En İyi Buhar Kazanlı Ütü 2023 Tavsiye Yorum ve Markalar


en iyi buhar kazanlı ütü tavsiyesi

En İyi Buhar Kazanlı Ütü

En iyi buhar kazanlı ütü hangisi? Kıyafetlerimizin ve giysilerimizin bizlere yakışmasında belki de en büyük rollerden birini oynayan ütüler, elbette ki bu konudaki kurtarıcılarımızdır. Yıllardan beri evlerimizde belki de her sabah rutin olarak kullandığımız ütüler, pek fazla önemsenmese de aslında evlerimizde yer çok büyük yer sahibidirler. Peki ya kazanlı ütüler? Onların normal ütüler ile aralarındaki farklar neler?

Normal ütülerde klasik tip ütü tabanı ile giysilerimizi ütülerken, kazanlı ütüler tabanında yer alan gözenekler sayesinde daha fazla buhar oluşumu oluşturur. Kıyafetlerinizi çok daha güçlü bir biçimde ütüleyebileceğiniz kazanlı ütüler, kıyafetinizin ömrünü de bu sayede arttırmaktadır.

Normal ütülere göre çok daha fazla tasarruf sağlayan kazanlı ütüler, haznesinin ve boyutunun da büyük olması sebebiyle çok geniş aileler için bile rahatlıkla hizmet verebilmektedir. Özellikle Watt gücüne ve bar basıncına dikkat etmeniz takdirde sizleri uzun yıllar tüm kırışıklıklardan kurtarabilecek kazanlı ütüler, günümüzde adeta trend haline gelmiştir.

Eğer siz de ütünüzden daha yüksek performans bekliyor ve kıyafetlerinizin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız; kazanlı ütüler sizin için biçilmiş kaftan ürünler arasında yer alıyor. Biz de sizleri düşünerek, sizler için aşağıda en çok tercih edilen sekiz adet kazanlı ütü hakkında bilgi verdik.

Ütü Tavsiyesi

Evet en iyi buhar kazanlı ütü hangisi sorusuna yanıt vermeden önce, ütü alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek için, ütü alırken nelere dikkat edilmeli yazımızı okuyabilirsiniz. Ardından buhar kazanlı ütü tavsiyelerine geçelim!

 • En İyi Buhar Kazanlı Ütü ve Tavsiyeler
  • Philips Psg9050/20 Perfectcare Buhar Kazanlı Ütü
  • TEFAL SV8054 E0 Express Buhar Kazanlı Ütü
  • Philips GC8962/40 PerfectCare Exper
  • Fakir 2400 Watt Buhar Kazanlı Ütü
  • Philips GC6833/30 PerfectCare Compact
  • TEFAL Pro Express Ultimate 
  • Arzum AR686
  • TEFAL ProExpress Kazanlı Ütü

Philips Psg9050/20 Perfectcare Buhar Kazanlı Ütü

en iyi buhar kazanlı ütü

Ünlü teknoloji firması Philips, ürettiği Psg9050/20 Perfectcare Activesense modeli ile kazanlı ütü kategorilerinde yer alan en kaliteli ürünlerden birisine imza atmış. Görünüm olarak siyah ve krem renkleriyle oldukça estetik bir izlenim veren Philips, donanımsal olarak da tüm beklentileri sonuna kadar karşılıyor.

3100 W güçlü buharı ile kıyafetlerinizi hızlı ve etkili bir şekilde ütüleyebileceğiniz bu ürün, 1500-2000 ml su kapasitesine sahip.

Philips tarafından 2 yıl boyunca garanti altına alınabilen bu ütü, uzun ömürlü olması sebebiyle de çok fazla tercih edilmekte.

Tabanındaki çoklu gözenekler sayesinde baskı gücü sıradan ütülere göre iki kat daha fazla olan bu ürün ile artık kıyafet ve kumaşlarınızı en kısa sürede, en kaliteli şekilde gönül rahatlığı ile ütüleyebileceksiniz.

TEFAL SV8054 E0 Express Buhar Kazanlı Ütü

en iyi kazanlı ütü

Tefal, ürettiği SV8054 E0 Express Anti-Calc modeli ile adeta Fransız kimliğinin kalitesini bu kazanlı ütüde yansıtabilmiş. Beyaz gövde rengine ve mor detaylara sahip bu ütü, görünüm olarak oldukça şık ve zarif gözükmekte.

2800 Watt buhar gücü ile tüm kıyafetlerinizi güçlü ve sorunsuz bir şekilde ütüleyebileceğiniz bu ütü, aynı zamanda 6,5 bar buhar basıncıyla da performansına performans katmakta.

Kireç önleyici sisteme de sahip bu ütü, güvenlik anlamında da kıyafetlerinizi her türlü problemden kurtarabilmekte. Özellikle zorlu kırışıklıkları bulunan kıyafetleriniz için endişeleniyorsanız, Tefal sizleri çok şaşırtacak.

Dakikada 420 g buhar miktarı ile en zorlu kırışıklıkları dahi profesyonel bir biçimde giderebilen Tefal, kullanıcılarından bu konuda tam puan almakta.

Uzun ömürlü olması sebebiyle de çok fazla tercih edilen Tefal, kıyafetlerinizin ömrünü uzatabilme kabiliyetlerini de bünyesinde barındırıyor.

Philips GC8962/40 PerfectCare Exper

en iyi kazanlı utu hangisi

Philips, ürettiği GC8962/40 PerfectCare Expert Plus modeli ile de gözleri bir hayli kamaştırmakta. Özellikle görünüm açısından oldukça ilginç ve güzel görünen bu kazanlı ütü, mor ve krem renkleriyle çok şık durmakta.

2100 Watt gücü ve 7,5 bar buhar basıncı ile performans açısından müthiş işler ortaya koyan Philips, bünyesindeki Expert Plus teknolojisi sayesinde de son teknoloji olarak üretilmiştir.

1.8 litre su tankı kapasitesine sahip bu kazanlı ütü, ekstra olarak otomatik kapanma özelliğiyle de ne denli güvenlikli bir ütü olduğunu gözler önüne sermektedir.

Satın aldığınız takdirde sizleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde memnun edecek tüm özelliklere sahip Philips, stoklarda siz potansiyel alıcılarını beklemekte.

Fakir 2400 Watt Buhar Kazanlı Ütü

en iyi kazanlı ütü tavsiyesi

Alman teknoloji devi Fakir, kendi orijinal üretimi olan Veronica modeli ile 2023 yılının en kaliteli kazanlı ütülerinden birisiyle bizleri karşılıyor. Estetik olarak gri ve mavi detaylarıyla adeta son teknoloji bir görünüme sahip olan bu ütü, evinize çok yakışacak.

Bunun yanı sıra, 2400 Watt gücü ve 5,5 bar buhar basıncı ile tüm kırışıklık sorunlarınızı bitirecek olan Fakir, 2 lire su tankı kapasitesi ile hizmet vermekte.

Özel üretim titanyum tabanı ile kıyafetlerinize asla zarar vermeyecek bu ütü, aksine tüm kıyafet ve kumaşlarınızın ömrünü uzatmakta.

Bir Alman mühendislik harikası olan bu kazanlı ütü, satın aldığınız takdirde sizleri uzun yıllar sorunsuz kullanımıyla memnun edecek.

Philips GC6833/30 PerfectCare Compact

kazanlı utu onerisi

Geliyoruz bir diğer Philips platformuna ait GC6833/30 PerfectCare Compact modeline. Philips, bu modelde görünüme özellikle çok vakit ayırmış.

Mor gövdesi ve beyaz detaylarıyla özellikle kadınlarımızın çok hoşuna gidebilecek yapısıyla harika bir görünüme sahip olan bu kazanlı ütü, performansıyla da adından çok fazla söz ettirmekte.

2400 Watt gücü sayesinde tüm kumaşlarınızda tam performans gösterebilen bu kazanlı ütü, buhar basıncı sayesinde de tam etki sağlar. Isı ayarı gerektirmeden sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz Philips, optimaltemp teknolojisi sayesinde kıyafete göre özel olarak buhar üretmektedir.

1,3 litrelik su haznesiyle de 1 saatten fazla sürekli kullanım sağlayan bu ütü, pratiklik açısından da sizlere çok yardımcı olacak. Son olarak Smart Calc Clean teknolojisine de sahip olan Philips, kireç temizleme işlemi de yapmaktadır.

Tüm bu özellikleri bünyesinde barındırmasıyla kazanlı ütü kategorilerinin en önemli ürünlerinden olan Philips, uzun ömürlü yapısı sayesinde de tüketicilerini memnun etmekte.

TEFAL Pro Express Ultimate Smart Steam Buhar Kazanlı Ütü

buhar kazanlı ütü önerisi

Tefal, gerçek profesyonel bir buhar kazanlı ütü arayışındaki herkes için; belki de üretebileceği en kaliteli ürünü üretmiş. Görünüm olarak gerçek anlamda son teknoloji bir görünüme sahip bu ütü, siyah ve gri detaylarıyla oldukça yakışıklı gözükmekte.

2400 Watt basıncı ve 8 bar buhar gücü ile adeta bir performans canavarı olan bu kazanlı ütü, tüm kumaşlarınızda %100 etkiye sahip.

Anti kireç sistemi, akıllı buhar teknolojisi gibi güvenlik donanımlarını da bünyesinde bulunduran Tefal, kıyafetlerinize maksimum koruma sağlamakta.

Çok uzun yıllar sorunsuz bi şekilde kullanabileceğiniz Tefal, hem görünümü hem de özellikleriyle sınıfında liderliğe oynayan ender kazanlı ütülerden.

Arzum AR686

buhar kazanlı ütü tavsiye

Yerli ev teknolojileri firmamız Arzum, ürettiği AR686 Ironforce modeli ile özellikle iç piyasada liderliğe oynayan ürünlerden birisine imza atmış. Görünüm olarak beyaz ve mor detaylarıyla çok şirin bir görünüme sahip bu kazanlı ütü, yerli üretim olmasına rağmen son teknoloji özellikleri ile sizleri çok şaşırtacak. 2

400 W basınç ve 5,5 buhar basıncı gücüyle oldukça etkili bir ütü olduğunu bizlere gösterebilen Arzum, seramik tabanı sayesinde de kumaşlarınıza maksimum koruma sağlamakta.

Otomatik kapanma, damlama önleyici, kireçlenme önleyici özelliklerini de bünyesinde bulunduran Arzum, güvenlik anlamında gerçekten mükemmel işler ortaya koymuş.

Satın aldığınız takdirde sorunsuz ve performanslı yapısıyla çok memnun kalacağınızı düşündüğümüz Arzum, yerli üretim olması sebebiyle de bizlerden tam not almakta.

TEFAL ProExpress Kazanlı Ütü

hangi kazanlı ütü en iyi

Tefal, ürettiği Gv9230 Proexpress modeliyle her anlamda bizlerden tam not almakta. Görünüm açısından kırmızı ve siyah detaylarıyla çok şık görünen bu kazanlı ütü, performansıyla da sizleri çok etkileyecek.

2400 W ve 7,5 bar buhar basıncı güçlerine sahip bu ütü, tüm kıyafet ve kumaşlarınızı tam performans ile ütülemenizde sizlere çok yardımcı olacak. 1,8 litre su haznesi ile de 2 saat civarı kullanım sunabilen Tefal, kireç önleyici güvenlik sistemlerini de bünyesinde bulunduruyor.

Satın aldığınız takdirde sizleri hem performansı hem de sorunsuzluğu ile uzun yıllar üzmeyecek Tefal, kategorisinin en tercih edilebilecek modelleri arasında yer almakta.

En iyi buhar kazanlı ütü hangisi, buhar kazanlı ütü alırken nelere dikkat edilmeli gibi sorulara yanıt verdik. Eğer buharlı ütü arıyorsanız, en iyi ütü yazımızı okuyabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.