F11 aralığında ayarlanabilen diyaframıyla da çekimlerinizin kalitesini doruk noktaya çıkaran DJI, sorunsuz yapısıyla da profesyoneller tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Corby Cx007

drone önerisi

Corby, yine bir fiyat/performans ürünü olan Cx007 Zoom Pro modeli ile bizleri karşılıyor. Görünüm olarak siyah gövde rengi ve sarı detaylarıyla oldukça şık görünen bu drone, uygun bütçesine rağmen bünyesinde son teknoloji özellikler barındırmakta.

1.3 MP kamera çözünürlüğü sayesinde beklentilerinizi tamamen karşılayabilen Corby, wifi bağlantısı sayesinde de işlerinizi kolaylaştırmakta.

1200 mAh bataryası ortalama 75 dakikada dolabilen Corby, havada maksimum 15 dakikaya kadar uçabilmekte. 70 metreye kadar kullanım mesafesine sahip bu ürün, sorunsuzluğu sebebiyle ülkemizde çok fazla tercih edilmekte.

DJI Mavic Air 2

drone en iyi

DJI, yarı profesyonel drone olarak ürettiği Mavic Air 2 Fly modeli ile hem profesyonel hem de eğlence çekimlerinizi bir arada karşılıyor.

Gri rengi ve siyah pervaneleriyle estetik açıdan tüm beklentilerinizi karşılayabilen DJI, teknik özellikleriyle birlikte kendini kanıtlamayı başarmış. 4K / 60 fps video çekebilme kabiliyetine sahip DJI, profesyonel hava çekimlerinizi sorunsuz bir şekilde çekebiliyor.

48MP fotoğraf çekebilme özelliğine de sahip bu ürün, Hdr panorama özelliğini de bünyesinde bulundurmakta. 34 dakika uçuş süresi ile oldukça iddialı bir drone olan DJI, 10 km’ye kadar uçabilmekte. Sorunsuz ve kaliteli yapısıyla kullanıcılarının tüm beklentilerini sonuna kadar karşılayabilen DJI, ülkemizde de sıklıkla kullanılmakta.

Corby Cx015

en iyi drone markaları

Corby, Cx015 modeli ile yine uygun bütçelere yönelik bir ürün üretmiş. Siyah gövde rengi ve sarı detaylara sahip bu drone, oldukça şık gözükmekte.

Extreme kullanışlarınız için özel olarak tasarlanmış bu drone, HAND HENSE SYSTEM teknolojisiyle de uçuş sırasında el hareketlerinizi algılayarak video veyahut fotoğraf çekimi yapabilmekte. Havada sabitleme özelliği, kablosuz wifi bağlantısı, otomatik kalkış ve iniş özelliği, akıllı telefonlar ile uçurabilme, 360 derece otomatik takla atma özelliği gibi birbirinden farklı birçok teknolojiye sahip bu drone; bütün beklentilerinizi sonuna kadar karşılayabilmekte.

Ülkemizdeki geniş servis ağı sayesinde gönül rahatlığı ile alabileceğiniz Corby, yerli malı olması sebebiyle de pek fazla sevilmekte. Diğer yandan Corby belki de listemizdeki uygun fiyatlı en iyi drone modellerinden birisi.

Aden E59S

drone önerileri

Geliyoruz diğer yerli drone markası olan Aden’e. Aden, Ankara’da başlayan faaliyetlerine devam ettiği gibi; ürettiği E59S modeli ile kaliteli bir drone arayışında olan herkese hitap etmekte.

Siyah rengi ve özel tasarımlı pervaneleri ile oldukça şık görünen Aden, görünüm anlamında bizlerden tam puan aldı. Akıllı uçuş modu, drone selfie modu, 360 derece takla, otomatik eve dönüş, otomatik rota takip, sabit irtifa gibi donanımları da bünyesinde bulunduran Aden; güvenlik konusunda kesinlikle bizlere kendisini kanıtlamaktadır.

1080p Full HD kamerası ile çok kaliteli çekimler yapabileceğiniz Aden, 250 metre mesafeye kadar uçabilmekte ve havada 18 dakikaya kadar kalabilmektedir.

Yerli bir marka olması sebebiyle de ülkemizde geniş servis ağına sahip bu ürün, kullanıcılar tarafından çok sık tavsiye edilmektedir.

MF PRODUCT Atlas 0230

drone en iyi marka

MF PRODUCT, ürettiği Atlas 0230 modeli ile yine uygun bütçeli fakat performanslı drone’lar arasında yer alabilmeyi başarmış. Gri,siyah gövde rengi ve tok görünüşüyle oldukça yakışıklı duran bu drone, fiyatına nazaran donanımıyla da bizleri şaşırtmakta.

720p kamerası sayesinde oldukça yeterli ve kaliteli bir kameraya sahip bu drone, otomatik olarak hafıza kaydı da yapabilmektedir.

Ortalama 12 dk uçuş süresine sahip Atlas, 20 metre mesafeye kadar da uçabilmektedir. Katlanabilir tasarımı sayesinde de oldukça portatif bir ürün olan Atlas, yorumlarından da anlaşıldığı üzere kullanıcılarını bir hayli memnun etmekte.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.