En İyi Bluetooth Hoparlör 2023 Bluetooth Hoparlör Tavsiyesi


blutooth hoparlör en iyisi

En iyi bluetooth hoparlör hangisi? Bluetooth hoparlörler son dönemlerin en popüler cihazlarından birisi. Diğer yandan Covid-19 virüsü sebebiyle insanların konserlere gidememesi gibi durumlar sebebiyle de çok satılan cihazlardan birisi. Aslında bu konu biraz daha karmaşık, böyle bir haberle karşılaştığımda ses sistemlerinin son bir sene içerisinde yüz binlerce kez satıldığını gördük. Her neyse biz konumuza dönelim.

Piyasada onlarca marka bulunurken binlerce de bluetooth hoparlör çeşidi bulunuyor. Peki siz hangisini tercih etmelisiniz, tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz?

Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bluetooth hoparlör seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk nokta bence markadır. Aslında her tüketim ürünü için ilk başta markaya dikkat etmelisiniz. Peki neden? Herhangi bir aksilik durumunda yani arıza gibi durumlarda marka size nasıl destek olacak? Müşteri memnuniyeti konusunda, JBL’in çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Kulaklıklarım arızalandığında JBL tek kelime etmeden değişim teklif etti ve kulaklığı yenisiyle değiştirdi. Bu bence en önemli noktalardan birisi.
 • Diğer dikkat etmeniz gereken nokta da bluetooth hoparlörün şarj kapasitesi ne kadar? Bu tarz cihazlar kablosuz bağlantı sağlaması sebebiyle öne çıkıyorlar. Eğer durmadan şarj etmeniz gereken bir cihaz olursa zaten bir anlamı kalmayacaktır bluetooth özelliği olmasının.
 • Bluetooth hoparlör alırken dikkat etmeniz gereken 3. noktanın fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Neden? Çünkü piyasada 30 liraya da 50 liraya da hoparlörler var. Bu 30-40 liralık ürünlerden 200 liralık bir performans beklemek saçma olur. Yine aynı şekilde 300 liralık bir hoparlörden de 1000 liralık bir performans beklemek yersiz olacaktır. Bu sebeple kıyaslamaları fiyatına göre yapmak en doğrusu olacaktır.
 • Dayanıklılık da dikkat edilmesi gereken bir nokta. Bluetooth hoparlörler modelleri arasında su geçirmez özelliğe sahip olanlar da var elbette.

Bluetooth Hoparlör Tavsiyesi

Evet bluetooth hoparlör alırken dikkat etmeniz gereken noktaları da açıkladığımıza göre en iyi bluetooth hoparlör hangisi ve bluetooth hoparlör tavsiyeleri neler br bakalım.

 • En İyi Bluetooth Hoparlör ve Bluetooth Hoparlör Tavsiyesi
  • JBL GO 2 Bluetooth Hoparlör
  • POWERWAY Bluetooth Hoparlör
  • JBL Flip 5 Bluetooth Hoparlör
  • Ultimate Ears Wonderboom Phantom Bluetooth Hoparlör
  • JBL Clip 3 Bluetooth Hoparlör
  • SONY Bluetooth Hoparlör
  • JBL Charge 4

JBL GO 2 Bluetooth Hoparlör

en iyi bluetooth hoparlor

En iyi bluetooth hoparlör listemizin ilk sırasında JBL marka bir hoparlör bulunuyor. Hoparlör’e baktığımızda piyasada en çok satılan ve en çok yorum alan bluetooth hoparlörün JBL GO 2 olduğunu görüyoruz. Peki özellikleri ve performansı nasıl?

Öncelikle sahil kenarında ve havuz kenalarında müzik dineyip, hoparlöre zarar gelmesini istemeyenler için su geçirmez özellikte olduğunu söylemeliyiz.

Boyutları ve ağırlığı sebebiyle de gayet iyi olduğunu söylemek mümkün. 7.1 cm boyu ve 8,6 cm eni olan ve 184 gram ağırlığa sahip olan bir model. Şarj süresinin de 2,5 saat olduğunu görüyoruz. Bu 2,5 saatlik şarj edilme süresine karşılık 5 saat kesintisiz müzik dinleyebilirsiniz. Ses kalitesi de oldukça iyi.

Diğer yandan renk konusunda da çok iyi. 12 farklı rengi mevcut. Bizce fiyat performans bluetooth hoparlör arayanlar için en iyisi JBL GO 2.

POWERWAY Bluetooth Hoparlör

uygun fiyatli bluetooth hoparlor

Listemizin 2. sırasında diğer modellere kıyasla daha uygun bir ürün olan Powerway marka bir hoparlör bulunuyor.

Batarya kapasitesi 1800 mAh olan hoparlörün tam şarj olduğunda ortalama kullanım süresi 3 ile 4 saat arasında değişiklik gösteriyor. Sesi elbette temiz çıkıyor yani fiyatına göre performansı gayet iyi. Diğer yandan hoparlörü hem bluetooth ile hem de 3,5 mm jak ile kontrol edebiliyorsunuz. Eğer yüksek sesli müzik dinlemeyi seviyorsanız almanız gereken bir hoparlör.

JBL Flip 5 Bluetooth Hoparlör

bluetooth hoparlor onerileri

En iyi bluetooth hoparlör listemizin 3. sırasında yine JBL marka bir hoparlör yer alıyor. Su geçirmez bir hoparlör.

Hoparlörün en iyi özelliklerinden birisi %100 şarj olduktan sonra 12 saate kadar kesintisiz müzik dinleyebiliyorsunuz. Su geçirmeme özelliğinden bahsetmişken bu özellik 3 metre derinliğe kadar geçerli.

Diğer yandan ses kalitesi gayet iyi. Yani basları ve tizleri çok yüksek seste bile sorunsuz bir şekilde size ulaştırıyor. Hatta JBL GO 2’den daha iyi ses kalitesi ve ses seviyesi var. Ancak bu kadar yüksek sesle müzik dinlemeniz için boyutların da yüksek tutulması lazım. 540 gram ağırlığında olan hoparlörün 6,9 cm yükseliği, 18,1 cm genişliği ve 7,4 cm derinliği bulunuyor.

Ultimate Ears Wonderboom Phantom Bluetooth Hoparlör

bluetooth hoparlor onerileri

Bluetooth hoparlör tavsiyelerine bir Amerikan markası olan Ultimate Ears marka hoparlörü inceleyerek devam ediyoruz. Marka isminden de anlayacağınız üzere ses sistemleri konusunda ilerleyen bir marka. Peki ürünün performansı ve özellikleri nasıl?

Kutu içeriğinde kablo ve güç adaptörü de yer alıyor. Yani hoparlör seçerken güç adaptörüne de dikkat ediyorsanız tercih edilme konusunda iyi bir özerlik.

Stereo ses çıkışına sahip olan hoparlörün maksiumum bluetooth mesafesi 30 metre kadar. Diğyer yandan size sadece bir hoparlör yetmiyor ikisincisine de ihtiyacınız varsa iki hoparlörü tek bir tuş yardımıyla, tek bir cihaza eş zamanlı bağlayabilirsiniz. Eğer farklı cihazlarda kullanmak istiyorsanız da 8 cihaza kadar hoparlörü eşleştirebiliyorsunuz.

Şık bir tasarıma olan modelin yüksekliği 10.2 cm iken çapı 9,3 cm ve ağırlığı da 425 gram. Eğer JBL bir hoparlör istemiyoranız bu model bir alternatif olabilir.

JBL Clip 3 Bluetooth Hoparlör

en iyi bluetooth hoparlor hangisi

Dış mekan kullanımı için de uygun olan bir model. Yukarıdaki modellerde olduğu gibi bu da su geçirmez özelliğe sahip. Şarj ömrü ise ortalama 10 saat.

Bluetooth bağlantısını, bluetooth 4.1 teknolojisiyle sağlayan hoparlörün teelefon görüşmeleri için mikrofonu da bulunuyor. Ağrılığı 220 gram olan modelin boyutları 13,7 cm yükseklik ve 9,7 cm genişliğe sahip. Kutu içeriğinde ise hoparlörün yanında bir tane USB kablosu bulunuyor.

SONY Bluetooth Hoparlör

bluetooth hoparlor en iyisi

Renk konusunda biraz farklı bir renk seçimi diyebiliriz ancak merak etmeyin bu rengi sevmediyseniz başka renkler de mevcut.

Pil ömrü ortalama olarak 6 saat. Yüksek kalitede derin sesler için extra bass kullanılmış bir kulaklık. Blutooth hoparlörler her yerde kullanıldığı için bu modelde de suya dayanıklı bir sistem bulunuyor.

JBL Charge 4

en iyi bluetooth hoparlor modelleri

En iyi bluetooth hoparlör modelleri arasında belki de en güçlü ses sistemine sahip ve özellikleri diğerlerine göre daha iyi olan JBL Charge 4 ile karşınızdayız.

IPX7 su geçirmezlik özelliğine sahip olan hoparlörün ortalama kullanım süresi 20 saat. Gerçekten harika bir özellik. Elbette bu sebeple de pil kapasitesi de 7800 mAh değerinde. Okuduğumuzda en çok sevdiğimiz özelliklerden birisi bu 7800 mAh değerindeki büyük pil ile telefonunuzu ve tabletinizi şarj edebişiyorsunuz.

Ürünün bu kadar özelliği var ancak ses kalitesi de çok ama çok iyi. Dış mekan kullanımları için özellikle tercih edilmesi gereken bir model. Eğer evde, bu hoparlörü kullanarak son ses müzik dinlemeyi düşünüyorsanız komşuların zilinizi çalması an meselesi olacaktır.

Hangi Bluetooth Hoparlörü Almalıyım?

Bu soru bütçenize göre değişecektir. Ancak uygun fiyatlı bir bluetooth hoparlör arıyorsanız JBL GO 2’yi tercih edebilirsiniz.

En İyi Bluetooth Hoparlör Hangisi?

Listemizdeki en iyi bluetooth hoparlör modeli kesinlikle JBL Charge 4. Ancak bu kullanım ihtiyaçlarınıza göre değişecektir.

En İyi Blutooth Hoparlör Markası Hangisi?

Piyasada birçok bluetooth hoparlör üretici bulunuyor. Bunlar arasında en iyi markanın JBL olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat Performans Bluetooth Hoparlör Tavsiyesi Neler?

Eğer fiyat performans oranı yüksek bir bluetooth hoparlör arıyorsanız JBL GO 2 iyi bir tercih olacaktır.

Evet sevgili okurlarımız listemizde birçok ürüne yer verdik. En iyi bluetooth hoparlör hangisi, bluetooth hoparlör alırken dikkat edilmesi gerekenler neler gibi soruların cevabı umarız sizi tatmin etmiştik. Eğer bluetooth hoparlör yerine kulaklık arıyorsanız, en iyi bluetooth kulaklık yazımıza göz atabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.