En İyi Kolonya Markası Hangisi? 2023 Tavsiyeler ve Kullanıcı Yorumları


En İyi Kolonya Markaları ve Kolonya Önerileri

En iyi kolonya markaları ve kullanıcıların kolonya önerileri günümüzde pek çok kişinin merak ettiği konular arasındadır. 2019 yılında çıkan Covid-19’un canımızı sıktığı şu günlerde kolonyalar belki de bize en çok yardımcı olan koruyucular arasında. Hatta Covid-19 ülkemizde ilk görüldüğü zamanlarda, kolonya satıcıları talebe yetişmekte zorluk çekti. Gelin şimdi hep birlikte en iyi kolonya hangisi, kullanıcıların kolonya tavsiyeleri neler sorularıan yanıt arayalım!

 • En İyi Kolonya Markası ve Öneriler
  • Rebul Kolonya
  • Duru Limon Kolonya
  • Eyüp Sabri Tuncer Okyanus Kolonyası
  • Marmara Limon Kolonyası
  • MİSBAHÇE Limon Bergamot Kolonyası
  • Pereja Mimoza Kolonyası
  • Selin Limon Kolonya
  • Eyüp Sabri Tuncer Limon Kolonyası

Rebul Kolonya

en iyi kolonya markası

Rebul Kolonya, günümüzde en çok tercih edilen kolonya markaları arasında yer almaktadır. Cumhuriyet tarihinde ki ilk eczacılar arasında yer alan Kemal Müderrisoğlu’nun öncülüğünde kurulan Rebul Kolonya hem ortaklık hem de baba oğul ilişkisi ile Türk halkını muhteşem bir lavanta kolonyası ile tanıştırmıştır.

Son derece kaliteli ve müthiş kokulara sahip olan ürünlerin üretimini gerçekleştiren Rebul Konya, Fransa’nın güneyinde bulunan Grasse kentine yakında bir konumda ki bahçelerden toplanan lavantalar ile kendinden söz ettirmektedir.

Duru Limon Kolonya

kolonya tavsiyesi

Duru limon kolonyası, hemen herkesin yoğun bir şekilde tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Limon kolonyasının yanı sıra okyanus, mandalina ve limon esansları ile birbirinden ferah kokular ile bireylerin serinlemesini sağlayan ürün ilk kullanımdan itibaren kalıcı bir kokuya sahip olduğunu göstermektedir.

Ekonomik fiyatlı kolonyalar arasında yer alan Duru limon kolonyasını isterseniz 1 litrelik şişelerde isterseniz küçük şişelerde satın alabilirsiniz. Onlarca yıldır insanlar tarafından sevilerek kullanılan kolonyaları müşterilerine sunan Duru Kolonya, ambalaj tasarımı ile de dikkat çeken markalar arasında yer almaktadır. Siz de kolonya tercihinizi Duru kolonyadan yana yapabilirsiniz.

Eyüp Sabri Tuncer Okyanus Kolonyası

kolonya önerileri

Kolonyalarının yanı sıra pek çok kişisel bakım ve bebek bakım ürünü ile de dikkat çeken Eyüp Sabri Tuncer, okyanus kolonyası ile gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Adeta parfüm ile aynı kalıcılıkta ve yoğunluktaki kolonya, koklayan herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Özellikle okyanus ferahlığını seven kişiler için vazgeçilmez ürünler arasında yer alan okyanus kolonyası sağladığı ferahlık hissi ve kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir | En İyi Erkek Parfümü

Marmara Limon Kolonyası

en iyi kolonya hangisi

Marmara Kolonya’nın ürettiği en kaliteli ürünler arasında yer alan Marmara limon kolonyası, pek çok evde bulunan en kaliteli kolonya türleri arasında yer almaktadır.

Rinaldo Marmara tarafından Fransa’dan getirilmiş olan özel esanslar ile elde edilen kolonyalar limon çiçeği esanslı bir şekilde üretilmektedir. 1980’li ve 1970’li yılların en popüler kolonya markaları arasında yer alan Marmara Kolonya, günümüzde de yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Misbahçe Limon Bergamot Kolonyası

en iyi kolonya markaları

Tamamen doğal kaynaklı bir içeriğe sahip olan Misbahçe Limon Bergamot Kolonyası, narenciye kokusu ile herkesi kendine hayran bırakacak bir yapıya sahiptir. Bu doğrultuda taze bir his bırakan ve mükemmel bir kokuya sahip olan ürün, hem nostaljik hem de modern bir havaya sahiptir.

Özellikler yaz günlerinde tercih edilebilecek son derece fresh bir kokuya sahip olan ürün, kaliteli yapısı ile dikkat çekmektedir. Doğal ve uçucu yağları içeren Misbahçe Limon Bergamot Kolonyası’nın içeriğinde bunların yanı sıra %80 oranında alkol bulunmaktadır. Söz konusu alkol oranı nedeni ile ürünün son derece kaliteli olduğunu ifade etmek gerekir.

Pereja Mimoza Kolonyası

hangi kolonya markası en iyi tavsiye

Baharı müjdeleyen bir yapıya sahip olan Pereja Mimoza Kolonyası, cam ambalajı ile bireylerin beğenisine sunulmakta olan bir kolonyadır. Mimoza çiçeğinin eşsiz kokusu ile gönüllerde taht kuran Pereja Mimoza Kolonyası, bunların yanı sıra frenk üzümü, ananas, yeşil notalı meyvelerinde kokusunu içermektedir.

Siz de bir kolonyadan beklentilerinizi en üst seviyeye çıkarttıysanız ve kaliteli ürünlerden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu kolonya tam size göre.

Selin Limon Kolonya

en iyi limon kolonyası

Kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ürünleri ulaştıran Selin, son zamanlarda kolonya alanında son derece önemli bir yol kat etmiştir.

Bu anlamda kokuların anıları canlandırdığına inanan Selin, birbirinden güzel kokan limon kolonyasını tercih ederek mükemmel bir kolonyaya sahip olabilirsiniz. Kolonya sektöründe adından söz ettiren bir marka olan Selin’in ayrıcalıklarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Okuma Önerisi | En İyi Kadın Parfümü

Eyüp Sabri Tuncer Limon Kolonyası

en iyi limon kolonyası hangisi

Birbirinden farklı ve özel aromalara sahip olan Eyüp Sabri Tuncer Limon Kolonyası, özel içeriği ve notaları ile hemen her alanda kullanılabilen eşsiz bir kolonyadır.

Kolonya çeşitleri arasında en fazla tercih edilen olan Eyüp Sabri Tuncer Limon Kolonyası, Eyüp Sabri Tuncer kalitesi ve ayrıcalıkları ile sizlere sunulmaktadır.

Kolonya Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Kolonyalar Tercih Edilmeli?

Kolonya, Türk milletinin evlerinde bulundurduğu ve genellikle misafir ağırlama da kullanılan gelenekselleşmiş olan bir üründür. Bayram ziyaretlerinde, hasta ziyaretlerinde kolonya ikram edilmektedir. Bu doğrultuda kolonyanın hemen her evde mutlaka bulunan bir ürün olduğundan bahsetmek mümkündür. Bu nedenle kolonya firmalarının da son derece yoğun olduğunu ifade etmek gerekir. Peki, bu kadar çok kolonya üretici markası olduğu göz önüne alındığında söz konusu markalar arasından seçim nasıl yapılmalıdır? Gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

 • Kolonyanın İçerdiği Alkol Türü

Gerçek ve kaliteli bir kolonya da dikkat edilmesi gereken ilk unsur alkol türüdür. Bazı kolonya üreticileri kolonyanın maliyetini düşürmek için içerisine etil alkol yerine metil alkol kullanmaktadır. Metil alkol insan sağlığına son derece zarar veren bir alkol türüdür. Bu doğrultuda satın aldığınız kolonyanın içeriğinde ki alkol türünü dikkate almanız son derece büyük bir öneme sahiptir. Ancak Eyüp Sabri Tuncer gibi güvenilir marakalarda bu tarz sorunları yaşanmamaktadır.

 • Kolonyanın İçeriğindeki Alkol Miktarı

60 derece, 70 derece ve 80 derece olmak üzere çeşitli alkol türleri vardır. Söz konusu oranlar kolonyalarda kullanılmakta olan alkol miktarıdır. Kolonyanın içeriğinde ki alkol miktarı ne kadar yüksekse kolonya o kadar kaliteli ve uçucu olmaktadır. Bu doğrultuda derecesi yüksek olan kolonyaları tercih etmeniz gerekmektedir.

 • Kolonya Şişeleri

Kolonya şişeleri genellikle plastikten ve camdan üretilmektedir. Bu anlamda yeni bir teknoloji ile geliştirilmiş olan cam petler de günümüzde kullanılan kolonya şişe türleri arasındadır. Plastik şişeler bir miktar ısıya maruz kalmaları durumunda kolonyanın içinde kimyasal kalabilmektedir. Bu doğrultuda bulabilirseniz cam pet ya da cam şişe kolonyaları tercih edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.