En İyi Jel Akü Hangisi? 2023 Jel Akü Tavsiyesi ve Yorumları


En İyi Jel Akü Hangisi?

En iyi jel akü. Hepimiz akü kelimesini ilk duyduğumuzda, genellikle otomobillerimizde ve motosikletlerimizde kullandığımız normal sıradan aküleri anımsarız. Fakat aküler, normal ve jel akü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Peki ya jel akü nedir? Jel akünün sıradan akülerle olan farkı nedir?

Jel aküler, diğer akü türleri ile kıyaslandığında oldukça yüksek oranda kullanım kapasitesine sahip olduğu gibi, sıradan akülere oranla çalışma prensibi çok daha farklıdır. Özellikle yüksek sıcaklık, aşırı soğuk havada, titreşim ve darbe gibi her türlü dış etkenlere karşı süper dayanıklılığı sayesinde çok fazla tercih edilen jel aküler; profesyonel alanlarda kullanılmaktadır.

Güneş enerjisi sistemleri, telekomünikasyon sistemleri, rüzgar enerjisi sistemleri, denizcilik, golf aracı, tekne ve karavan gibi deniz taşıtları, mobil dükkanlar, tekerlekli sandalyeler ve hatta yer temizleme makinesinde dahi uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz jel aküler, güçlü yapısıyla birlikte 12 Amper’den 100 Amper’e kadar güç üretebilmektedir.

Biz de bu sebeple jel akü satın almak isteyen potansiyel kullanıcılar için, piyasada yer alan en kaliteli altı adet jel aküyü araştırarak sizlere sunduk.

 • En İyi Jel Akü ve Jel Akü Tavsiyesi
  • Ortec Jel Akü 
  • Safır Jel 12V 12Amp Batarya
  • Inf Elektrikli Jel Bisiklet Aküsü
  • Inf 12V 22AH Jel Akü
  • Lexron 12V
  • Orbus Jel Akü

Ortec Jel Akü 

en iyi jel akü

En iyi jel akü listemizin ilk sırasında Ortec marka bir ürün bulunuyor. Ortec, ürettiği bu jel akü modeliyle profesyonel anlamda tüm akü ihtiyacınızı karşılayabilmeyi hedeflemiş. 12 V ve 14 Ah güç değerlerine sahip bu jel akü, yeni nesil jel teknolojisiyle üretilmekte. Sulu akülere oranla daha ileri bir teknoloji vaat eden bu akü, sıradan akülere oranla 4-5 kat daha uzun ömürlü bir üründür.

%80’ini deşarj etmek şartıyla minimum 450 kez şarj edebileceğiniz bu akü, deşarj olmasına rağmen performansında asla bir düşüklük yaşatmaz. Bir çok yüksek enerji gerektiren araç ve sistemlerinizde kullanabileceğiniz bu jel akü, sorunsuz yapısı sayesinde hiçbir şekilde bakıma da ihtiyaç duymamaktadır.

Safır Jel 12V 12Amp Batarya

jel akü tavsiyesi

Safır, ürettiği bu jel akü modeliyle kategorilerinin en uygun fiyatlı ve kaliteli modellerinden birisiyle karşımızda. 12V ve 12 Amper gücüne sahip bu jel akü, performansıyla kullanıcılarını çok memnun etmekte. Çevre dostu yapısıyla %90’a kadar su ve %28.5’a kadar enerji tasarrufu sağlayabileceğiniz bu ürün, kadmiyum’suz şekilde üretilmiştir.

Ekstra uzun sürüş mesafesi sebebiyle de güncel performansını sürekli koruyabilen bu akü, dayanıklı itici gücü sayesinde de sahip olduğu akımı boşaltma süresini uzatmada konusunda çok etkili.

Sızdırmaz yapısı sayesinde güvenli bir kullanım sağlayan bu ürün, üstün şarj-deşarj özelliği ile de uzun ömürlü kullanım sağlamakta. Sorunsuz yapısıyle birlikte gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu jel akü, sizleri performansıyla da çok memnun edecek.

İlginizi Çekebilir | En İyi Akü

Inf Elektrikli Jel Bisiklet Aküsü

en iyi bisiklet aküsü

Inf, ürettiği bu akü ile özellikle elektrikli bisiklet aküleri kategorilerinin en kaliteli ürünlerinden birisine imza atmış. Jel akü olması sebebiyle güçlü bir performans sunabilen Inf, 12V ve 14AH değerlerini bünyesinde bulundurmakta.

Özellikle elektrikli bisikletler için özel olarak karbon teknolojisi ile üretilmiş olan bu akü, uzun ömürlü yapısı sayesinde elektrikli bisikletlerinizin de menzilini bir hayli arttırmaktadır.

Deşarj-şarj olma özelliğiyle de bir çok kez yararlanabileceğiniz bu ürün, sorunsuz yapısıyla da herhangi bir bakıma gerek duymadığı gibi uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ender ürünlerden.

Inf 12V 22AH Jel Akü

jel akğ önerileri

Inf, ürettiği bu Jel Akü ile kullanıcılarına sorunsuzluğu ve performansı vaat etmekte. 12V ve 22 AH gibi olağanüstü değerlere sahip bu akü, performansıyla sizleri çok memnun edecek.

Elektrikli bisikletler ve diğer bir çok araç/sistemlerinizde kullanabileceğiniz bu jel akü, jel tipinde üretildiği için kendini hemencecik toplama özelliğine sahiptir. Uzun ömürlü yapısıyla sorusuz bir şekilde kullanabileceğiniz Inf, hiçbir şekilde bakıma ihtiyaç duymamaktadır.

Rohs ve CE sertifikalarını da sahip bu jel akü, tüm kalite ve güvenlik testlerinden başarıyla geçmiştir. Şarj-deşarj özelliği ile de defalarca kullanabileceğiniz bu ürün, performansında asla bir güç kaybı yaşamamaktadır.

Lexron 12V

hangi jel akü en iyi

Lexron, ürettiği bu modeli ile özellikle güneş enerji sistemleriniz için çok güçlü performans sağlayabilecek bir model ile karşımızda. 12V ve 100Ah değerlerine sahip bu jel akü, canavar gibi performansıyla sistemlerinizin tüm enerji ihtiyacını sonuna kadar karşılayabilmekte.

Uzun raf ömrü sayesinde gönül rahatlığı ile alabileceğiniz bu ürün, derin deşarj dayanıklılığıyla da sorunsuz kullanım sağlar. Emniyet ve güvenlik testlerini başarıyla geçmiş bu jel akü, sızdırmazlık özelliğiyle de ekstra güvenlik sağlar.

Yüksek ve düşük tüm sıcaklıklarda %100 dayanıklılık sağlayan Lexron, güneş paneli sistemleriniz için özel olarak tasarlanmıştır. Satıcısı tarafından belirtildiği üzere 10 yıl kullanım ömrü sunulan bu jel akü, yüksek performansı ve güvenirliği sayesinde en çok tercih edilen jel aküler arasında.

Orbus Jel Akü

jel akü en iyi

Orbus, nano karbon teknolojisiyle ürettiği bu jel akü ile özellikle yüksek enerji gerektiren tüm sistemlerinizin enerjilerini sonuna kadar karşılayabilen bir ürüne imza atmış.

12 Volt ve 100 Amper gücü sayesinde oldukça performanslı bir jel akü olan Orbus, deep cycle olması sebebiyle de uzun ömürlü yapıya sahip bir jel akü konumundadır.

Silikon jel teknolojisi sayesinde özellikle çok soğuk ve çok sıcak havalarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu ürün, 450 defa şarj-deşarj edilebilme özelliğini de bünyesinde bulundurmaktadır.

Solar sistemler, tekneler, karavanlar vb. yüksek enerji gerektiren her türlü sistemde kullanabileceğiniz Orbus Jel Akü ile artık performansı ve sorunsuzluğu aynı anda elde edeceksiniz.

Evet sevgili okurlarımız sizler için en iyi jel akü hangisi, jel akü nedir, jel akü tavsiyeleri nelerdir gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.